Generacijsko nerazumijevanje - vikend u društvu s

poruka: 44
|
čitano: 18.550
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Generacijsko nerazumijevanje - vikend u društvu s ".
16 godina
offline
Re: Generacijsko nerazumijevanje - vikend u društv

Ne isplati se gubit vrijeme sa fanaticima, neka troši novac ako ga ima, samo ne opravdava cijena toliku razliku da bi se osjetila u slušanju, ali tko voli neka izvoli. I treba čitati sa razumijevanjem.

8 godina
offline
Generacijsko nerazumijevanje - vikend u društvu s

neke stvari im imaju smisla ko tretiranje sobe i polozaj zvucnika i slicno i da se naucit svasta pametno i zabavno, ali pored najbolje volje ne mogu proc preko navodno cujnih promjena zbog kvarcnih kristala na kabelima i dizanjima kabela od poda i skupljim zadnjim metrom mrežnog(strujnog) kabela nego cila kucna instalacija.

inace najbolji hobi na svitu i relativno jeftin ko se odluci za diy pristup, bez obzira šta vecina audiofila na diy gleda ko bogohuljenje iako se radi o istom hobiju samo na drugoj skali.

 

Moj PC  
7 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Generacijsko nerazumijevanje - vikend u društv
Hahahaha..kako vam se da..i to na forumu gdje vecina ima presnazne procesore,presnazne graficke kartice,previse memorije,nepotrebni razni oblici hlađenja..pusti misevi i tipkivnice ..podloge radi ovog onog..pa rokamo nepotrebne testove gdje cijedimo zadnji atom snage iz konfe..i onda se prozivaju ljudi koji to isto cine sa hifi sistemom ….
Pa ako vam je to glupo..nepotrebno..sta ja znam jos zasto imate potrebu se javljat i komentirat nesto sto vas ne zanima!?

Ma zasto sam ovu pustu ribetinu kupija kad sam se i sa par konzervi sardina mogao najest..kako sam glup…
AUDIOFIL
Moj PC  
2 4 hvala 1
15 godina
offline
Re: Generacijsko nerazumijevanje - vikend u društv
juraj8 kaže...

Ne isplati se gubit vrijeme sa fanaticima, neka troši novac ako ga ima, samo ne opravdava cijena toliku razliku da bi se osjetila u slušanju, ali tko voli neka izvoli. I treba čitati sa razumijevanjem.

 A znači ipak je lova u pitanju, i opet tko si ti da nekome pametuješ koliko mu se isplati  dati love za koliki pomak ?

I tko je tu fanatik ? Nitko nije opće rekao koliko je love utukao u audio.  Tko opravdava ikakvu cijenu ?

Jel trubiš i n ostalim forumimam npr kako ljudi utuku novac na nebitne sitnice, Recimo neko utuče bedo love u PC da bi dobio per FPS više u igrim radi modove , hrpu sitbnica , a 90% performans dobiješ za 10% tew love ?

Ili auto entuzijastima koji  rade skupe dorade ? Ideš njima trubutu kako je sve to besmisleno i kako opravdavaju cijenu bezveze jer nije opravdano ?

Kuzis li opće što je hobi, zanimacija ? 
Kad opće cijena igdje opravdava razliku neku, uvjek cijena eksponencijalno rase kako se po malo diže kvaliteta i šti si bliže vrhu to više raste, cijela ekonomija je tako posložena. 

Razumiješ da razlike ne vrijede svima isto ? 

Osim čitanja s razumijevanjem treba imati i razumijevanja za druge i da nismo svi isti, nemamo iste želje i interese , ne vrednujemo isto iste stvari. 

Potpuno je besmisleno govoriti o cijeni, svatko prosudi vrijedi li mu nešto ili ne, tebi je možda 10k°za komponentu debelo previše i besmisleno, recimo neka je tebi 1000€ vrh, drugome  10k€ ne znači puno, a opet uzmi nekog bez love njemu će i 100€ biti besmisleno za tako nešto. Čisto stvar perspektive. Nitko od nas nije drugome referenca i nema pravo govoriti što se isplati i što ima smisla. 

 

Osobno sam krenuo od povoljng audio sustava iznam jako dobro zašto sam otišao na skuplji i u što sam uložio, u koje komponente mi je imalo smisla dati više love, u koje ne, nikakv snobizmna kako se spominje , nitko niti zna što imam , niti koliko košta , niti bi ikome to nešto predstavljalo, večinu frenova to niti ne zanima niti ih je briga. 

Zbati nekoga fanatik jer ima hobi koji voli,  ... stvarno jadno. 

15 godina
offline
Re: Generacijsko nerazumijevanje - vikend u društv
dabar_solta_V2 kaže...

neke stvari im imaju smisla ko tretiranje sobe i polozaj zvucnika i slicno i da se naucit svasta pametno i zabavno, ali pored najbolje volje ne mogu proc preko navodno cujnih promjena zbog kvarcnih kristala na kabelima i dizanjima kabela od poda i skupljim zadnjim metrom mrežnog(strujnog) kabela nego cila kucna instalacija.

inace najbolji hobi na svitu i relativno jeftin ko se odluci za diy pristup, bez obzira šta vecina audiofila na diy gleda ko bogohuljenje iako se radi o istom hobiju samo na drugoj skali.

 

 To niti meni nema smisla, ali ako nekoga veseli, nemam ništa protiv.  Ja to više gleda hobistički da netko voli ušminkati sve do kraja iako nema stvarnog benefita u zvuku.

Ja sam radio DIY zvučnike jer nisam našao ništa što bi mi odgovaralo za cijenu koju sam bio spreman izdvojiti, a nije bila mala. Kupio  vrhunske dijelove za tu lovu i posložiošto mi treba, u trgovini nešto slično ne možeš dobit niti za 20x love.  Kod amplifikacije je već malo teže , tu sam ipak išao na gotovo-

15 godina
offline
Re: Generacijsko nerazumijevanje - vikend u društv
volegradele kaže...
Hahahaha..kako vam se da..i to na forumu gdje vecina ima presnazne procesore,presnazne graficke kartice,previse memorije,nepotrebni razni oblici hlađenja..pusti misevi i tipkivnice ..podloge radi ovog onog..pa rokamo nepotrebne testove gdje cijedimo zadnji atom snage iz konfe..i onda se prozivaju ljudi koji to isto cine sa hifi sistemom ….
Pa ako vam je to glupo..nepotrebno..sta ja znam jos zasto imate potrebu se javljat i komentirat nesto sto vas ne zanima!?

Ma zasto sam ovu pustu ribetinu kupija kad sam se i sa par konzervi sardina mogao najest..kako sam glup…

 Kolega s drugog foruma koji je nažalos ugašen :) 

Upravo to pokušavam objasniti , ali ljudi ne vide dalje od svog nosa. Samo daje pljuvat po drugima. 

15 godina
offline
Re: Generacijsko nerazumijevanje - vikend u društv
Boris grozni kaže...
Hahaha, i sam sam "bio" audiofil🥱 gore ti je sve napisano što ti to bolje cujes od mene da mozeš reci da je neki sustav zapravo bolji i u odnosu na šta? Mjerio si uhom ili imaš neki instrument za to?
Evo primjer dofuram ti gitaru ti to snimiš pa kasnije reproduciramo na raznim zvucnicima s povezom na glavi tvoje kao vrhunskom audiofilu nebi trebao biti niti najmanji problem reci koji su najvjerniji reprodukciji stvarne gitare, ili?????

 Sad bi ti rekao što si bio, ali bit ću pristojan 

Kako ti ništa ne kužiš :) Jel tebi jasno da mene zaboli što ti čuješ i kako ti čuješ, audio je individualan, ja ga čujem kako ga ja čujem, tvoje iskustvo mi je nebitno za to. Ako je meni jedan sustav bolji od drugoga, kakve opće ima veze što je tebi bolje. 

Razumiješ li ti opće glazbu i reprodukciju glazbe i što čini reprodukciju, koji su parametri kvalitetne reprodukcije, koje se sve karakteristike gledaj. to je toliko kompleksna tema da nema opće smisla ovdje započinjati pa ova tvoje banalizirenje ispada toliko smješno i samo potvrđuje kako nemaš pojmašto pišeše kaok niti na ostalim temama gdje na isti način pametuješ ljudima. 

 

Nego kako radi Corei9 ? Koje ti je to bacanje novca, to samo fanatici kupuju. Kao da primjetiš razliku u radu, dati zamjenim s osjetno jeftinijim i5 ili i7 nebi niti skužio. Samo pričaš bajke da opravdaš kupovinu i9 .

Evo ja ću ti isprogramirati jednu igru, probat ćemo na tvom i9 i mom i7, ako skužiš koji je proc  vrti svaka čast, ne bi ti trebalo biti problem !

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.10.2023 15:02 (Pixel).
15 godina
offline
Generacijsko nerazumijevanje - vikend u društvu s

Ovdje jedine fanatike vidim forumske trolove koji se imaju potrebe javljati na svaku temu koja ih ne zanima i soliti pamet drugima.
Ako to nije fanatizma što je 

 

Toliko od mene o ovoj temi.

 

Sad raspalite jer više ne odgovaram :)

 

 
1 0 hvala 0
19 mjeseci
protjeran
offline
Generacijsko nerazumijevanje - vikend u društvu s

Trebali bi organizirati natjecanje u sluhu izmedju audiofila i obicnog homosapiensa. Ja recimo mogu cuti kad se mis sulja sa 20 metara. 

 
4 0 hvala 1
15 godina
online
Generacijsko nerazumijevanje - vikend u društvu s
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Generacijsko nerazumijevanje - vikend u društv
Pixel kaže...

...

Nego kako radi Corei9 ? Koje ti je to bacanje novca, to samo fanatici kupuju. Kao da primjetiš razliku u radu, dati zamjenim s osjetno jeftinijim i5 ili i7 nebi niti skužio. Samo pričaš bajke da opravdaš kupovinu i9 .

Evo ja ću ti isprogramirati jednu igru, probat ćemo na tvom i9 i mom i7, ako skužiš koji je proc  vrti svaka čast, ne bi ti trebalo biti problem !

 Osim što je ovo zamena teme, je l' ti to insinuriaš da zapravo ni sam ne veruješ da bi čuo razliku, ali je to nebitno jer ni drugi ne bi primetili neke druge razlike?

 

Uzgred, na tu skrenutu temu, laptop mi je u silent modu i, iako to znači niže performanse, u radu to ne primećujem jer generalno, u interakciji sa njim, ni ovako nema nekakvih problema sa odzivom. Međutim, ako bih uzeo da transkodiram video, koliko god da se ne primeti razlika kad ti klikćeš po njemu, vreme čekanja bi bilo merljivo manje kada bih ga vratio u defaultni režim. Čak ni u tom scenariju, sam korisnik, ako ne uključi štopericu, nema neki osećaj da je računar brži ili sporiji - procesor žvaće pa žvaće i, dok to radi, user experience je poprilično isti, a rezultat se čeka pa se čeka, bilo to 19 ili 15 minuta, no tih 25-30% je itekako značajno sa nivoa produktivnosti. Slično ide i za kolegin i9 (koji je sad već vremešan, te i nije u višem rangu nego neki moderni i7 ili i5). Međutim, kod audio opreme je potpuno obrnuta stvar: i najjeftiniji i najskuplji zvučnici će zadati posao obaviti u potpuno istom vremenu, a sva razlika između njih je upravo u korisničkom iskustvu, tj razlici koju korisnik čuje, ili ne čuje, te ako korisnik nije u stanju opaziti sluša li muziku na 200€ ili 2000€ setupu, onda je set od 2000€ (za tog korisnika) od upitne vrednosti. Tako da treba biti oprezan sa pravljenjem analogija, jer analogije predstavljaju povezivanje različitih stvari; između tih različitih stvari (ili situacija ili čega već) mogu postojati određene sličnosti, ali one vrede samo donekle.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
14 godina
offline
Generacijsko nerazumijevanje - vikend u društvu s

Ja sam primjetio da glazba na nekom dobrom sustavu, bilo to "muzička linija" ili u diskoteci (kužite odma da nemam veze s vezom) zvuči nenormalno dobro i omogućila mi je čuti stvari koje prije nisam mogao razaznat. Sjećam se jedno, ali ovo je ekstremni primjer, znači sluša se stvar koju sam toliko puta slušao da mi, neću reć dosadila, ali znam je napamet. Kaže ova meni čuješ li ove riječi, i reće mi riječi, ja gledam šta ova priča, mislim sam da je čvaknila ekstazi ili nešto jer je stvar bez riječi, ono o ćemu ova - ali onda sam i ja čuo. Znači riječi "zapakirane", "izmiksane" kao zvuk. Bolestan trenutak spoznaje. Kao da si doživio nešto nadnaravno. Još su tu stvar znali svi. Ono, samo se zapitaš koliko njih je čulo te riječi a koliko je to kao ja smatrao kao običan zvuk (ne sićam se sad koja).

 

Ali smatram da se nakon neke razine ne dobije tolika razlika od "jeftinije" opreme, ako se ikakava razlika i dobije, recimo, buban, do 5K eura. Tako da je ipak moje mišljenje (a koliko je ono teško je jasno, plus zna se ona: "mišljenje je kao ...) da osoba koja kupi ferrarija je nešto i dobila a osoba koja potroši 10K eura na zvuk... ajde ok je i to ako se ima... ali sad već, čujem neke cifre od 100K eura, to mi je retardirano, ali mislim da se svaki pravi audiofil može s tim složit.

 

U svakom slučaju smatram da ova reportaža nije kvalitetno ni korektno napisana i da je falivena poanta odlaska na audio festival ili kako se već zove. Nadam se nekoj boljoj kolumni Šuštića, ako ih uopće budem ikad više pročitao. Eto jbg. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.10.2023 12:21 (KIKI3ooo).
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Generacijsko nerazumijevanje - vikend u društv

U većini diskoteka nemaju pojma kako naštimati postavke zvuka iako možda imaju i kvalitetnu opremu. Udare po tom basu da je bolesno. Na kraju se samo bas čuje. Ako netko svira gitaru može slobodno isključiti iz struje i praviti se da svira.

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.10.2023 21:40 (Korny1603987).
16 godina
offline
Re: Generacijsko nerazumijevanje - vikend u društv
KIKI3ooo kaže...

Ja sam primjetio da glazba na nekom dobrom sustavu, bilo to "muzička linija" ili u diskoteci (kužite odma da nemam veze s vezom) zvuči nenormalno dobro i omogućila mi je čuti stvari koje prije nisam mogao razaznat. Sjećam se jedno, ali ovo je ekstremni primjer, znači sluša se stvar koju sam toliko puta slušao da mi, neću reć dosadila, ali znam je napamet. Kaže ova meni čuješ li ove riječi, i reće mi riječi, ja gledam šta ova priča, mislim sam da je čvaknila ekstazi ili nešto jer je stvar bez riječi, ono o ćemu ova - ali onda sam i ja čuo. Znači riječi "zapakirane", "izmiksane" kao zvuk. Bolestan trenutak spoznaje. Kao da si doživio nešto nadnaravno. Još su tu stvar znali svi. Ono, samo se zapitaš koliko njih je čulo te riječi a koliko je to kao ja smatrao kao običan zvuk (ne sićam se sad koja).

 

Ali smatram da se nakon neke razine ne dobije tolika razlika od "jeftinije" opreme, ako se ikakava razlika i dobije, recimo, buban, do 5K eura. Tako da je ipak moje mišljenje (a koliko je ono teško je jasno, plus zna se ona: "mišljenje je kao ...) da osoba koja kupi ferrarija je nešto i dobila a osoba koja potroši 10K eura na zvuk... ajde ok je i to ako se ima... ali sad već, čujem neke cifre od 100K eura, to mi je retardirano, ali mislim da se svaki pravi audiofil može s tim složit.

 

U svakom slučaju smatram da ova reportaža nije kvalitetno ni korektno napisana i da je falivena poanta odlaska na audio festival ili kako se već zove. Nadam se nekoj boljoj kolumni Šuštića, ako ih uopće budem ikad više pročitao. Eto jbg. 

 To je ono na što sam ukazivao, samo nije me se čitalo sa razumijevanjem. Do neke granice se kuži razlika ili od neke granice budžeta do neke što čini razliku, poslije te granice ne osjeti se razlika u zvuku,  osim u razmetanju tko ima veći - račun.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.11.2023 21:17 (juraj8).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice