Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.115
|
čitano: 13.264.883
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...
The Unforgiven kaže...

 zas? fakat se ne kuzim u benbare i te modele njihove

 Prvo zato što je 114d, 70kw na stražnji pogon, to ni za žensko nije. A drugo oprema gol kao pustinja, pa većina Golfova petica ima digitalnu klimu a ovaj ništa. Da je 6500-7000 razumio bi, tko da 8 za ovaj je idiot. Bolje ovaj, isto nije baš neka sreća ali aj bar nešto ima i neki normalan motor.

Mitch kaže...

Znam da ovo nije odgovor kojeg zeli cuti, ali za tu lovu mozes nac Octaviu 2.0 2015. Tako da ne, ne bih rekao da vrijedi tih para 

 

 

 U kojem svemiru ima Octavia 2.0 2015 za 8000€, daj link, ja odmah kupim četiri.

Bilo ih je u 10. mj koliko hoces - frend uzeo, sad su cijene malo gore, ali i dalje se nadu po 9500 ili 8500-9000 sa 1.6

 

https://www.njuskalo.hr/auti/skoda-octavia-1.6tdi-dsg-2017-gratis-transport-rh-7500-neto-jamstv-oglas-33701426

 

https://www.njuskalo.hr/auti/skoda-octavia-combi-1.6-tdi-reg-1god-2016-god-oglas-31944467

 

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/search.html?dam=0&fr=2015&ft=DIESEL&isSearchRequest=true&ms=22900;10&p=:9000&sfmr=false&vc=Car

 

 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Svi do jednog 1.6 i 9000 plus. To nije ni blizu 8000, a nije ni blizu 2.0, tako da pričaš potpune gluposti i nepovezane stvari

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...

Svi do jednog 1.6 i 9000 plus. To nije ni blizu 8000, a nije ni blizu 2.0, tako da pričaš potpune gluposti i nepovezane stvari

 Ja ti garantiram da je bilo barem 6 na Njusci za 8500 2.0 2015, frend je uzeo jedan koji je uvoz iz SLO. Sada gledam i svi su 9500-10000. Svejedno se da cjenkat dolje.

 

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=318047165&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&fuels=DIESEL&grossPrice=true&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=22900&makeModelVariant1.modelId=10&maxPrice=9000&minFirstRegistrationDate=2015-01-01&pageNumber=1&scopeId=C&sfmr=false&action=topOfPage&top=1:1&searchId=1978bedc-364c-2191-2299-934012d1958e

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.3.2021 20:50 (Mitch).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Da se ne ponavljam - zamjenio sam stock radio sa Dasaita Android uredjajem.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/internet/aliexpress-nekoliko-pitanja/211969.aspx?page=55&jumpto=6326967&sort=asc&view=flat

 

Za sada zadovoljan, brz i jednostavan za koristenje. Jedino moram neke sitnice jos podesiti

i to je to.

 

GPS antenu sam ostavio ispod plastike kod sajbe, nisam izvlacio van, isprobao sam i signal je dobar,

nema potrebe za provlacit zicu i lijepit na sajbu.

 

Testirao sam sa Here WeGo i Google Maps, sa oboje radi aktivno i pouzdano, lociranje

traje nekih 5 sekundi u offline modu, i oko 2 sekunde u online modu.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Spoliro sam si ljevi far sa sonax set-om, kupio u tokiću ( 130 kn ) preporuka ako koga zanima....desni ču sutra, pada mrak, zima je vani a i puse hladan vjetar 

Znam da več od 160 kn je cijena poliranja farova, al gušt je kad nekaj sam napraviš.

Uživo se jos bolje kuži razlika, prezadovoljan sam.

Malo truda, volje, vremena i eto rezultat, za taj far mi je trebalo cca sat vremena, sve sam rucno radio, da se radi polirkom il aku busilicom ( mislim na one nastavke ) vjerojatno bi bilo jos bolje a i lakse naravno.

Sad me baš zanima kolko ce to držat.....

Pozdrav iz Sesveta 

 

Neznam koji k al okrenuo mi slike, ko da ih je Saša Matić slago 

Martin
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.3.2021 18:01 (Marti).
12 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema

Prvih par mjeseci je dobro, poslje toga se opet vrati na staro...

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

To ćeš morati lakirati nekim sprejem protiv UV zraka pa onda polirati i taj sloj.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Marti kaže...

Spoliro sam si ljevi far sa sonax set-om, kupio u tokiću ( 130 kn ) preporuka ako koga zanima....desni ču sutra, pada mrak, zima je vani a i puse hladan vjetar 

Znam da več od 160 kn je cijena poliranja farova, al gušt je kad nekaj sam napraviš.

Uživo se jos bolje kuži razlika, prezadovoljan sam.

Malo truda, volje, vremena i eto rezultat, za taj far mi je trebalo cca sat vremena, sve sam rucno radio, da se radi polirkom il aku busilicom ( mislim na one nastavke ) vjerojatno bi bilo jos bolje a i lakse naravno.

Sad me baš zanima kolko ce to držat.....

Pozdrav iz Sesveta 

 

Neznam koji k al okrenuo mi slike, ko da ih je Saša Matić slago 

 Baš je zahladnilo, ja istl neš kemijam(2. Slika), neda mi se radit kad sunce pobjegne, lijepo su farovi ispali. Mi inače 4free mušterijama pređemo farove sa vodobrusnim 800-1000 i hardcut pasta na polirku i zdravo. Nemam nažalost sliku prije nažalost.

 

 

Ima ko kakvu preporuču da tapicir s nečime operem a da se ne objesi nakon sušenja? 

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

sto se tice bmw-a, bmw nije bmw ako nema steptronic

 

sto se tice sonax seta za poliranje, molio bi te da mi napises sifru artikala, da si i ja to nabavim

i da li kolicina tog svega sta dobijes moze biti za 4 fara, 2 auta ili samo za 1 auto?

5 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja sam bio kupio ovaj set, ne mogu dati neku konkretnu recenziju jer sam nesto bio unistio far sa lakom koji nije bio prikladan za far pa je sve traljavo ispalo..

 

Iako je ovo dobar set jer dobijes te nastavke za busilicu pa je dosta brze

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.3.2021 19:33 (aloevera13).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ruske

Šifra proizvoda ti je 405941 

Imaš za dva auta ( za prednje farove ) bez problema, još ce ti sigurno ostat paste za poliranje, al tekučina koju dobiješ "zaštita" imaš dve vrečice unutra i JEDNA TI JE ZA DVA FARA. Tako da druga ti ostane za još jedan par farova 

 

Nemoj se samo zajebat ko ja, eto poliro jedan far danas, stavim tu zaštitu i na kraju pročitam da je ta jedna dovoljna za dva fara....jbg 

Martin
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

sto se tice sonax seta za poliranje, molio bi te da mi napises sifru artikala, da si i ja to nabavim

Marti kaže...

Ruske

Šifra proizvoda ti je 405941 

Imaš za dva auta ( za prednje farove ) bez problema, još ce ti sigurno ostat paste za poliranje, al tekučina koju dobiješ "zaštita" imaš dve vrečice unutra i JEDNA TI JE ZA DVA FARA. Tako da druga ti ostane za još jedan par farova 

 

Nemoj se samo zajebat ko ja, eto poliro jedan far danas, stavim tu zaštitu i na kraju pročitam da je ta jedna dovoljna za dva fara....jbg 

 Kod slovenaca je trenutno 156Kn taj set, ima dvije šifre, evo LINK

Zna bit toga u interšparu na akciji, samo treba naletit...

 

 

A vrećica sa zaštitom protiv UV zraka ima i posebno za kupit, samo šta košta...ipak je profi line... LINK

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja sam taj set viđao u intersparu.

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema
8 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Zna netko koliko otprilike košta tapeciranje sjedala u autu?
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Trebam pomoc u vezi kupovine automobila tj. preporuke. Obiteljski kupujemo neki manji (ne premali) gradski obiteljski autic. Nece se u njemu voziti sjedalice, tacke itd. nego cisto da nije premali zbog ponekog odlaska na more i komforta. Budzet je oko 5 tisuca € vise, manje. Neki od uvjeta su benzinac (gradski), rucni i da nema prevelikih serijskih tvornickih boljki/mana. Sto manje tehnologije, to manje kvarova (?). Preporucite okvirno marke/modele pa da znam u kojem smjeru da trazim. Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.3.2021 23:09 (monsieur).
7 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Škoda Fabia 1.2?
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

1.2 je loš motor. i20, Yaris, Jazz, Clio

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.3.2021 23:35 (ivanzu).
3 godine
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

kia rio

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

1.2 je loš motor. i20, Yaris, Jazz, Clio

 zasto je 1.2 los motor?

malo vise trosi po gradu (oko 8 litara ali ovisi o tezini noge vozaca) ali sasvim dovoljan za grad i povremene duze voznje. 

Odrzavanje je povoljno (ulje,kociono i svi filteri oko 800kn)

imao dvije,i to fabije 2 (2007 i 2008 god) i dan danas se voze bez vecih ulaganja sa ~200kkm na satu

 

 

 

 

CARPE DIEM
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.3.2021 8:41 (simeparanoja).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
aloevera13 kaže...

Ja sam bio kupio ovaj set, ne mogu dati neku konkretnu recenziju jer sam nesto bio unistio far sa lakom koji nije bio prikladan za far pa je sve traljavo ispalo..

 

Iako je ovo dobar set jer dobijes te nastavke za busilicu pa je dosta brze

 ja sam svojedobno polirao na staroj laguni farove i stavio uv lak koji je ponovno pozutio, uglavnom kasnije nakon poliranja sam citao da ipak je bolje bez tog zavrsnog sloja...

Marti kaže...

Ruske

Šifra proizvoda ti je 405941 

Imaš za dva auta ( za prednje farove ) bez problema, još ce ti sigurno ostat paste za poliranje, al tekučina koju dobiješ "zaštita" imaš dve vrečice unutra i JEDNA TI JE ZA DVA FARA. Tako da druga ti ostane za još jedan par farova 

 

Nemoj se samo zajebat ko ja, eto poliro jedan far danas, stavim tu zaštitu i na kraju pročitam da je ta jedna dovoljna za dva fara....jbg 

 thx!

1BIT kaže...
RuskeGTT kaže...

sto se tice sonax seta za poliranje, molio bi te da mi napises sifru artikala, da si i ja to nabavim

Marti kaže...

Ruske

Šifra proizvoda ti je 405941 

Imaš za dva auta ( za prednje farove ) bez problema, još ce ti sigurno ostat paste za poliranje, al tekučina koju dobiješ "zaštita" imaš dve vrečice unutra i JEDNA TI JE ZA DVA FARA. Tako da druga ti ostane za još jedan par farova 

 

Nemoj se samo zajebat ko ja, eto poliro jedan far danas, stavim tu zaštitu i na kraju pročitam da je ta jedna dovoljna za dva fara....jbg 

 Kod slovenaca je trenutno 156Kn taj set, ima dvije šifre, evo LINK

Zna bit toga u interšparu na akciji, samo treba naletit...
 

 

A vrećica sa zaštitom protiv UV zraka ima i posebno za kupit, samo šta košta...ipak je profi line... LINK

 kod nas je 131kn puna cijena...

3 godine
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Renault Clio 4, htio bih zamjeniti onaj obični mali display s nečim kao na slici dolje. Ne mora to biti original, ali neznam kako to uopće tražiti na Aliexpressu/Ebayu. I na što paziti, npr. dal su dimenzije univerzalne ili mora li biti baziran na Androidu. Svaki savjet je dobrodošao 

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.3.2021 11:24 (user2206).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
user2206 kaže...

Renault Clio 4, htio bih zamjeniti onaj obični mali display s nečim kao na slici dolje. Ne mora to biti original, ali neznam kako to uopće tražiti na Aliexpressu/Ebayu. I na što paziti, npr. dal su dimenzije univerzalne ili mora li biti baziran na Androidu. Svaki savjet je dobrodošao 

 

Koliko mi je poznato, u Clio IV ne idu univerzalne (1DIN i 2DIN) veličine, tako da ti preostaje opcija tipske multimedije ili ugradnja orginalne velike multimedije kao na slici. Sto se trazenje tice, samo upisi Clio IV android multimedia i imas gomilu rezultata na Aliju. Sto se konkretnih modela tice, tu ne mogu pomoc, ja sam jos uvijek na starom Pioneer 1DIN radiju 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
monsieur kaže...

Trebam pomoc u vezi kupovine automobila tj. preporuke. Obiteljski kupujemo neki manji (ne premali) gradski obiteljski autic. Nece se u njemu voziti sjedalice, tacke itd. nego cisto da nije premali zbog ponekog odlaska na more i komforta. Budzet je oko 5 tisuca € vise, manje. Neki od uvjeta su benzinac (gradski), rucni i da nema prevelikih serijskih tvornickih boljki/mana. Sto manje tehnologije, to manje kvarova (?). Preporucite okvirno marke/modele pa da znam u kojem smjeru da trazim. Hvala.

 

Suzuki Swift?

 

ima ih za 25000 kn naviše - 12-15 g. starih.. od 120000 km do 260000 km

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...

 

Suzuki Swift?

 

ima ih za 25000 kn naviše - 12-15 g. starih.. od 120000 km do 260000 km

 

Dat 25tkn+ za 15 godina star auto je poprilicno suludo ako se ne radi o nekoj posebnoj verziji. A za 5k eura se nade i nova linija Swifta. U svakom slucaju, ja bih gledao nesto 2010.+ i max 150tkm, a tu izbora ima zaista svakakvog. Meni bi Fiesta bila u uzem izboru, izgleda dosta svjeze i dan danas, odlicno se vozi i koliko mi je poznato nema neki vecih problema. Siguran izbor bi bio nesto tipa Grande punto/Punto Evo, jeftin za odrzavanje i pouzdan, mada je sama platforma iz 2005.

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

i20, Mazda 3, Fiesta, Jazz, Yaris - 2010+.

 

Ima tih malisana dosta, samo treba potraziti.

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Marti kaže...

Spoliro sam si ljevi far sa sonax set-om, kupio u tokiću ( 130 kn ) preporuka ako koga zanima....desni ču sutra, pada mrak, zima je vani a i puse hladan vjetar 

Znam da več od 160 kn je cijena poliranja farova, al gušt je kad nekaj sam napraviš.

Uživo se jos bolje kuži razlika, prezadovoljan sam.

Malo truda, volje, vremena i eto rezultat, za taj far mi je trebalo cca sat vremena, sve sam rucno radio, da se radi polirkom il aku busilicom ( mislim na one nastavke ) vjerojatno bi bilo jos bolje a i lakse naravno.

Sad me baš zanima kolko ce to držat.....

Pozdrav iz Sesveta 

 

Neznam koji k al okrenuo mi slike, ko da ih je Saša Matić slago 

 Staviš zaštitu na farove svakih 1 god . ( kvalitetnu ) i šanse da se vrati staro stanje su nikakve. Izbjegavat četke na autopraonama, agresivna sredstva ( tipa dimer i slično ), to su neka osnovna pravila.

Ako se to ne poštuje, brzo se vrati na staro....

 

 Nije bit samo ispolirat bilo što na autu, treba i adekvatno zaštitit nakon toga.( i redovito ponavljat zaštitu )

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jel netko ima možda foliatec/plastidip na auto i išao skidat? 


Ja planiram sa svog sada koji vikend, ono što sam probao do sad na pragovima ide bez problema.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
monsieur kaže...

Trebam pomoc u vezi kupovine automobila tj. preporuke. Obiteljski kupujemo neki manji (ne premali) gradski obiteljski autic. Nece se u njemu voziti sjedalice, tacke itd. nego cisto da nije premali zbog ponekog odlaska na more i komforta. Budzet je oko 5 tisuca € vise, manje. Neki od uvjeta su benzinac (gradski), rucni i da nema prevelikih serijskih tvornickih boljki/mana. Sto manje tehnologije, to manje kvarova (?). Preporucite okvirno marke/modele pa da znam u kojem smjeru da trazim. Hvala.

 Ja ću prodati svog Swifta 2013.god (krajem godine kupljen). 1.2 94KS, benzinjara, prvi vlasnik. 2 seta guma, prvi vlasnik. 90 000km. Nikakvih kvarova, malo troši. Prodao bih ga jer bi uzeli sada neki veći auto.

 

Ali sad vidim da ti je budžet 5k ojra, malo više bih tražio za svoga. Ako želiš više podataka, slika,... javi se pa ti sve pošaljem.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
8 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ljudi, pitanje i to posebice za one sa iskustvom...

 

BMW 2 Active Tourer ili nešto drugo za 20-25k EUR ?

 

Gledam mobile.de iz autokuce da je star do 4 godine i da nije prešao više od 50k km.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice