Biciklizam, bicikli, oprema, staze... izdvojena tema

poruka: 30.356
|
čitano: 14.277.228
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ja ih moram pomaknut skroz natrag da mi se bolje rasporedi pritisak po stopalu. 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
PaoloDP kaže...

Mogu reći svoje iskustvo, isto stari 26" MTB, htio sam ga ubrzati.

Prvo sam stavio https://dsg.hr/michelin-vanjska-guma-26x175-country-rock-proizvod-1881/ , ne košta puno, bicikl dobio dosta na brzini, a opet ripne drže dobro na makadamu i po kiši odlično. Po kiši jako malo zaljevaju odnosno špricaju po dupetu (nemam blatobrane). Super zadovoljan sa obzirom na cijenu i duraju dosta dugo.

Zatim mi nije dao vrag mira pa sam si uzeo ove: https://www.bike24.com/p2155503.html koje sad vozim po ljeti. Jedne od nabržih guma za 26" 1.5" široke, taman da ne osjetiš svaki kamenčić, pumpaju se do 5bara. Vrlo dobra kvaliteta materijala gume, mekana i udobna, a lagana tiha i brza. Po kiši drži dovoljno, ali šprica puno više.. 

Ja koristim bike za do posla i natrag, 16-km dnevno. 

 A nije mi toliko brzina bitna koliko zastira jer ima svakakvog terena i ako mi pukne na malo vecem makadamu koji ce mi k onda...radje bi ipak zrtvovao brzinu i tezinu za zastitu.

Origin_Steam: hrka11
16 godina
online
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Netko je spominjao da Kona vise nije sto je nekad bila...

Izgleda da ce opet biti: kupili ju originalni osnivaci, Dan Gerhard i Jake Heilbron.

Gledam te!
 
1 0 hvala 3
8 godina
online
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
ajimerej kaže...
@Eriče teško mi skužiti kako patka hoda i kakvo je to koso hodanje ali, da trebalo bi si blokeje prilagoditi (zakrenuti) tako da ti koljena imaju prirodan pokret.
Neki savjetuju da sjedneš na npr. stol i da ti noge vise slobodno. I da bi ti taj položaj stopala trebao preslikati na pedale. Prva slika.


Također blokeje pokušaj pomaknuti prema naprijed da ti bude manji pritisak naprijed na koljena ali veći na zadnju ložu. Kad gledaš na visak koljena trebaju biti točno (slika 2).

Slika 3 ovo bi trebala biti savršena točka, gdje ti stopalo pravi pregib.

A ježi ga, dok sam isprobavao cipele, objasnio mi je prodavač, da nijedne blokeje ne mogu ići ukoso kak bih ja htio, samo paralelno sa dužinom stopala.

Ugl kupio sam upravo, pa kombiniram, što sa SPD-om, što na drugu stranu bez SPD-a.

 

TX NA SAVJETIMA!!!

8 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
EricCartman kaže...
ajimerej kaže...
@Eriče teško mi skužiti kako patka hoda i kakvo je to koso hodanje ali, da trebalo bi si blokeje prilagoditi (zakrenuti) tako da ti koljena imaju prirodan pokret.
Neki savjetuju da sjedneš na npr. stol i da ti noge vise slobodno. I da bi ti taj položaj stopala trebao preslikati na pedale. Prva slika.


Također blokeje pokušaj pomaknuti prema naprijed da ti bude manji pritisak naprijed na koljena ali veći na zadnju ložu. Kad gledaš na visak koljena trebaju biti točno (slika 2).

Slika 3 ovo bi trebala biti savršena točka, gdje ti stopalo pravi pregib.

A ježi ga, dok sam isprobavao cipele, objasnio mi je prodavač, da nijedne blokeje ne mogu ići ukoso kak bih ja htio, samo paralelno sa dužinom stopala.

Ugl kupio sam upravo, pa kombiniram, što sa SPD-om, što na drugu stranu bez SPD-a.

 

TX NA SAVJETIMA!!!

 GLuposti. Napravljene su da mogu. Cak ima vise vrsta, neke mogu ic vise druge manje.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
8 godina
online
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Santana kaže...
EricCartman kaže...
ajimerej kaže...
@Eriče teško mi skužiti kako patka hoda i kakvo je to koso hodanje ali, da trebalo bi si blokeje prilagoditi (zakrenuti) tako da ti koljena imaju prirodan pokret.
Neki savjetuju da sjedneš na npr. stol i da ti noge vise slobodno. I da bi ti taj položaj stopala trebao preslikati na pedale. Prva slika.


Također blokeje pokušaj pomaknuti prema naprijed da ti bude manji pritisak naprijed na koljena ali veći na zadnju ložu. Kad gledaš na visak koljena trebaju biti točno (slika 2).

Slika 3 ovo bi trebala biti savršena točka, gdje ti stopalo pravi pregib.

A ježi ga, dok sam isprobavao cipele, objasnio mi je prodavač, da nijedne blokeje ne mogu ići ukoso kak bih ja htio, samo paralelno sa dužinom stopala.

Ugl kupio sam upravo, pa kombiniram, što sa SPD-om, što na drugu stranu bez SPD-a.

 

TX NA SAVJETIMA!!!

 GLuposti. Napravljene su da mogu. Cak ima vise vrsta, neke mogu ic vise druge manje.

 Paaaa ima set rupa za šarafe koji se može pomicati uzduž stopala, ali bome ne pod kutem. Ove SPD cipele koje naručih.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.5.2024 15:40 (EricCartman).
8 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
EricCartman kaže...
Santana kaže...
EricCartman kaže...
ajimerej kaže...
@Eriče teško mi skužiti kako patka hoda i kakvo je to koso hodanje ali, da trebalo bi si blokeje prilagoditi (zakrenuti) tako da ti koljena imaju prirodan pokret.
Neki savjetuju da sjedneš na npr. stol i da ti noge vise slobodno. I da bi ti taj položaj stopala trebao preslikati na pedale. Prva slika.


Također blokeje pokušaj pomaknuti prema naprijed da ti bude manji pritisak naprijed na koljena ali veći na zadnju ložu. Kad gledaš na visak koljena trebaju biti točno (slika 2).

Slika 3 ovo bi trebala biti savršena točka, gdje ti stopalo pravi pregib.

A ježi ga, dok sam isprobavao cipele, objasnio mi je prodavač, da nijedne blokeje ne mogu ići ukoso kak bih ja htio, samo paralelno sa dužinom stopala.

Ugl kupio sam upravo, pa kombiniram, što sa SPD-om, što na drugu stranu bez SPD-a.

 

TX NA SAVJETIMA!!!

 GLuposti. Napravljene su da mogu. Cak ima vise vrsta, neke mogu ic vise druge manje.

 Paaaa ima set rupa za šarafe koji se može pomicati uzduž stopala, ali bome ne pod kutem. Ove SPD cipele koje naručih.

 Tako je. Na cipelama ide samo gore dolje, ali na blokejima se moze rotirat. 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
8 godina
online
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Santana kaže...
EricCartman kaže...
Santana kaže...
EricCartman kaže...
ajimerej kaže...
@Eriče teško mi skužiti kako patka hoda i kakvo je to koso hodanje ali, da trebalo bi si blokeje prilagoditi (zakrenuti) tako da ti koljena imaju prirodan pokret.
Neki savjetuju da sjedneš na npr. stol i da ti noge vise slobodno. I da bi ti taj položaj stopala trebao preslikati na pedale. Prva slika.


Također blokeje pokušaj pomaknuti prema naprijed da ti bude manji pritisak naprijed na koljena ali veći na zadnju ložu. Kad gledaš na visak koljena trebaju biti točno (slika 2).

Slika 3 ovo bi trebala biti savršena točka, gdje ti stopalo pravi pregib.

A ježi ga, dok sam isprobavao cipele, objasnio mi je prodavač, da nijedne blokeje ne mogu ići ukoso kak bih ja htio, samo paralelno sa dužinom stopala.

Ugl kupio sam upravo, pa kombiniram, što sa SPD-om, što na drugu stranu bez SPD-a.

 

TX NA SAVJETIMA!!!

 GLuposti. Napravljene su da mogu. Cak ima vise vrsta, neke mogu ic vise druge manje.

 Paaaa ima set rupa za šarafe koji se može pomicati uzduž stopala, ali bome ne pod kutem. Ove SPD cipele koje naručih.

 Tako je. Na cipelama ide samo gore dolje, ali na blokejima se moze rotirat. 

 Opaaa txxx

6 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Ovako se topi salo na biciklu, duga vožnja i lakši tempo (srce malo preko 140 otkucaja) uz skokove na hupserima.
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Joj koja rezolucija na forumu evo :
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
ajimerej kaže...
Joj koja rezolucija na forumu evo :

 Nemas powermeter ? 

 

Uz njega HR graf mi moze bit ravan 

Bez nekog odstupanja preko 150 recimo.

Samo sa HR monitorom je to tesko izvest jer srce kasni.

 

Ja sam ga kupio za ovu sezonu i ne znam kak sam se prije vozio bez njega hehe

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.5.2024 7:26 (Santana).
6 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
@Santana znam da je sjajna stvar za treninge, inače na trenažeru se po vatima (W) orjentiram i radim treninge, tako da po iskustvu točno znam koliko vata dajem bez powermetra i kako mi srce kuca pri kojoj snazi. Tako da radim drugačiji tip treninga kad sam vani, intervali su duži (5-10min.) i znam točno kako mi srce kuca u kojoj zoni i koliko je to vata. Također koristim HRM pojas koji ne kasni s otkucajima, sat (senzor na zapešću) je eventualno za neke bezvezne vožnjice. Također i da imam 500-600 eura za baciti protivim se davati toliki novac na powermetar, eventualno kad cijena bude razumna (nikad :)).

Inače u kojem si svijetu, garmin, wahoo, suunto, polar, strava?
8 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
ajimerej kaže...
@Santana znam da je sjajna stvar za treninge, inače na trenažeru se po vatima (W) orjentiram i radim treninge, tako da po iskustvu točno znam koliko vata dajem bez powermetra i kako mi srce kuca pri kojoj snazi. Tako da radim drugačiji tip treninga kad sam vani, intervali su duži (5-10min.) i znam točno kako mi srce kuca u kojoj zoni i koliko je to vata. Također koristim HRM pojas koji ne kasni s otkucajima, sat (senzor na zapešću) je eventualno za neke bezvezne vožnjice. Također i da imam 500-600 eura za baciti protivim se davati toliki novac na powermetar, eventualno kad cijena bude razumna (nikad :)).

Inače u kojem si svijetu, garmin, wahoo, suunto, polar, strava?

 Ja pak nemam dobar trenazer. To moram nabvit sad na jesen. 

Nisam mislio da pojas kasni nego srce sa otkucajima. Slucajno malo jace potegnes i tek nakon par sekundi skoci na 160-170 i onda je vec kasno. 

Tak da sa powermeterom znam da nejdem preko 200W pa nece nit srce preko 150. 

 

Ja sam kupio left side crank powermeter. Da se nac i za 250eura. Kupio sam stages koji propada, ali imas i 4iiii koji je mozda jos i bolji.

 

Aktivan sam na stravi, a garmin connect imam tak pasivno da mi prebacuje voznje na stravu i pogledam te neke dodatne parametre

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.5.2024 8:35 (Santana).
6 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Da to si u pravu za srce da ne pokaže te brze skokove u snazi nogu, prvo sam pomislio da misliš na obični optički senzor otkucaja (pametni sat) koji zaista kasni i po deset sekundi. Zbog te "anomalije" što srce ne reagira na kratke skokove ako radim intervale na trenažeru radim kratke eksplozivne (minuta, dvije, tri) to što kažeš gdje srce kasni da poništim tu "anomaliju" , a kad je lijepo vrijeme vani to su klasični dugi intervali tako da to što srce malo kasni nemjerljivo je.
Tako se snalazim bez powermetera, ali svakako dobra stvar, puno je precizniji trening.
Samo jako 👍
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
ajimerej kaže...
Da to si u pravu za srce da ne pokaže te brze skokove u snazi nogu, prvo sam pomislio da misliš na obični optički senzor otkucaja (pametni sat) koji zaista kasni i po deset sekundi. Zbog te "anomalije" što srce ne reagira na kratke skokove ako radim intervale na trenažeru radim kratke eksplozivne (minuta, dvije, tri) to što kažeš gdje srce kasni da poništim tu "anomaliju" , a kad je lijepo vrijeme vani to su klasični dugi intervali tako da to što srce malo kasni nemjerljivo je.
Tako se snalazim bez powermetera, ali svakako dobra stvar, puno je precizniji trening.
Samo jako 👍

 Koji ti je ftp ? Nakon zime brzo sam se digo na 280W i sad tesko ide dalje. Trenutno sam na 285W i za 300W cu trebat se bolje pomucit i imat vise slobodnog vremena. 

 

 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.5.2024 15:42 (Santana).
6 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Snažan si 💪, često se vozam s kolegom FTP mu nešto preko 300W, prebijem se. Ja sam kao curica naspram vas, FTP 220W ako je vjerovati tacx bushidu, nije baš precizan.

Ima li veće torture od vježbe test FTP? U zadnje vrijeme rampu radim, vrlo rijetko i muka mi čim pomislim na mučilište test FTP.
Koji radiš rampu, 20 minutni ili klasični?
8 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
ajimerej kaže...
Snažan si 💪, često se vozam s kolegom FTP mu nešto preko 300W, prebijem se. Ja sam kao curica naspram vas, FTP 220W ako je vjerovati tacx bushidu, nije baš precizan.

Ima li veće torture od vježbe test FTP? U zadnje vrijeme rampu radim, vrlo rijetko i muka mi čim pomislim na mučilište test FTP.
Koji radiš rampu, 20 minutni ili klasični?

 Radil sam svakak. Rampa je najlaksa za izdrzat nekak, ali nije bas precizna. Sad nit ne radim testove jer kak velis muka živa, al vidim vec na strava segmentima na cemu sam.

 

To kad je netko jaci od tebe ispred znaci puno. Isto imam tak frenda koji je 20% jaci i izvuce iz mene vise nego kaj bi ja sam mogo hehe.

Vozili smo nedavno jedan uspon 5min 347W, a prosjecan HR 191 (oko 200 mi je max). Da nije njega bilo popustil bi na snazi sigurno.

 

Al fali mi dobar trenazer. Imam onaj najjeftiniji koji nema nista, samo gume unistava. Da bi to vozil moram powermeter prebacivat na drugi bicikl (jer sa novim biciklom nemrem na njega) pa mi se to neda i onda sad kak kiša pada ne vozim, a to je skoro svaki drugi dan.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
6 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Koje trenažere gledaš, ima dosta dobrih opcija, ali je skuuuupo?
8 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
ajimerej kaže...
Koje trenažere gledaš, ima dosta dobrih opcija, ali je skuuuupo?

 Da oko 600 eura ima dobrih opcija, al cekat cu do jeseni pa ak bude neka akcija mozda prođem jeftinije

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
10 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

pozdrav,nisam se pun kufer vozio na biciklu jer imam problema sa koljenom...sad me uhvatilo da bih si uzeo elektricni jer mi nebi bio toliki napor za koljeno.Zanima me jel mi se ispalti dati ovoliko za rabljene bicikle Link 1 Link 2,ovaj cube da je 2k eura uzeo bih ga odmah 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Pozdrav @toma20.
Objasni ovo za koljena? Upravo svi doktori savjetuju i prepisuju bicikl za osobe koje imaju problema sa koljenima, ak nije slučaj da je koljeno loše i za operaciju. Svaka rehabilitacija koljena, fizikalna terapija je vožnja sobnog bicikla.

Opterećenje na koljeno jest veće kad ljudi voze bicikl pod malim okretajima pedala, pa se uvijaju i stvaraju još dodatni nepotrebni pritisak na kralježnicu ali i dodatno nepotrebno i neprirodno izvijaju koljena. Jednostavno treba prebacivati na niže brzine da pedale bude lako za okretati. Idealna kadenca je 80-90 okretaja u minuti, ispod 70 je krkanluk, dok profesionalci vrte iznad 100 o/min. Iznimka je tko ima zdrava koljena pa namjerno pravi snažne treninge sa niskim kadencama od 50-60.
8 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
ajimerej kaže...
Pozdrav @toma20.
Objasni ovo za koljena? Upravo svi doktori savjetuju i prepisuju bicikl za osobe koje imaju problema sa koljenima, ak nije slučaj da je koljeno loše i za operaciju. Svaka rehabilitacija koljena, fizikalna terapija je vožnja sobnog bicikla.

Opterećenje na koljeno jest veće kad ljudi voze bicikl pod malim okretajima pedala, pa se uvijaju i stvaraju još dodatni nepotrebni pritisak na kralježnicu ali i dodatno nepotrebno i neprirodno izvijaju koljena. Jednostavno treba prebacivati na niže brzine da pedale bude lako za okretati. Idealna kadenca je 80-90 okretaja u minuti, ispod 70 je krkanluk, dok profesionalci vrte iznad 100 o/min. Iznimka je tko ima zdrava koljena pa namjerno pravi snažne treninge sa niskim kadencama od 50-60.

 Moze bit do krive velicine bicikla kak je meni davno bilo, ali da niska kadenca isto unistava koljena. Ja ga volim vrtit, 100 okretaja mi nije strano hehe

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
10 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
ajimerej kaže...
Pozdrav @toma20.
Objasni ovo za koljena? Upravo svi doktori savjetuju i prepisuju bicikl za osobe koje imaju problema sa koljenima, ak nije slučaj da je koljeno loše i za operaciju. Svaka rehabilitacija koljena, fizikalna terapija je vožnja sobnog bicikla.

Opterećenje na koljeno jest veće kad ljudi voze bicikl pod malim okretajima pedala, pa se uvijaju i stvaraju još dodatni nepotrebni pritisak na kralježnicu ali i dodatno nepotrebno i neprirodno izvijaju koljena. Jednostavno treba prebacivati na niže brzine da pedale bude lako za okretati. Idealna kadenca je 80-90 okretaja u minuti, ispod 70 je krkanluk, dok profesionalci vrte iznad 100 o/min. Iznimka je tko ima zdrava koljena pa namjerno pravi snažne treninge sa niskim kadencama od 50-60.

 Imam ostecen meniskus i trebao bih ga operirati

6 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Santana imao si manju ramu bicikla? Uvijek idem od toga da je sve dobro namješteno, barem ima tutoriala kako namjestiti poziciju za bicikl, još više kako odabrati veličinu.

@Toma ne znam kakav je slučaj ali odmah to operirati, vidio sam nekoliko ljudi koji su odgađali operaciju koljena i umjesto liječnika slušali savjete pojedinih pametnjakovića, zato sad jedva hodaju i kasno je za operacije kad se koljeno deformiralo.
8 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
ajimerej kaže...
Santana imao si manju ramu bicikla? Uvijek idem od toga da je sve dobro namješteno, barem ima tutoriala kako namjestiti poziciju za bicikl, još više kako odabrati veličinu.

@Toma ne znam kakav je slučaj ali odmah to operirati, vidio sam nekoliko ljudi koji su odgađali operaciju koljena i umjesto liječnika slušali savjete pojedinih pametnjakovića, zato sad jedva hodaju i kasno je za operacije kad se koljeno deformiralo.

  Velik mi je bio.

Sam nisam znao,a nitko me nije uputio.

Al velim davno je to bilo. Danas je drugacije. 

 

Onda je bio 58 bicikl danas je 53 hehe. 

Odlicno mi odgovara.

 

I previsok sic isto moze sjebat koljeno.

Vidim na cesti da dosta ljudi ima pogotovo stariji biciklisti.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.6.2024 6:27 (Santana).
10 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Niste mi nista rekli za bicikle sta mislite 😄, jel bi se dalo naci nesto za 2k eura,a da je slicno ovima na linku? I sta bih trebao gledati od velicine rame? Visok sam 183

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice