Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.763
|
čitano: 13.886.683
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Neces nista osjetiti sto se tice snage (isti mit kao sa sportskim filterima). Jedino sto je dobro je to sto ce malo procistiti ispusnu granu i karbonske naslage.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ma lako za ispušnu i naslage, katalizator, jednom u dva tjedna sam na autoputu i svaki put ga propušem, 5 i gas do poda, po papirima auto neide brže od 155Km/h, pa mi nije neki problem

 

Evo našao sam video na jubitou, nisu baš rekli od četiri vrste benzina, koji ima koliki oktanski broj, ali razlika od najgoreg do najboljeg je 5Ks-a, e sad to može također biti kao i kod nas, do čistoće spremnika na pumpama, ina vs petrol...

 

EDIT: ma ne očekujem ništa, niti ako malo bolje pročitate prijašnje postove sam pisao da ću dobit više snage, čisto iz znatiželje idem isprobati

BTW: Komentar na you tubu

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.6.2016 17:29 (1BIT).
8 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Samo jedno brzo glasanje, i ako se netkome da prokomntirati o ta dva auta(koji je blji,motori,unutrašnjost,izdrzljivost,vlastito iskustvo )

 

    4 Golf VI 1.6 TDI
    12 Audi A3 1.6 TDI
    14 godina
    offline
    Re: Auti - ultimativna tema
    nine kaže...
    1BIT kaže...

    (videl sam preludu mk1 mislim, baš je odlazila sa brzih i žestokih po aveniji Dubrovnik, kakav zvuk ima, jaooo zakačil bi se za nju ko prikolica i nek me vleće sa sobom, sam da guštam u zvuku)

     

    mk2 ti je to.. javi se pa doleti do domovinskog jedan dan pa ti dam 5-icu da provozaš i poslušaš 

     

     Nisam opće vidio post, ja sam na faksu u Karlovcu, 17.6 mi završavaju predavanja, pa se taj petak najvjerojatnije vraćam za Zg, pa se možemo dogovorit

    14 godina
    neaktivan
    offline
    Auti - ultimativna tema

     Koja pumpa danas nudi najbolji benzin?

    Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
    13 godina
    offline
    Auti - ultimativna tema

    One izvan Hrvatske .

    15 godina
    odjavljen
    offline
    Re: Auti - ultimativna tema

    Osim onih uz samu granicu u Bosni. Ja ne znam što oni tamo drže ali to nisu benzin i plin... To je bevanda.

    Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
    16 godina
    offline
    Re: Auti - ultimativna tema

    @1bit @nine Ajde dokurite do wg-a ili ja trknem do arene pa spijemo rundu ak ste za...

    OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
    11 godina
    neaktivan
    offline
    Auti - ultimativna tema

    U Bosni naspeš gorivo i osim ako voziš dvicu ili starog mercedesa popale ti se sve lampice i začepi cijeli ispušni sustav  

     

     

    13 godina
    offline
    Re: Auti - ultimativna tema
    Predator003 kaže...

    U Bosni naspeš gorivo i osim ako voziš dvicu ili starog mercedesa popale ti se sve lampice i začepi cijeli ispušni sustav  

     

     

     To sam i dozivio , sada mi se egr zacepio zbog bosanskog goriva vjerovatno.

    16 godina
    offline
    Auti - ultimativna tema

    Ekipa.... stiglo mi iz Čajne poštom rola folije s imitacijom karbona...

     

    ako se to nalijepi negdje... na plastični dio auta..... jel' je je*ada skinuti kasnije? ostaju li tragovi ljepila i sličnog?

     

    Za probu sam nalijepio na nešto najjednostavnije...poklopac kante za smeće, zadovoljan sam amaterskim radom.....odmah sam dobio 1 KS 

    15 godina
    odjavljen
    offline
    Re: Auti - ultimativna tema

    Svi tragovi ljepila idu dolje sa acetonom/medicinskim alkoholom. Provjereno.

    Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
    16 godina
    offline
    Re: Auti - ultimativna tema
    Sum_of_all_fears kaže...

    Svi tragovi ljepila idu dolje sa acetonom/medicinskim alkoholom. Provjereno.

     A što ako se to radi o usranoj piano sjajnoj plastici? 

    15 godina
    odjavljen
    offline
    Re: Auti - ultimativna tema

    Ne bi trebalo biti problema. Probaj na manjoj površini, negdje gdje se ne vidi. Nikad mi se nije dogodilo da je ostalo tragova ali eto, da ne bi bilo "nismo znali, nismo htjeli", probaj.

     

    Ja sam ih nekidan namontirao na B stupove. Ona plastika je izblijedila na suncu a carbon folija je lijepo sjela. Skidat će se kad kupim te nove plastične poklopce

     

    [edit] - ako imate imalo poštovanja prema svojim autima, u Rijeci nemojte točiti na Trsatu na onoj staroj INI kod Orijenta i na Mlaci (isto INA).

    Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
    Poruka je uređivana zadnji put pon 6.6.2016 19:50 (Sum_of_all_fears).
    11 godina
    offline
    Auti - ultimativna tema

    Pazi da sa acetonom i ostalim jacim kemikalijama ne skines sjani lak na plastici, govorim iz vlastitog iskustva. Mislim mozes skidat s njim ali nemoj ga puno nanosit i isperi ga brzo s vlaznom krpom ili necim tak.

    Bilo kuda Opel svuda! :)
    15 godina
    odjavljen
    offline
    Re: Auti - ultimativna tema

    Naravno, nakon skidanja, odmah isprati vodom i obrisati suhom krpom. Vlažne maramice isto sadrže neka čuda (pogotovo one za namještaj i stakla) i bolje ne sa njima brisati.

    Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
    14 godina
    offline
    Re: Auti - ultimativna tema
    Lord_Marko kaže...

    @1bit @nine Ajde dokurite do wg-a ili ja trknem do arene pa spijemo rundu ak ste za...

     Ja sam za, meni svejedno di ćemo se nać, al kažem, ja tek sljedeći tjedan oko vikenda dolazim u Zg, pa ak se možete malo strpit?

    16 godina
    offline
    Re: Auti - ultimativna tema

    ma može. ja sam cjeli tjedan na terenu tak da nestignem. ali mozemo se okupit jedan dan sljedeci tjedan...

    OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
    16 godina
    offline
    Re: Auti - ultimativna tema

     kaže...

     

    nebuš ništa dobio točenjem 100tke.. više oktana ne znači više energije po volumenu (česti mit BTW), nego gorivo sa više oktana može izdržati veću kompresiju bez samozapaljenja..

     

      Šta to znači? Meni auto puno mirnije radi sa 100-tkom... Zašto to nije više energije ako ima više oktana?

     

    Sum_of_all_fears kaže...

    Osim onih uz samu granicu u Bosni. Ja ne znam što oni tamo drže ali to nisu benzin i plin... To je bevanda.

      Meni je bolje gorivo (benzin) u Bosni (Bosanski Brod) nego ovo što sam nedavno natočio na Tifonu. 100x sam rekao da neću više tamo točiti i opet to radim glupan 

     

    Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein ----- www.cigoff.eu -----
    Poruka je uređivana zadnji put pon 6.6.2016 20:46 (Pero Dinamit).
    15 godina
    offline
    Re: Auti - ultimativna tema
    nine kaže...
    1BIT kaže...

    (videl sam preludu mk1 mislim, baš je odlazila sa brzih i žestokih po aveniji Dubrovnik, kakav zvuk ima, jaooo zakačil bi se za nju ko prikolica i nek me vleće sa sobom, sam da guštam u zvuku)

     

    mk2 ti je to.. javi se pa doleti do domovinskog jedan dan pa ti dam 5-icu da provozaš i poslušaš 

    Najbolja je mk3 i to samo zbog pop-up lights 

    :D
    14 godina
    offline
    Re: Auti - ultimativna tema
    1BIT kaže...

     Baš sam htio napisati, Petrol na Ilovcu (tj baniji ak se ne varam, kod hotela Europa), nema 100-cu, na njemu stalno točim, hm Draganić mi je malo daleko samo za ić tankat, a vidjet ću, ubiti do Petrola prođem tri benzinske, inu kod Mrzlog Polja, na križanju stare Riječke ceste i ceste za Senj, Ina ima 95-cu i 98-cu, zatim Tifon kod Švarče, Tifon ima samo 95-cu, pa još jedan Tifon kod kolodvora, tamo nisam nikad bio, pa ne znam šta ima, inu nekako instiktivno izbjegavam, a za tifon se nemogu odlučit dal bi tankao, jer inine cisterne pune pumpe, samo zato prođem tri pumpe dok dođem do petrola.

    Uglavnom fala za info.

     ja uglavnom točim na tifonu kod kolodvora,

    ja planiram otići do draganića po 100tku već 2 mj al uvijek zaboravim, čisto da vidim kak mazda reagira :)

    13 godina
    offline
    Re: Auti - ultimativna tema
    Pero Dinamit kaže...

     kaže...

     

    "nebuš ništa dobio točenjem 100tke.. više oktana ne znači više energije po volumenu (česti mit BTW), nego gorivo sa više oktana može izdržati veću kompresiju bez samozapaljenja.."

     

      Šta to znači? Meni auto puno mirnije radi sa 100-tkom... Zašto to nije više energije ako ima više oktana?

     

     Oktanski broj ne znaci nista osim omjera oktana i heptana. 100 je cisti oktan, 95 je 95% oktana i 5% heptana. Gorivo se kupuje po kompresiji motora, sto vise oktana to jacu kompresiju podnosi. Motor ti ne radi mirno vjerovatno jer ti se eksplozija ne desava na samom vrhu nego malo prije znaci da treba cistit injektore vjerovatno.

    Poruka je uređivana zadnji put pon 6.6.2016 21:43 (ivanzu).
    14 godina
    offline
    Auti - ultimativna tema

    mit ili ne mit, ja tankiram u C4 samo i iskljucivo 100tku...i to primjetio sam da sa croduxovim napravim vise km nego sa petrolovim

    bilo mi malo lose kad sam bio primoran u italiji tankirati 98icu po 1,70e ili tako neka bolesna cijena...potrosio cijeli tank od ri do tamo i na pol puta natrag jbg

    16 godina
    protjeran
    offline
    Auti - ultimativna tema

    Ljudi kratka anketa

    Pranje auta četkama u atomatskim praonicama? Zašto pitam, inače perem auto doma ali je patnja skinuti ostatke kukaca, kad se to skori to ne ide tako lako. Savjeti?

    0 Da
    22 Ne
    život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
    Poruka je uređivana zadnji put pon 6.6.2016 23:01 (Prince-Artas).
    16 godina
    offline
    Re: Auti - ultimativna tema
    Prince-Artas kaže...

    Ljudi kratka anketa

    Pranje auta četkama u atomatskim praonicama? Zašto pitam, inače perem auto doma ali je patnja skinuti ostatke kukaca, kad se to skori to ne ide tako lako. Savjeti?

     AKo imaš stari auto-stari lak peri slobodno...

     

    Ja sam par puta s novim autom bio u automatskim praonicama i nikad više..

     

    1. oni koji nasapunavaju auto koriste 1 spužvu za sve, ne ispiru je, ne mijenjaju.... odmah u startu grebu lak time

       (na autu ispred brisao je prag s spužvom, a onda tom spužvom meni prelazi preko stakla, haube...)

    2. četke grebu lak, kad god sam prošao novi risevi su bili po karoseriji

     

    imaš Sonax proizvode za skidanje insekata s karoserije, jednostavno našpricaš, ostaviš kratko vrijeme i ispereš

     

    a osim toga..ne čekaj da se skore, skini isti dan (ako pereš zube svaki dan, možeš i isprati auto)

     

    bar ja to uvijek radim kad se vratim s autoputa.... našpricam branik, haubu, retrovizore, šajbu i udri miniwashem u samoposlužnoj

     

     

    Poruka je uređivana zadnji put pon 6.6.2016 23:23 (Ziga).
    9 godina
    offline
    Auti - ultimativna tema

    Ovih par dana ga bi bilo glupo prati, kad najljepše opereš i onda padne 20-tak kapljica orašnjave kiše. Na ovom crvenom se 10x više vidi, nego prije na tamno zelenom

    15 godina
    neaktivan
    offline
    Auti - ultimativna tema

    Molim preporuku za rabljeni obiteljski na njušci, npr. 6-8 k eura, npr. Octavia.... ne radim više od 10k godišnje znači benzin može.

    Zanima me koju marku, koje godište, do koliko km gledati, u stvari želim filtrirati ponudu....hvala

    Osim toga, kako se kupuje rabljeni, preporuke gdje i što gledati? Gledati linije, da nije udaren, lak da nije koji dio farban, motor da ne baca ulje, dim, prbati voziti ?

     

    hvala

    16 godina
    offline
    Re: Auti - ultimativna tema
    Asta kaže...

     

    Osim toga, kako se kupuje rabljeni, preporuke gdje i što gledati? Gledati linije, da nije udaren, lak da nije koji dio farban, motor da ne baca ulje, dim, prbati voziti ?

     

    hvala

     Kad izabereš favorita odvezeš ga u ovlašteni servis po tvom izboru na pregled. Ako prodavač ne želi, samo se okreneš i odeš dalje u potragu

     

     

    16 godina
    offline
    Re: Auti - ultimativna tema
    ivanzu kaže...

     Oktanski broj ne znaci nista osim omjera oktana i heptana. 100 je cisti oktan, 95 je 95% oktana i 5% heptana. Gorivo se kupuje po kompresiji motora, sto vise oktana to jacu kompresiju podnosi. Motor ti ne radi mirno vjerovatno jer ti se eksplozija ne desava na samom vrhu nego malo prije znaci da treba cistit injektore vjerovatno.

     Ali auto mi radi mirnije i tiše, nema npr. nekad cuganja prilikom kretanja.

    Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein ----- www.cigoff.eu -----
    16 godina
    offline
    E-mail:
    Lozinka:
     
    vrh stranice