[PITANJE] Golf 7 navigacija/mape

poruka: 19
|
čitano: 26.202
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
[PITANJE] Golf 7 navigacija/mape

Postovanje,

 

Imam pitanje i i molim za pomoc. Naime, skoro sam kupio novi novi automobil (golf 7) i auto ima opciju navigacije ali kad to upalim pise da treba instalirati/ubaciti mape?? Kako se to radi, koji je proces itd.. totalni sam pocetnik kad je to u pitanju :/

 

Hvala unaprijed na pomoci.

13 godina
offline
[PITANJE] Golf 7 navigacija/mape

Odi ovdje: https://webspecial.volkswagen.de/vwinfotainment/int/en/index/downloads/maps-download#/ i odaberi svoj model i skini karte/softver koji trebaš. U suvozačevom pretincu nađi utor za SD karticu i na nju preko laptopa/čitača otpakiraj fajlove iz zipa koji skineš.

11 godina
neaktivan
offline
Re: [PITANJE] Golf 7 navigacija/mape

Jel moze na usb jer ima usb utor? Jel bas mora na SD karticu?

 

Hvala ti puno za pomoc :)

13 godina
offline
Re: [PITANJE] Golf 7 navigacija/mape
Mora biti na sd
11 godina
neaktivan
offline
[PITANJE] Golf 7 navigacija/mape

Da ne otvaram novu temu, postaviti cu pitanje ovdje...

 

Nabacao sam neke mp3 muzike na usb i kada ga ubacim u auto nece da ocita usb, odnosno pise da ne moze da ocita media data.

 

U cemu bi mogao biti problem, jel.ima neki fazon ili...?

 

Hvala.

15 godina
online
Re: [PITANJE] Golf 7 navigacija/mape
mack83 kaže...

Da ne otvaram novu temu, postaviti cu pitanje ovdje...

 

Nabacao sam neke mp3 muzike na usb i kada ga ubacim u auto nece da ocita usb, odnosno pise da ne moze da ocita media data.

 

U cemu bi mogao biti problem, jel.ima neki fazon ili...?

 

Hvala.

Backupaj stvari s USBa, formatiraj u FAT32 i kopiraj nazad na USB

11 godina
neaktivan
offline
[PITANJE] Golf 7 navigacija/mape

Ovo je stvarno frustrirajuće, evo već danima se mučim i ne mogu nikako da instaliram mape u navigaciju. Nakon što očita sd karticu, na displayu se samo pojavi da ne može očitati "data" fileove sa kartice, kao da na njoj nema ništa... Skinuo sam i DiscoverCare aplikaciju i preko nje skidao i Discover Media i gen 1 i gen 2 ali bez uspjeha, moj sistem u autu ne prepoznaje ništa! Stvarno ne znam u čemu je problem...

 


Ispod na slikama je šta piše kad odem pod "system information", kutija od originalne VW kartice (koju je neko uzeo sebi ), te knjižica za mediju koja je na holandskom 

14 godina
offline
Re: [PITANJE] Golf 7 navigacija/mape
mack83 kaže...

Ovo je stvarno frustrirajuće, evo već danima se mučim i ne mogu nikako da instaliram mape u navigaciju. Nakon što očita sd karticu, na displayu se samo pojavi da ne može očitati "data" fileove sa kartice, kao da na njoj nema ništa... Skinuo sam i DiscoverCare aplikaciju i preko nje skidao i Discover Media i gen 1 i gen 2 ali bez uspjeha, moj sistem u autu ne prepoznaje ništa! Stvarno ne znam u čemu je problem...

 


Ispod na slikama je šta piše kad odem pod "system information", kutija od originalne VW kartice (koju je neko uzeo sebi ), te knjižica za mediju koja je na holandskom 

 Nemoj se muciti s tim, bolje koristi na mobu google maps ili waze

12 godina
offline
Re: [PITANJE] Golf 7 navigacija/mape
mack83 kaže...

Ovo je stvarno frustrirajuće, evo već danima se mučim i ne mogu nikako da instaliram mape u navigaciju. Nakon što očita sd karticu, na displayu se samo pojavi da ne može očitati "data" fileove sa kartice, kao da na njoj nema ništa... Skinuo sam i DiscoverCare aplikaciju i preko nje skidao i Discover Media i gen 1 i gen 2 ali bez uspjeha, moj sistem u autu ne prepoznaje ništa! Stvarno ne znam u čemu je problem...

 


Ispod na slikama je šta piše kad odem pod "system information", kutija od originalne VW kartice (koju je neko uzeo sebi ), te knjižica za mediju koja je na holandskom 

 Koju SD karticu? Kolik znam za update mapa ide neka posebna kartica ili obicna pa se na njoj mora prepravljati neke stvari i za to ne pase svaka

10 godina
offline
Re: [PITANJE] Golf 7 navigacija/mape
mack83 kaže...

Ovo je stvarno frustrirajuće, evo već danima se mučim i ne mogu nikako da instaliram mape u navigaciju. Nakon što očita sd karticu, na displayu se samo pojavi da ne može očitati "data" fileove sa kartice, kao da na njoj nema ništa... Skinuo sam i DiscoverCare aplikaciju i preko nje skidao i Discover Media i gen 1 i gen 2 ali bez uspjeha, moj sistem u autu ne prepoznaje ništa! Stvarno ne znam u čemu je problem...

 


Ispod na slikama je šta piše kad odem pod "system information", kutija od originalne VW kartice (koju je neko uzeo sebi ), te knjižica za mediju koja je na holandskom 

 Ja mislim da tebi treba "nova" kartica, sumnjam da ces moc skinut i sebi prebacit na sd karticu pa opet to updateat. Ako si u ZGu ili blizu odi si kod Tihomira Krizana (majstorcina za VAG) i nek ti on to sredi. Ako zelis sam, mislim da moras kupit tu SD karticu sa tim mapama (nije bas nekaj jeftino, moze bit 100kn a moze bit i 200-300kn), a za to mozda najbolje da udjes u vw grupu na fejsu i da se tam raspitas.

11 godina
offline
[PITANJE] Golf 7 navigacija/mape

Update moras staviti na original karticu koja je u autu i na kojoj su stare mape. Stare mape prebaci na komp. Formatiraj karticu i iskopiraj nove mape koje skines sa VW stranice na netu.  Kad sam jos imao G7 napravio sam to dva puta bez ikakvog problema. 

 

Mislim da ti cak na stranici pise tocna procedura. Nije nista komplicirano i obican laik bi to trebao naoraviti bez problema.

PSN:Tomislav025
11 godina
neaktivan
offline
Re: [PITANJE] Golf 7 navigacija/mape
omomomomoomm kaže...

Update moras staviti na original karticu koja je u autu i na kojoj su stare mape. Stare mape prebaci na komp. Formatiraj karticu i iskopiraj nove mape koje skines sa VW stranice na netu.  Kad sam jos imao G7 napravio sam to dva puta bez ikakvog problema. 

 

Mislim da ti cak na stranici pise tocna procedura. Nije nista komplicirano i obican laik bi to trebao naoraviti bez problema.

 

Problem je sto ja nemam tu original vw karticu koja je potrebna, neko ju je izvadio tj. Nisam dobio kada sam kupio auto. Ja sam pokusao uraditi update sa obicnom sd karticom tj. Na nju sam sam skidao mape ali navigacija ne prepoznaje. Ocito moze samo preko originalne, koju sam upravo danas narucio iz vw ovlastenog servisa pa kada je dobijem instalirati cu.

12 godina
offline
[PITANJE] Golf 7 navigacija/mape

Odi na vwclubcroatia, imas tamo ekipe koja prodaje kartice, ili ti budu preporucili obicnu karticu na kojoj se da stavit custom CID (ili tako nesto) da ti radi u autu.

16 godina
offline
Re: [PITANJE] Golf 7 navigacija/mape
mack83 kaže...
omomomomoomm kaže...

Update moras staviti na original karticu koja je u autu i na kojoj su stare mape. Stare mape prebaci na komp. Formatiraj karticu i iskopiraj nove mape koje skines sa VW stranice na netu.  Kad sam jos imao G7 napravio sam to dva puta bez ikakvog problema. 

 

Mislim da ti cak na stranici pise tocna procedura. Nije nista komplicirano i obican laik bi to trebao naoraviti bez problema.

 

Problem je sto ja nemam tu original vw karticu koja je potrebna, neko ju je izvadio tj. Nisam dobio kada sam kupio auto. Ja sam pokusao uraditi update sa obicnom sd karticom tj. Na nju sam sam skidao mape ali navigacija ne prepoznaje. Ocito moze samo preko originalne, koju sam upravo danas narucio iz vw ovlastenog servisa pa kada je dobijem instalirati cu.

 A zašto nisi reklamirao kod prodavača ako si kupio novi auto to je trebalo biti u njemu.

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
3 godine
neaktivan
offline
Re: [PITANJE] Golf 7 navigacija/mape
problem sa navigacijom golf 7 stalno mi prikazuje da se vozim u dr drzavi a imam instaliranu Rh mapu
14 godina
offline
[PITANJE] Golf 7 navigacija/mape

Das auto, das problem 

12 godina
offline
[PITANJE] Golf 7 navigacija/mape

Tko god treba najnovije karte VAG grupacije, fiksne kamere za cijelu europu, logo radio stanica itd. nalaze mu se na sljedećem linku : https://mib-helper.com/ 
Tu unesete sw verziju vaše jedinice i on  automatski vam izbaci linkove za skinuti. Raspakirate na karticu i učitate u jedinicu. Verziju jedinice koju imate u vozilu možete provjeriti tako da držite MENU gumb nekoliko sekundi dok se ne pokaže ekran sa software update/versions, kliknete na to i tamo isčitate trenutnu verziju pod nazivom "installed sw train version". Uglavnom postupak je jako jednostavan, ja sam to napravio na puno vozila i nije ništa komplicirano. Ako trebate detaljnije možete i PM se javit pa Vam objasnim.

5 godina
offline
Re: [PITANJE] Golf 7 navigacija/mape
mazy651 kaže...

Tko god treba najnovije karte VAG grupacije, fiksne kamere za cijelu europu, logo radio stanica itd. nalaze mu se na sljedećem linku : https://mib-helper.com/ 
Tu unesete sw verziju vaše jedinice i on  automatski vam izbaci linkove za skinuti. Raspakirate na karticu i učitate u jedinicu. Verziju jedinice koju imate u vozilu možete provjeriti tako da držite MENU gumb nekoliko sekundi dok se ne pokaže ekran sa software update/versions, kliknete na to i tamo isčitate trenutnu verziju pod nazivom "installed sw train version". Uglavnom postupak je jako jednostavan, ja sam to napravio na puno vozila i nije ništa komplicirano. Ako trebate detaljnije možete i PM se javit pa Vam objasnim.

 Ide li ovo i za AUDI? Dolazi mi za vikend a4 b9 pa se raspitujem za update mapa....

12 godina
offline
Re: [PITANJE] Golf 7 navigacija/mape

Karte i kamere se skinu sa ove stranice koju sam gore prije linkao. Za audi je malo kompliciraniji postupak updatea radi samog mmi-a. Ukratko to ovako ide, treba updateat sw na noviju verziju, zatim ući u "green menu" i patchati sistem sa patchom koji se zove "more incredible bash". Zatim je moguće skinuti karte i kamere i staviti ih u jedinicu. Kod audija je to tako jer sa patchem se aktivira licenca doživotna, inače bez toga nejde ako auto nije nov, odnosno ne stariji od 2-3 godine. Više na : 

 i KLIK. Ovo je za MIB2 koji B9 ima do 2019-20. Ako je noviji ima MIB3 i treba drugi file. Ja sam sebi radio na A3 iz 2015, model 8V i sa Harman High MMI Plus multimedijom. Prvo sam flashao odnosno ažurirao sam MMI preko Red Menija. Onda se na sd karticu stavi patch i pomoću "green menija" se instalira patch i tada se može obaviti ažuriranje na karte 2024 i uvući fiksne kamere za cijelu europu. Postupak ažuriranja MMI-a i patcha traje nekih 20tak minuta dok instalacija same karte na hard disk mi je trajala cca 1h 40min.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice