Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.238
|
čitano: 13.397.611
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Koja dimenzija izgleda najviše "niskoprofilno"? Pretpostavljam zadnja. Prve dvije imam upisane u knjižicu. Pitao sam na STP i sam te dvije su kao atestirane za moje vozilo (Seat Leon 1P1). To mi je malo čudno al ajde. E sad ako uzmem ovu zadnju opciju onda moram vjerojatno ići atestirati? I onda opet dolazimo do toga da iako su felge/gume veće za razliku od sadašnjih 16" vjerojatno ću morat ću spuštati auto da to izgleda bar na nešto. A možda i neće. Nisam pametan. 

1 205/50/17
2 225/45/17
4 205/40/17
http://www.youtube.com/radiopulsfm
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
energyman kaže...

Koja dimenzija izgleda najviše "niskoprofilno"? Pretpostavljam zadnja. Prve dvije imam upisane u knjižicu. Pitao sam na STP i sam te dvije su kao atestirane za moje vozilo (Seat Leon 1P1). To mi je malo čudno al ajde. E sad ako uzmem ovu zadnju opciju onda moram vjerojatno ići atestirati? I onda opet dolazimo do toga da iako su felge/gume veće za razliku od sadašnjih 16" vjerojatno ću morat ću spuštati auto da to izgleda bar na nešto. A možda i neće. Nisam pametan. 

 Ono 50, 45, 40, iza oznake širine je postotak visine naspram širine gume stoga digitron u ruke....

AMD=pokvareni podmukli gadovi !!!
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.2.2019 14:36 (nicky.sl).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
energyman kaže...

Koja dimenzija izgleda najviše "niskoprofilno"? Pretpostavljam zadnja. Prve dvije imam upisane u knjižicu. Pitao sam na STP i sam te dvije su kao atestirane za moje vozilo (Seat Leon 1P1). To mi je malo čudno al ajde. E sad ako uzmem ovu zadnju opciju onda moram vjerojatno ići atestirati? I onda opet dolazimo do toga da iako su felge/gume veće za razliku od sadašnjih 16" vjerojatno ću morat ću spuštati auto da to izgleda bar na nešto. A možda i neće. Nisam pametan. 

 Stavi ono što ti je upisano i tvornički je podržano a to je 225/45 R17 - 7.5Jx17 ET50

 

 

 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

1. toliko ste svi profi vozaci da vam smeta dal auto ima 60db ili 63,7db na leru na semaforu, bas ste me nasmijali...

2. potrosnja na 18kama (focus) nikako nemoze se smanjiti u odn. na prosli set (najvj 195 - 16), dakle par broja veca guma, 2 broja veci promjer, nikako...

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Tata mi je bio šišmiš. 

8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

1. toliko ste svi profi vozaci da vam smeta dal auto ima 60db ili 63,7db na leru na semaforu, bas ste me nasmijali...

2. potrosnja na 18kama (focus) nikako nemoze se smanjiti u odn. na prosli set (najvj 195 - 16), dakle par broja veca guma, 2 broja veci promjer, nikako...

 Pošto je Marku c-max trosio valjda 7l prosjecno, sumnjam da ce mu pol litra radi vecih felgi igrati ulogu

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Malo njuškam šta se nudi po oglasnicima i naletim na audia A4 quattro

gledam kad ono 2.0 tfsi, hebate pa taj je motor svigdje, u seat leonu fr/cupra, golfu gti, škodi octaviji rs i u audiju za kojega nisam do sada ni znao da dolazi sa tim motorom, hm, cijela vag grupacija ga dijeli, znači rezervni dijelovi nebi trebali biti neki problem kaj se dostupnosti tiće...

Jedino mi je smješno, prvo šta sam primjetio na ovom audiju je da je vozačev sic full blizu volana, opak auto, a ono negdje patuljak izlazi iz njega
A i ako obratimo na pozornost slika, krov se opće ne vidi, slike su u visini auta, a auto je cca 1.5m

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Malo njuškam šta se nudi po oglasnicima i naletim na audia A4 quattro

gledam kad ono 2.0 tfsi, hebate pa taj je motor svigdje, u seat leonu fr/cupra, golfu gti, škodi octaviji rs i u audiju za kojega nisam do sada ni znao da dolazi sa tim motorom, hm, cijela vag grupacija ga dijeli, znači rezervni dijelovi nebi trebali biti neki problem kaj se dostupnosti tiće...

Jedino mi je smješno, prvo šta sam primjetio na ovom audiju je da je vozačev sic full blizu volana, opak auto, a ono negdje patuljak izlazi iz njega
A i ako obratimo na pozornost slika, krov se opće ne vidi, slike su u visini auta, a auto je cca 1.5m

 Pazi se 2.0 tfsi motora. Guglaj te motore + oil consumption. Poznati problem zbog kojeg je vw na sudu izgubio.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

To je bio problem na ranim verzijama tamo negdje do 2008. Po meni motor ne smije trositi 1L ulja na 1000km kako sada pise po svim knjiznicama. 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

To je bio problem na ranim verzijama tamo negdje do 2008. Po meni motor ne smije trositi 1L ulja na 1000km kako sada pise po svim knjiznicama. 

 al ono..20.000kn ulozio, napravio nedavno velik servis i sad prodaje...

 

takvi su mi najdrazi prodavači

 

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Malo njuškam šta se nudi po oglasnicima i naletim na audia A4 quattro
Jedino mi je smješno, prvo šta sam primjetio na ovom audiju je da je vozačev sic full blizu volana, opak auto, a ono negdje patuljak izlazi iz njega

To je auto od jednog lege iz Os . Auto je apoteka , za svoje godiste je u super stanju , uzivo izgleda jos bolje . 

Istina da je lik nizi ali je oko 1.7 m nije bas toliko nizak hahaha .

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

To je bio problem na ranim verzijama tamo negdje do 2008. Po meni motor ne smije trositi 1L ulja na 1000km kako sada pise po svim knjiznicama. 

Po mom filingu za osjecaj je 1L i na 10k puno (za bilo koje auto), al to sam samo ja. Naravno da ovisi i o snazi automobila i stilu voznje, al opet.

Ako stari PD tdi iz 2003 moze nepotrosit ni kap, onda je i za sva ostala puno i 1L na 10 000.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.2.2019 0:01 (passat).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

2. potrosnja na 18kama (focus) nikako nemoze se smanjiti u odn. na prosli set (najvj 195 - 16), dakle par broja veca guma, 2 broja veci promjer, nikako...

 ruske a ko rekel da me brine potrošnja? osim toga promjer cjelokupnog kotaca je 2% sirina je definitivno dosta veca. stock je 205 55 r16

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Pa zapalis gume da dodjes na 0%, jest da ce ti falit malo vise grippa, ali si na 0%

 

Inace, 1l ulja na 10.000km nije OK. Toyota je na Aurisu mijenjala takve motore pod jamstvom,

a i drugi proizvodjaci bi to trebali. Na 10.000km smijes izgubit deci-dva maksimum, ovisno jer gazis auto

dok je hladan il ne. Al ako ga pustis 30s nakon starta da razlije ulje gdje treba, nebi trebalo bit problema,

i lagano dozirat dok se ne zagrije.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Tesko da su mjenjaali zbog 1L na 10k km prije ce biti da je bio neki drugi problem. 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kako su krenuli hvalospjevi o toyoti i yarisu,ispast ce da ga je isus osobno napravio

Frendov E60 530i s M52 ili tak nesto starijim motorom trosi oko 0.5-0.7L/1000km

Ali to je normalno za taj motor,posto se istrose gumice ventila pa onda pije ulja

Dok ne prede 1/1000 u granicama normale prema BMW-u

http://mywikimotors.com/m54b30/

 

 

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.2.2019 14:14 (sstrmi).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

5-6 deca izmedu serviseva...

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

postoji li kakav kalkulator, odnosno shematski prikaz montaze felge X sirine sa X ET-om u odnosu na amortizer? i da je moguce ukucavati proizvolje vrijednosti i da se onda shodno tome iscrtava pozicija felge i gume?

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

 Ne bi rekao posto nije kod svakog auta ista pozicija amortizera u odnosu na wheel hub(neznam hrvatski)

12 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Moja ekipa i ja smo za neki vizualni prikaz između felge i gume koristili ovaj alat (kalkulator)

Dobro nam je došao prilikom kupovine novih felgi, pa će možda i nekome od vas poslužiti 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže...

 Ne bi rekao posto nije kod svakog auta ista pozicija amortizera u odnosu na wheel hub(neznam hrvatski)

 što porodi, što porodi, Rvatica majka...

 

jebena glavčina se zove

Ju je je? Je ju je!
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nije bolest sve sto boli.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ali je pre(o)seravanje ipak lako prepoznatljivo...

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Južina in the air... tin tin, južina in the air... tin tin

 

Baš su nekaj živčani ljudi u zadnje vrijeme, mene je danas ujutro ženska pretekla, a ja išao preticat tegljača kaj se 30km/h tegli po cesti pun zemlje, ja napravim provjeru, nema nikog iz suprotne trake, dam lijevi žmigavac i krenem preticat, nisam se još cijeli prestrojio, kad vidiš trubi mi ženska iza mene i niš ja se malo vratim u svoju traku, pustim je da nas prođe i za njom, hebem ti druga gas do poda, razvuko sam drugu ko slovenci žicu po granici, brzinski šaltam u treću i opet gas do poda i gledam kak mi ženska odlazi, dolazimo do križanja na kojem su prije i poslje križanja ležeći, ženska ih je preletila pa bar sa 80Km/h (možda je sa 100 na 80 usporila) ja sam usporio na 40Km/h i prešaltao nazad u drugu, hebeš sve, al nebum si auto trgal, ova je nastavila po gasu, nisam je više videl...otišla ko mladi iz Hrv...

Prvo kaj me iznenadilo da sam naletil na tak agresivnu žensku kaj te doslovno sa ceste tjera, a drugo kaj vozi nissan micru, nisam očekival da micra tak ide, na poslu gledam specke, u micru se ugrađivao 1.6 16v motor od 110Ks, vjerojatno je taj motor imala pod haubom...

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.2.2019 11:18 (1BIT).
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Južina in the air... tin tin, južina in the air... tin tin

 

Baš su nekaj živčani ljudi u zadnje vrijeme, mene je danas ujutro ženska pretekla, a ja išao preticat tegljača kaj se 30km/h tegli po cesti pun zemlje, ja napravim provjeru, nema nikog iz suprotne trake, dam lijevi žmigavac i krenem preticat, nisam se još cijeli prestrojio, kad vidiš trubi mi ženska iza mene i niš ja se malo vratim u svoju traku, pustim je da nas prođe i za njom, hebem ti druga gas do poda, razvuko sam drugu ko slovenci žicu po granici, brzinski šaltam u treću i opet gas do poda i gledam kak mi ženska odlazi, dolazimo do križanja na kojem su prije i poslje križanja ležeći, ženska ih je preletila pa bar sa 80Km/h (možda je sa 100 na 80 usporila) ja sam usporio na 40Km/h i prešaltao nazad u drugu, hebeš sve, al nebum si auto trgal, ova je nastavila po gasu, nisam je više videl...otišla ko mladi iz Hrv...

Prvo kaj me iznenadilo da sam naletil na tak agresivnu žensku kaj te doslovno sa ceste tjera, a drugo kaj vozi nissan micru, nisam očekival da micra tak ide, na poslu gledam specke, u micru se ugrađivao 1.6 16v motor od 110Ks, vjerojatno je taj motor imala pod haubom...

 Zaustavis je i zovnes na kavu ;)

https://uvozauta.com/

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
big_guy kaže...
sveupitni kaže...
sveupitni kaže...

Evo mali je u dvorištu :D
Sutra više slika kad ga operem i usisam 

 Prošlo je malo više vremena, ali evo danas sam ga oglancao i poslikao kak spada konačno 

 Kako si molim te nariktao tv u tom ''svemirskom brodu'' :P

 Pa TV imaš i u a6 c6 2006oj a kamoli u c7 mlađem 7 godina...

Evo slika iz burazovog. Ipak je naš drug Mile volio da to sve ima u svom autu kad si ga je novog kupovao

 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
passat kaže...

 Zaustavis je i zovnes na kavu ;)

 Definitivno, samo mi je mali problem je sustić
Al ovo je za mene neka nova vrsta, još neviđena, nemogu reć da nisam ostao zadivljen viđenim...

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ja ostah fasciniran Talijancima...

 

ležeći policajci su da se gaze, nema kočenja, nakon što sam čuo kako 3-4 put razvaljuju mulde, bez skidanja noge s gasa, samo sam očekivao da spuste prozore i izderu se "all cops are..."

 

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

danas nakon posla malo temeljitije oprao auto + osusio sa mikrofibrom (inace pustim da ga vjetar osusi kad mi se zuri) + namazao gume sa glicerinom iz ljekarne...gust je 5x vise od onih kupovnih u spreju ili tekucini...vidjet cemo koliko traje, ali sve mi se cini da cu jako uskoro skinut zimske i montirat ljetne na ove 18ke...odustao sam od 19ki + njihova prodaja ce mi dat kredita za zavidati potreban hardware za stg 2+ i samu mapu, mada nije tu uracunat smf + uprated clutch kit...toga me najvise strah :D

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice