CPU-Z Benchmark zaključana tema

poruka: 1.248
|
čitano: 226.179
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
odjavljen
offline
Re: CPU-Z Benchmark

Ne bi smio ići preko 1.45 uopće jer ćeš bilo kakvim radom na toj voltaži oštetiti CPU. 1.4 za 24/7 kao max.

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU-Z Benchmark
Zasto bi ga ostetio? Napon i temp nisu povezane?
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
protjeran
offline
Re: CPU-Z Benchmark
Stjepanj kaže...
Zasto bi ga ostetio? Napon i temp nisu povezane?

Napon ga moze unistit i kad je temperatura ispod nule..

16 godina
neaktivan
offline
Re: CPU-Z Benchmark
Kuro_Okami kaže...
Wolverine_pce kaže...

Xeon X5650 @4,4GHz - Link

Single Thread - 1564

Multi Thread - 10603

 

 Kako šuta dupe. :)

 

Da bar moja ploča podržava OC.

 

I ja sam skoro bio uzeo ploču od Z800 modela, ali naći rev3 pa se zajebavaj s modanjem napajanja pa ovo pa ono, ali onak dva X5650 koštaju 80 baksa a nije baš da su spori.

Mada i ovo mi više služi za zajebanciju. Prodao AM3 880G + 720BE, dodao 250kn i složio ovo. :)

''Of all the things I've lost I miss my mind the most'' Mark Twain
7 godina
odjavljen
offline
CPU-Z Benchmark

Meni Z800 nije nikako ulazio u budžet-bio kao ploča, bilo kao gotov sistem.

 

Napajanje ne treba moddati-imaš gotove kabele na Aliexpressu-mislim da su cca 9$. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: CPU-Z Benchmark
Stjepanj kaže...
Zasto bi ga ostetio? Napon i temp nisu povezane?

 

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
11 godina
offline
CPU-Z Benchmark

Challenge accepted, kao i uvijek.

 

_mark0_69 - i5 6600k - 5100mhz - single 2594 - multi 10140

Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: CPU-Z Benchmark
Tonči kaže...

Ne bi smio ići preko 1.45 uopće jer ćeš bilo kakvim radom na toj voltaži oštetiti CPU. 1.4 za 24/7 kao max.

 Čitao sam nekoliko radova o tome i koliko se sjećam, napon ne smanjuje vijek trajanja procesora, nego toplina koja se stvara visokim naponima.

 

I ima ALI:

1. Naravno, u nekim normalnim granicama, da ne dođe do fizičkog proboja struje među tranzistorima.

2. I kod jako visokih temperatura (zbog visokih napona) se stvara "elektromigracija", o čemu ne znam dovoljno da bi opisivao :D

https://en.wikipedia.org/wiki/Electromigration

3. Procesor STALNO degradira i ta degradacija se povećava visokim temperaturama i u puno manjoj mjeri visokim naponom.

 

To je bilo prije koju godinu, mislim da sam dobro zapamtio. :D

 

P.S. zato se i kod ekstremnih overclockova koristi tekući dušik jer jako smanji temperature i naponi se mogu drastično povećati.

P.P.S. Ogromni naponi, ali užasno niske temperure i ni jedna "spržena" komponenta:

https://steemit.com/computer/@crypt0mine/chasing-the-world-record-in-overclocking-cpus-with-liquid-nitrogen

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
7 godina
odjavljen
offline
Re: CPU-Z Benchmark
phanteks kaže...

da popravim score

 

AMD FX 8350 @ 5.2GHz

 

single: 1529

multi: 10184

 

 

 ovo mi je bio cilj, da dostignem svog vlastitog(bivseg) fx-a te mu je rame uz rame multi a za single da ne pricam

 

 

zato ga i ne zelim prziti vise od 1.45v jer sam i ja citao da mu napon veci od toga nije zdrav iako sam vidjao na netu da mu neki forsiraju voltazu i 1.5v i vise za 5+GHz

 

odustao sam od prodaje custom loop-a te opet i grafa ide pod vodu tako da ce sada biti jos hladniji

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.3.2017 0:50 (phanteks).
14 godina
offline
Re: CPU-Z Benchmark
Stjepanj kaže...
Zasto bi ga ostetio? Napon i temp nisu povezane?

 

12 godina
offline
Re: CPU-Z Benchmark
Stjepanj kaže...
Zasto bi ga ostetio? Napon i temp nisu povezane?

 

ansha kaže...
Stjepanj kaže...
Zasto bi ga ostetio? Napon i temp nisu povezane?

Napon ga moze unistit i kad je temperatura ispod nule..

 

Tonči kaže...
Stjepanj kaže...
Zasto bi ga ostetio? Napon i temp nisu povezane?

 

 

dreadmoore kaže...
Stjepanj kaže...
Zasto bi ga ostetio? Napon i temp nisu povezane?

 

 E moj crni Rajko,ups mislim Stijepko...

AUDIOFIL
12 godina
protjeran
offline
CPU-Z Benchmark

pitam šta? ostetit ce ga na 1.45? nekuzim? moji bi svi procesori odavno onda pokrepavali...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.3.2017 1:11 (Stjepanj).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
CPU-Z Benchmark

Struja ubija komponente, temp ne mora biti visoka. Niska temp smanjuje leakage pa je moguće koristit više napone prije nego struja napravi svoje - degradira ili ubije komponentu. Zato na -190°C sa ln2 možeš koristit 1.9v, a na zraku je i 1.45v na granici problema.

Moj PC  
0 1 hvala 0
7 godina
odjavljen
offline
CPU-Z Benchmark

kazu da je max voltaza 1.52v za skylake i to pod vodom premda preporucaju da se ne ide preko 1.45v za causal usere dok je safe 1.4v

 

ovi ovako, oni onako no ok, ja sam stao sa ovim jer sam ga tek kupio i ne zelim da odapne papke za ranije

 

imam dobar primjerak i ja sam prezadovoljan 

 

 

btw hoce i se ikada updejtati ona lista sa prve stranice?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: CPU-Z Benchmark

1.52v u teoriji (iako taj podatak postoji u intelovom datasheetu kao max VID koji proc može tražiti pa vrm mora biti u mogućnosti isporučiti određenu struju na tom naponu ali intel nikada neće izdati takav čip), praksa je malo drugačija i ako pričamo o safe postavkama onda se često misli na 24/7 postavke, dakle napon koji možeš postavit i pustit cpu da radi nonstop. Dakako cijela priča ovisi o hlađenju pa bi za skylake mogli reći da se ne preporuča preko 1.4v za zrak ili 1.45v za vodu za 24/7 postavke (za kaby 1.25v zrak, 1.3v voda). Validacija ili neki kratki bench se može odradit i na 1.6v na skylaku pod vodom - nije preporučljivo ali ga neće ubiti, čak vjerovatno ni degradirati ako je test dovoljno kratak, a temp se drže pod kontrolom.

 

Što se tiče liste, viđao sam OP-a po forumu, ali mislim da je odustao od updatea. Možda bi netko mogao preuzeti temu pa napravit listu sa rezultatima na ovoj verziji bencha.

12 godina
offline
CPU-Z Benchmark

hahaha  sad se i meni uvrtilo da  bi mogao probat vise od 4.5 GHz . nekako imam osjecaj da imam dosta lufta do zida i sto se tice volta i celzija :D

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: CPU-Z Benchmark
_mark0_69 kaže...

Struja ubija komponente, temp ne mora biti visoka. Niska temp smanjuje leakage pa je moguće koristit više napone prije nego struja napravi svoje - degradira ili ubije komponentu. Zato na -190°C sa ln2 možeš koristit 1.9v, a na zraku je i 1.45v na granici problema.

 niska temperatura smanjuje otpor vodova integriranih u cpu , samim tim daje mogućnost povećanja struje a da ćip ne uništi sam sebe pa i napona pa samim tim i frekvencije.

 ako u testu ko šta je prime95(mora bit worst case test) na hlađenju/voltaži koje imaš temperature nekontrolirano i polako rastu ,događa se termalni "bjeg" (thermal runaway,google) i vjerovatno ćeš degradirat cpu, dok su temperature stabilne i nema termalnog bjega nebi treba imat nikakvog problema u odnosu na stock postavke.



11 godina
offline
Re: CPU-Z Benchmark

Pa upravo to thermal runaway - veća temp -> veći leakage -> veća potrošnja -> još veća temp -> još veći leakage -> još veća potrošnja i tako dok nešto ne rikne ili se komponenta ne ugasi zbog zaštite.

12 godina
protjeran
offline
CPU-Z Benchmark

 a vidim nekima je 1.5v i 80-90°c smak svijeta... rađe se onda kanite benchanja..lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: CPU-Z Benchmark
dabar_solta_V2 kaže...
_mark0_69 kaže...

Struja ubija komponente, temp ne mora biti visoka. Niska temp smanjuje leakage pa je moguće koristit više napone prije nego struja napravi svoje - degradira ili ubije komponentu. Zato na -190°C sa ln2 možeš koristit 1.9v, a na zraku je i 1.45v na granici problema.

 niska temperatura smanjuje otpor vodova integriranih u cpu , samim tim daje mogućnost povećanja struje a da ćip ne uništi sam sebe pa i napona pa samim tim i frekvencije.

 ako u testu ko šta je prime95(mora bit worst case test) na hlađenju/voltaži koje imaš temperature nekontrolirano i polako rastu ,događa se termalni "bjeg" (thermal runaway,google) i vjerovatno ćeš degradirat cpu, dok su temperature stabilne i nema termalnog bjega nebi treba imat nikakvog problema u odnosu na stock postavke.



 S tim da su FF još osjetljiviji... npr. pošalji 2V inputa na noviji CPU koji nije na sub-zero tempu i mrtav je u sekundi i prije nego se zagrije kako treba.

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
12 godina
protjeran
offline
CPU-Z Benchmark

sub zero? kako objasnjavas onda da moj nije krepao na 1.8V u 3 sekundi(zrak)?

 

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.3.2017 12:29 (Stjepanj).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: CPU-Z Benchmark
Stjepanj kaže...

sub zero? kako objasnjavas onda da moj nije krepao na 1.8V u 3 sekundi(zrak)? 

 Velika je razlika 1.8 i 2V. Nece krepat jer se ne moze opteretit ni zagrijat...

11 godina
neaktivan
offline
CPU-Z Benchmark

Jean-Luc Picard - i5 3570k - 4.2 Mhz - single 1823 - multi 7088

Engage...
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
CPU-Z Benchmark

Nesto je mali i5 6600k raspolozen bez gpu-a za 5.2ghz(ram je stock od 2400mhz)

cisto da pometem dva pokusaja skidanja mog single scora

 

single 2625

multi 9649

 

LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.3.2017 13:42 (Stjepanj).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: CPU-Z Benchmark

Zar ne može 5.2 sa svim jezgrama? Slabo je to Probaj odvrtit cache na bar 4.8 umjesto 3, trebao bi vidjeti solidan boost za multi.

15 godina
odjavljen
offline
Re: CPU-Z Benchmark
ansha kaže...
Stjepanj kaže...

sub zero? kako objasnjavas onda da moj nije krepao na 1.8V u 3 sekundi(zrak)? 

 Velika je razlika 1.8 i 2V. Nece krepat jer se ne moze opteretit ni zagrijat...

 Na 1.8 nećeš sigurno vrtit testove. Ili nam želiš pokazati Prime95 na tome? :) Nekako imam osjećaj da se na tome ne usuđuješ ni Chrome upalit. :)

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
7 godina
offline
Re: CPU-Z Benchmark
_mark0_69 kaže...

Pa upravo to thermal runaway - veća temp -> veći leakage -> veća potrošnja -> još veća temp -> još veći leakage -> još veća potrošnja i tako dok nešto ne rikne ili se komponenta ne ugasi zbog zaštite.

toćno to je kako se degradiraju poluvodići na ne adekvatnom hlađenju. termalne diode rade tako da mjere leakage itd itd..

ali neznam jeli curenje toliko bitno u ovom slućaju.
prilićno san siguran da je otpor samih vodića u ćipu glavni krivac, uz u manjoj mjeri leakage, za limit frekvencije. moglo bi bit da šta je gušći/manji proces više je curenje bitno a šta je rjeđi/veći proces više je otpor bitan.


12 godina
protjeran
offline
CPU-Z Benchmark

kakve veze ima dali se ja neusudujem? lol, vrti ti prime na 1.8V, na 1.5v vrtim kaj hoces i dokle hoces ako temp ne prelaze 90+°c! kad jednom u zivotu vidim bilo kakvu degradaciju na nekom svom procesoru od tih mucenja prvo cu javiti tu na forum bez brige...nije da sam covjeka ubio time vec komad "blata" izvaden iz zemlje

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: CPU-Z Benchmark

Pa ne kažem da je to nešto loše, malo te teasam da vidim hoćeš li poduprijeti vlastitu teoriju. Dakle, možeš li gurati 1.8V neku akciju? :))

Ja sam spalio svoj 5960X na 2.1V - trajao je cca. 2s prilikom logina u Windows.

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
11 godina
neaktivan
offline
CPU-Z Benchmark

Pošto se več igram s klokovima evo još jedan (iako ću spustit jer je previše za LC-120)

 

Jean-Luc Picard - i5 3570k - 4.6 Mhz - single 1861 - multi 7670

Engage...
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.3.2017 14:49 (Jean-Luc Picard).
Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice