Biciklizam, bicikli, oprema, staze... izdvojena tema

poruka: 30.294
|
čitano: 14.136.107
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

i jel ima sutra vožnje ili kaj?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

vidio kako policajac trci za biciklistom neki dan na a1 po zaustavnoj traci.. lol nisam stigo fotkat presmijesno..

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Ja bi...

Di bi se mogli naći i kada?
When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
16 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Trenutno je dogovor da se nalazimo sutra u 8:10 u Podsusedu.

 

Smradac, ak oćeš ići mogli bi se ja i ti naći na savskom mostu oko 7:45.

When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Danny_HR kaže...

Trenutno je dogovor da se nalazimo sutra u 8:10 u Podsusedu.

 

Smradac, ak oćeš ići mogli bi se ja i ti naći na savskom mostu oko 7:45.

u jebote dosta je to rano... tek sam sad došao doma... imao sam u planu oko 9 tek sjest na kavu negdje prije bicikliranja... ak se probudim dođem, a ak ne uvijek ostaje slijedeći vikend...

13 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Evo mene pratim temu od poćetka i još se nisam pohvalio Nevinašce imam ovaj bike sa slike i malo su mi brzine "spore" tj. treba im 3-7 okretaja pedale da upadnu. Kako da to ubrzam mjenjać je SLX

 

Edit: Zašto nemogu uploadat slike (niti mozilla niti chrome :/ )

Edit2: IE did it (nemogu vjerovat )

...
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.9.2010 3:52 (GimmieCorsair).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Trebaš naštimati mjenjač... Pogledaj ovaj video da vidiš procedeuru:

Q9650 @ 3.83GHz | ASUS P5Q-E | 8GB @ 850MHz | Gainward GTX480 | WD Caviar Black 640GB | Corsair HX850W | CM-690 |
13 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

hvala

...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

eo ti ja sam dns bas to prvi put radio..

1. prebaci mijenjač na najmanji zupčanik,
2. izvadi sajlu iz mijenjača i pogledaj je li ti pozicija na shifteru odgovara poziciji mijenjača (znači je li shifter u 8 ili 9 brzini ovisno koliko zupčanika/brzina shifter ima)
3. zavrni do kraja "barrel" na mijenjaču (označio sam ti na slici što je barrel) a onda ga za jedan puni krug otpusti
4. onda pogledaj jesu li ti zupčanici na mijenjaču u ravnini s najmanjim zupčanikom na kazeti. Ovisno o tome pritegni ili otpusti šarafić na mijenjaču pod oznakom H.
5. kad budu u ravnini i kad mogneš u tom položaju vrtiti pedale bez da imaš ikakvih zvukova ili prebacivanja lanca onda vrati sajlu na mijenjač
6. kad to uradiš onda prebaci shifterom mijenjač na najveći zupčanik (najmanju brzinu) i pri tome stalno okreći pedale jer ne valja to namještati ako ne vrtiš pedale.
7. kad do toga dođeš onda poravnaj zupčanike na mijenjaču s najvećim zupčanikom na kazeti pomoću šarafića L.
8. kad te dvije krajnje pozicije budu radile bez problema onda fino zaleti pedale i mijenjaj brzine gore-dole nekoliko puta ako bude negdje lanac preskako (pri prebacivanju brzina) ono kao da hoće da ide na zupčanik iznad ili ispod onog na kojem bi trebao biti onda malo otpusti ili pritegni barrel dok ne bude na onom zupčaniku koji brojem odgovara brzini u kojoj je shifter.

sad još nekoliko puta preshiftaj preko svih brzina i ako bude sve kako treba onda si namjestio...ako ti nešto ne štima ili ne razumiješ šta treba uraditi onda ili nešto nije uredu s mijenjačem ili nekim drugim dijelom drivetraina ili bi trebao odnijeti to u majstora da ti on to poštela za 5min.

 

ja imam los mjenjac relativno. shimano alivio al uspio podesit..u utorak dobivam vjerovatno shimano xt shadow pa ce bit bolje.

ugl to ti je to. valjda ce pomoci..

sretno!

Ako ti neko pomogne stisni gumb HVALA!
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

dečki, jel bi možda išli do sljemena preko markuševca?

 

http://pedala.hr/staze/sljeme/markusevac.html

 

ne znam samo dal bih fizički izdržao.. i malo me brine spuštanje dolje.. jel kočnice puno pate?

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
offline
RE: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
nixass kaže...

dečki, jel bi možda išli do sljemena preko markuševca?

 

http://pedala.hr/staze/sljeme/markusevac.html

 

ne znam samo dal bih fizički izdržao.. i malo me brine spuštanje dolje.. jel kočnice puno pate?

Dolje je najmanji problem. Gore je frka. :)

Ja sam za. Danas sam zaj*bao jer sam jučer kasno išao spavati, ali Sljeme je privlačno.

Bio sam do sada 2 puta prije nekoliko godina...

 

Samo prije ovoga definitivno moram dati bicikl na servis. Idem sutra ostaviti, nadam se da će biti mjesta.

When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
nixass kaže...

dečki, jel bi možda išli do sljemena preko markuševca?

 

http://pedala.hr/staze/sljeme/markusevac.html

 

ne znam samo dal bih fizički izdržao.. i malo me brine spuštanje dolje.. jel kočnice puno pate?

bio sam ti ja prije dva tjedna na medvedgradu... penjali smo se sat vremena da bi se spustili za oko 3 minute ja mislim... a što se tiče kočnica ako su diskovi onda ne pate baš previše ali treba malo pripaziti pa ih u toku vožnje dole malo hladiti...

16 godina
offline
RE: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Danny_HR kaže...
nixass kaže...

dečki, jel bi možda išli do sljemena preko markuševca?

 

http://pedala.hr/staze/sljeme/markusevac.html

 

ne znam samo dal bih fizički izdržao.. i malo me brine spuštanje dolje.. jel kočnice puno pate?

Dolje je najmanji problem. Gore je frka. :)

Ja sam za. Danas sam zaj*bao jer sam jučer kasno išao spavati, ali Sljeme je privlačno.

Bio sam do sada 2 puta prije nekoliko godina...

 

Samo prije ovoga definitivno moram dati bicikl na servis. Idem sutra ostaviti, nadam se da će biti mjesta.

inače, ja sam iz markuševca i par puta sam išo onak rekreativno biciklom po toj šumskoj stazi..

nije neki strašni brijeg kolko se sjećam al je bed doć do markuševca.. 13km od centra ako se ne varam, i tu i tamo pokoje brdašce..

 

ja imam obične kočnice, v-brakes i bojim se da si ne skurim gumice do npr šestina Smijeh

jedino je bed kaj sad fax počinje, valjda će bit nešto i slobodnog vremena..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
nixass kaže...

inače, ja sam iz markuševca i par puta sam išo onak rekreativno biciklom po toj šumskoj stazi..

nije neki strašni brijeg kolko se sjećam al je bed doć do markuševca.. 13km od centra ako se ne varam, i tu i tamo pokoje brdašce..

 

ja imam obične kočnice, v-brakes i bojim se da si ne skurim gumice do npr šestina Smijeh

jedino je bed kaj sad fax počinje, valjda će bit nešto i slobodnog vremena..

ma nemreš skurit gumice nakon jednog spuštanja ak normalno koristiš kočnice... kočnice ti prema dole služe samo da se malo korigiraš prije zavoja al sve u svemu nije tako strašno... a i kad nateraš taj bicikl do 70 kmh kočnice ti ni ne pomažu previšeSmijeh

16 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Dječaci, sad imamo vremena do vikenda (da se opet ne dogovaramo na brzinu), samo moramo neku cugicu prvo organizirat, vidjet kak tko stoji sa vremenom, sad dok kiše ne počnu. Ruta ima dovoljno oko Zagreba, pa mislim da nam je to najmanji problem.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Devine kaže...

Dječaci, sad imamo vremena do vikenda (da se opet ne dogovaramo na brzinu), samo moramo neku cugicu prvo organizirat, vidjet kak tko stoji sa vremenom, sad dok kiše ne počnu. Ruta ima dovoljno oko Zagreba, pa mislim da nam je to najmanji problem.

 

tako je... ovo je bilo brzinski organizirano... a i nemreš ić na dalek put u 8 ujutro bez da si kavu popio Neodlučan

15 godina
neaktivan
offline
RE: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Hehe... Ja to radim stalno na ovom 2004 XT-u. To je toliko zaheban mjenjač da je to strašno. Dok ovaj novi 2008 XT sam štimao samo jednom u godinu i pol dana kako imam bicikl. To je jedan hebeno dobro dizajniran mjenjač, definitivno su se u Shimanu potrudili konačno sa Shadow modelima (novi Deore, SLX, Deore XT 2008 i novi XTR), jer je SRAM imao tako dobre mjenjače dosta prije Shimana

Q9650 @ 3.83GHz | ASUS P5Q-E | 8GB @ 850MHz | Gainward GTX480 | WD Caviar Black 640GB | Corsair HX850W | CM-690 |
16 godina
neaktivan
offline
RE: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
smrad06 kaže...
Devine kaže...

Dječaci, sad imamo vremena do vikenda (da se opet ne dogovaramo na brzinu), samo moramo neku cugicu prvo organizirat, vidjet kak tko stoji sa vremenom, sad dok kiše ne počnu. Ruta ima dovoljno oko Zagreba, pa mislim da nam je to najmanji problem.

 

tako je... ovo je bilo brzinski organizirano... a i nemreš ić na dalek put u 8 ujutro bez da si kavu popio Neodlučan

U nedjelju sam imao buđenje oko pola 7, pa onda šalica turske kave, i krenuli smo u pol 8 prema Samoboru. Popili tam kavu, pa natrag doma. Neznam kak su ostali sa vremenom, ali meni takve malo duže vožnjice pašu vikendom.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Devine kaže...

U nedjelju sam imao buđenje oko pola 7, pa onda šalica turske kave, i krenuli smo u pol 8 prema Samoboru. Popili tam kavu, pa natrag doma. Neznam kak su ostali sa vremenom, ali meni takve malo duže vožnjice pašu vikendom.

ja sam imao u planu da svi skupa popijemo kavicu prije da se upoznamo i onda da se krene na put oko 9 ili 10...

15 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Ja si sada slažem nekakav bicikl za dirt jumping/street,taman si ga složim za proljeće sada preko zime :).Ima netko kakvu ramu za Dirt?Neka se javi na PP,pa se možemo nešto i dogovoriti.
Punk's not dead!!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
doctor_crash kaže...
Ja si sada slažem nekakav bicikl za dirt jumping/street,taman si ga složim za proljeće sada preko zime :).Ima netko kakvu ramu za Dirt?Neka se javi na PP,pa se možemo nešto i dogovoriti.

ja sam htio dirt bajk al nisam imo toliko para da se uzme NOVi.. pa sam na kraju uzo ovo al opet za vozat se po Vinkovcima je odlicno ;)

Predobro, ovo se mora pogledat http://shrinkthis.net/1lu posjetite www.podbuzz.com
14 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

stvarno kralj nad kraljevima

i ima je*en bic.. kosta soma i pol ojra

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
koliko ste se najvise vozili biciklom?ja sam 76, ide jos ali strah me je vise da ne pukne vilica, blokira kotac il otkazu kocnice :)
When you are sad and you dont know what to do , just remeber that life starts at 8000 rpm. KTM <3 Husky <3
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
koliko ste se najvise vozili biciklom?ja sam 76, ide jos ali strah me je vise da ne pukne vilica, blokira kotac il otkazu kocnice :)
When you are sad and you dont know what to do , just remeber that life starts at 8000 rpm. KTM <3 Husky <3
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

isto oko 70ak..

 

ja sam imao ko klinac tešku nesreću s biciklom (dogodilo mi se baš to čega je tebe strah) i od tada malo opreznije izvodim neke stvari..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ja 72km/h po cesti, a po makadamu 60 sam opičio... Na starom biciklu sam imao ciklo kompjuter, na ovim novima ga nemam... Mislim da nikada nisam sa novima išao brže od tada... Obično vozim na tom dijelu na makadamu oko 40km/h (GT Avalanche 2.0 ima sve dijelove sa starog bicikla, a stari ima sve sa GT A2.0)

Q9650 @ 3.83GHz | ASUS P5Q-E | 8GB @ 850MHz | Gainward GTX480 | WD Caviar Black 640GB | Corsair HX850W | CM-690 |
14 godina
neaktivan
offline
RE: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Oly_E3 kaže...

Ja 72km/h po cesti

  Ja najvise oko 78km/h... Osjecaj je jedinstven, bez kacige, bez icega... Placem od brzine (vjetra) ali vrijedno je toga. :D

 

Ovo cudo je to postiglo... Jos da nadjem vremena pa da ga poslikam, posto je dobio nove kotače (Fulcrum racing 3). Bogataš

 

15 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Hola! Opet nam je zamrla tema :(

 

Nego kako je gustoća prometa na glavnim otočki prometnicama s krajem ljeta pala, odlučio sam se na novu, tzv. zimsku rutu :) Cres-Beli-Cres (cca. 40km). Također imao sam priliku oprobati kako se moj GT Avalanchi 2.0 nosi sa cestovnom pripremom (1.6 debele gume). Sve je bilo OK, osim što me jako muči ovaj Deore XT mjenjač... Jučer sam ga naštimao i sve je bilo za pet, ali nakon nekog vremena ponovno je otišao k vragu. Mislim uzeti jedan od sljedećih: Shimano SLX, Deore XT (2008. To mi je sigurna kupnja pošto već imam jedan na XC bicikli) ili SRAM X9 (njega sam naveo jer sam ga zadnji put vidio da ga imaju u servisu, a niti jednog  Shimana nisu imali. Ako netko zna kakav je X9 može li mi reći malo više o njemu?)

Q9650 @ 3.83GHz | ASUS P5Q-E | 8GB @ 850MHz | Gainward GTX480 | WD Caviar Black 640GB | Corsair HX850W | CM-690 |
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Kupi deore xt 2008 shadow ako nisi zadovoljan ovim, ja imam na fuji-u deore xt 2008 shadow i mjenjac je super za moje potrebe, uredno radi vec 2 god, mada bi ga morao postelati, brz, precizan. Meni je super.

Nego mi reci kakve su ove sliek na drugoj slici, nekakve supermoto, to su te 1.6?kak idu? 

When you are sad and you dont know what to do , just remeber that life starts at 8000 rpm. KTM <3 Husky <3
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Da imam i ja XT 2008 na onoj drugoj, rekoh da je to sigurna kupnja, samo ga nisu imali u servisu u koji idem... Ono su da cestovne Continental Sport Contact 26 x 1.6 gume. Jako dobro drže cestu, nema proklizavanja, odličan je kontakt i nema puno otpora, praktički se osjećam kao da letim :)

Q9650 @ 3.83GHz | ASUS P5Q-E | 8GB @ 850MHz | Gainward GTX480 | WD Caviar Black 640GB | Corsair HX850W | CM-690 |
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice