Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.351
|
čitano: 13.528.718
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...
gamer34 kaže...
zeroname kaže...

 Isto kao i kipor stroj. Cijene su malo veće ali opet ekstremno niske u odnosu na npr tokić autodijelove itd. Pa su ljudi dosta sumljičavi. Moraš znat razilu ako piše syntethic na kantici od ulja to neznači da je sintetika. To total može bit HC tj hidrokrekirano ulje koje se isto zove sintetičko ali nije nego je isto nafta samo bolje prerađena. INA je skuplja jer u mješavini koristi PAO ulje IV baznu grupu koje je pravo sintetičko tj napravljeno u laboratorjiu. Uglavnom vijek se nagađa jer prozviđači su retardirani pa ne stavljaju tu informaciju na etiketu da li je PAO ulje ili HC ulje. Svi misle piše synthetic pa odma pomisle da je sintetičko.

 

Po tvom sto si napisao je znaci INA i bolja od Totala? Mislim koristim taj Total vec godinama i nema nekih problema. Jedino sto cu se opet prebacit na mijenjanje jednom godisnje, prosle godine sam preskocio jer je meho rekao da ne treba, al nije skupo pa neka.

Inace imas koje 5w-40 ulje da je sigurno sinteticko za preporucit? Auto se vozi u dosta teskim uvjetima, to jest gradska voznja, kratke relacije itd. pa bi rade uzeo nesto bolje, ionako ide samo 3,3 litre unutra.

 Liqui moly, castrol edge, aral tronic.

 Liqui moly je sve HC ulje osim dva ulja u ponudi to je longtime i plus. Castrol je sve HC smeće.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

 ja sam svoje 18ke nasao na subito.it, isao u milano po njih...

i prodajem ih, ako te zanima...

 Hvala, budem pogledao :)

Tražim Canberra-u, 17".

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ARazer kaže...

Malo novosti Stock ECU, Flat shift, Launch control, Knock warning, shift light, multimap switch

 

 Podsjetilo me na popcorn dizela

 

BTW: Vrhunski zvuči, jel decat ili?

zeroname kaže...

 Isto kao i kipor stroj. Cijene su malo veće ali opet ekstremno niske u odnosu na npr tokić autodijelove itd. Pa su ljudi dosta sumljičavi. Moraš znat razilu ako piše syntethic na kantici od ulja to neznači da je sintetika. To total može bit HC tj hidrokrekirano ulje koje se isto zove sintetičko ali nije nego je isto nafta samo bolje prerađena. INA je skuplja jer u mješavini koristi PAO ulje IV baznu grupu koje je pravo sintetičko tj napravljeno u laboratorjiu. Uglavnom vijek se nagađa jer prozviđači su retardirani pa ne stavljaju tu informaciju na etiketu da li je PAO ulje ili HC ulje. Svi misle piše synthetic pa odma pomisle da je sintetičko.

 

 Liqui moly je sve HC ulje osim dva ulja u ponudi to je longtime i plus. Castrol je sve HC smeće.

 Jel znaš kakvo je ROWE ulje?

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
ARazer kaže...

Malo novosti Stock ECU, Flat shift, Launch control, Knock warning, shift light, multimap switch

 

 Podsjetilo me na popcorn dizela

 

BTW: Vrhunski zvuči, jel decat ili?

zeroname kaže...

 Isto kao i kipor stroj. Cijene su malo veće ali opet ekstremno niske u odnosu na npr tokić autodijelove itd. Pa su ljudi dosta sumljičavi. Moraš znat razilu ako piše syntethic na kantici od ulja to neznači da je sintetika. To total može bit HC tj hidrokrekirano ulje koje se isto zove sintetičko ali nije nego je isto nafta samo bolje prerađena. INA je skuplja jer u mješavini koristi PAO ulje IV baznu grupu koje je pravo sintetičko tj napravljeno u laboratorjiu. Uglavnom vijek se nagađa jer prozviđači su retardirani pa ne stavljaju tu informaciju na etiketu da li je PAO ulje ili HC ulje. Svi misle piše synthetic pa odma pomisle da je sintetičko.

 

 Liqui moly je sve HC ulje osim dva ulja u ponudi to je longtime i plus. Castrol je sve HC smeće.

 Jel znaš kakvo je ROWE ulje?

 

 

 Kako ja mogu znat kakvo je ROWE ulje imate google i forume. Za pojedine brandove se zna da su 100% sintetika kao što sam gore napisao. Treba provjerit po forumima kod MOBIL 1 ulja je razlika u jednoj riječi. 0w30 može bit i sintetika i HC ulje najbolje se vidi po cijeni sintetika je 100kn litra pa na dalje.

13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Komplet milltek, 200 cell, Prerađen zadnji lonac. Tj samo nastavci prerađeni da budu u liniji sa branikom

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.3.2017 22:57 (ARazer).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
zeroname kaže...
 Kako ja mogu znat kakvo je ROWE ulje imate google i forume. Za pojedine brandove se zna da su 100% sintetika kao što sam gore napisao. Treba provjerit po forumima kod MOBIL 1 ulja je razlika u jednoj riječi. 0w30 može bit i sintetika i HC ulje najbolje se vidi po cijeni sintetika je 100kn litra pa na dalje.

 Ma vidim da pratiš ulja po netu, pa sam mislio ako znaš šta o njemu, rowe je ubiti "mladi" proizvođać na tržištu (novi), mislim si treba se dokazat pored konkurencije, pa možda ne mulja toliko oko samog sastava...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
zeroname kaže...
 Kako ja mogu znat kakvo je ROWE ulje imate google i forume. Za pojedine brandove se zna da su 100% sintetika kao što sam gore napisao. Treba provjerit po forumima kod MOBIL 1 ulja je razlika u jednoj riječi. 0w30 može bit i sintetika i HC ulje najbolje se vidi po cijeni sintetika je 100kn litra pa na dalje.

 Ma vidim da pratiš ulja po netu, pa sam mislio ako znaš šta o njemu, rowe je ubiti "mladi" proizvođać na tržištu (novi), mislim si treba se dokazat pored konkurencije, pa možda ne mulja toliko oko samog sastava...

 Uglavnom brand koji nema svoju rafineriju je odmah za otpis. Tipa castrol nema svoju rafineriju već kupuje. Ne pratim ulja već sam naletio na par tema o uljima kad sam kupovao za svoj auto ulje i onda sam vidio da cijelo vrijeme živim u zabludi kao ostatak ljudi kad kupim Total synthetic 5w40 u kauflandu po smiješnoj cijeni.

14 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

I koje sad ulje kupuješ?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
veki22 kaže...

I koje sad ulje kupuješ?

 LM

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Cek sta na kraju jel Castrol EDGE valja il ne valja ?

#fsb
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
zeroname kaže...

 Sigurno sintetičko ulje je skupo kao što sam gore naveo. Prava sintetika napravljena od IV i V bazne grupe tj od PAO ili Estera. Minimalno 80-100 kn litra pa čak i više sve do 150kn litra. Neki brandovi koriste PAO ulje djelomično. Ljudi ne shvaćaju da su sva ostala sintetička ulja malo bolje prerađena mineralna ulja. Tj III bazna grupa. I Liqui moly je prerađeno HC ulje osim longtime i longtime plus ali i ta HC ulja od LM su vrhunska. MOTUL je 100% sintetika. Evo jedan link gdje sve piše pročitaj prvi post http://www.forum.hr/showthread.php?t=385982 ugl nećeš pogriješiti ako i dalje budeš sipao taj total ali živiš u zabludi da sipaš sintetiku i da je to najbolje za tvoj auto.

 

Ma iskreno nije meni toliko bitno jel ful sintetika ili ne vec dal je dobro ulje. Ja radim 10tis km godisnje max. pa ne znam bas koliko potrebe ima za uljima od 80-100kn litra, pogotovo racunajuci da je to stari motor bez turbine i niskom kompresijom (1.1i). Jedino me hebe sto auto stvarno ne vidi ceste van grada.

14 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
zeroname kaže...

 Uglavnom brand koji nema svoju rafineriju je odmah za otpis. Tipa castrol nema svoju rafineriju već kupuje. Ne pratim ulja već sam naletio na par tema o uljima kad sam kupovao za svoj auto ulje i onda sam vidio da cijelo vrijeme živim u zabludi kao ostatak ljudi kad kupim Total synthetic 5w40 u kauflandu po smiješnoj cijeni.

Koja bi točno bila razlika da Castrol ima koju rafineriju pod sobom naspram trenutne situacije di su izdvojene u neki drugi dio ili direktno pod BP? 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
zeroname kaže...

 Uglavnom brand koji nema svoju rafineriju je odmah za otpis. Tipa castrol nema svoju rafineriju već kupuje. Ne pratim ulja već sam naletio na par tema o uljima kad sam kupovao za svoj auto ulje i onda sam vidio da cijelo vrijeme živim u zabludi kao ostatak ljudi kad kupim Total synthetic 5w40 u kauflandu po smiješnoj cijeni.

Zakljucak ti je stvarno vrhunski, ko da nije moguce kupiti kvalitetu i uputiti se u daljnju obradu.

 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Total quartz 9000 5w40 vec zadnjh 10 godina ide u nas peugeot 406 2.0 hdi, cak je i tvornicki preporuceno to ulje. S motorom nema problema a ima 350 000+ km a izmjene ulje su svakih cca 12000-15000 km

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema
ono kad imas auto 8 godina i skuzis da ima osvjetljenje nogu samo treba t10 lampice ustekat.
ford odlucio na osnovnoj opremi ušparat na dvije lampice hahaha
OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

To svijetli cijelo vrijeme ili samo kad otvoriš vrata? Kako si samo to našao hehe?

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pero Dinamit kaže...

To svijetli cijelo vrijeme ili samo kad otvoriš vrata? Kako si samo to našao hehe?

 Dok otvoriš vrata, otključaš/zaključaš auto.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pero Dinamit kaže...

 Kako si samo to našao hehe?

 zagorje inžinjering hahahah

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...
ono kad imas auto 8 godina i skuzis da ima osvjetljenje nogu samo treba t10 lampice ustekat.
ford odlucio na osnovnoj opremi ušparat na dvije lampice hahaha

 

markec pa nije valjda da još moraš u pedale gledati 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

 

markec pa nije valjda da još moraš u pedale gledati 

 to ti je prakticno kad ucis mlade narastaje kak ispravno radit footjob hahahahah

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
zeroname kaže...
1BIT kaže...
zeroname kaže...
 Kako ja mogu znat kakvo je ROWE ulje imate google i forume. Za pojedine brandove se zna da su 100% sintetika kao što sam gore napisao. Treba provjerit po forumima kod MOBIL 1 ulja je razlika u jednoj riječi. 0w30 može bit i sintetika i HC ulje najbolje se vidi po cijeni sintetika je 100kn litra pa na dalje.

 Ma vidim da pratiš ulja po netu, pa sam mislio ako znaš šta o njemu, rowe je ubiti "mladi" proizvođać na tržištu (novi), mislim si treba se dokazat pored konkurencije, pa možda ne mulja toliko oko samog sastava...

 Uglavnom brand koji nema svoju rafineriju je odmah za otpis. Tipa castrol nema svoju rafineriju već kupuje. Ne pratim ulja već sam naletio na par tema o uljima kad sam kupovao za svoj auto ulje i onda sam vidio da cijelo vrijeme živim u zabludi kao ostatak ljudi kad kupim Total synthetic 5w40 u kauflandu po smiješnoj cijeni.

 Mozes ti pricat sto hoces, ali 'u nas hrvata' je pre veliki marketing za Castrol i ostala ulja dok npr LM nema skoro pa nikakav marketing u RH pa ih rijetko tko prepoznaje kao kvalitetne proizvodace ulja ( a i aditiva koji su ' za loše motore' u  nas hrvata). A i ljudi gledaju sto jeftinije proci...misle da mogu financirati malo noviji auto i onda sparaju na ulju i sl.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.3.2017 11:32 (Fake_Alert).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav,

 

namjeravam zamijenit orginal radio na Mercedesu E220 ( w211 ), jel ima tko iskustva s time? Trenutni radio je Audio 20, a htio bi stavit aftermarket android 7" radio, tipa ovo, pa me zanimaju iskustva/komplikacije/problemi itd..

 

 

1969 Dodge Charger R/T WoT: DamageHigh : http://wotlabs.net/sig_dark/eu/damagehigh/signature.png
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

izgledaju mi super privlačno ti auto androidi, nakrcani feature-ima do bola, ali sam jako skeptičan po pitanju njihove glavne funkcije, a to je sviranje glazbe.

po tom pitanju može eventualno biti dobar izrazito nezahtjevnim korisnicima i jako je upitno dali se sa svojih (upitnih) 4x45W može uopće uspoređivati sa sony/kenwood/panasonic low range/price auto akustikom.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.3.2017 12:44 (nine).
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Planiral sam promjeniti žarulje (konačno) i deti u kratka i duga Osramice (vjerojatno cool blue intense, jerk aj se svjetla tiče dosta su i obične, al bi htel bijeliju boju).

 

Tu se javlja problem, neki genijalac je odlučil da se na vozačkoj strani žarulje mogu samo promjeniti ako skineš far. Ha sad kaj ak ti negde vani rikne, kak promjeniti žarulju i kak to našoj gospodi u plavom objasniti?

 

Na slikici su zaokruženi otvori za promjenu kratkog i dugog svijetla, odn. žarulje. S druge strane bi čak i "d Rock" znagural ruku nutra...

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Čini mi se da je to Erisin headunit. Pogledaj malo iskustva s njima, što sam čitao po netu, neki su zadovoljni, neki ne. Msm da ima jedan review gdje je čovjek u mercedesa ugradio i da nije bio baš presretan.

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.3.2017 12:59 (Tony1999).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Karlek_19 kaže...

Planiral sam promjeniti žarulje (konačno) i deti u kratka i duga Osramice (vjerojatno cool blue intense, jerk aj se svjetla tiče dosta su i obične, al bi htel bijeliju boju).

 

Tu se javlja problem, neki genijalac je odlučil da se na vozačkoj strani žarulje mogu samo promjeniti ako skineš far. Ha sad kaj ak ti negde vani rikne, kak promjeniti žarulju i kak to našoj gospodi u plavom objasniti?

 

Na slikici su zaokruženi otvori za promjenu kratkog i dugog svijetla, odn. žarulje. S druge strane bi čak i "d Rock" znagural ruku nutra...

 Problemi modernih auta  ja na dvojki komotno promjenim obje zaruljice 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.3.2017 13:40 (Fake_Alert).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

izgledaju mi super privlačno ti auto androidi, nakrcani feature-ima do bola, ali sam jako skeptičan po pitanju njihove glavne funkcije, a to je sviranje glazbe.

po tom pitanju može eventualno biti dobar izrazito nezahtjevnim korisnicima i jako je upitno dali se sa svojih (upitnih) 4x45W može uopće uspoređivati sa sony/kenwood/panasonic low range/price auto akustikom.

 Same here, odlično mi izgledaju, malo sam njuškao po YTu i ljudi su zadovoljni, neki kažu da imaju problema, ali se u konačnici riješi određenim adapterima...iskreno nisam mislio da bi mogao pokvarit trenutno orginal ozvučenje. Super je da si mogu ajfon spojit s njim i bez brige sam, dok bi telefonirao, povezane su kontrole s volanom i samo bi se javio, telefon nebi uopće dirao, muzika također, povežem se s bluetoothom i bez brige sam.

Tony1999 kaže...

Čini mi se da je to Erisin headunit. Pogledaj malo iskustva s njima, što sam čitao po netu, neki su zadovoljni, neki ne. Msm da ima jedan review gdje je čovjek u mercedesa ugradio i da nije bio baš presretan.

 Može link ako nije problem? Zanima me s čime nije bio zadovoljan, jer meni treba zbog muzike ( da mogu povezat telefon s radiom ), poziva, navigacije i uzeo bi backup kameru, to bi manje više bilo to.

1969 Dodge Charger R/T WoT: DamageHigh : http://wotlabs.net/sig_dark/eu/damagehigh/signature.png
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...
Karlek_19 kaže...

 Problemi modernih auta  ja na dvojki komotno promjenim obje zaruljice 

Znam, na Pežou sam i ja mogao po mrklom mraku promjeniti, ovde trebam doktorat iz elektrotehnike i strojarstva...

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
khm ja moram i ljevog i desnog odsrafit da bi kaj promjenil haha
OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stolnik kaže...

Super je da si mogu ajfon spojit s njim i bez brige sam, dok bi telefonirao, povezane su kontrole s volanom i samo bi se javio, telefon nebi uopće dirao, muzika također, povežem se s bluetoothom i bez brige sam.

 

ali za to ti ne treba android radio.. to ti danas može svaki drekec redio od 500kn  ja imam alpine ixa-w407bt koji je releasan oko 2009. godine, pa ima bt handsfree/audio i rikverc kameru.

za zvuk i usporedbu sa tvojim stock radiom mogu samo nagađati, jedino sam siguran da bi meni bio debeli downgrade 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice