Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.114
|
čitano: 13.261.948
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja sam 5 godina vozio 1.6tdi iz 2013. Odlicno me sluzio. 0 problema sa bilo cime. Prodao ga sa 215tkm. 

PSN:Tomislav025
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Hvala kolege za mišljenje, komentar za ovaj auris čudno mi je za auto od 71kw da bude "trom" možda imamo različitu percepciju tromosti ili? Vjerojatno jer nema momenta toliko jedino mi tako nešto pada na pamet jer je benzinac. Uvažavam i ovog trocilindra 1,2tdi od 2013 na dalje susjed tu na moru ima jednog novog kupljenog iz 2013 i kaže da je super autić. Jedna stvar mi pada na pamet, a zašto ne bi išao na najzadnji proizveden polo u seriji prije, onaj do 2009 poput ovako necega 1,4tdi motor. To mi pada na pamet ovako kao razmišljanje zadnja godina proizvodnje te serije vjerojatno su sve mušice sredili itd. Nešto poput ovog npr. LINK

 

Hvala još jednom što dijelite iskustva i mišljenja, a i te činjenice o motorima i izvedbama, dosta olakšava sve općenito. 

Pozdrav

Još jednu pa idemo ili dve pa ostajemo
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Vjeruj mi, 1.4 VVT-i atmosferac od Toyote je trom, ali zato je nepoderiv.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kupio sam ovaj karcher foam gun za 159kn. Samo nisam stigao kupiti pjenu danas. Bas me zanima jel vrijedi ista.

PSN:Tomislav025
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Kupio sam ovaj karcher foam gun za 159kn. Samo nisam stigao kupiti pjenu danas. Bas me zanima jel vrijedi ista.

 Isprobao ga sa K5, pjena bude jako vodenasta i spremnik se jako brzo isprazni za razliku od MJJC ili bilo kojeg sličnog ebay foam cannona

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Vjeruj mi, 1.4 VVT-i atmosferac od Toyote je trom, ali zato je nepoderiv.

slazem se, vozio ga 2 godine.

za gradsku voznju i namjenu je ok, cak ce i 5 ljudi prevest bez problema na kratki road trip, al da ce biti neka dinamicnija voznja - ne bas.

i ocajno mu fali 6. brzina za autocestu, to su popravili sa 1.33 modelom, al tek taj je trom u vrazju mater (iako na papiru ima iste brojke ko i 1.4)

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Vjeruj mi, 1.4 VVT-i atmosferac od Toyote je trom, ali zato je nepoderiv.

 Bolesna krava ide brže od tog motora , a inace auto nema problema osim sto trunu kao ludi , pa zbog toga ne mogu proći tehnički . 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

trunu ko ludi kad ga voze sivonje

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nixass kaže...

trunu ko ludi kad ga voze sivonje

 Ako je čovjek od 70 godina, koji se brine o svojim stvarima savrseno , sivonja onda si upravu .

13 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
nixass kaže...
Čitatelj kaže...

Vjeruj mi, 1.4 VVT-i atmosferac od Toyote je trom, ali zato je nepoderiv.

slazem se, vozio ga 2 godine.

za gradsku voznju i namjenu je ok, cak ce i 5 ljudi prevest bez problema na kratki road trip, al da ce biti neka dinamicnija voznja - ne bas.

i ocajno mu fali 6. brzina za autocestu, to su popravili sa 1.33 modelom, al tek taj je trom u vrazju mater (iako na papiru ima iste brojke ko i 1.4)

 Vecina VVT-a zivne tek na visokim okretajima, a onda pak potrosnja raste. Isti primjer kao i 1.6 TS u Alfi

Di2 & EPS FTW!
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Rucipe kaže...
nixass kaže...

trunu ko ludi kad ga voze sivonje

 Ako je čovjek od 70 godina, koji se brine o svojim stvarima savrseno , sivonja onda si upravu .

anegdota.

 

s druge strane ja sam svog kupio 10 godina starog, bez trunke hrdje a vozile ga budale prije mene (mislim da sam bio 4. ili 5. vlasnik), a i iskreno ne znam dal sam ikojeg hrdjavog vidio na cesti, a zagledam se u njih i dan danas.

bio je pao i sa rucne dizalice (od prethodnog vlasnika debila), sjeban dole oko praga i blatobrana i malo po podvozju podvozje, i nikakve hrdje nigdje.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...
nixass kaže...
Čitatelj kaže...

Vjeruj mi, 1.4 VVT-i atmosferac od Toyote je trom, ali zato je nepoderiv.

slazem se, vozio ga 2 godine.

za gradsku voznju i namjenu je ok, cak ce i 5 ljudi prevest bez problema na kratki road trip, al da ce biti neka dinamicnija voznja - ne bas.

i ocajno mu fali 6. brzina za autocestu, to su popravili sa 1.33 modelom, al tek taj je trom u vrazju mater (iako na papiru ima iste brojke ko i 1.4)

 Vecina VVT-a zivne tek na visokim okretajima, a onda pak potrosnja raste. Isti primjer kao i 1.6 TS u Alfi

yup, al ko sto velis - potrosnja :D
moj je po gradu trosio redovno preko 8l, a na AC se sa tom getribom ne moze voziti ispod 3-3.5k okretaja na normalnoj brzini, nazalost :S

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Za 4000€ i tako malo Km se ne moze dobiti novi,

koji nema nikakvih vizualnih mana, sa 800KS V8 twin turbo punjacima,

i da je godisnje osiguranje 200€.

 

Al zato je nepoderiv atmosferac koji se voli vrtit. Najveca mana, osim kad ga sol pojede,

je vodena pumpa, koju se mora promjeniti na vrijeme, dakle prije 160.000km.

No znam ekipu koja ima preko 300.000km sa originalnom.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

kaj velite na hondu e?

super mi je ovaj reviewer..

i realised 2 things about it:

1. it's not a perfect car, it has some flaws

2. i want one

 

autek je preskup za to što nudi, ali jebeš mu sve, opet je baš simpa..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Defitivno preskup za ono što nudi. Kod nas 308 000kn za te novce možeš naći 1.god. staru Teslu 3 i uzmeš si još Hondu N600 za zajebanciju.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

ja sam se zaljubio u njega jos kad je bio koncept.

steta kaj mi se ne uklapa u nacin zivota niti ga imam di punit :S

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Kupio sam ovaj karcher foam gun za 159kn. Samo nisam stigao kupiti pjenu danas. Bas me zanima jel vrijedi ista.

 Imam ga već godinu dana, poslike makadama bacit čarli unutra, dušu dao.

 

Inače ga koristim s klasičnim šamponom za auto, da nemoram bucket koristiti, samo isprirem i nastavljam ribat. Ušteda vremena, pogotovo za krov.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Evo jos jedna prednost dizelasa (doduse bez DPFa), kad te netko uslika da prelazis preko dvije pune, a ono nit tablice a nit auto se ne vidi 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

Evo jos jedna prednost dizelasa (doduse bez DPFa), kad te netko uslika da prelazis preko dvije pune, a ono nit tablice a nit auto se ne vidi 

 To je u ovom stilu :D

 

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
11 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Imam pitanje prijatelj zapeo za ovo da pogledam jer zivim u  

https://www.njuskalo.hr/auti/toyota-yaris-1.4-d-4d-101500km-odlicna-diners-ili-american-60-rata-oglas-32184884

Meni iskreno malo preskupo obzirom na godine i kakvi su ti toyota dizeli? 

Uz sve djeluje malo izgrebano te cini se ko uvoz iz vanka italija pa mi odmah ova km djeluje sumnjiva... 

On zeli da pogledam ali ne znam sto da gledam ne kuzim se ja puno. 

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

50 nijansi sive

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

D4D 1.4 i 1.6 su neunistivi, dok 2.0 i 2.2 imaju problema s lancom.

To su uglavnom agregati bazirani na BMW tehnologiji, proizvedeni

od strane Toyote (1.4 i 1.6) i BMW-a (2.0 i 2.2).

 

2.5 je proizveden isto od BMW-a i nema problema s lancem.

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Taj je 100tkm imao prije 10 godina po stanju volana i rucice 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Horatio_Hornblower kaže...

Imam pitanje prijatelj zapeo za ovo da pogledam jer zivim u  

https://www.njuskalo.hr/auti/toyota-yaris-1.4-d-4d-101500km-odlicna-diners-ili-american-60-rata-oglas-32184884

Meni iskreno malo preskupo obzirom na godine i kakvi su ti toyota dizeli? 

Uz sve djeluje malo izgrebano te cini se ko uvoz iz vanka italija pa mi odmah ova km djeluje sumnjiva... 

On zeli da pogledam ali ne znam sto da gledam ne kuzim se ja puno. 

 

Za to godiste, puno previse love.

 

hahhaajaads kaže...

Taj je 100tkm imao prije 10 godina po stanju volana i rucice 

 

Ne mora znacit, moj ima originalnih 95tkm (1. smo vlasnici) i volan izgleda jos gore (volan od pjene, auto 2002.). Jbga, auto nije puno izlazio iz grada sto znaci puno motanja itd.

Al i da je originalna kilometraza, puno love za takav auto.

11 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Mislim kad je auto iz uvoza nema sanse provjerit stvarne km? 

I dali itko zna u st gdje je najbolje odvest toyotu da se pogleda?  Neki mehanicar ovako ili odvest u ovlasteni servis? 

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.8.2020 8:12 (Horatio_Hornblower).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ak vec hoce Yarisa iz Splitske zupanije, onda nek gleda radije ovog - izgleda urednije,

Km izgledaju takodjer legit:

https://www.njuskalo.hr/auti/toyota-yaris-1.3vvt-samo-114-km-ful-oprema-ko-reg-12mj-oglas-32212928

 

Em ak ce vozati po gradu, tu mu je 1.33 benzinac bolji od dizela.

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Isuse moj boze... Kak te male kante mogu kostat 3000 eura? 

Koji idiot uopce dode na ideju dat 3000 eura za tu skatulju.. 

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pa za grad dusu dalo, i jos je kvalitetan i izdrzljiv auto...

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

To je cijena koju trazi vlasnik, naravno cijena moze ici samo prema dolje.

Realno ce dobiti izmedju 2500-2600€ i to je to. Pouzdan gradski automobil.

 

Naravno, za te novce moze kupiti BMW E36 iz 1992. sa originalnih "130.000km",

nikakvih kvarova ni ulaganja, zene te vole, a mehanicari jos vise (makar je u to doba BMW radi stvarno kvalitetna vozila).

 

Tak razmislja svaka postena rvatna. Nema veze sto je to vec trulja, gdje god te netko cvrkne, auto se prepolovi.

Idealan za poginut.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

Pa za grad dusu dalo, i jos je kvalitetan i izdrzljiv auto...

 Pa da, al 1500 eura plafon za to.. I to sam puno reko

Stara kanta i jos japanska limarija poznata po kvaliteti ma prva liga.. 

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice