Harvderska akceleracija?

poruka: 16
|
čitano: 9.065
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Harvderska akceleracija?

Nisam bas upucen u to kako stvari funkcioniraju s HD filmovima, pa da pitam ovdje Osmijeh

Tek sam nedavno (otkad imam novi komp) poceo skidati serije u HD, u pricipu 720p, i bsplayer se prilicno tesko nosi s njima - zvuk prilicno kasni. Poucen prijasnjim iskustvima s problematicnim filmovima, skinuo sam VLC i u njemu sve radi. Sad ne znam je li do codeca, bsplayera ili hardvera, ali ocito nije do samog filma.

Nesto sam citao da je s novim driverima za HD 5850 moguce ukljuciti hardversku akceleraciju, da je tada i slika bolja i glada. Ono sto mene zapravo zanima je kako ta akceleracija funkcionira, ije li istina da je bolja slika ili je moj procesor dovoljno jak da to sam sve vrti i da ne bi trebalo biti razlike?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Harvderska akceleracija?

Codeci su u tvom slučaju problem, VLC ima skoro sve tebi ikad potrebne codece u sebi, a bsplayer je stari i "zaostao" player.

 

Proc ti je dosta jak.

I don't need sex, T-com fucks me every day
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Harvderska akceleracija?

nece ti biti bolja slika, biti ce ista,samo trenutno cpu obradjuje svaki frejm i grca od zauzeca, sa ovom opcijom graficki proc preuzima na sebe posao i oslobadja cpu,ali neu potpunosti.

eh,sad jos treba naci link...

 

edit: potrebna je promjena

CoreAVC-a.

naravno kao njubina sam napisao da ce nesto napraviti graficki chip kod mkv-a, nece...akceleracija preko tog proca radi samo na blueray ili hd-dvd videu.

teško vrijeme za matore
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.8.2010 13:58 (torrente).
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Harvderska akceleracija?

Koliko ja znam HW akceleracija je stvar i do playera i do HW.

 

720p ne bi smjelo biti problem vrtiti na novijim procevima ako se ništa drugo ne radi. Ja sam tek osjetio razliku na 1080p H.264 Blue ray filmovima.

 

Uglavnom, radi se o tome da proc leži na 1%, a ne da je zagušen.

Every hole is a goal!
14 godina
neaktivan
offline
Harvderska akceleracija?

Dali se onda isplati skidati Vlc player ili je bolje ostati pri gom-u?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Harvderska akceleracija?
kach kaže...

Dali se onda isplati skidati Vlc player ili je bolje ostati pri gom-u?

Nit jedan nit drugi, sve kaj ti treba je ovaj dole video player i nema problema. DXVA ce radit odma bez greske, kod prikazivanja 1080p videa (H264,MKV) pa GOM moš slobodno zaboravit i deinstalirat pa nema frkeCool

 

http://mpc-hc.sourceforge.net/download-media-player-classic-hc.html

 

http://mpc-hc.sourceforge.net/DXVASupport.html

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.8.2010 18:32 (rambox).
15 godina
offline
RE: Harvderska akceleracija?

to bi ti sluzilo samo da zamjeni jednim dijelom cpu sto nema potrebe kolko vidim ako je to ta konfa cak i na 1080p jel ako ja s ovim svojim mogu radit live streming istog

Life will kill you, even if you're in a rock and roll band
15 godina
offline
RE: Harvderska akceleracija?
kach kaže...

Dali se onda isplati skidati Vlc player ili je bolje ostati pri gom-u?

zavisi kaj gledas jel ti gom ne cita vecinu audia iz mkv filova a vlc cita sad do kvalitete nzn jel ne gledam filmove na kompu

 

@rambox

 

nije to bas nes player nije da sam ga bas koristio al jednom sam pustio m2ts video(izvaden iz blu raya)i bio mi je ubrzan ono lol speed je bio jedno 1.5x

Life will kill you, even if you're in a rock and roll band
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.8.2010 3:22 (R4zOR229).
14 godina
neaktivan
offline
Harvderska akceleracija?

Da ja imam ovak k-lite kodeke i gom player i mislim cini mi se ok taj vlc player ...al mi se nekak cini da na gomu imam bolji zvuk sad neznam mozda nesto trebam podesit na vlc-u kaj nisam!Gledam iskljucivo blu ray ripove 720p,1080p,jer mi je komp spojen na tv i 5.1 isto.Nabacite neke screenshotove od settingsa vlc-a ili media playera ak mislite da su oni bolji.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Harvderska akceleracija?

sad nisam skuzio kaj ti je s vlcom losa kvaliteta zvuka ili ne pusta na 5.1

Life will kill you, even if you're in a rock and roll band
14 godina
neaktivan
offline
Harvderska akceleracija?

Ma pusta oba dva 5.1 sam kaj je mrvicu drugaciji zvuk na gomu jer on koristi onaj ffshow codek a vlc ne,on koristi neki svoj!A i malo mi je glupo kod VLC-a kad recimo idem pauzirat film onda onak slika i zvuk malo preskoce...nezaustavi se onak tocno u milisekundu ko na gom-u!Sad neznam jel to samo do mene ili je to inace tak.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Harvderska akceleracija?

Tenks na odogovrima. Skinuo sam K Lite codec pack, no svejedno u BS Playeru kasni zvuk. Ne bi bio problem, ali to je jedini player u kojem (bar u drugima ne znam kako) se moze rucno postelavati titlove, sto zna biti jako korisno. Skinuo sam media player classic, u njemu radi zvuk dobro, a koliko vidim i hardverska akceleracija sljaka jer je CPU na 3% dok sam gledao film.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Harvderska akceleracija?
kach kaže...

Dali se onda isplati skidati Vlc player ili je bolje ostati pri gom-u?

GOM slovi kao najbolji player, dok VLC kao najbolji streamer, pa sad što više koristiš...

Every hole is a goal!
15 godina
offline
Harvderska akceleracija?

Ja preporučujem MPC - HC najnoviju betu + FFDshow

 

U driverima 10.7 ati je dodao podršku za hardwaresku akceleraciju u VLC-u 1.1.0 (mislim da je ta verzija)

 

U MPC-u ima akceleracije već ohoho vremena.

 

To tebi ionak ni netreba, procesor ti je dovoljno jak za bilo koji Full HD film.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | FAN of Neon Genesis Evangelion and Star Trek | Downloading High Definiton Video
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.8.2010 10:58 (Hyperion).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Harvderska akceleracija?

Ja koristim KMPlayer sa CoreAVC kodekom za video i AC3 Filterom za audio. Otkad sam u toj konfiguraciji, niti jedan HD video mi nije radio nikakve probleme. CoreAVC je kodek za koji podržava HW akceleraciju, ali u KMPlayeru sam još trebao odabrati Enhanced Video Renderer da bi sve radilo kako treba.

Keep it simple.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Harvderska akceleracija?

Svaki od ta tri playera (Media Player Classic, VLC, GOM) je prezakon. BSPlayer ne koristim odavno, valjda već jedno 5 godina, ne znam ni sam, točnije od kad su počeli nešto jel bi bio freeware ili nebi, sjećam se da je ta neka verzija imala nekakve reklame i adove, pa reko...fala lijepa. Od ova tri predobra playera najviše mi je legao MPC zbog svoje veličine (mali je i lagan) i kompaktnosti (a inače patim na takve male, brze i kompaktne programe, kao što je recimo i foobar2000, šteta kaj za ni jednog ni drugog nema port na Linux), VLC i inače koristim (na Linuxu) i nemam nekih većih zamjerki, neke stvari bi mogle malo logičnije biti, al dobro, kak je tak je, a GOM, eh GOM mi nije previše legao, jer mi se čini...glomazan (možda i nije, ali naspram MPC-a jest) i šaren i kićen, a to ne volim baš. Ma sve je to do osobnog ukusa. Kaj se tiče ovoga sa delayom subtitleova, ne bi se ovi playeri mogli zvati playerima da ne podržavaju tu funkciju.

 

U MPC-u delay podešavaš sa F1 i F2, u VLC-u ga podešavaš sa Ctrl+J i Ctrl+H, a u GOM-u klikneš na Options gumb (ikonica je kao nekakav trokutić prema dolje), odabereš Subtitles karticu i namjestiš. :)

http://3.141592653589793238462643383279502884197169399375105820974944592.com/index314.html
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice