Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.108
|
čitano: 13.229.642
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ovom izjavom da širina gume utječe na rad brzinomjera možemo slobodno zatvorit ovu temu

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CyberPlague kaže...

Ovom izjavom da širina gume utječe na rad brzinomjera možemo slobodno zatvorit ovu temu

 Ajde ti malo bolje pročitaj što sam napisao. Napisao sam "promjer kotača".

U privitku ćeš naći sliku prikaza jedne kružnice. Promjer ti je spoj točke A sa točkom B.

9 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

?? 

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CyberPlague kaže...

?? 

 Ti stvarno ne kužiš? Imamo dvije gume. Jedna je dimenzija 235/45/17 a druga 215/50/17. Je li promjer isti?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MatijaZG kaže...
CyberPlague kaže...

?? 

 Ti stvarno ne kužiš? Imamo dvije gume. Jedna je dimenzija 235/45/17 a druga 215/50/17. Je li promjer isti?

 Čovječe božji napisa si da 205 50 17 ide tvornički bez problema, a da 215 50 17 pokazuje krive taho vrijednosti što je u biti isti promjer 

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CyberPlague kaže...

 Čovječe božji napisa si da 205 50 17 ide tvornički bez problema, a da 215 50 17 pokazuje krive taho vrijednosti što je u biti isti promjer 

 Kako može biti isti promjer? 50 je postotak visine naspram širine gume. U našem slučaju, 215 ima višu bočnicu od 205 gume.

 

9 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Je, to je istina, dobit ćeš razliku sigurno manju od 12mm, reci mi koliko to odstupa od tolerancije brzinomjera? 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CyberPlague kaže...

Je, to je istina, dobit ćeš razliku sigurno manju od 12mm, reci mi koliko to odstupa od tolerancije brzinomjera? 

 Umjesto da priznaš da si tek sada naučio da se bočnica ne mjeri posebno nego je proporcija širine, i dalje pokušavaš biti u pravu. 

Još mi napiši da se širina felge mjeri u "JOTAMA", i mogu komotno ugasiti laptop za danas...

5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CyberPlague kaže...

Je, to je istina, dobit ćeš razliku sigurno manju od 12mm, reci mi koliko to odstupa od tolerancije brzinomjera? 

 Prvo kazes da nije u pravu a sad kazes da jest ali da ne mijenja puno... Lupas gluposti....

Izracunaj sam koliko. Ti si ocigledno pametniji....

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav u nabavci sam "novog" auta. Našao sam golf 7 MY 2015 1.6 tdi sa dsg pa me zanima da li netko ima taj motor ili mjenjač pa ako meže podijelit iskustva. Gledao sam i druge kompkte sa automatikom ali nisam baš nešto zadovoljan sa ponuđenim.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Tromo

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
0verlord kaže...

Pozdrav u nabavci sam "novog" auta. Našao sam golf 7 MY 2015 1.6 tdi sa dsg pa me zanima da li netko ima taj motor ili mjenjač pa ako meže podijelit iskustva. Gledao sam i druge kompkte sa automatikom ali nisam baš nešto zadovoljan sa ponuđenim.

 Motor dobar (ne nije trom, pogotovo na golfu), DSG je vjerovatno hit or miss ovisno kak ga je prijasnji vlasnik odrzavao i tretirao.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2020 23:50 (hahhaajaads).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Tromo

 Dobro to mi ionako žena vozi tako da je sasvim nebitno. Više me muči dsg, probao sam ga u autu i za sada funkcionira stvarno dobro. Ima stvarnih 140k kilometara. Servisna uredno ispunjena i provjerena u AK.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2020 0:04 (0verlord).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Meni je tromo, drugima kako je ne znam.  Mehatronika moze otici ali rijetko.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2020 1:49 (ivanzu).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Meni je tromo, drugima kako je ne znam.  Mehatronika moze otici ali rijetko.

 Sta ti vozis? cisto me zanima jel to auto 200+ konja ili ipak neki tromiji?

Bnet: mNik987#2148
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Trenutačno samo trome aute, Golf 7 1.6TDI i Astra K 1.4T. Uskoro će doći Fiesta ST pa ću onda valjda smjeti reći što mi je tromo, a što nije. Pošto je auto za žensku sasvim je svejedno što je unutra u 80% slučajeva. 

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

1.6 Tdi u golfu 7 je trom. Imao sam ga od 2014 do 1 mjeseca 2020. Nejde s mjesta. Mali potrosac ali je i jako slab. 

Sto se tice pouzdsnosti kod mene bez greske. Prodan sa 215tkm bez ijednog problena

PSN:Tomislav025
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Glupo je raspravljat o tome, ali rekao bi ipak da je objektivno nešto što se smatra "slabo" što ima oko 70ks, a ne preko 100. Moje mišljenje o tome.

 

Pozdrav 

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nije 1.6 TDI uopće trom , ide kao i svaki drugi auto od 100 ks . Ispravno je reći da je poddimenzioniran za Golfa . 

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Rucipe kaže...

Nije 1.6 TDI uopće trom , ide kao i svaki drugi auto od 100 ks . Ispravno je reći da je poddimenzioniran za Golfa . 

 Da ali nije dovoljan za preticanje (u njihovim slucajevima, drag utrku)

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ne lijepi u sic kao 2.0 tdi, nema uzitka ali moze se prestizat i funkcionirat normalno.. Susjed je imao sesticu sa dsg i nije bas nes posebno isao, solidan je bio a onda mapa na stage 1.. E to je vec bio jeben auto nakon mapiranja.. Tako da eto, ako nema dobrog 2.0 ili su napucane cijene, 300 eura rijesava problem bilo kakve tromosti.. Mapiranje negdje na 150 000 napravljeno a sad ima prek 240 000 km i mijenjana je jedino turbina i to zato kaj ga je gazil hladnog, gasil odma vruceg nakon divljanja, nije na nis pazil to i jos ulje svakih 30 000 jer nekima nemres objasnit da je to lose.. Tak da krepala bi turbina i bez mape zbog majmuna 

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Snaga automobila je subjektivna stvar. Ovisi na što je netko navikao. Naravno da 2.0 ide osjetno bolje, ali ja sam nedavno sa MK7 1.6 odvozio Rijeka centar-Bajakovo za ravnih 3 sata.

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Rucipe kaže...

Nije 1.6 TDI uopće trom , ide kao i svaki drugi auto od 100 ks . Ispravno je reći da je poddimenzioniran za Golfa . 

Slazem se, ne znam koliko ovi voze (i zasto) po gradu pa da im je trom. Logicno nema ubrzanje kao turbobenzinac, ali trom kao oni tri-cilindreni svakako nije.

Motor je cisto ok, 6. brzina autoput 135-140 i trosi 5.8.

 

 

Ako se nabrijavate na Golfa da je M2 ili M3...ne znam 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2020 15:10 (Mitch).
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Danas bio u autosalonu zavrsne stvari isao sredit valjda kroz par dana auto kod mene...

Nego nisam pojma imao da auti bez obzira na godisnje doba dolaze s ljetnim setom guma... tako da sam morao odmah kupiti zimske Continentalke.... hebenica...

Bnet: mNik987#2148
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ekipa trebam preporuku zimskih guma za Audi a3 1.8 125 ks.Dimenzije 195/65/15 do nekih 400 kn.Otac ga vozi tako da ne treba nista specijalno.

Gledao sam nexen i nokian ili ima sta bolje u tom rangu.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Acex kaže...

Ekipa trebam preporuku zimskih guma za Audi a3 1.8 125 ks.Dimenzije 195/65/15 do nekih 400 kn.Otac ga vozi tako da ne treba nista specijalno.

Gledao sam nexen i nokian ili ima sta bolje u tom rangu.

 Hankook

 

Kleber

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2020 17:02 (domac5).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

mene ljudi pitaju dal mi fali snaga na kupejki, posto sam presao sa 320ks / 1300kg na 205ks / 1600kg

ne zalim uopce, laguna se vozi ko da je clio, em na ubrzanju em u zavojima pogotovo...auto djeluje ful kompaktan, startan, f4rt vuce stvarno dobro iz niskih i nisam imao potrebe jos nijednom prijec 4000 okretaja...

u zavojima imam puno bolji feedback auta nego na 300kg laksoj cupri, nevjerovatno, a ovjes stock...4 control jebacki odraduje posao na visim brzinama, a kod parkiranja stvarno parkiras kao da je twingo...

mogu slobodno rec bolji i kompletniji auto nisam imao...

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Acex kaže...

Ekipa trebam preporuku zimskih guma za Audi a3 1.8 125 ks.Dimenzije 195/65/15 do nekih 400 kn.Otac ga vozi tako da ne treba nista specijalno.

Gledao sam nexen i nokian ili ima sta bolje u tom rangu.

 Nokian je viši rang od Nexena...nemoj ih u isti koš trpati.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...
Acex kaže...

Ekipa trebam preporuku zimskih guma za Audi a3 1.8 125 ks.Dimenzije 195/65/15 do nekih 400 kn.Otac ga vozi tako da ne treba nista specijalno.

Gledao sam nexen i nokian ili ima sta bolje u tom rangu.

 Hankook

 

Kleber

 Vidjet cu kod lokalnog vulkanizera sta ima na stanju,jer ce me vjerovatno jeftinije ispast ako uzmem kod njega i odmah promjenim gume i balansiram.

Koje marke izbjegavati?znam da je sava jako losa na mokrom jer je imam na svom autu.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice