Biciklizam, bicikli, oprema, staze... izdvojena tema

poruka: 30.396
|
čitano: 14.315.504
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Odlična guma, vozio sam je po cesti i offroad, svakako preporuka.

12 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Po mome dosadašnjem iskustvu imaš Schwalbe  i imaš ostale gume.

Pogledaj si Schwalbe Hurricane ili Sammy Slick.

 
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Schwalbe hurricane NEMOJ! Ja sam na svoj bike stavio par istih i nisam uopce sretan. Prije sam imao neke jeftine Continental MTB gume i one su bile puno bolje. Hurricane je dobar na suhom kolniku i po makadamu (cak jako dobar), ali u malo ostrijim zavojima pocinje uzasno vibrirati, ne dopusta neke vece nagibe, a po mokrom kolniku je katastrofa. Vjerujem da je Schwalbe dobar opcenito kao "marka", ali hurricane guma nije
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Soapy kaže...

Pozdrav! Trebao bih vanjsku gumu za mtb (norco charger) do 200kn. Bicikl većinom vozim po cesti, ali volim katkad i po kakvom offroadu otić.

Razmišljao sam ovoj gumi:

https://www.rog-joma.hr/oprema_detalj.php?i=6503

 

 

Mislim da bi OVA bila idealna za tvoje potrebe, za offroad su ti dosta bitne bočne ripne...

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.6.2014 20:07 (1BIT).
14 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Danas sam pao sa bicikla na križanju kod Kennedyevog Trga, šaht za odvodnju oborinskih voda s ceste nalazi se točno na mjestu pješačkog prijezala i naravno trenutak nepažnje doveo je do toga da mi se prednji kotač "zacvikao" u šaht i doslovno me katapultirao preko volana na sred križanja. Rezultat razbijeno koljeno, brada i hrpa manjih porezotina i ogrebotina po nogama.

Na biciklu nema neke veće materijalne štete, potrebno je centrirati zadnji kotač za koji ne znam kako se spigao ako sam prednjim kotačem upao u šaht.

Dimenzija guma 26x1.50 ali izgleda da je širina gume ipak dovoljna da propadnem {#}

i dalje mi nije jasno kako mi je kotač uspio propasti...aaaaa i dalje mi nije jasno kako mi je kotač uspio propasti...aaaaa
mislim da nisu mogli odabrati bolje mjesto mislim da nisu mogli odabrati bolje mjesto
Win Osama in hide and seek
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.6.2014 22:41 (J3ckYYY).
Moj PC  
12 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
J3ckYYY kaže...

Danas sam pao sa bicikla na križanju kod Kennedyevog Trga, šaht za odvodnju oborinskih voda s ceste nalazi se točno na mjestu pješačkog prijezala i naravno trenutak nepažnje doveo je do toga da mi se prednji kotač "zacvikao" u šaht i doslovno me katapultirao preko volana na sred križanja. Rezultat razbijeno koljeno, brada i hrpa manjih porezotina i ogrebotina po nogama.

Na biciklu nema neke veće materijalne štete, potrebno je centrirati zadnji kotač za koji ne znam kako se spigao ako sam prednjim kotačem upao u šaht.

Dimenzija guma 26x1.50 ali izgleda da je širina gume ipak dovoljna da propadnem {#}

Te barem nije problem zaobić, nisi bio koncentriran, ja koliko sam primjetio po Zagrebu (istok i centar), većina ih je vodoravno postavljena, pa nema problema, ali jednom sam se usrao živ, bio sam na treningu vani, vraćao sam se sa Sljemena, spustim se do crkve u Šestinama, netom prije je bio pljusak koji je smočio cestu i skrenem u Šestinsku cestu, kako je nizbrdo malo sam se zaletio, i primjetim šaht par metera ispred sebe, ali šaht po cijeloj širini ceste i kočim, kako imam trenutno conti sport contact 26x1.3 gume, po mokroj cesti, zadnja guma je samo zakočeno klizala kao po maslacu, dok je prednja još kako tako kočila i uspio sam se zaustaviti valjda 20cm od šahta i stisnuo sam se uz rub ceste koliko god sam mogao, al ono zbog čega sam se usrao je to što sam znao da je iza mene auto, a ispred sebe sam vidio drugi koji je išao u suprotnom smijeru i nije bilo šanse da se svi troje u isto vrijeme mimoiđemo, te nisam znao hoće li me pogodit ovaj iza mene ili ne, tj hoće li uspjet stat na mokroj nizbrdici, jer iz njegove perspektive sam neočekivano počeo kočit, a ja ubiti nisam imao kamo, no na sreću uspio je stati...

 

početak ceste, spust početak ceste, spust
šaht po cijeloj širini ceste šaht po cijeloj širini ceste
ima ih desetak u razmaku možda 10 metara ima ih desetak u razmaku možda 10 metara
12 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

jel mozete preporucit neki sic do cca 150-200kn.. trenutno imam KLS Driveline (od kelly's viper 20).. em je sic neudoban, em mi se guzica uznoji 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ak si iz Zagreba u PJ kod kolodvora imaju onu spravicu za mjerenje kostiju dupeta ak baš želiš optimalno prioći,doduše ne znam da li ti uvjetuju kupnju.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Nek doma,uzme komad alu-folije i sjedne negdje na tvrdu podlogu.Ostat ce utisnute kosti i neki izmjeri udaljenost,za svaki slucaj moze dodat 1cm na tu izmjerenu udaljenost da mu ne bude previse uzak sic.

Di2 & EPS FTW!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Dobar dan

 

Da li ima netko iskustva sa ovim gumama ?Da li valjaju što ?Spremam se na put sa bajkom ,pa razmišljam o promjeni guma .

 

http://www.rog-joma.hr/oprema_detalj.php?i=7523

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.6.2014 9:59 (cro_denis).
15 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Da se nadovezem na temu o gumama,

 

trebao bih gume, obje, voznja po asfaltu tu i tamo po savskom nasipu (lokacija ZG), voznja u svim uvjetima (koristim bicikl za put do posla i nazad i nabijanje kondicije po Jarunu).

 

Dobio sam savjet od dvojce frendova kaj se bas bave biciklizmom, jedan je trkac a drugi se bavi brdskim biciklizmom, jedan kaze uzmi semislick gume a drugi kaze uzmi cisti slick.

 

e sad, mene zanima vase misljenje, sto mi je bolje za gore navedene uvjete? ono sto mi je bitno je kad padne kisa ili zahladi da mi gume ne pocnu bjezat ili proklizavat...

 

ako mozete i malo obrazlozit vas odabir.

 

hvala unaprijed

 

 

pozz

Bolje je znati malo i temeljito nego mnogo i površno.- I. Kant
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.6.2014 11:45 (Srednji).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Continental Traffic gumu uzmi

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Slik guma će ti po mokroj cesti puno bolje držat od one sa ripnama.

Po blatu neće.

Nekakva allaround guma je semislik.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Slickovi proklizuju na mokrome jer nema kanala za vodu pa se stvara zona stlačenog zraka između gume i podloge/vode. Kao i kod klizanja.

 

Semi-slickovi imaju kanale za vodu i na taj način voda izlazi ispod površine gume i ne dolazi(tj. dolazi, ali u znatno manjoj mjeri) do visokog tlaka između gume i podloge pa je grip bolji.

 

Ako voziš samo po suncu i suhome vremenu uzmi slick. Ako ne, uzmi semi-slick.

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Kak može slick držati bolje po mokrom? {#} Ova guma iznad autorovog posta (od cro_denisa što je kinkao) bi bila jako dobra vjerujem, ako je to ta dimenzija što on traži.

 

'Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran' - Einstein ----- www.cigoff.eu -----
14 godina
odjavljen
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ja imam dobro iskustvo s schwalbe marathon cross, ovakve:

 

http://www.bicyclehero.com/us/schwalbe-marathon-cross-bicycle-tire-cycling.html#.U57MkECxeW8

 

 

Svi smo mi Mentalist.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Da bi guma bila za cestu mora na sredini biti "neprekinuta" ripna da trenje bude što manje.

Ona Marathon bi bila dobra za neki lakši XC.

Conti je bolja jer ima neprekinutu ripnu, a sastrane kanale da pri skretanju na kiši ne bude ozlijeđenih :)

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pričam o mokrim/vlažnim uvjetima koji mogu biti u zimskim uvjetima,da normalan slik će bolje držat nego gume sa ripnama.

Pod nomalan slik za komjutanje mislim na ovo

http://www.cycle-tyres-direct.fr/media/Schwalbe/img/Schwalbe-Road-Cruiser-noir-reflex_1235x735.jpg

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

To uopće nije slick

Slick-gladak

 

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

@evang

Malo miješaš stvari... Nema tu normalan ili nenormalan slick. Slick guma je ravna, bez kanala sa bilo koje strane. Ovo što si linkao nije slick guma.

'Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran' - Einstein ----- www.cigoff.eu -----
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
evang kaže...

Pričam o mokrim/vlažnim uvjetima koji mogu biti u zimskim uvjetima,da normalan slik će bolje držat nego gume sa ripnama.

Pod nomalan slik za komjutanje mislim na ovo

http://www.cycle-tyres-direct.fr/media/Schwalbe/img/Schwalbe-Road-Cruiser-noir-reflex_1235x735.jpg

Imam ja na svom biciklu Schwalbe Road Cruiser, dosadile su mi MTB gume pa malo za promjenu a i nisu bile preskupe. Po kiši su katastrofa ne drže ništa, proklizuju na mali dodir kočnice i uopće nemam sigurnost u vožnji po kiši sa tim gumama

 

I naravno skinuo sam ovu narančastu torbicu malo je previše šaren bicikl {#}

... ...
Win Osama in hide and seek
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.6.2014 20:59 (J3ckYYY).
13 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Lijepo, još jedan Flightline :)

 

To je 2009.?

 

 

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
J3ckYYY kaže...
evang kaže...

Pričam o mokrim/vlažnim uvjetima koji mogu biti u zimskim uvjetima,da normalan slik će bolje držat nego gume sa ripnama.

Pod nomalan slik za komjutanje mislim na ovo

http://www.cycle-tyres-direct.fr/media/Schwalbe/img/Schwalbe-Road-Cruiser-noir-reflex_1235x735.jpg

Imam ja na svom biciklu Schwalbe Road Cruiser, dosadile su mi MTB gume pa malo za promjenu a i nisu bile preskupe. Po kiši su katastrofa ne drže ništa, proklizuju na mali dodir kočnice i uopće nemam sigurnost u vožnji po kiši sa tim gumama

 

I naravno skinuo sam ovu narančastu torbicu malo je previše šaren bicikl {#}

Oprosti ali napravio si od tog bicikla nakaradu sa tim gumama

14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
peroko kaže...
J3ckYYY kaže...
evang kaže...

Pričam o mokrim/vlažnim uvjetima koji mogu biti u zimskim uvjetima,da normalan slik će bolje držat nego gume sa ripnama.

Pod nomalan slik za komjutanje mislim na ovo

http://www.cycle-tyres-direct.fr/media/Schwalbe/img/Schwalbe-Road-Cruiser-noir-reflex_1235x735.jpg

Imam ja na svom biciklu Schwalbe Road Cruiser, dosadile su mi MTB gume pa malo za promjenu a i nisu bile preskupe. Po kiši su katastrofa ne drže ništa, proklizuju na mali dodir kočnice i uopće nemam sigurnost u vožnji po kiši sa tim gumama

 

I naravno skinuo sam ovu narančastu torbicu malo je previše šaren bicikl {#}

Oprosti ali napravio si od tog bicikla nakaradu sa tim gumama

chutac da to je model 2009.

 

A gle možda i malo smiješno izgleda ali trenutno mi je bitnije da bic klizi po cesti

Win Osama in hide and seek
12 godina
odjavljen
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

meni bas super izgledaju gume
onak su oldtimer :D

http://www.snabbox.org/
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Može li preporuka pedala za mtb (lokacija Zg)? 

Obično ga vozim po nasipu, cesti i manji offroad - često odvozim >60km. 

Tvorničke su dosta dugo trajale i nakon njih sam kupio nabrzaka neke u shoping centru - te su otišle nakon 300km :p

 

 

tata
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Wellgo MG1, perfekcija za mene..

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Valja li šta ovaj u-lock - OnGuard Brute STD 8001? Ili se više isplati uzeti MasterLock 8196 (mislim da je to taj model)?

'Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran' - Einstein ----- www.cigoff.eu -----
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pozdrav. Mislio sam si kupit neki bicikl malo za voznju,ali da nije smece pa ako neko zna neki dobar,moze i rabljeni,ali da je ko nov :D do 2000kn. MTB

Zaradi $50 tjedno- PM me za vise informacija :)http://www.bubblews.com/?referral=51fcf2f7ebd785.06019995
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Srednji kaže...

Da se nadovezem na temu o gumama,

 

trebao bih gume, obje, voznja po asfaltu tu i tamo po savskom nasipu (lokacija ZG), voznja u svim uvjetima (koristim bicikl za put do posla i nazad i nabijanje kondicije po Jarunu).

 

Dobio sam savjet od dvojce frendova kaj se bas bave biciklizmom, jedan je trkac a drugi se bavi brdskim biciklizmom, jedan kaze uzmi semislick gume a drugi kaze uzmi cisti slick.

 

e sad, mene zanima vase misljenje, sto mi je bolje za gore navedene uvjete? ono sto mi je bitno je kad padne kisa ili zahladi da mi gume ne pocnu bjezat ili proklizavat...

 

ako mozete i malo obrazlozit vas odabir.

 

hvala unaprijed

 

 

pozz

Gledam trenutno OVU gumu...jel to valja cemu?

Bolje je znati malo i temeljito nego mnogo i površno.- I. Kant
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice