Soundbar-preporuka

poruka: 843
|
čitano: 529.966
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Zaporožac kaže...
rizbo61 kaže...

SmartThings aplikacija nema veze s TV-om. Ja imam LG C1 i Samsung Q990C i uredno koristim tu aplikaciju za podešavanje soundbara.

 

 

Znači, ti si instalirao apk na Pixel i preko njega se spojiš bluetoothom sa soundbarom ?!

Ja tu apk uopće en mogu povezati sa soundbarom, kji klinac ?! 

 Tako je. Odeš u SmartThings, klikneš da dodaš novi uređaj, odabereš soundbar, tražit će da se spojiš na Wi-Fi ako već nisi i mislim da kreiraš Samsung account, next next next, tražit će da stisneš na soundbaru Volume- tipku da se upare i to je to.

2 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
rizbo61 kaže...
Tako je. Odeš u SmartThings, klikneš da dodaš novi uređaj, odabereš soundbar, tražit će da se spojiš na Wi-Fi ako već nisi i mislim da kreiraš Samsung account, next next next, tražit će da stisneš na soundbaru Volume- tipku da se upare i to je to.

Spojio sam se.

Riješio sam muke sa basom maks koliko ide..

 

Postavio sam zvuk na Standard jer mi je inače ekvilajzer imao samo bass i visoke ?! ....što mi je bilo čudno..

 

Previše je tu i opcija za poboljšanja glasa, visokih tonova.

Sad na standardu ekvilajzer ima 7 stavki pa sam si ugodio i srednje frekvencije koje su mi nedostajale... prvu liniju basa reba postaviti na 60%, (to je najdublja frekvencija zbog kojega sub nekada zatutnji bez smisla a drugu koja daje čistiji, "tuplji bass- "tvrdoću" na 100%

 

Spacefit opciju sam isključio, jer je ona namijenjena Samsung televizorima zbog autokalibracije zvuka prema prostoriji. 

https://www.samsung.com/au/support/tv-audio-video/use-spacefit-sound/

Bass enchantments sam uključio no ništa posebno..

 

Najviše mi je za bass pomogla opcija Standard s mojim preferiranim opcijama ekvilajzera.

 

Izveo sam najbolje što se može dobiti iz tog subwoofera no nema tu svejedno kvalitetnih "tvrđih" bass frekvencija..

Tako je kako je, ne može bolje, ovaj soundbar je Ronaldo za sirotinju... 

合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.11.2023 21:35 (Zaporožac).
10 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka

To sto si naveo za spacefit je za samsung tv,ali i soundbar ima tu opciju i isto radi kao samsungov tv,ne treba bit povezan s samsungom.

Ne znam,meni je bas dobar nema sta rec jace mi i ne treba....

Za zvuk mislim da sam naletio da je najbolja opcija adaptive sound tako on prepoznaje kad je glazba,film ili nesto trece i podesi sam najbolje ali neda mi se sad na mobu trazit vezi tog.

 

Samo me sad zanima kako zadnje zvucnike postavit jer mi je kut do zida pomaknut i iza nema mista osim zida i s desne strane zid.

Ima li neko preporuku nekih nosaca,a da nije neka cifra velika.

Origin_Steam: hrka11
2 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
hrka11 kaže...

To sto si naveo za spacefit je za samsung tv,ali i soundbar ima tu opciju i isto radi kao samsungov tv,ne treba bit povezan s samsungom.

Ne znam,meni je bas dobar nema sta rec jace mi i ne treba....

Za zvuk mislim da sam naletio da je najbolja opcija adaptive sound tako on prepoznaje kad je glazba,film ili nesto trece i podesi sam najbolje ali neda mi se sad na mobu trazit vezi tog.

 

Samo me sad zanima kako zadnje zvucnike postavit jer mi je kut do zida pomaknut i iza nema mista osim zida i s desne strane zid.

Ima li neko preporuku nekih nosaca,a da nije neka cifra velika.

 Vidio sam sinoć kad sam čačkao po Smart things aplikaciji..

 

Meni je Prilagodljiv zvuk kao Adaptive sound jer mi je apk na hrvatskom.

 

Koristim ove bijele stalke https://www.ekran-osijek.com/proizvod/stalak-za-zvucnike-norstone-stylum-3-bijeli-par/, a stigli su mi i ovi s amazon de https://www.amazon.de/-/en/Xantron%C2%AE-Universal-Adjustable-Non-Slip-Mounting-Black/dp/B0C33CF2XC/ref=sr_1_14?crid=1I9D5S77HEB8A&keywords=speaker+stands&qid=1697836209&sprefix=speaker+stands%2Caps%2C95&sr=8-14

 

Ako si blizu moga grada, dat ću ih za 35€.

slao ne bih, jr jer su otežali donje postolje pa bi poštarina bila ajme...

 

U Hrvatskoj nisam našao ništa kao što su oni moji da samo stavim satelite, na gornju ploču.

Možda na njuškalu nađeš nešto pogodno, u trgovinama baš jeftino nema.

 

Nije mi se dalo namještati elemente za spajanje satelita, ima ih desetak,a elegantni su i čvrsti.

合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
13 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Zaporožac kaže...

 

Previše je tu i opcija za poboljšanja glasa, visokih tonova.

Sad na standardu ekvilajzer ima 7 stavki pa sam si ugodio i srednje frekvencije koje su mi nedostajale... prvu liniju basa reba postaviti na 60%, (to je najdublja frekvencija zbog kojega sub nekada zatutnji bez smisla a drugu koja daje čistiji, "tuplji bass- "tvrdoću" na 100%

 

 mozes mozda sliknut ili nesto kako si podesio equalizer ? tnx !

15 godina
offline
Soundbar-preporuka

Evo kako kod mene izgleda uz ove stalke. Preko Mailboxa je ispalo 50-60€ i bili su kod mene kroz tjedan dana od narudžbe. Djeluju klimavo ali po meni su dovoljno stabilni, naravno ako ih nitko ne dira. Ako će biti na mjestu gdje netko prolazi, pogotovo ako imate manju djecu onda možda uzeti nešto skuplje(?). U podnožju ispod pokrova se nalazi kao mali uteg od možda kilu (nisam vagao) i ovo je najviše što mogu ići.

Što se tiče subwoofera ja sam zadovoljan koliko se čuje ali definitivno ću probati par ovih stvari koje ste pisali pa vidjeti imali li razlike. Trenutno mi je Sound Mode postavljen na "Surround" ali ako bi kolega podijelio postavke EQ mogao bih i to isprobati. Zadnje zvučnike sam stavio na +2 jer u suprotnom previše toga dolazi od iza. 

EDIT: Što se tiče stalka i provlačenja kabela kroz njih, nije moguće provući konektor nego se mora odrezati i nakon toga ponovo lemiti. Ionako više od pola kabela koji dođe uz njih ostane u stalku tako da svakako treba duži ako se ide provlačiti.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.11.2023 11:28 (steve90).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Soundbar-preporuka

"Basically simple, don't bother with Equalizer setting because then it becomes custom and does not use the

"sound mode" option. It turns it off, like the presets Adaptive sound, standard, surround sound, game pro, etc stops being used because if you go into equalizer settings and change anything then it stops using the sound mode "presets" unless you know what your doing when it comes to customizing the EQ frequencies. Also turn the on Bass boost whenever your want real bass while watching a action movie or gaming but without having to raise your volume to have more bass. Because with bass boost it brings up the lower "bass Thumps" that you usually don't hear/feel when it's off. And last thing which everyone with common sense knows don't max out your subwoofers volume if your going to have your Soundbar volume up really high, because it's just not healthy in the long run to your subwoofer lifespan lol. Not saying don't do it but because these Samsung soundbars sound pretty good with the volume high, it's made to be used loud, and have great quality hardware but never good to max out your subwoofer at the same time you soundbar volume is "70+" for example. Also make sure NO Artificial/Virtual sound settings are on, because that defeats the purpose of having a soundbar with Dolby atmos plus Artificial/Virtual sound is fake. Your speakers try to trick the human ear by sending speaker frequencies making your ears think you have more speakers that don't exist. They call it Phantom noise because with that option on your soundbar try's to make up more speakers that aren't actually physically there, plus is doesn't sound good at all. Like if you don't have physical side/rear speakers, Virtual sou mode ON will try and make it sound like you have r and it's just worse, I know from personal experience myself"


evo brzinski sto sam uapio nac,jer znam da sam par puta naletio na istu stvar...a moguce da je sve i do osobnog dozivljaj,prostora itd ne skodi probat razlicito,meni je najbolje sa adaptive sound ukljucenim i ovim iznad sto sam spominjao.

Origin_Steam: hrka11
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
hrka11 kaže...

 


evo brzinski sto sam uapio nac,jer znam da sam par puta naletio na istu stvar...a moguce da je sve i do osobnog dozivljaj,prostora itd ne skodi probat razlicito,meni je najbolje sa adaptive sound ukljucenim i ovim iznad sto sam spominjao.

 i meni je na adaptive, tu je najbolji zvuk, ali mislim da i tu ima equalizer, nisam sad doma da provjerim

10 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka

Adaptive sound,space fit ukljucen i bass enhancement ukljucen...probaj tako.Sinoc sam upalio neki film  probao sam pojacat malo bas da bas vidim razliku ali morao sam smanjit mala spava,nema smisla Soundbar uvecer ne pojacavam preko 8-10 nema sanse,bas je glasno.

Na adaptive sound imas opciju u eq samo bass i treble.

Origin_Steam: hrka11
9 godina
offline
Soundbar-preporuka

Imam sb q800b i nisam primjetio razlike u zvuke kada mijenjam postavke ekvilajzera

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka
Ekipa gledam si uzeti neki soundbar pa me zanima koja je razlika između Samsunga hwB650 i hw-q600c?
Ovaj q600c je duplo skuplji skoro pa me zanima ima li i tolike razlike u kvaliteti? Primarno naravno za gejmin i Netflix,filmove a ponekad i za glazbu da svira u pozadini.
Ako imate preporuku za neki drugi model ili marku može preporuka? Cijena s black friday popustom je oko 200e za hwb650 i 300 za q600c,pa cjenovno u tom rangu može preporuka drugog ukoliko su bolji.
┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Soundbar-preporuka

Posta san istu poruku na Black Friday temi al eto..

Gledam Samsung HW-Q930C na "Akciji" i pari dobro, 3-4 ducana imaju "spustenu" cijenu sa 1000 i nesto na cca 659€.. i to izgleda solidno, medutim kad pogledas povijest cijena na nabavi, bila je 550€ prije 3 tjedna negdi..

Jel 659 ok ili da cekan tih dodatnih 100 kad bude ako bude ikad?

P.S. iman Samsung neo q led tv

 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Soundbar-preporuka

Cijena je ok (kupio sam ga i u Santa domenica po toj cijeni) no na tebi je da procijeniš čeka li ti se još veće pojeftinjenje ili ne i pitanje je hoće li biti još jeftiniji jer je već i sad povoljan.

合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka

Thx na odgovoru. Kakvi su dojmovi soundbara? Nisan nikad posjedova nikakav sound system na tvu

2 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
Zikko kaže...

Thx na odgovoru. Kakvi su dojmovi soundbara? Nisan nikad posjedova nikakav sound system na tvu

 Imaš iznad postove, baš zadnje dvije stranice o tom modelu, da ne objašnjavamo tebi ponovo.

合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
3 godine
offline
Soundbar-preporuka

Pozdrav :)

 

Imam Philips TV, pa prema mom shvaćanju trebam uzeti Soundbar od Philipsa kako nebi trebali koristiti dva različita upravljača?

 

Prema tome smo gledali malo Philipsovu ponudu i mislili možda uzeti ovo:
https://www.sancta-domenica.hr/televizori/soundbarovi-i-ostali-av-uredaji/soundbar-philips-tab6405.html

Ima možda neka bolja preporuka u tom rangu?

 

A drugo, jasno mi je čemu služi subwoofer, ali bi mi bilo dosta praktično prostorno da ga nemamo  Jel radi veliku razliku na tim modelima oko 200 eura? Vidim da ima ponuda bez suba za te novce, pa si mislim da je onda vjerojvatno sam zvučnik kvalitetniji? Npr. https://www.mall.hr/soundbar-zvucnici/philips-tab8205-soundbar

 

Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.11.2023 13:40 (ll25).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
ll25 kaže...

Pozdrav :)

 

Imam Philips TV, pa prema mom shvaćanju trebam uzeti Soundbar od Philipsa kako nebi trebali koristiti dva različita upravljača?

 

Prema tome smo gledali malo Philipsovu ponudu i mislili možda uzeti ovo:
https://www.sancta-domenica.hr/televizori/soundbarovi-i-ostali-av-uredaji/soundbar-philips-tab6405.html

Ima možda neka bolja preporuka u tom rangu?

 

A drugo, jasno mi je čemu služi subwoofer, ali bi mi bilo dosta praktično prostorno da ga nemamo  Jel radi veliku razliku na tim modelima oko 200 eura? Vidim da ima ponuda bez suba za te novce, pa si mislim da je onda vjerojvatno sam zvučnik kvalitetniji? Npr. https://www.mall.hr/soundbar-zvucnici/philips-tab8205-soundbar

 

Hvala!

Nisi ti dobro shvatio.Da bi koristio soundbar ne trebas drugi upravljac,pali se,gasi kad i tv, takodjer smanjivanje i pojacavanje radis s istim.

Subwoofer ce ti napravit po meni dosta veliku razliku u dozivljaju dok gledas film,sad kakav je ovaj sto ima ugradjen u sebi bass ne znam nisam slusao...

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.11.2023 13:44 (hrka11).
3 godine
offline
Soundbar-preporuka

Hvala, uzeli smo ipak sad ovaj iz Sancte s wooferom za 150 eura, čini mi se dobar deal, pa ćemo vidjet :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka
Pozz ekipa,tražim soundbar do nekih 300 eura, za oko mi zapeo SONY HTS2000. Ima ko kakvu drugu preporuku?
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Juqa kaže...
Pozz ekipa,tražim soundbar do nekih 300 eura, za oko mi zapeo SONY HTS2000. Ima ko kakvu drugu preporuku?

 Pitanje je samo koji TV koristiš,  bitno je zbog CEC-a tj. kompatibilnosti sa tvojim telkačem, ja bi ti savjetovao da gledaš od istog branda kao i TV jer će CEC s njim 100% odlično raditi, dok za druge moraš kopat po netu..

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
16 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Zikko kaže...

Posta san istu poruku na Black Friday temi al eto..

Gledam Samsung HW-Q930C na "Akciji" i pari dobro, 3-4 ducana imaju "spustenu" cijenu sa 1000 i nesto na cca 659€.. i to izgleda solidno, medutim kad pogledas povijest cijena na nabavi, bila je 550€ prije 3 tjedna negdi..

Jel 659 ok ili da cekan tih dodatnih 100 kad bude ako bude ikad?

P.S. iman Samsung neo q led tv

 Tih 550 eura je bilo samo ako placas Dinersom. Sad je 600 i nesto sitno u Sancta domenici, po meni to je ok cijena. A ako ti nije hitno, pricekaj do poslije nove godine, vjerojatno ce pasti ponovo ispod 600

16 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka

Ima netko iskustva sa Samsung HW-Q990C ?
Gledam da kupim nesto dobro da imam odma nekaj dobro bez da mi bude zao za godinu dvije sto nisam uzel nekaj bolje.

Imam 4K projektor koji projicira na zid 130" i gledam da sliku upotpunim savrsenim zvukom ali nedam vise od 1k €.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.11.2023 12:21 (NEW_MAN).
11 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka

sa njim ne mozes fulati. vecina nas ima 930 modele... taj moze biti samo bolji

16 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
dennocro kaže...

sa njim ne mozes fulati. vecina nas ima 930 modele... taj moze biti samo bolji

 Primarno mi je bila idea da imam Wireless Surround Sound. Za satelite imam uticnice iza kutne i sjeli mi budu ku budali samar. Sad imam neki sustav za 300€ star trinaest godina i vrijeme je za modernizaciju.

Gledam i vidim svi hvale Samsung pa reko da vidim kaj oni opce nude. Nekak sam s videa na video zavrsil na ovome za koji pitam i cini mi se debelo best buy do soma eura. Sad jos samo da zena da zeleno svijetlo i za bozic se castim. Happy Wife, happy Life.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.11.2023 15:36 (NEW_MAN).
5 godina
offline
Soundbar-preporuka

samsung tv ru8000 nešto napravio update, nakon dugo vremena...

 

u tom updejtu omogućilo rad tv zvučnika i soundbara (nije onaj q symphony ili kako već)

 

od trenutka updejta, soundbar samsung q800a, ukoliko se gleda iskon tv ili ps5 (znači drugi uređaj koji je spojen u tv, pa onda zvuk iz tv ide u soundbar),

 

pucketa...

 

ako se gleda dtv, nema pucketanja...

 

sve kombinacije isprobane, ali nikako naći rješenje...

 

od promjena postavki zvuka, čupanja svega iz struje, jednostavno prilikom određenih zvukova, osjeti se pucketanje...

 

ideje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
NEW_MAN kaže...
dennocro kaže...

sa njim ne mozes fulati. vecina nas ima 930 modele... taj moze biti samo bolji

 Primarno mi je bila idea da imam Wireless Surround Sound. Za satelite imam uticnice iza kutne i sjeli mi budu ku budali samar. Sad imam neki sustav za 300€ star trinaest godina i vrijeme je za modernizaciju.

Gledam i vidim svi hvale Samsung pa reko da vidim kaj oni opce nude. Nekak sam s videa na video zavrsil na ovome za koji pitam i cini mi se debelo best buy do soma eura. Sad jos samo da zena da zeleno svijetlo i za bozic se castim. Happy Wife, happy Life.

 

tako sam sam ija kad sam kucu radio odma predvidio uticnice za zadnje satelite. tako da sam to morao onda i kupiti da nije bilo uzalud :)

 

po svim testovima mislim da je to best buy, i da kupis 930 model mislim da neces fulati a dosta je jeftiniji. sad dal se kuzi razlika toliko ne znam..

5 mjeseci
neaktivan
offline
Soundbar-preporuka

Pozdrav, koji od ovih soundbarova uzeti;

Samsung HW 930c

LG S80qr

JBL bar 800

Uglavnom hocu sa stražnjim zvučnicima.

 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
cchef01 kaže...

Pozdrav, koji od ovih soundbarova uzeti;

Samsung HW 930c

LG S80qr

JBL bar 800

Uglavnom hocu sa stražnjim zvučnicima.

Da sam znao kakav čudan bass ima 930 C bez razmišljanja bih kupio JBL 800

 

Poslušao sam ga, sub je dominantan naspram samsungova

Ne da Samsungov nema dubine, već su loše postavljene amplitude... ponekad te iznenadi, zatutnji, razbije sobu, a ponekad gdje ga treba biti, nema ga.

合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
5 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka

Čitajući tvoje komentare, zato i pitam.. 

A mišljenje za LG soundbar? 

Moram vidjeti dal ima još JBL na akciji. 

2 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
cchef01 kaže...

 

Moram vidjeti dal ima još JBL na akciji. 

 

23MDC12HR15
合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice