Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.114
|
čitano: 13.261.025
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

hm, kažu da su hot hatch-evi kao vino, što stariji, to cijenjeniji:
INFO

 

Da ja svoga zatvorim u garažu i za 20 godina izvadim, možda mu se cijena utrostrući s obzirom da ih i sad ima jako malo na cestama

 Ne mogu zamislit da ikada netko za Golf VII GTI isprsi vise nego sto je kostao prosle godine 

Di2 & EPS FTW!
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

hm, kažu da su hot hatch-evi kao vino, što stariji, to cijenjeniji:
INFO

 

Da ja svoga zatvorim u garažu i za 20 godina izvadim, možda mu se cijena utrostrući s obzirom da ih i sad ima jako malo na cestama

 

Po meni, Hatch koji je podcjenjen:

https://en.wikipedia.org/wiki/Ford_Sierra_RS_Cosworth

 

Hatch iz´87, straznji pogon, sve mehanicki, bez ikakvih pomagala, serva i ostalih pizdarija. Cista uzivancija.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

pa Sierra nije hatch, uostalom koji hatch je imao zadnji pogon?

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...

pa Sierra nije hatch, uostalom koji hatch je imao zadnji pogon?

 BMW M140i?

 

EDIT: I Sierra je hatch s obzirom da se stražnje staklo diže kad otvoriš prtljažnik

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.8.2020 22:12 (luka94).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

onda je i Cayenne, Touareg, Urus... nastavi niz

 

govorimo inače o classic "hot-hatchevima"...

 

M140i je prenov, a uz to uvjerljivo ružan...

Ju je je? Je ju je!
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...

pa Sierra nije hatch, uostalom koji hatch je imao zadnji pogon?

 AE86?

 

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.8.2020 22:17 (ramzocro-HCR).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...

onda je i Cayenne, Touareg, Urus... nastavi niz

 

govorimo inače o classic "hot-hatchevima"...

 

M140i je prenov, a uz to uvjerljivo ružan...

 Renault 5 Turbo? i u teoriji ti je svaki auto koji ima cijela vrata kao poklopac prtljažnika hatchback....

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kadett C City

6 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Poz imam corsu 1.2 2001 godiste i ima daljanski za zakljucavanne naime na oeiginal daljanskom je pala van ona "maticna plocica" pa me zanima dal se to ikako da popraviti i ako da kolko bi kostalo?

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Neš me prca uploader na mobu.

 

Ugl, prvi 8v koji sam kupio. Od prvog vlasnika, 184t. Neide loše za 85kw.

 

Vectra A.

CD je oprema, ima el retrovizore grijane, štelanje farova, board/trip comp, čak ima grijanje brizgaljki. Senzor za stakloper, ulje, i coolant level. Neloš auto za 2500kn a regan do kraja godine.

 

Poslužit će. Trebo bi promjenit homokinetički i kuglu jednu. Klimu danas tlačio na 20 bara(imamo pripremu, nigdje nije puštalo, odlučio napuniti, ide 1kg unutra plina(!!!!), Mislio sam da je 750gr, ali nije hladilo dobro, jer imam bazu podataka u punionici, pa sam eto, izgubio sat vremena na punjenje, da bi crko reostat od ventilatora kabine. Sve u svemu, riješio sam u zadnjih par dana sve, osim homok i kugle, to za vikend ostavio.

 

Premišljam se maknut eurokuku, nesviđa mi se šta se s njom dešava u prtljažnjiku. Možda ju pjeskariti i zaštiti. Auto nije trul osim tog kineskog čelika. Oprao komplet sve tepihe i unutrašnjost, i zaštitio(nisam gotov još s time).

 

Lak se diže po cijelome autu, ali za te pare i za šta će služiti, to me ne dira.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Dobra je Vectra A samo sto je hrdala kao luda. 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Dobra je Vectra A samo sto je hrdala kao luda. 

 Vjeruj mi, alergičan sam na hrđu, nebi kupio auto da vidim točku negdje na njemu. Ova je što se tiče toga stvarno u dobrom stanju.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jedna nocna 

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...

pa Sierra nije hatch, uostalom koji hatch je imao zadnji pogon?

 

Dolazila je i u Hatch i u Sedan verziji (Saloon), bar RS Cosworth verziji.

Obicna Sierra nije nikad bila Hatch.

 

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav kolege, treba mi preporuka za neki autić do 30tis kuna tj 4tis. eura, gledam neke fieste, ali šteta je što većinom one jeftinije su sa troje vrata što mi nije funkcionalno, ali valjda ne možeš i ovce i novce jel.. Ne znam u kojem smjeru gledat tj. koje marke i motore samo bi preporuke neke trebao za takve aute 2010, 2012 godište

 

Zahvaljujem i pozdravljam 

Još jednu pa idemo ili dve pa ostajemo
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Koliko velik auto trebas? Koliko km radis, tj jel ti treba dizel ili benzin?

9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Veličina znači nešto poput klase polo, fiesta, 208, mislim može proć i nešto tipa golf, focus itd ali to su malo jače klase pa je omjer cijene i kilometraže puno gori. Važno mi je da je robusan autić nešto poput Caddya kojeg otac ima 360tis.km 2012g. Samo redovno održavanje sa kvalitetnim materijalom, ekstremno zahvalan auto. Tako da preferiram i naginjem na polo nekako, motor sam većinom gledao dizel, 1.6 ne treba konjaža ni ništa ne predstavlja mi neku važnost. A vjerujem da ću nać nešto približno dobro u tom rangu da mi ostane za servise, gume itd. Bilo bi lijepo ako netko možda želi podijelio iskustvo kakvo ima sa tim Polom od 2010 nadalje čini se baš kvalitetan mali auto.

 

Živio

Još jednu pa idemo ili dve pa ostajemo
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

1.6TDI izbjegavaj

9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Argumenti za tu izjavu? 1.2Tdi?

Poz

Još jednu pa idemo ili dve pa ostajemo
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Mozda Grande/Evo Punto ili Bravo sa 1.3 ili 1.9 mjt? Znaju bit u dobrim stanjima za tu cijenu, a sa 1.9 nisam cuo da je netko imao probleme.

Di2 & EPS FTW!
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

1.6tdi je za izbjegavat samo kod prvih serija, mislim da su im najvece boljke tad bile dizne (siemens) koje su propisavale i znale napravit iberturazu... iako good luck sa nalazenjem takvog auta na balkanu bez da mu je dirana kilometraza (osim ako ti se posreci pa naidjes na pravog prvog vlasnika)

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

1.6TDI izbjegavaj

 Prije bi nekome preporučio 1.6, nego 2.0.

 

Siemens je bio fail.

 

Sve ostalo, osim što gornji dio glave s bregastima često propiša na strani di je turbina, nema nekih većih bolesti. Da ih se i dobro nafrizirat pa bolje i idu i manje troše.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...

Mozda Grande/Evo Punto ili Bravo sa 1.3 ili 1.9 mjt? Znaju bit u dobrim stanjima za tu cijenu, a sa 1.9 nisam cuo da je netko imao probleme.

 Njih sam isto gledao par oglasa jer su isto kompaktni i lijepo izgledaju izvana, a i cijena je pristupačna dosta. Budem pregledao malo, sad listam šta njuškalo ima za Pola, čudi me iskreno da je taj 1.6TDI problematičan kako kolega navodi, nisam čuo da je loš motor.

Još jednu pa idemo ili dve pa ostajemo
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...
ivanzu kaže...

1.6TDI izbjegavaj

 Prije bi nekome preporučio 1.6, nego 2.0.

 

Siemens je bio fail.

 

Sve ostalo, osim što gornji dio glave s bregastima često propiša na strani di je turbina, nema nekih većih bolesti. Da ih se i dobro nafrizirat pa bolje i idu i manje troše.

 Problem je jedino sta vjerovatno nece nac za tu cijenu 1.6tdi sa bosch diznama jer one su se krenule stavljat tek negdje kraj 2012 ili pocetak 2013, osim naravno ak vec na tom autu nisu mjenjali dizne pa stavili boscheve.

9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Aha razumijem, a mišljenje za 1.2Tdi mislim da je taj tri cilindra? Jel znaš možda konkretno podatak do koje godine taj 1.6 imao probleme? Ma nać će se već nešto ne sekira me imam vremena, ponuda i potražnja je dobra sve će sjest kako treba :) 

Još jednu pa idemo ili dve pa ostajemo
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ranija verzija 1.6TDI-a je sranje od motora, tek tamo oko 2012 je Ok. Svi koji su imali taj motor iz drustva su mijenjali dizne i hladnjak/EGR prije ili kasnije.

9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Super, hvala na konkretnom odgovoru to sam tražio, budem malo detaljnije o tome na googleu pročitao. U pravilu ne bi bio problem se rastegnut zbog roditelja hvala bogu, nego želim znat da sam svojim zarađenim novcima kupio auto, u tome je baš žešća čar svega što se mog mišljenja tiče 

Još jednu pa idemo ili dve pa ostajemo
8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Filip720 kaže...
ivanoile kaže...

Mozda Grande/Evo Punto ili Bravo sa 1.3 ili 1.9 mjt? Znaju bit u dobrim stanjima za tu cijenu, a sa 1.9 nisam cuo da je netko imao probleme.

 Njih sam isto gledao par oglasa jer su isto kompaktni i lijepo izgledaju izvana, a i cijena je pristupačna dosta. Budem pregledao malo, sad listam šta njuškalo ima za Pola, čudi me iskreno da je taj 1.6TDI problematičan kako kolega navodi, nisam čuo da je loš motor.

Ja imam Bravo 1.6 JTD 88kw, 2009. godina. Drugi vlasnik, 175k.

 

Potrošnja varira od 4.5 do 7l, dijelovi su jeftini, kvaliteta izrade ok a od kvarova za sad samo (kuc-kuc po glavi) oni pinovi/klipovi koji guraju pločicu (jedan se zaglavio, deralo je pločicu u koso, izbrusilo ju je u slovo V), povremeno igre sa elektronikom ali ništa strašno (osigurači i žarulje uglavnom) i najgore dosad prozujala ona mala remenica od mikro remena, dobro da sam ju čuo da je gotova inače bi bio show. Dosta ok auto.

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

I dalje smatram da je Auris (Corolla) 1.4 dobra kupnja - ne trosi previse,

jeftina za odrzavanje, prostran za svoju klasu, 5 vrata.

 

Nedostatak je sto je prilicno trom, ali za gradsku voznju je super.

https://www.njuskalo.hr/auti/toyota-auris-1.4-vvt-oglas-32113722

 

Cijenu korigiras na 3400-3500 i to ti je dobar deal.

 

Vozis 5-6g do 200k bez muke.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Imam doma polo 1.6tdi, 2013. godište, dobili ga lani za pet keka eura. Iako ima 180k kilometara, još uvijek je jako dobar i čini se kao 'nov'.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice