Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.392
|
čitano: 13.578.906
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

pa vidim samo dva u Zari, Poetic mind i Vanilla

 

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
theJurke kaže...

I mene isto interesira koje mirise za aute koristite. Nebitno dal je boric, za ventilaciju ili bilo kak. Samo da dugo drzi i posteno mirisi, onako ko pravi muski parfem.

 Meni se okej pokazala iz Kauflanda kesica sa bijelim pi..darijama u sebi imaju 2-3 varijante mirisa

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Na kraju uzeo od Croatie osiguranje, kasko nisam uzimao jer mi se ne isplati. Uzeo kasko trio i lom stakla, to je ispalo 4000kn. Kasko je bio 4000 + OA. LAQO je vjerojatno najisplativiji dok im traje ova akcija što se tiče kaska.

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.1.2022 18:15 (ivanzu).
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jel normalno da se jedan blatobran čeka već više od mjesec dana u ovlaštenom? Auto sam ostavio nakon sudara 11.12. u ovlaštenom al su mulci iz Croatie riješenje za kasko poslali na krivu adresu. Dok sam skužio di je zapelo pa dobio na mail, već je bio 23.12. kad sam proslijedio na servis da krenu sa popravkom. 

 

Stvar je u tome da su sve što se mijenja nabavili, haubu, branik, far i masku te novu felgu i gumu al evo, čeka se jedan blatobran jer je nestašica autiju pa tako i dijelova, bar sam takvo obrazloženje dobio kad sam zvao prošli tjedan. 

 

Edit: I koliko se čeka na riješenje sa policije, pošto sam ja kriv za nezgodu, rekao mi je gospon policajac da mi to ide 4000kn i 4 mjeseca bez vozačke. Oduzimanje prednosti i izazivanje prometne. Samo materijalna. 

 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.1.2022 19:43 (gocc01).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gocc01 kaže...

Jel normalno da se jedan blatobran čeka već više od mjesec dana u ovlaštenom? Auto sam ostavio nakon sudara 11.12. u ovlaštenom al su mulci iz Croatie riješenje za kasko poslali na krivu adresu. Dok sam skužio di je zapelo pa dobio na mail, već je bio 23.12. kad sam proslijedio na servis da krenu sa popravkom. 

 

Stvar je u tome da su sve što se mijenja nabavili, haubu, branik, far i masku te novu felgu i gumu al evo, čeka se jedan blatobran jer je nestašica autiju pa tako i dijelova, bar sam takvo obrazloženje dobio kad sam zvao prošli tjedan. 

 

 

 O kojem automobilu je riječ? 
Postoji realna mogućnost da se čeka tako dugo zato što je npr Mercedes trenutno obustavio opskrbu NoX senzorima, trenutno se ugrađuje samo što ima na skladištu.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Rucipe kaže...
gocc01 kaže...

Jel normalno da se jedan blatobran čeka već više od mjesec dana u ovlaštenom? Auto sam ostavio nakon sudara 11.12. u ovlaštenom al su mulci iz Croatie riješenje za kasko poslali na krivu adresu. Dok sam skužio di je zapelo pa dobio na mail, već je bio 23.12. kad sam proslijedio na servis da krenu sa popravkom. 

 

Stvar je u tome da su sve što se mijenja nabavili, haubu, branik, far i masku te novu felgu i gumu al evo, čeka se jedan blatobran jer je nestašica autiju pa tako i dijelova, bar sam takvo obrazloženje dobio kad sam zvao prošli tjedan. 

 

 

 O kojem automobilu je riječ? 
Postoji realna mogućnost da se čeka tako dugo zato što je npr Mercedes trenutno obustavio opskrbu NoX senzorima, trenutno se ugrađuje samo što ima na skladištu.

 

Mazda 6 2017. Još sam pitao da ja nabavim iz Jazbine takav blatobran pa neo njega stave al naručen je, nemoguće ga je vratiti i zašto bih stavljao rabljeni ako dobivam novi 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gocc01 kaže...

Jel normalno da se jedan blatobran čeka već više od mjesec dana u ovlaštenom? Auto sam ostavio nakon sudara 11.12. u ovlaštenom al su mulci iz Croatie riješenje za kasko poslali na krivu adresu. Dok sam skužio di je zapelo pa dobio na mail, već je bio 23.12. kad sam proslijedio na servis da krenu sa popravkom. 

 

Stvar je u tome da su sve što se mijenja nabavili, haubu, branik, far i masku te novu felgu i gumu al evo, čeka se jedan blatobran jer je nestašica autiju pa tako i dijelova, bar sam takvo obrazloženje dobio kad sam zvao prošli tjedan. 

 

Edit: I koliko se čeka na riješenje sa policije, pošto sam ja kriv za nezgodu, rekao mi je gospon policajac da mi to ide 4000kn i 4 mjeseca bez vozačke. Oduzimanje prednosti i izazivanje prometne. Samo materijalna. 

 

 Obavezno se žali i kukaj kako znaš da spuste, ako nisi kažnjavan i dovoljno si lijep može se spustiti na 1mj i 2-3k kn

8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gocc01 kaže...

Jel normalno da se jedan blatobran čeka već više od mjesec dana u ovlaštenom? ....

 

 

Apsolutno je moguće i normalno da se toliko čeka. Tj. nije normalno ali kužiš što hoću reći.

Radim u trgovini s dijelovima za brodske motore i to je takav nered, a ove godine je moguće da da bude još i gore. Prije se znalo da je rok isporuke 7 radnih dana, a sad se uopće ne usudim reći išta kupcima. Evo konkretno, jedan kupac čeka na jednu cijevčicu dužine 10cm još od 10. mjeseca. Ni sam dobavljač ne zna kad će je imati na stanju

I to nisu dijelovi kasnili od nekog lijevog dobavljača nego od jednog Volva. Veći dio sezone nisu imali filtera ulja za manje motore... 

Tako da sve je moguće...

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ja neki dan bas uzeo za probat W5 sport, mirisi ok. al vidjet cemo koliko ce trajati. inace volim citrusne mirise, pa uzimam wunderbaum zitron, al njega nema skoro nigdje, samo vanilija mrtva...

dobar miris mi ima od adria oila sta dobijes, al isto malo traje...

11 godina
online
Auti - ultimativna tema

BMW star 20 godina, bas se bilo lijepo vozit ispred (lol) njega.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.1.2022 14:58 (hahhaajaads).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Vidim da je dizel po vibracijama.

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

jel imaju ovi noviji 1.4 motori problem kao i stariji ili? link

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ok je, zna otići vodena ili uljna pumpa. Po meni je to previše novaca ali ne znam. 

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Ok je, zna otići vodena ili uljna pumpa. Po meni je to previše novaca ali ne znam. 

 ma nije taj samo sam dao primjer,nasao sam jednog u DE za 12k

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Skinuo tapicir danas s astre, sutra ide na tapiciranje kod čovika ki mi je delal crno nebo na truloj višnji. S njegovim radom prezadovoljan i cijene su mu OK. I daje garanciju ak auto bude u poplavi da se neće tkanina odlijepiti.

 

Usput sam počeo s dampiranjem krova do kraja, reko iskoristiti priliku. I farbat ču ga probably - to odgađam već dosta dugo.

 

 

Ovaj što mi je prije 6god radio krov, nakon godinu i pol se bio počeo na nekim mjestima odljepljivati - a u zadnje vrijeme je počelo bit kritično.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.1.2022 18:02 (ramzocro-HCR).
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav, stavio sam LED žarulje na auto, snop je dobro namješten, sve je ravno, vozim se s njima mjesec dana i nitko mi nikad nije blicao.

 

Znam da po zakonu nisu legalne na tehničkom, no far mi ima leću i auto u većoj razini opreme dolazi s xenonkama, pa koja je realna šansa da će proći bez "veze" i skidanja ledica?

 

Sigurno netko ima iskustva s tim ovdje!

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Proći će ako je poklopac tvornički ili neki aftermarket koji se dobro uklopi. Po zakonu ti on ne smije otvarati ništa osim haube ili uklanjati dijelove da bolje vidi tako da oni ne mogu utvrditi koristiš li LED ili neku tamo žarulju jer kroz projektor se ne vidi.

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
toma20 kaže...

 ma nije taj samo sam dao primjer,nasao sam jednog u DE za 12k

Imao sam ga ja do 92  tisuce, jest da je mala kilometraza ali nikakvih problema.

Potrošnja super za 150 konja bila.

Jedino nije za velike brzine na autocesti, tada dosta troši.

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Proći će ako je poklopac tvornički ili neki aftermarket koji se dobro uklopi. Po zakonu ti on ne smije otvarati ništa osim haube ili uklanjati dijelove da bolje vidi tako da oni ne mogu utvrditi koristiš li LED ili neku tamo žarulju jer kroz projektor se ne vidi.

 Sve je stalo lijepo u far ništa nije modificirano. Jedino se na golo oko vidi ledica za dugo svjetlo.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jel bolje xenon ili led na faru sa lecom u kojem je tvornicki halogena zarulja? 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

Jel bolje xenon ili led na faru sa lecom u kojem je tvornicki halogena zarulja? 

 Koliko znam, jedino je problem pranje farova ako imaš xenon.
Ako je led, onda nebi trebalo biti problema na tehničkom.

Watercooled CPU. Pošalji PP, ako te nešto zanima.
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ma ne jebe me to nego kaj bolje svijetli

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Rekao bi LED buduci da je leca za xenon drugacija jer xenon zarulja ima drugaciji snop svjetlosti, dok je ledica kolko tolko slicna halogenoj. 

I LED je plug&play, nemas dodatnih balasta koji mogu krepat, a i aftermarket balasti znaju na nekim autima stvarat probleme.

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.1.2022 9:26 (Tony1999).
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Stiglo mi je riješenje o Prekršajnog za izazivanje prometne. 

4000kn i 1mj oduzimanja vozačke. 

 

E sad, jedini prekršaj koji sam imao je bio 2008. kad su me zaustavili i napuhao sam 1,5. Od tad u biti nisam više ni imao auto do 2016.

 

Sudar sam skrivio na križanju Stare Samoborske i Kovinske. Skretao sam sa Samoborske iz smjera Stenjevca desno prema podvožnjaku za Gajnice, ženska je skretala sa Samoborske iz smjera Podsuseda lijevo prema podvožnjaku. Imao sam trokut i tu sva priča završava. 

Kriv sam, znam, nisam stao ALI, jbg ja sam očekivao da će se ona držati lijeve trake kako bih i sam napravio ali se prestrojila pri izlasku iz zavoja u desnu traku u koju sam ja već skrenuo.  Nadam se da to može biti bar mala olakotna okolnost za koju znam da si više nikad neću dopustit tako nešto apsurdno, očekivat od drugih vozača da se drže nekih pravila pa izazovem prometnu.

 

Idem sad sastavit neki prigovor pa me zanima koliko dugo je u sustavu ovaj prekršaj di sam napuhao? Prošlo je više od 13 godina. 

 

Edit: bez auta sam od te prometne, znači od 11.12. jer je auto još uvijek na popravku pa može li se i to navesti da mi se ukine to oduzimanje pošto sam ga već odradio i to više nego je kazna?

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.1.2022 11:03 (gocc01).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Sudcu nisu bitne okolnosti jer se njima policija bavi, već činjenice. Ovo što ti pišeš zvuči bahato i cijeli tvoj stav se neće svidjeti sudcu, a to je jedino bitno.

 

Navedi kako nisi kažnjavan, da je to bio trenutak nepažnje, da si svjestan okolnosti i posljedica koje su se mogle desiti. Navedi da ne možeš raditi bez vozačke, da se tako tvoja egzistencija dovodi u pitanje i način na koji ćeš platiti kaznu 

Budi malo kreativan, ali generalno ponizan i realan.

Ikakvo tjeranje pravde i bahatost kako si krenuo će ti se obiti o glavu, znam iz prve ruke

8 godina
online
Auti - ultimativna tema

I, jel netko od vas na tehničkom ovih dana? 

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Strm kaže...

Sudcu nisu bitne okolnosti jer se njima policija bavi, već činjenice. Ovo što ti pišeš zvuči bahato i cijeli tvoj stav se neće svidjeti sudcu, a to je jedino bitno.

 

Navedi kako nisi kažnjavan, da je to bio trenutak nepažnje, da si svjestan okolnosti i posljedica koje su se mogle desiti. Navedi da ne možeš raditi bez vozačke, da se tako tvoja egzistencija dovodi u pitanje i način na koji ćeš platiti kaznu 

Budi malo kreativan, ali generalno ponizan i realan.

Ikakvo tjeranje pravde i bahatost kako si krenuo će ti se obiti o glavu, znam iz prve ruke

 

Kak da napišem da nisam kažnjavan a jesam, tamo 2008? Osim ak se ne briše iz registra ko bodovi. 

 

Nije bio trenutak nepažnje već proračunati sudar 

 

Zaista sam očekivao da će ostat u lijevoj traci i tu sam pogriješio. Usporio jesam, pregledao promet jesam, dva auta su skretala iz suprotnog smjera lijevo, ona je bila drugi auto od ta dva u lijevoj traci i očekivao sam da će nastaviti vožnju u toj traci pa se prestrojiti a ja mogu fino u desnu traku al smo doslovce istovremeno uletili u dio gdje se Samoborska spaja na Kovinsku a to je desna Kovinske prema podvožnjaku. Jbg tad i nikad više..

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gocc01 kaže...
Strm kaže...

Sudcu nisu bitne okolnosti jer se njima policija bavi, već činjenice. Ovo što ti pišeš zvuči bahato i cijeli tvoj stav se neće svidjeti sudcu, a to je jedino bitno.

 

Navedi kako nisi kažnjavan, da je to bio trenutak nepažnje, da si svjestan okolnosti i posljedica koje su se mogle desiti. Navedi da ne možeš raditi bez vozačke, da se tako tvoja egzistencija dovodi u pitanje i način na koji ćeš platiti kaznu 

Budi malo kreativan, ali generalno ponizan i realan.

Ikakvo tjeranje pravde i bahatost kako si krenuo će ti se obiti o glavu, znam iz prve ruke

 

Kak da napišem da nisam kažnjavan a jesam, tamo 2008? Osim ak se ne briše iz registra ko bodovi. 

 

Nije bio trenutak nepažnje već proračunati sudar 

 

Zaista sam očekivao da će ostat u lijevoj traci i tu sam pogriješio. Usporio jesam, pregledao promet jesam, dva auta su skretala iz suprotnog smjera lijevo, ona je bila drugi auto od ta dva u lijevoj traci i očekivao sam da će nastaviti vožnju u toj traci pa se prestrojiti a ja mogu fino u desnu traku al smo doslovce istovremeno uletili u dio gdje se Samoborska spaja na Kovinsku a to je desna Kovinske prema podvožnjaku. Jbg tad i nikad više..

Nisi kažnjavan svatko interpretira na svoj način, to znači odoka dvije stvari: da nisi recidivist tj. nemaš puno istih prekršaja, i da nemaš ozbiljnih prekršaja unazad dvije-tri godine.

Netko tko je imao 3-4 prekršaja za brzinu u godini, ili 1-2 ozbiljinja prekršaja unazad 2-3 godine ne može reći da nije kažnjavan.

Tako da možeš slobodno reći da nisi kažnjavan ako si imao jedan prekršaj u zadnjih 14 godina.

 

Dao sam ti u postu iznad sve pametne savjete kojih se mogu sjetiti za žalbu, samo želim napomenuti da sudca zaista ne zanimaju okolnosti već činjenice, i više od toga tvoje ponašanje, jer vjerovao ili ne, on SUDI tebe i tvoje ponašanje(u prometu, sudnici..)

 

Žalio sam se dva puta, prvi je bilo zatvor i 15k kn, žalbu sam pisao tvojim stilom, sudac je shvatio da sam bahati klinac i htio mi je dići novčanu na maksimalnih 20k kn uz zatvor.

Morao sam angažirati odvjetnika i godinu dana se po sudovima vući da bi to spustio na 5000kn sa 3 boda

 

Drugi puta sam bio pametniji, 3mj vozačka i 5000kn, bio sam ponizan i pokoran i u pismu i na sudu kada su me zvali da dam iskaz, spustili su mi na 1mj (zbog prijašnjeg prekršaja, inače bi skroz maknuli) i 3000kn.

 

Stvar je bila da su policajci pisali prekršajni prijedlog kao da sam kriminalac i nekoga ubio u oba slučaja a stvarno stanje je zapravo bilo totalno bezopasno. (U oba slučaja u naseljenom mjestu prekoračenje brzine za 90kmh i 50kmh), a zapravo je bila otvorena cesta bez kuća samo šta je tabla bila 2km dalje od zadnje kuće u selu).

 

4 godine
offline
Auti - ultimativna tema

poz, otkud naručiti ulje 5w30 a da me ne oderu? i ostale dijelove za mali servis

seat leon fr 2014 god.

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Danas rijetko tko vozi Leona a da nije "FR", ko i BMW "M" :D

Truth in engineering.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice