Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.115
|
čitano: 13.265.035
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema

Na gumama ne biste trebali štedjeti jer osiguravaju stabilno prianjanje na cesti, smanjujući rizik od iznenadnog gubitka kontrole i nezgoda.

Isto tako, ne biste trebali štedjeti ni na kočnicama jer su ključne za vašu sigurnost i sigurnost drugih sudionika u prometu, omogućujući brzo i učinkovito zaustavljanje vozila u hitnim situacijama.

Have you tried turning it off and on again?
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Koristio sam i kupovao razne gume, od šrot kineza do premiuma. Loše Kineze i to nove / novije sam vozio 2-3 puta, a to su - Hilfy kao najveći šrot ikada, Nordex i bile su još jedne. Isto tako ima i dobrih Kineza, tj dobre su dok su nove, za kasnije ne znam jer mjenjam auto svakih 6-9 mjeseci i upravo zbog tog razloga od zadnjeg seta što sam kupio, a to je prošle godine, počeo sam kupovati kineze all season jer jednostavno bacanje mi je para kupovati premium i onda dam s autom nakon pol godine u prosjeku i pređenih 5-6tkm. Od dobrih kineza dok su novi - Rotalla, Imperial, Tristar, Atlas. Eto u listopadu sam uzeo Rotalle RUO3 i Imperial AS i odvozio bez jebe, pogotovo što imam xdrive pa ni po snijegu / mokrom nema apsolutno nikakvih problema. Auto će ići na prodaju u ljeto i do onda će imati 9 mjeseci, tj cca 10tkm. Dao sam 350€ za set i posluzio je, tj poslužit će 9 mjeseci, a tko kupi neka radi s gumama šta god hoće. Tako ću vjerojatno i na sljedećem uzeti kineze, samo ovisno hoće biti xdrive ili ne ću uzeti AS ili zimske i opet ista formula, cca 6-9 mjeseci i drugi auto. Evo recimo pretprošle godine sam dao 450€ samo za dvije Kumho wintercraft 275/30/19 i odvezao cijelih 3000km s njima u 3 mjeseca i prodao auto, skinuo s auta i kako ne odgovaraju na ovaj F10 xdrive tako su stajale do siječnja kada sam ih prodao za 250€ i izgubio 200€ za samo 3 mjeseca / 3tkm. Tako sam i prije dvije godine izgubio na pirelliu 245/35/19 zimskima koje su bile mjesec dana na autu kada sam ga prodao. Jednostavno shvatio sam da nema misla kupovati premium za par mjeseci jer volim mjenjati aute, a kako mjenjam serije / generacije bmw-a tako dimenzije guma ne odgovaraju, a svi znamo da jednom kada je guma rabljena da cijena ide jako dolje bez obzira koliko malo prešla. Jednog dana kada kupim auto na duže staze ( vjerojatno nikad ) tada opet uzimam premium jer to ima smisla kada imaš auto bar 2 godine

 

9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Kad je već riječ o gumama, uzimam nove ljetne gume 205/55/16. Vozim se normalno po ZG-u i autocesti, auto ima 130 ks.

Zanima me što uzeti?

Gledao sam Continental Premium Contact 7 ali mi se možda čine overkill za moj način vožnje. A što se tiče srednjeg ranga, mišljenja su nekako podijeljena.

Imam budžet za kupiti i Continental, nije u tom problem, samo se pitam trebaju li mi... Do sada sam imao neke Nokian i nakon 25.000/30.000 km što sam presao s njima su za baciti.
14 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema

Ja imam Michelin Primacy 4 i nakon 30k km su u super stanju. Ne vozim agresivno, ali imam dosta autoceste.

Da sam na tvojem mjestu, uzeo bih Premium Contact 7 ili novi Primacy. Conti se nešto više troši, ali guma je odlična (imao sam Premium Contact 5).

just when i thought i got out they pull me back in
16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
MedO1337 kaže...
Gledao sam Continental Premium Contact 7 ali mi se možda čine overkill za moj način vožnje. A što se tiče srednjeg ranga, mišljenja su nekako podijeljena.

CPC7 je jako dobra guma, guma služi i kod defanzivne vožnje.

Jedno naglo koćenje gdje skrate kočenje za metar - dva i isplatila se investicija u skuplje gume za cijeli život.

4 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Pozdrav, 

kad već toliko mjenjaš aute, zanima me gdje ih kupuješ? Da li se isplati uvoziti izvan RH ili ne, tj koliko je to komplicirano i skupo? u procesu sam kupnje novog pa se interesiram.. Dal imaš neku preporuku za autokuću?

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.3.2024 7:49 (Stane256).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Nisam nijednom išao na uvoz, jer auti koje sam imao su neisplativi za uvoz zbog CO2. Bilo je tu 2xV8 5.0 i 4.4 sa onako 320-360 CO2, sve ostalo R6 dizel benzin sa isto 200-230 CO2 i samim time uvoz je eliminiran.

Ako ideš na benzinca, isplati se co2 do 170 cca, dizel do 155-160 co2. Iznad toga uz davanja auto bude cijenom tu, jedino što naravno imaš više izbora zbog veličine tržišta. 
Što se tiče autokuća, uzeo sam dosad samo jedan auto iz AK od 13 dosadašnjih i bio je dobar, bila je neka autokuća u Ludbregu. Dobio uredno račun itd, naravno gledao sam ja dosta auta iz AK, ali čovjek bi se iznenadio koliko puta to isto krš tako da nisam pametan oko toga. Uvoz ti nije komplican, štoviše može se i preko egrađani, tj eporezne riješiti

4 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Aha hvala! Pomogao si mi!

8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ljudi moze li preporuka online shopa gdje uzimate aparaturu za pranje i ciscenje ?
Hvala
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Uzimao na forea ocd, ph detailing itd. dok nisam nedavno slučajno pogledao na impexu i sve je bilo dosta povoljnije. Tipa K2 Pro APC 5L sam platio 20€. Dok je na forei po 40.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.3.2024 16:40 (mrbean).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
deepshitcro kaže...
Ljudi moze li preporuka online shopa gdje uzimate aparaturu za pranje i ciscenje ?
Hvala

DLS detailing ako si fan GYEON proizvoda

 

Ph detailing za sve ostalo, ima jos autokozmetika.hr itd al mislim da su ova prva dva sasvim dovoljna.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kakva su vam iskustva sa Gyeon proizvodima? U usporedbi recimo sa Koch Chemie ili Sonax pro linijom..?

WHITE STONES VARAŽDIN
5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Tincha kaže...

Kakva su vam iskustva sa Gyeon proizvodima? U usporedbi recimo sa Koch Chemie ili Sonax pro linijom..?

 Ja upravo jutros dobio Gyeon CanCoat Evo 200ml pa cu vidjeti kad probam ali koliko vidim jako je hvaljen sto ne znaci bog zna sta ;) Ali koliko los moze biti pogotovo za cijenu od 55 eur za 200ml sto je dovoljno za 10+ nanosenja....

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Tincha kaže...

Kakva su vam iskustva sa Gyeon proizvodima? U usporedbi recimo sa Koch Chemie ili Sonax pro linijom..?

 Odi na youtube pogledati kanal M539 restaurations, on koristi njihove proizvode, bio je u njihovom HQ, čini mi se dosta dobar izbor. Sonax je najduže na tržištu pa je nekako najzvučniji i najviše rasprostranjen, no to ne znači nužno i najbolji. Dosta njihovih proizvoda se kroz neko vrijeme pogoršalo

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mrbean kaže...

Uzimao na forea ocd, ph detailing itd. dok nisam nedavno slučajno pogledao na impexu i sve je bilo dosta povoljnije. Tipa K2 Pro APC 5L sam platio 20€. Dok je na forei po 40.

 Ne znam jel gledam krivo, ali na impexu nema nicega.

Di2 & EPS FTW!
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Dosta je teško pronaći K2 proizvode, ja sam uspio jedino preko tražilice. Doslovno upisao K2 Pro i našao onda. Tražio npr. na Forei šta me zanima i onda na impexu na search.

 

Bez problema dosta stvari naručio, k2 pro, k2 spectrum, kistove, mirise, nastavak (četku) za aku bušilicu, ugl.dosta stvari.

 

edit: k2-apc stron pro 5L , sad je recimo 26 eura, super cijena. To je koncentrat, ja ga radim 2/10 cca, koristim za sve povrišine, ne ostavlja tragove i odlično čisti.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.3.2024 21:06 (mrbean).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Tincha kaže...

Kakva su vam iskustva sa Gyeon proizvodima? U usporedbi recimo sa Koch Chemie ili Sonax pro linijom..?

Meni su odlicne neke stvari kao sto je Leather cleaner, glass cleaner itd, dok npr dressing za gume koristim Meguiars Endurance Tire gel, za apc koristim Sonax Multistar i sad nedavno sam kupio Koch Greenstar, uglavnom mixam dosta, nisam sada zapeo samo na jednu stvar, ipak ima level up za ciscenje koze kao sto je firma Fenice itd.. Uglavnom dosta dosta proizvoda, npr tko je iz Splita, sigurno znaju za bracu Rupcic koji drze Detailing centar 'R', a oni sve koriste od Gyeona, tako da mora valjat da ga ebes. 

 

APC - Sonax multistar/Koch Chemie Greenstar

Felge - Gyeon Iron remover/Sonax beast

Stakla - Gyeon glass cleaner

Koza - Gyeon Leather cleaner

Dressing za gume - Meguiars endurance tire gel

Cistac za interijer - Gyeon interior cleaner/ FX interior cleaner

 

Za hobista kao sto sam ja, volim da mi je uvijek cisto auto, nastojim probati sve pa kad mi se nesto svidi na tome ostanem dok opet ne izade nesto ''bolje'', al imam prijatelja koji se bavi detailingom pa mi on ubaci koji dobar proizvod i ako mi se svidi, kupim za sebe, al naravno u pakovanju od litre ili dvije, ne cijelu kantu 

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav, imam jedno pitanje vezano uz auto osiguranje. 28.02.2024 sam ugovorio obvezno auto osiguranje sa Allianzom, no sada je došlo do nekih poteškoća i iskreno bih se htio maknuti od njih. Da li je moguće raskinuti kod njih obvezno auto osiguranje i uzeti kod drugog osiguranja? Hvala

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Nisam siguran jel možeš bez odjave auta. Znam da kada odjaviš auto, možeš dobiti isplatu police nazad ovisno koliko si dana koristio. Za tehnički ne znam hoće ti išta vratiti, iako kod same kratke odjave nema opet pregleda, tipa kada zadržavaš svoju tablicu pa auto mora biti odjavljen na sat vremena u sustavu dok se ne može staviti druga tablica

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hrčak kaže...

Pozdrav, imam jedno pitanje vezano uz auto osiguranje. 28.02.2024 sam ugovorio obvezno auto osiguranje sa Allianzom, no sada je došlo do nekih poteškoća i iskreno bih se htio maknuti od njih. Da li je moguće raskinuti kod njih obvezno auto osiguranje i uzeti kod drugog osiguranja? Hvala

 Ja sam prije dosta godina kupio polovni auto, htio sam raskinuti postojeću policu i platiti novu ili samo platiti dodatnu (jer su mi isticale 3 godine za zadržavanje bonusa pošto sam dugo vozio službeni auto) i rekli su mi u osiguranju da je nemoguće prekinuti osiguranje i da je nemoguće imati 2 istovrsne (obvezno/kasko) police za isto vozilo. Čak i ako odjaviš auto i dobiješ djelomičnu refundaciju može se dogoditi da ne možeš osigurati auto jer čini mi se da polica po nekom zakonu ostaje aktivna i mjesec dana nakon isteka. Najbolje pomiri se s time i pregrizi do isteka police, komplicirano je.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
jozef kaže...
hrčak kaže...

Pozdrav, imam jedno pitanje vezano uz auto osiguranje. 28.02.2024 sam ugovorio obvezno auto osiguranje sa Allianzom, no sada je došlo do nekih poteškoća i iskreno bih se htio maknuti od njih. Da li je moguće raskinuti kod njih obvezno auto osiguranje i uzeti kod drugog osiguranja? Hvala

 Ja sam prije dosta godina kupio polovni auto, htio sam raskinuti postojeću policu i platiti novu ili samo platiti dodatnu (jer su mi isticale 3 godine za zadržavanje bonusa pošto sam dugo vozio službeni auto) i rekli su mi u osiguranju da je nemoguće prekinuti osiguranje i da je nemoguće imati 2 istovrsne (obvezno/kasko) police za isto vozilo. Čak i ako odjaviš auto i dobiješ djelomičnu refundaciju može se dogoditi da ne možeš osigurati auto jer čini mi se da polica po nekom zakonu ostaje aktivna i mjesec dana nakon isteka. Najbolje pomiri se s time i pregrizi do isteka police, komplicirano je.

 Naravno da mozes prekinut osiguranje. I dobijes refundirano ostatak vremea.

No i meni su srali da moram otic tamo u neku njihovu glavnu poslovnicu da to rijesim. Bilo je tipa 50-100 kuna pa mi se nije dalo trosit vrijeme, ali zato sljedeci put nisam osigurao kod njih.

To mi je rekla šalteruša, tako da vjerojatno ta osoba na salteru izgubi bonus ako ti ona prekine policu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.3.2024 13:00 (passat).
16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
passat kaže...

 Naravno da mozes prekinut osiguranje. I dobijes refundirano ostatak vremea.

Mislim da to vrijedi samo za kasko.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Vrijedi za sve, to je provjerena informacija

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ma može se dobit povrat, nije stvar u novcu. Problem je što prekid osiguranja znači stavljanje vozila izvan prometa (odjavu), a to je dosta gnjavaže s papirologijom. Na neki način sustav je restriktivan prema prekidu osiguranja, (ako se to nije nedavno promijenilo) čak niti povrat nije proporcionalan roku važenja police, u zadnja 4 mjeseca povrat je 0. 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Uzeo bih si neku android multimediju sa aliexpressa, ima tko iskustva koje trgovine i brandove multimedije da gledam?

Gledao sam malo i po ovim domaćim shopovima i koliko vidim to je ista roba kao i na aliju ali za duplo veću cijenu 🤔
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

ja sam naručio sa ove stranice Navi4all. Stiglo mi iz španjolske i ima dvije gdoine garancije. 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Evo ja sam uzeo ovu, 4/64 model. Uzeo sam prvenstveno zbog android auto koji odlično šljaka. Što se tiče aplikacija samih androida, tu sve vrhunski funkcionira osim YT koji laga, za yt treba bar 6GB rama ili možda jači procesor. Ako želiš vrhunski android, onda definitivno uzmi ERISIN preko njihovog web shopa, imaš još i seicane.

 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav svima, imam bmw f20 i super sam zadovoljan njime, ali se približavam 200 000km i naime sada me zanima kakva je pouzdanost tih vozila nakon 200 000km(rekli su mi lanac da ide na 200 000 i tu sam 3-4 dana bez auta)? Ovo sve pitam zato što mi je auto postao neophodan i ne mogu si dozvoliti da često bude na servisu(do sad je bilo jednom godišnje svakih 20-25tkm). Radi se o b37 motoru s 3 cilindra. Hvala unaprijed na pomoći i informacijama.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
tomislavivic kaže...

Pozdrav svima, imam bmw f20 i super sam zadovoljan njime, ali se približavam 200 000km i naime sada me zanima kakva je pouzdanost tih vozila nakon 200 000km(rekli su mi lanac da ide na 200 000 i tu sam 3-4 dana bez auta)? Ovo sve pitam zato što mi je auto postao neophodan i ne mogu si dozvoliti da često bude na servisu(do sad je bilo jednom godišnje svakih 20-25tkm). Radi se o b37 motoru s 3 cilindra. Hvala unaprijed na pomoći i informacijama.

AFAIK nije propisan interval izmjene lanca na tom motoru. To bi značilo da lanac ne treba mijenjati ako se ne čuje (zveckajući zvuk kod paljenja). Posao se odradi za dan-dan i pol, ako je servis dobro organiziran moglo bi bit gotovo isti dan. Problem je što je ulje mijenjano dosta rijetko (20-25k je predug interval izmjene IMHO), još ako je auto vožen po gradu uz start-stop onda je bolje preventivno promijeniti lanac.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

B motori su bolji što se tiče toga, ali svakako se lanac prvo čuje. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice