Nadogradnja software na DVD Playeru

poruka: 4
|
čitano: 5.185
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Nadogradnja software na DVD Playeru

Imam DVD Player HYUNDAI HE-DX570MM i kao "podržava" svu silu formata, ali pravi mi probleme pri reprodukciji filmova.

Bio je već jednom na popravku i mislim da je mjenjan laser, a star je oko 1.5 godinu.

Po svojim specifikacijama podržava: MPEG-4/DivX/Xvid/DVD/SVCD/VCD/CD/MP3/Kodak Picture/Photo CD

Supports: DivX3.11/4.02/5.02/5.03/5.05 and later, Xvid, BivX

 

Međutim đaba ovi nabrojani formati jer mislim da je marketinško preseravanje i pumpanje.

Što se tiče reprodukcije DVD formata čisto je OK, zna tu i tamo nekad pokrenut film i zaustaviti ga itd.

Probleme uglavnom imam sa DivX i Xvid formatima.

Nekad se mogu normalno gledati bez ikakvih problema (rijetko), a često pokrene film i zaustavi ga ili ga uopće ne prepoznaje kao podržan format.

Ni jednu epizodu bilo koje serije koje sam skinuo sa neta nije mogao normalno reproducirati, a sinoć sam na usb stick stavio i District9 sa titlovima i pokrene mi film i zaustavi ga.

 

Player nije mnogo korišten, čak mislim da sam na njemu svega možda 10-tak filmova pogledao u ovih 1.5 godine.

 

Tražio sam na netu firmware da ga nadogradim, ali nisam mogao naći.

 

Zato bih zamolio ako se ko dobro razumije u ove DvD playere da mi kaže dali možda može neki drugi firmware da se stavi na njega, ako može koji.

 

 

He who is not courageous enough to take risks will accomplish nothing in life. - Ali
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2009 11:43 (boxer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nadogradnja software na DVD Playeru

E jbg, zar stvarno nema nitko tko bi pomogao ili ovom problemu nema rješenja?

 

Da li je moguće da je to tehnologija od drugog proizvođača, pa samo Hyundai prepakira i prodaje kao svoje?

Vidio sam neke Elitove modele 100% identične ovom mojem.

He who is not courageous enough to take risks will accomplish nothing in life. - Ali
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nadogradnja software na DVD Playeru

Refresh!

 

Ima li pomoći za ovo čudo? Izlanuo se

It's good to be smart - It's smarter to be good
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nadogradnja software na DVD Playeru

Ima li netko tko se razumije u ove uređaje i upgrade firmwarea?

 

Googalo sam i evo možebitnih korisnih informacija.

 

Otvorio sam DVD Player  i ima SUNPLUS SPHE8202D chip.

Otišao na Sunplus (sunshit) stranicu gdje nema apsolutno nikakvih informacija niti podrške. Poslao mail supportu i objasnio probleme ali već 10 dana nema odgovoro a sigurno ga neće ni biti.

Hyundai apsolutno nema nikakve veze niti se može naći proizvod ili bilo kakve informacije u vezi njega.

Za DVD je glavni problem što XVID filmovi i serije ne žele da rade, odnosno DVD ih pokrene, počne film oko par sekundi i onda zaledi ili izbaci u glavni meni, a titlovi su premali, žute boje i pomaknuti u lijevu stranu bez podrške za Č,Š,Ć,Đ,DŽ.

DIVX filmovi rade, ali to i jeste problem jer skoro sve je na disku u XVID-u ali ostaje problem sa titlovima.

 

DRUGI PROBLEM

Nabavio sam ELIT DVB-T MAGIC resiver priključio ga na CRT TV i ima mogućnost spajanja USB uređaja,  čita DIVX i XVID filmove, ali tu su usrani titlovi, presitni su tako da nema šanse da se normalno čitaju sa udaljenosti od više od 2 metra, ne podržavaju također slova Č,Š,Ć,Đ,DŽ.

Prema informacijama iz softvera naišao sam da i ovaj resiver ima opet isto đubre od chipa i firme, usrani Sunplus.

H/W Ver: DVB-T 1.1

S/W Ver: Sunplus_BOX_TV1.20

F/W Ver: 4331_032_135_1023_29

Checksum: fd10ec68

Build Date: 16.10.2009.

 

Također Google izbaci masu rezultata bez ijednog normalnog downloada i objašnjenja za firmware.

Ako se netko razumije u ovu problematiku bio bih zahvalan da me uputi.

Budala bio, budala ostao...
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice