[Tutorial] After effects-explozija, za pocetnike

poruka: 3
|
čitano: 4.817
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
After Effects eksplozija [tutorial] -za pocetnike

Na youtubu ima tutorial(

)kako napravit eksploziju u vegasu ,ja cu se potrudit vam pokazati kako napravit istu stvar ali u after effectsu  :))),iako sigurno ima kvalitetnih tutoriala i na internetu ja ih bas nisam nasao pa eto... Cool

Znaci ovo ce biti eksplozija iza kuce(ili neke druge stvari)...pa krenimo

1.Pokrenite after fx i nadite neku sliku kuce,zgrade auta bilocega iza cega zelite napravit exploziju...ja cu koristiti ovu sliku http://www.liv.ac.uk/admin_images/artgall/Images/Greenbank_House_South.JPG

2.Korak u after effectsu odite na file>import>file i otvorite sliku tog predemta ( za prvi put preporucam da koristite istu sliku kao i ja)

nakon toga sliku odvucite u kompoziciju...(ako je losa kvaliteta promjenite rezoluciju na full ili half,ako nakon toga program bude spor ,vratite kako je bilo.)

 

3.Korak - odite na ovaj link http://detonationfilms.com/ nakon toga na toj stranici nadite eksploziju koja vam se svida i ispod nje pritisnite download... 

 -meni se ova svida... ako zelite koristit istu link je http://detonationfilms.com/UnitK-2.html (odskrulajte malo dole)

4.Nakon toga se vratite u AE i odite opet pod file>import>file > explosion( ili sto vec)

(ja sam u pocetku imao problema ,after fx mi nije htio otvorit kao mov file,ako imate isti problem skinite bilokoji free mov to avi konvertor i sve bi trebalo bit u redu)

i takoder odvucite u kompoziciju(vazno je da vam snimka eksplozije bude iznad slike kuce )

5.Detonation films uvijek stavi svoj mali intro prije eksplozije tako da cemo u postavkama kompozicije stisnuti oko na ljevoj strani pored snimke kuce da nebude vidljivaeksplozije u postavkama kompozicije,oznaciti snimku eksplozije u postavkama kompozicije i sa gumbom pg dn(page down) cemo otici do one slicice na kojoj pocinje eksplozija,kad ju nademo vratit cemo se za jednu slicicu unazad pomocu gumba pg up(page up) i otici pod edit split layer

6.Nakon toga cemo vidjet da nam smo dobili jos jednu snimku  ....stisnite na snimku koja ima manji dio trake  i pritisnite delete na tipkvonici,

nakon toga mozete opet stinut ljevo pored snimke kuce kvadratic  da bude vidljiva

 

7.Nakon toga oznacite snimku eksplozije (ako vec i nije) i postavite cti(currnet time indicator( onaj stapic koji pokazuje di smo u snimci Namigiva))

negdje gdje se vidi eksplozija

8.U kompoziciji pomocu tocaka na rubovima snimka postavite njenu velici negdje kao kuca ali da ima malo prostora kod rubova

9.Onda u postavkama kompozicije desni klik na snimku eksplozije u menuu koji ce se pokazati odite pod blending mode> i stisnite >screen

 

10.Nakon toga snimku na kompoziciju odvucite negdje pream gore(ili gdje kod ocete vidjet eksploziju

11.Nakon toga vam  u komp opcijama stisnut na snimku eksplozije i dok drzite ljevi klik misa stisnut odvucitu ju ispod snimke kuce.

 

12 .josa samo par koraka ;) nakon toga stisnite na snimku kuce i stisnite i prvo stisnite ctrl+ d (duplicate)a zatim u alatnoj traci layer>mask>new mask

dobit cete zuti rub na snimci ,stisnite negdje na kucu unutar kompozicije da se te tocke pretvore u krugove nekakve ite tocke na zutom rubu odvucite na krov kuce kao sto sam ja na slici :

 

i nakon toga samo vam ostaje odvuci snimku eksplozije izmedu dvije snimke kuce i to je to

 

Trazim curu kojoj ime ne zavrsava na .JPG
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.8.2010 16:15 (Sacrier).
 
5 0 hvala 7
14 godina
offline
[Tutorial] After effects-explozija, za pocetnike
hvala puno puno!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: [Tutorial] After effects-explozija, za pocetni
King of Games kaže...
hvala puno puno!

Nema problema...ako oces jos neki tut samo reci... nemam vise ideja :)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, We�d all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice