Koji novi auto u kompaktnoj klasi

poruka: 95
|
čitano: 31.960
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Koji novi auto u kompaktnoj klasi

Planiram nabavu novog auta u kompaktnoj klasi, pa molim za pomoć.

Kupuo bih dizelaša u nekoj solidnijoj opremi ...

Možete navesti razlog zašto neki auto, ako znate za akcije, i sl. ...

2 Peugeot 308
38 Mazda 3
5 Opel Astra
6 Renault Megane
9 Ford Focus
10 Škoda Octavia
1 Kia Ceed
3 Hyundai i30
4 Fiat Tipo
6 Seat Leon
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.3.2017 14:12 (tomislav10).
16 godina
offline
Koji novi auto u kompaktnoj klasi

Kliknuo na Focusa, a još bi dodao i Megane.

Ovisno o preferencijama možda se da još negdje nabaviti Megane III Limited za sitnu lovu.

11 godina
offline
Re: Koji novi auto u kompaktnoj klasi

Vidim da na Njuškalu imaju dva nova Aurisa 1,6 D-4D (112 ks - made by BMW) Luna s navigacijom za 146k kuna (Varaždinska i Primorsko-goranska) pa možda provjeriti nađe li se koji u ZG. Ipak bi Toyota trebala biti kvalitetnija od Forda, a tu je i 5 god. jamstva za svaki slučaj.

12 godina
offline
Koji novi auto u kompaktnoj klasi

Sve zavisi o cifri kuju si spreman dati te dali ti se isplati dizelaš-tj.koliko km godišnje prođeš jer sve ispo 10 tis km je neisplativo.

12 godina
offline
Re: Koji novi auto u kompaktnoj klasi

Ma radim cca 18000km godišnje tako da mi je dizelaš OK

11 godina
offline
Re: Koji novi auto u kompaktnoj klasi
kiwi_91 kaže...

Vidim da na Njuškalu imaju dva nova Aurisa 1,6 D-4D (112 ks - made by BMW) Luna s navigacijom za 146k kuna (Varaždinska i Primorsko-goranska) pa možda provjeriti nađe li se koji u ZG. Ipak bi Toyota trebala biti kvalitetnija od Forda, a tu je i 5 god. jamstva za svaki slučaj.

strava od motora, raketa iz mlinca za kavu 

 

Snaga motora:1598 kW

Radni obujam:82 cm3 

 

 

 

14 godina
offline
Re: Koji novi auto u kompaktnoj klasi

Mazda 3 je moj favorit vozim novu CX 5 facelift iz 2016. I nakon godinu dana mogu reci da sam prezadovoljan sa autom kvaliteta izrade na visokom nivou i bogato opremljen auto za tu cijenu... Isto tako vozim Mazdu 2 novu kao drugi i gradski auto novi isto kupio pocetkom godine i super sam zadovoljan zapravo sam htio trojku ali kad sam izracuno sve nije mi zapravo trebala samo da se vozam na posao inabrzinu po gradu... Vozio sam i trojku dizela 3 dana probno i bio dam odusevljen meni jedina zamjerka kod voznje unazad nepregledan malo i tu su parkirni senzori pozeljni moj test model je bio i sa kamerom tako da nije bilo problema,  ali vidim kako bi mogao biti nekome... 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
offline
Re: Koji novi auto u kompaktnoj klasi

Slažem se, odličan auto, premda su ga faceliftom malo "primirili" (nije više tako oštar na upravljaču).

Jedino što kod njega vidim kao zamjerku je cijena.

12 godina
offline
Koji novi auto u kompaktnoj klasi

Nisam očekivao tako dobar plasman za leona (4 glasa)!

 

Jel netko od glasača ima iskustva s istim?  

12 godina
offline
Koji novi auto u kompaktnoj klasi

Onaj s najduljom garancijom :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Koji novi auto u kompaktnoj klasi

S koliko novaca baratas?

11 godina
offline
Re: Koji novi auto u kompaktnoj klasi
C3c1l kaže...

S koliko novaca baratas?

ima oko 20 soma eura, lovu drži u čarapi (psihološka procjena sa 98,5% vjerojatnosti), još samo da saznam gdje živi i kad ide na posao 

12 godina
offline
Re: Koji novi auto u kompaktnoj klasi

Kako znaš? Jedino što lova nije u čarapi...

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji novi auto u kompaktnoj klasi
tomislav10 kaže...

Kako znaš? Jedino što lova nije u čarapi...

 Nego gdje je? 

11 godina
offline
Re: Koji novi auto u kompaktnoj klasi
Kolacic kaže...
tomislav10 kaže...

Kako znaš? Jedino što lova nije u čarapi...

 Nego gdje je? 

 ne guraj se 

11 godina
offline
Koji novi auto u kompaktnoj klasi

to je plus minus 150k, jesi razmisljao mozda uzeti godisnjaka? tipa nesto do 5k km? 

to pitam zato sto uzasno gubis na kupnji novog auta, totalno ne isplativo, pogotovo kad je megan, leon i slicni auti u toj svoti.

12 godina
offline
Re: Koji novi auto u kompaktnoj klasi

A gledao sam i to, ali popust je 10-15 tisuća kuna u odnosu na katalošku cuijenu novog, barem kod auto kuća... Ako uzmeš da za novi možeš iskamčiti 5-10 tisućica popusta (a neki tvrde i više) tad mi takva cijena za godišnjaka i nije nešto povoljna

14 godina
odjavljen
offline
Koji novi auto u kompaktnoj klasi

1. mazda 3

2. toyota corrola ili auris

3. honda civic

4. ford focus

 

Uživaj! :)

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
offline
Re: Koji novi auto u kompaktnoj klasi
Hiundai i30
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
12 godina
offline
Re: Koji novi auto u kompaktnoj klasi
ZdravkoZ kaže...
Hiundai i30

 Novi, kojeg još nema u RH, ili postojeći?

12 godina
offline
Re: Koji novi auto u kompaktnoj klasi
Bolje novi ako je cijena razumna.Navodno stiže ožujak\travanj
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
11 godina
offline
Re: Koji novi auto u kompaktnoj klasi

Na stranicama osječkog koncesionara kažu da će hrvatskim kupcima biti raspoloživ od svibnja.

U Češkoj trenutno u ponudi imaju ograničene serije gdje odlično opremljeni dizel s 110 KS košta oko 127000 kn, tj. oko 140-145k kn s našim porezom, trošarinom i davanjima pri uvozu. U normalnom cjeniku, srednje opremljeni dizel s 110 KS je oko 5000 kn jeftiniji od toga. Teško je reći koliko će koštati kod nas jer mi se nekako čini da će naši paketi opreme biti malo drugačije složeni.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.3.2017 12:48 (kiwi_91).
12 godina
offline
Re: Koji novi auto u kompaktnoj klasi
kiwi_91 kaže...

Na stranicama osječkog koncesionara kažu da će hrvatskim kupcima biti raspoloživ od svibnja.

U Češkoj trenutno u ponudi imaju ograničene serije gdje odlično opremljeni dizel s 110 KS košta oko 127000 kn, tj. oko 140-145k kn s našim porezom, trošarinom i davanjima pri uvozu. U normalnom cjeniku, srednje opremljeni dizel s 110 KS je oko 5000 kn jeftiniji od toga. Teško je reći koliko će koštati kod nas jer mi se nekako čini da će naši paketi opreme biti malo drugačije složeni.

 Hoćeš reći; slabije opremljan i30 po većoj cijeni...

13 godina
offline
Koji novi auto u kompaktnoj klasi

Kupi novi auto i nemaš brige...Ove fore sa godinu dana starim autom ipak nije toliki popust koliko ljudi misle, a s druge strane nitko ne prodaje auto star godinu dana ako je s njim sve u redu. vjerojatno nešto krepava ili je već ima prometnu pa ga je pokrpao.

 

Također što dulja garancija možda i nije plus ako moraš u 5 godina iskeširat 50k kuna u ovlaštenom servisu za promjenu filtera.

 

sretno.

 

11 godina
offline
Re: Koji novi auto u kompaktnoj klasi

tomislav10

 

Ne znam jesam li dobro shvatio na što si mislio, ali koliko vidim Symbol D oprema je ekvivalent Style opremi iz redovnog cjenika i još je unutra 8" ekran s navigacijom, što je opcija od 25000 CZK za Style, i nekoliko stavki iz onog dodatnog paketa PREMIUM za kojeg je potrebno nadoplatiti dodatnih 70000 CZK. Znači Symbol D ima podosta opreme više od srednjeg Trikolor za kojeg sam rekao da je 5000 kn jeftiniji.

11 godina
offline
Re: Koji novi auto u kompaktnoj klasi
Darko1983 kaže...

Kupi novi auto i nemaš brige...Ove fore sa godinu dana starim autom ipak nije toliki popust koliko ljudi misle, a s druge strane nitko ne prodaje auto star godinu dana ako je s njim sve u redu. vjerojatno nešto krepava ili je već ima prometnu pa ga je pokrpao.

 

Također što dulja garancija možda i nije plus ako moraš u 5 godina iskeširat 50k kuna u ovlaštenom servisu za promjenu filtera.

 

sretno.

 

 

Teža provala.

Bolje kupiti godišnjaka provjerenog proizvođača nego novog npr. krletku hyundai koji za cca 5 god neće vrijediti ni 20-30% od plaćenog novca, uz pušionu imaš i daleko lošije auto, a ovo da se godišnjaci prodaju jer su uglavnom neispravni je takva glupost i dokaz da o tome što pričaš uz dužno poštovanje jako malo imaš pojma.

Moj bratić uzeo prije 2 god E-klasu starosti 1god. sa 7 000km a da je htio novo auto za te pare mogao je dobit samo auto niže klase i još uz to kad bi ga se htio riješiti popušio bi daleko više para nego na ovom godišnjaku, tak da gledano sa ekonomske strane godišnjaci su najisplativija kupnja koja god marka auta bila u pitanju.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.3.2017 14:59 (Silent horror1992).
12 godina
offline
Koji novi auto u kompaktnoj klasi

Postoji ljudi koji ne prodaju aute svoje uopce tako da ne gledaju pad cijena uopce niti to smatraju bitnim.

Hyundai baš i nije krletka.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.3.2017 15:02 (ivanzu).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji novi auto u kompaktnoj klasi
Silent horror1992 kaže...

 

Bolje kupiti godišnjaka provjerenog proizvođača nego novog npr. krletku hyundai koji za cca 5 god neće vrijediti ni 20-30% od plaćenog novca, uz pušionu imaš i daleko lošije auto

 

A koji bi to "provjereni proizvođač" bio?

 

Vozio sam i30, i auto je jaako daleko od krletke, osim ako kompleksi nisu u igri.

10 godina
offline
Re: Koji novi auto u kompaktnoj klasi
Silent horror1992 kaže...
Darko1983 kaže...

Kupi novi auto i nemaš brige...Ove fore sa godinu dana starim autom ipak nije toliki popust koliko ljudi misle, a s druge strane nitko ne prodaje auto star godinu dana ako je s njim sve u redu. vjerojatno nešto krepava ili je već ima prometnu pa ga je pokrpao.

 

Također što dulja garancija možda i nije plus ako moraš u 5 godina iskeširat 50k kuna u ovlaštenom servisu za promjenu filtera.

 

sretno.

 

 

Teža provala.

Bolje kupiti godišnjaka provjerenog proizvođača nego novog npr. krletku hyundai koji za cca 5 god neće vrijediti ni 20-30% od plaćenog novca, uz pušionu imaš i daleko lošije auto, a ovo da se godišnjaci prodaju jer su uglavnom neispravni je takva glupost i dokaz da o tome što pričaš uz dužno poštovanje jako malo imaš pojma.

Moj bratić uzeo prije 2 god E-klasu starosti 1god. sa 7 000km a da je htio novo auto za te pare mogao je dobit samo auto niže klase i još uz to kad bi ga se htio riješiti popušio bi daleko više para nego na ovom godišnjaku, tak da gledano sa ekonomske strane godišnjaci su najisplativija kupnja koja god marka auta bila u pitanju.

 

Tvoj post je teška provala ali ajde. Pogledaj cijene Hyundaia na Njuškalu pa se onda javi. E klasa stara godinu košta više nego auto niže klase.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.3.2017 17:00 (Syke).
11 godina
offline
Re: Koji novi auto u kompaktnoj klasi
Darko1983 kaže...

Kupi novi auto i nemaš brige...Ove fore sa godinu dana starim autom ipak nije toliki popust koliko ljudi misle, a s druge strane nitko ne prodaje auto star godinu dana ako je s njim sve u redu. vjerojatno nešto krepava ili je već ima prometnu pa ga je pokrpao.

 

Također što dulja garancija možda i nije plus ako moraš u 5 godina iskeširat 50k kuna u ovlaštenom servisu za promjenu filtera.

 

sretno.

 

 Guglaj kupnja vozila na lizing pa će ti bit neke stvari jasnije.

 

U sličnoj sam situaciji samo što idem na benzinca jer mislim da neću radit više od 10k godišnje,ako i toliko.

U trilemi sam Focus vs Ceed vs i30 pa ak netko bi mogao prokomentirat iz prve ruke bio bih jako zahvalan,planiram uzet benzinca sa 100 konja ako je to bitno.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.3.2017 17:42 (evang).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice