Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.114
|
čitano: 13.259.290
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
toma20 kaže...
Hacker002 kaže...

Ne možeš se zaletiti ali imaju firme koje se bave prijevozom, nađeš auto i dovezu ti ga, simple.

Ovog ja osobno nebi, izgleda super ali previše kilometara za 4 godine star auto, daleko previše. No to je samo moje mišljenje, ako je tebi ok i smatraš da je to korektna cijena kupiš.

 Je,ali prijevoz i njihov pregled je sigurno 1000+€

 Ja sam radio za jednu firmu u ZG koja se bavi isključivo dovozom auta za klijente, znači ti sebi nađeš auto, dogovoriš s prodavačem, poželjno je da ga i platiš preko interneta, ako ne onda daš njima lovu i svoje podatke za račun, oni idu gore, pokupe auto i dovezu ti ga. Oni obavljaju isključivo prijevoz od tamo do ZG i košta 350-550€, ovisno o mjestu gdje se auto nalazi (ako si negdje dalje u HR onda dogovarate dodatnu cijenu za ZG-tvoje mjesto ili dođeš kod njih po auto). Ako budeš trebao prijevoz javi u pp pa ti pošaljem kontakt broj gazde. Rade normalno i otkad je ova pandemija, to je normalni cestovni prijevoz robe isto kao i standardni kamioni za trgovačke lance npr, tako da mogu voziti bez problema.

Kakvih 1000€, pa ne kupuješ Lamba da idu posebne prikolice i ne znam ni ja šta sve dodatno. Obični auto, normalne cijene.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
11 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

"Vozaci po propisima" koji vole pametovati svima oko sebe rijetko su ili nikad nisu doveli auto do granica trenja. Oni ne znaju kako se auto ponasa u tim okolnostima i samim tim kako se stavlja pod kontrolu. Zato svaki put kad izgube kontrolu to zavrsi sudarom, pa jos jace krenu pamtovati, jer misle brzina = siguran udes, dok je u stvarnosti to do njihove lose vjestine. Poput voznje bicikla, u teoriji svi znaju voziti bicikl, ali kad prvi put probas ne ide tako lako.

 

 

Ne daj mi Boze, ni bilo kome drugom, da se nadje u blizini onog lika koji vozi jednovolomen, uvijek s 2 ruke na 9 i 3, u rijetkim situacijama kad vozi 150 na autocesti. Taj nema teorije da ne izazove udes ako se apsolutno bilo sta dogodi i daleko je veca opasnost nego dobar vozac koji osjeti sve u prstima

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.12.2020 18:32 (Predator003).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...
toma20 kaže...
Hacker002 kaže...

Ne možeš se zaletiti ali imaju firme koje se bave prijevozom, nađeš auto i dovezu ti ga, simple.

Ovog ja osobno nebi, izgleda super ali previše kilometara za 4 godine star auto, daleko previše. No to je samo moje mišljenje, ako je tebi ok i smatraš da je to korektna cijena kupiš.

 Je,ali prijevoz i njihov pregled je sigurno 1000+€

 Ja sam radio za jednu firmu u ZG koja se bavi isključivo dovozom auta za klijente, znači ti sebi nađeš auto, dogovoriš s prodavačem, poželjno je da ga i platiš preko interneta, ako ne onda daš njima lovu i svoje podatke za račun, oni idu gore, pokupe auto i dovezu ti ga. Oni obavljaju isključivo prijevoz od tamo do ZG i košta 350-550€, ovisno o mjestu gdje se auto nalazi (ako si negdje dalje u HR onda dogovarate dodatnu cijenu za ZG-tvoje mjesto ili dođeš kod njih po auto). Ako budeš trebao prijevoz javi u pp pa ti pošaljem kontakt broj gazde. Rade normalno i otkad je ova pandemija, to je normalni cestovni prijevoz robe isto kao i standardni kamioni za trgovačke lance npr, tako da mogu voziti bez problema.

Kakvih 1000€, pa ne kupuješ Lamba da idu posebne prikolice i ne znam ni ja šta sve dodatno. Obični auto, normalne cijene.

 ok sve pet,ali opet to je samo prijevoz ja taj auto nisam vidio...eventualno mogu ga vidjeti preko videopoziva

zadnji puta sam gledao na micardo.com i kod njih mi je prijevoz ispao 860e + 200e pregled i test auta...zato sam rekao 1000e jedino sam gleado na toj stranici,tako da sam odmah odustao od uvoza hh

budem vidio poslije nove godine mozda se zaletim pogledat ovog sa njuskala

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.12.2020 18:53 (toma20).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ako mozes provjeri da li curi panorama.

Popravak je jako skup.

Citao sam da su neki imali problema, pukne neka plastika i curi u kabinu.

Inace ovaj je auto ful oprema, sto je rijetkost kod nas.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

To puca i na Golfu 7. Ne znam koliko ti je pametno uzeti auto bez da ga ti vidis ili netko da pregleda, nije to malo novaca. Prijevoz nije skup ali kada ti netko ide pregledati onda to dode oko 1000-1500E. Ja sam bio pricao s covjekom koji ima auto kucu i rekao je da je najbolje otici sam jer vecina pere ruke ako dode do sranja. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.12.2020 19:12 (ivanzu).
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Na Golfu 7 i A3 8v treba izbjegavati panoramski krov. Voli puknuti i onda je tesko sranje. 

Jel tko probao ove proizvode

https://partes.hr/shop/proizvodi/njega/samponi/sredstvo-koncentrat-za-pranje-meguiars-car-wash-plus/

 

https://partes.hr/shop/akcije/akcija-11-mjesec/brzi-sio2-hibridni-kemijski-polimerni-vosak-769ml-meguiars-hybrid-ceramic-wax/

 

EDIT: Koji quick detailer za eksterijer preporucate? Znaci nesto sto daje barem malu zastitu?  Do sad sam imao QED od angelwaxa al sam ga potrosio i probao bi nesto drugo.

Malo gledam na forea OCD i Ph detailing i ima puno vrsta svakojakvih detailera i nisam pametan sto uzeti..

PSN:Tomislav025
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.12.2020 20:11 (omomomomoomm).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BORG kaže...

Ako mozes provjeri da li curi panorama.

Popravak je jako skup.

Citao sam da su neki imali problema, pukne neka plastika i curi u kabinu.

Inace ovaj je auto ful oprema, sto je rijetkost kod nas.

 zato ga i gledam hh,budem pogledao hvala na savjetu 

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
toma20 kaže...
BORG kaže...

Ako mozes provjeri da li curi panorama.

Popravak je jako skup.

Citao sam da su neki imali problema, pukne neka plastika i curi u kabinu.

Inace ovaj je auto ful oprema, sto je rijetkost kod nas.

 zato ga i gledam hh,budem pogledao hvala na savjetu 

 Imas u vw grupi na fejsu raspravu o tome, dosta ih ima problema sa panoramom i pucanjem iste, uglavnom, ako to auto ima onda se pripremi za zamjenu okvira koji kosta ~7000kn.

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Skup sport, radije bez panorame uzeti.

Iskreno nikad nebi kupio auto bez da ga pogledam uzivo.

Preko slika nikada ne mozes sve detalje uociti.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Uff ovo na slikama je uzas,malo sam citao na nekom Njemackom forumu i koliko vidim ne puca okvir nego guma puca,a cini se da je to najcesce na 2013 godini,ako budem isao pogledati auto budem pogledao,a i mislim svejedno platiti pregled u ovlastenom

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
toma20 kaže...

Uff ovo na slikama je uzas,malo sam citao na nekom Njemackom forumu i koliko vidim ne puca okvir nego guma puca,a cini se da je to najcesce na 2013 godini,ako budem isao pogledati auto budem pogledao,a i mislim svejedno platiti pregled u ovlastenom

 Kako god, ako slucajno primjetis to na tom autu morat ces mu dobro spustit cijenu (sto vlasnik vjerovatno ne bude htio napravit), i ti isto pogledaj dobro sa svih strana jer to sve krece iz malih pukotina i poslije se razvija u vece. 

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Focus 2014 1.6tdci 85kw, kakvi su motori? Pouzdanost, kvarovi? Gledam ubosti jednog za ok lovu a znam da ih ima par ovdje.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Na Golfu 7 i A3 8v treba izbjegavati panoramski krov. Voli puknuti i onda je tesko sranje. 

Jel tko probao ove proizvode

https://partes.hr/shop/proizvodi/njega/samponi/sredstvo-koncentrat-za-pranje-meguiars-car-wash-plus/

 

https://partes.hr/shop/akcije/akcija-11-mjesec/brzi-sio2-hibridni-kemijski-polimerni-vosak-769ml-meguiars-hybrid-ceramic-wax/

 

EDIT: Koji quick detailer za eksterijer preporucate? Znaci nesto sto daje barem malu zastitu?  Do sad sam imao QED od angelwaxa al sam ga potrosio i probao bi nesto drugo.

Malo gledam na forea OCD i Ph detailing i ima puno vrsta svakojakvih detailera i nisam pametan sto uzeti..

 Od Sonaxa Spray n'Seal je jako hvaljen navodno, ali imas na Faceu grupu "Balkan detailing", pa probaj tamo potrazit malo iskustva jer ima puno clanova i vise razlicitih iskustava.

 

Meguiars nije pogreska kupit, nece bit los.

Di2 & EPS FTW!
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...

Focus 2014 1.6tdci 85kw, kakvi su motori? Pouzdanost, kvarovi? Gledam ubosti jednog za ok lovu a znam da ih ima par ovdje.

 Imao taj motor, kod mene peri deri, samo zamjena ulja/filtera i vozi, sad jedino moras pazit posto su focusi (+ cmax) popularni za skidat kilometrazu pa da nebi naletio na neki srot.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Na Golfu 7 i A3 8v treba izbjegavati panoramski krov. Voli puknuti i onda je tesko sranje. 

Jel tko probao ove proizvode

https://partes.hr/shop/proizvodi/njega/samponi/sredstvo-koncentrat-za-pranje-meguiars-car-wash-plus/

 

https://partes.hr/shop/akcije/akcija-11-mjesec/brzi-sio2-hibridni-kemijski-polimerni-vosak-769ml-meguiars-hybrid-ceramic-wax/

 

EDIT: Koji quick detailer za eksterijer preporucate? Znaci nesto sto daje barem malu zastitu?  Do sad sam imao QED od angelwaxa al sam ga potrosio i probao bi nesto drugo.

Malo gledam na forea OCD i Ph detailing i ima puno vrsta svakojakvih detailera i nisam pametan sto uzeti..

 

Ovaj je dobar:

 https://www.mall.hr/sredstva-za-ciscenje-auta/turtle-wax-keramicki-vosak-u-spreju-sa-zastitnim-premazom-500-ml

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Predator003 kaže...

"Vozaci po propisima" koji vole pametovati svima oko sebe rijetko su ili nikad nisu doveli auto do granica trenja. Oni ne znaju kako se auto ponasa u tim okolnostima i samim tim kako se stavlja pod kontrolu. Zato svaki put kad izgube kontrolu to zavrsi sudarom, pa jos jace krenu pamtovati, jer misle brzina = siguran udes, dok je u stvarnosti to do njihove lose vjestine. Poput voznje bicikla, u teoriji svi znaju voziti bicikl, ali kad prvi put probas ne ide tako lako.

 

 

Ne daj mi Boze, ni bilo kome drugom, da se nadje u blizini onog lika koji vozi jednovolomen, uvijek s 2 ruke na 9 i 3, u rijetkim situacijama kad vozi 150 na autocesti. Taj nema teorije da ne izazove udes ako se apsolutno bilo sta dogodi i daleko je veca opasnost nego dobar vozac koji osjeti sve u prstima

 

 Ajde sad pogledaj onog selju još jednom, pa onda ovaj video što si sam postao. Jel vidiš razliku, filozofe?

 

PSN - darklydexter
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Hebu ih injektori....

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

I brtve otpadaju s vrata ali to nije neki problem. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.12.2020 21:11 (ivanzu).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

Imao taj motor, kod mene peri deri, samo zamjena ulja/filtera i vozi, sad jedino moras pazit posto su focusi (+ cmax) popularni za skidat kilometrazu pa da nebi naletio na neki srot.

 Privatni vlasnik je godinama, teoretski ne bi trebalo biti problema oko toga, ali nikad se ne zna naravno.

Lord_Marko kaže...

Hebu ih injektori....

 Uvijek neki problem s tim injektorima pa to je čudo, da ih ne mogu napraviti kako treba a toliko se tehnologija razvila kao, gore je nego prije 30 godina..

ivanzu kaže...

I brtve otpadaju s vrata ali to nije neki problem. 

 haha to ćemo ignorirati

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
3 godine
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Passat b6 2008, 103kw Sportline oprema, imam 235/45/r17(ljetne) i 205/55r16(zimske), na stranu koje su koje koliko i sto bi izgubio ako bi uzeo i ljetne 205?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kobe38 kaže...

Passat b6 2008, 103kw Sportline oprema, imam 235/45/r17(ljetne) i 205/55r16(zimske), na stranu koje su koje koliko i sto bi izgubio ako bi uzeo i ljetne 205?

 Vidi najprije sirinu felge, vjerojatno je i 235 knap na njoj

3 godine
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CyberPlague kaže...
kobe38 kaže...

Passat b6 2008, 103kw Sportline oprema, imam 235/45/r17(ljetne) i 205/55r16(zimske), na stranu koje su koje koliko i sto bi izgubio ako bi uzeo i ljetne 205?

 Vidi najprije sirinu felge, vjerojatno je i 235 knap na njoj

 sry obje gume su na posebnim felgama, htio sam prodati ove ljetne 17" i voziti si samo na ovim 16-ticama? dali gubim na udobnosti, brzini i sl to me zanima?

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kobe38 kaže...

 sry obje gume su na posebnim felgama, htio sam prodati ove ljetne 17" i voziti si samo na ovim 16-ticama? dali gubim na udobnosti, brzini i sl to me zanima?

 Logično je da ti je auto na 16 cola udobniji pošto ti je bočna strana gume viša, dakle bolje upija neravnine na zemlji. Na 16 cola ti je auto također življi pošto je felga lakša. 

Gubiš na stabilnosti i na izgledu.

9 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

215 50 17 je taman za njih, samo mislim da ih se mora upisat na tehnickom(ovisi koje vec imas upisane al upis je oko 100kn) , plus je ovaj bio na eibach oprugama

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2020 8:40 (CyberPlague).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CyberPlague kaže...

215 50 17 je taman za njih, samo mislim da ih se mora upisat na tehnickom(ovisi koje vec imas upisane al upis je oko 100kn) , plus je ovaj bio na eibach oprugama

 Zašto bi bilo taman nešto što tvornica nije propisala?

Na B6 po pravilu idu 205/50/17 za zimu a 235/45/17 za ljeto.

Na 215/50/17 ti cajger pokazuje krivu brzinu.

3 godine
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MatijaZG kaže...
CyberPlague kaže...

215 50 17 je taman za njih, samo mislim da ih se mora upisat na tehnickom(ovisi koje vec imas upisane al upis je oko 100kn) , plus je ovaj bio na eibach oprugama

 Zašto bi bilo taman nešto što tvornica nije propisala?

Na B6 po pravilu idu 205/50/17 za zimu a 235/45/17 za ljeto.

Na 215/50/17 ti cajger pokazuje krivu brzinu.

 imam vise dimenzija upisanih, znaci po tebi bez problema mogu ostaviti ove 205/55r16 samo kad dode ljeto na njih puknem ljetne gume umjesto trenutnih zimskih?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MatijaZG kaže...
CyberPlague kaže...

215 50 17 je taman za njih, samo mislim da ih se mora upisat na tehnickom(ovisi koje vec imas upisane al upis je oko 100kn) , plus je ovaj bio na eibach oprugama

 Zašto bi bilo taman nešto što tvornica nije propisala?

Na B6 po pravilu idu 205/50/17 za zimu a 235/45/17 za ljeto.

Na 215/50/17 ti cajger pokazuje krivu brzinu.

 Zato što meni više vridi osobno iskustvo nego to što tvornica kaže. Možeš li mi pojasnit malo ovu zadnju izjavu? 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

gume nisu kromirani pragovi ili LED RGB svjetla.. dimenzije imaju tocan tehnicki razlog zasto su tolko kolke jesu, ne postoji tu subjektivnog dojma, osim izgleda

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Upis guma je besplatan na tehničkom,ja upisivao nedavno. Jedino ako ideš atestirati,onda je atest mislim 250 ili 300kn 

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kobe38 kaže...

 imam vise dimenzija upisanih, znaci po tebi bez problema mogu ostaviti ove 205/55r16 samo kad dode ljeto na njih puknem ljetne gume umjesto trenutnih zimskih?

 Pa naravno. Možeš koristiti i ljetne i zimske gume na istim felgama. Ponavljam, auto ti bude malo udobniji ali gubiš na stabilnosti u zavoju. 205/55 je znatno jeftinija guma od 235/45.

CyberPlague kaže...

 Zato što meni više vridi osobno iskustvo nego to što tvornica kaže. Možeš li mi pojasnit malo ovu zadnju izjavu? 

 Tvornica je izračunala točne sile i odredila da je za taj automobil najoptimalnije koristiti tu dimenziju guma. Realno, nemamo mi to što pametovati.

Brzina automobila se je prije mjerila na mjenjaču. Sada se mjeri putem ABS senzora. Ako mi povećamo promjer kotača, oćitana brzina se smanjuje. Ako ga smanjimo, očitana brzina se povećava. 235 je širina gume u milimetrima. 45 je proporcija širine i visine iste.

sstrmi kaže...

Upis guma je besplatan na tehničkom,ja upisivao nedavno. Jedino ako ideš atestirati,onda je atest mislim 250 ili 300kn 

 Upis je besplatan za dimenzije koje su propisane za to vozilo, za vrijeme tehničkog pregleda. Ako dimenzija nije predviđena od samog proizvođača automobila, onda se mora raditi atest kako god.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice