Problem titlovi č, ć, đ....

poruka: 7
|
čitano: 9.323
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Problem titlovi č, ć, đ....

zna neko razlog zasto mi za jedan film ucitava normalno titlove sa č, ć , đ... a za drugi film mi umjesto č, ć, đ... izbacuje raznorazne znakove???

Vidim kad otvaram u wordu da ove koje mi otvara pod Central europen (Windows)  prikazuje normalno na tvu, a ove koje mi otvara u wordu pod UNICODE Utf-8 izbacuje mi raznorazne znakove..zna neko razlog ??

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Problem titlovi č, ć, đ....
marxone kaže...

zna neko razlog zasto mi za jedan film ucitava normalno titlove sa č, ć , đ... a za drugi film mi umjesto č, ć, đ... izbacuje raznorazne znakove???

Vidim kad otvaram u wordu da ove koje mi otvara pod Central europen (Windows)  prikazuje normalno na tvu, a ove koje mi otvara u wordu pod UNICODE Utf-8 izbacuje mi raznorazne znakove..zna neko razlog ??

 

Obavezno staviti Central European ili slavic/Central European CP 1250.

UTF-8 ti neće prikazati dijakriktičke znakove..č,š,đ,ć,žžbrlj....;)

Greška Poštovani, proizvod koji tražite trenutno nije dostupan.
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.7.2014 18:05 (Budokai).
12 godina
protjeran
offline
Problem titlovi č, ć, đ....
Greška Poštovani, proizvod koji tražite trenutno nije dostupan.
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.7.2014 18:07 (Budokai).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Problem titlovi č, ć, đ....

ali kad prebacim file iz  UTF-8 na Central Europen automatski mi č,ć,đ,š,ž prebaci u raznorazne znakove..

jel ima neki konventer za prebacivanje na Central Europen bez da se gube nasa slova

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Problem titlovi č, ć, đ....
marxone kaže...

ali kad prebacim file iz  UTF-8 na Central Europen automatski mi č,ć,đ,š,ž prebaci u raznorazne znakove..

jel ima neki konventer za prebacivanje na Central Europen bez da se gube nasa slova

Ima konvertera koliko hoćeš, samo ne znam zašto ne spremiš prijevod u tekstualnu datoteku (Notepad) a ne u Wordu ?

Greška Poštovani, proizvod koji tražite trenutno nije dostupan.
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.7.2014 18:54 (Budokai).
13 godina
offline
Problem titlovi č, ć, đ....

probao sam i u notepadu ali ista stvar, na kompu normalno pokazuje nasa slova, a na tv-u   izbacuje razlicite znakove za č,ć,ž,đ,š....

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem titlovi č, ć, đ....

Namjesti na TV na central europe code page

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice