Digitalni mediji u našoj regiji provest će EU proj

poruka: 140
|
čitano: 30.937
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Digitalni mediji u našoj regiji provest će EU proj".
15 godina
offline
Re: Digitalni mediji u našoj regiji provest će EU
mzopg kaže...

Daj molim te, te bajke ostavi za lakovjerne. 3500 mrtvih civila, što je Rusija poduzela po tom pitanju u tih 8 godina?

 Pokrenula "SVO".

 

Odvojen si od realnosti i informiran samo sa jedne strane.

Sama pomisao da Ukrajina moze vojno pobijediti Rusiju je suluda, a posebno okrutna prema Ukrajinskom narodu.

Sto je najgore, otezanjem mirovnih sporazuma, Ukrajina samo moze jos vise izgubiti.

 

Na zapadu su na vlasti politicki mediokriteti, ljudi koji za svog zivota nisu osjetili ozbiljne zivotne teskoce, nemaju imalo predodzbe sto je rat, koji ozbiljno koketiraju sa nuklearnim ratom i neznaju ni odrzati 3 press konferencije a da ne izlaju nesto sto nisu trebali i ponovo podcjenjuju i okusavaju ismijavati Rusiju.

Ono sto je najgore, daju Ukrajini lazne nade zbog kojih ce krajnji rezultat biti vise poginulih Ukrajinaca i iscjepkana zemlja.

 

To je isto kao da se ti posvadjas sa Mirkom Filipovicem, "frendovi" ti sapcu "mozes ti to sigurno" i onda umjesto da se probas dogovoriti i smiriti situaciju, ti odlucis s njim uci u ring jer su te uvjerili da imas sanse protiv njega. Kad se probudis iz kome, nece vise biti tvojih "frendova" oko tebe a ti ces ostati sam sa polomljenim rukama i nogama. I sto onda? Tko ce ti biti kriv?

 

 

A kad smo vec kod dezinformacija, evo naslov danas iz Novog Lista:

 

Kijev noćas opet žestoko napadnut dronovima, Ukrajinci tvrdi da su ih sve oborili. Velik dio zemlje je bez struje.

 

Ovo je sad vec posebna vrsta stupidnog izmisljanja kada uspijes proturijeciti sam sebi vec u naslovu.

 

 

 

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
10 godina
offline
Digitalni mediji u našoj regiji provest će EU proj

Kako kontrirati čovjeku koji je skroman, koji je živio u getu, živio u Rusiji, bio u ratu, prošao
sve i svašta, možda je i profesor, govori ruski,...zakaj mu ne bi vjerovao?

 

 

dzg
Moj PC  
2 1 hvala 0
2 godine
online
Re: Digitalni mediji u našoj regiji provest će EU
danen kaže...

Evo čitam - ne iz naših medija! - da su Amerikancima dali Ukrajincima Bradleye, a ne žele im dati dalekometne projektile (dometa 300 km). Što to znači? To znači rješavati se stare krame iz svojih skladišta, a ne dati im šansu da pobjede. Sada je jasno o čemu se tu radi. Neka Ukrajina strada, neka stotine tisuća Ukrajinaca pogine, glavno je da Rusija vojnički i gospodarski oslabi kako više ne bi bila geopolitički takmac SAD. Oslabit će i Europa, pa nema bojazni da se ujedini s Rusijom. Eto, to stoji iza prava Ukrajinaca na svoju državu, nacionalnu nezavisnost, poštovanja međunarodnog prava, borbe za demokraciju itd., itd., bla, bla, bla... A Ukrajinci više nemaju kud. Ako im SAD prestane pumpti dolare propali su. Moraju biti kuš. 

Polako !

 

Kao prvo, što god novine pisale, novinski mediji izvještavali, srećom postoje video dokazi ruskih zločina nad civilima...

Tko je porušio sve te CIVILNE zgrade po Ukrajini ?

 

Tko je pobio civile koji nisu bili u skloništima ? Raketama, topovskim, avionskim bombama, dronovima itd.

 

Koje civilne zgrade su "fašisti" Ukrajinci uništili na teritoriju Rusije ?

 

Rusi vrše terorističke napade, ubijajući nedužne civile, i točka.

To ne može osporiti nitko na ovome svijetu.

 

Nemojte sada zaobilaziti istinu, pokušavajući razvodniti situaciju političkim eufemističkim pamfletima, i biti politički nekorektan, bar zbog poginulih civila.

 

Nitko ne želi treći sv. rat, i zbog toga U.S.a. ne šalje nosače aviona u Crno more, ne šalju oružje u enormnim količinama, do sada su poslali preko 50 milijardi $

 

Da, kažu, mi ćemo vama pomoći, no boriti se morate sami.

Da su Američani htjeli pošteno obučiti ukrajinsku vojsku, ili što bi Rusi rekli "pučiste", mogli su to učiniti od ruske otimačine Krima i Sevastopolja.

Imali su 8 godina vremena obučiti ih koristiti najsuvremeniju zapadnu vojnu tehnologiju, a nisu, ti zločesti Američani... i šalju Ukrajincima "staru kramu" što vi kažete.

 

Sad bi Zelenskij s vojskom bio ispred Moskve, koliko su Rusi strašni, opasni borci.

 

Pomažu Amerikanci, da, kao i EU, ali ne želi se nitko konkretno uključiti u sukob, jer je ipak "crveni gumb" kod sociopate Putina, a zna se da poslije toga nema pobjednika na cijelom planetu.

 

 

 

@gkelekov Da nije bilo domovinskog rata, Hrvatska bi sada bila 3-4 godine bliže ostatku svijeta !
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.12.2022 10:38 (Zaporožac).
16 godina
online
Re: Digitalni mediji u našoj regiji provest će EU
Izzy kaže...
Old Iggy kaže...

 

Oooo, evo nam još jednoga ruskoga plaćenika...

Pobunjeni Ukrajinci? Mir ovisi o Ukrajini i zapadu? Jesi ti stvarno lud?

Kako bi to izveo, rekao Ukrajincima da se samo predaju ili i predaju i isele?

Buhuhu... Plaćenik...

 

Uglavnom, da ne pišem ponovno moje viđenje ovoga svega, evo link na komentar na 24 sata što sam ostavio prije nekoliko dana. Jedino što bih dodao je ovo:

 

Ova događanja u Ukrajini jesu započeta od strane Rusije. Ipak, razlozi uvijek postoje i s obzirom da se to sve događa uz rusku granicu, Rusija neće odustati dok ne postigne ciljeve. Ako SAD ratuje tisućama kilometara od svoje granice i brani svoje interese, gdje neće Rusija braniti svoje interese u svome susjedstvu? "Jednostavno" je to tako. Rat će se nastaviti. Dodatan problem (ponajviše nama) je što se kuha i u našoj regiji. A da ne spominjemo oživljavanje napetosti između Koreja i pokazivanje zubi Kine prema Tajvanu i SAD-u. Pa moćni Japan je tu također bitan čimbenik... "Će da sve eksplodira čini mi se."

Kakve veze ima ruska granica?

Ruska granica je i s nizom drugih zemalja, koje su, eto, "prešle na tamnu stranu", dolaze i nove, dapače neke od NATO zemalja imaju i veći postotak Rusa nego što ih je imala Ukrajina.

I opet, kakve veze ima to što su Ameri radili kao opravdanje Rusima?

Rusija je ovdje jedina koja stvarno radi probleme. Od odvajanja Rusija nikad nije prestala pokučavati upletati se u Ukrajinu, na stranu sve što je potpisala samostalno ili kroz svoje proxyje (od Budimpešte do Minska).

Ovdje je, očigledno neplanirano, zastala jer nije očekivala ovo. Niti je danas velika sila (ni gospodarski ni vojno), jedino što ima je nularno uružje, kojeg sasvim sigurno ni sama ne zna koliko ima. Bez njega bi bila nerazvijena zemlja na rubu Europe, sa standardnim apetitima velikih sila, ali nikakvim stvarnim kapacitetom.

8 godina
offline
Digitalni mediji u našoj regiji provest će EU proj

Molim, Zaporožac, da mi kažete kako to da Rusi troše rakete "koje im manjkaju" da bi rušili civilne objekte bez ikakve vojne namjene? Zašto to čine? Koji vojni ili poltički ciljevi stoje iza toga? 

 
4 3 hvala 0
16 godina
online
Re: Digitalni mediji u našoj regiji provest će EU
danen kaže...

Molim, Zaporožac, da mi kažete kako to da Rusi troše rakete "koje im manjkaju" da bi rušili civilne objekte bez ikakve vojne namjene? Zašto to čine? Koji vojni ili poltički ciljevi stoje iza toga? 

Ruski, standardni. Teror kojim bi civilima smanjili volju za bilo čim, ponajmanje ratom.

 

13 godina
offline
Re: Digitalni mediji u našoj regiji provest će EU
danen kaže...

Molim, Zaporožac, da mi kažete kako to da Rusi troše rakete "koje im manjkaju" da bi rušili civilne objekte bez ikakve vojne namjene? Zašto to čine? Koji vojni ili poltički ciljevi stoje iza toga? 

 da li je vama netko hakirao profil, na ovoj temi ste iznijeli hrpu neistina kojih se ne bi posramio RT ili Sputnik...ne da mi se ulaziti sa vama u beskonačnu raspravu, uglavnom vrlo ste me razočarali

9 godina
offline
Re: Digitalni mediji u našoj regiji provest će EU
Mene samo zanima koliko Ukrajinski narod ovo može još dugo podnijeti. Na stranu jednostrani prikaz u medijima njihove vojne izvrsnosti i ruske nesposobnosti..
Stalno slušamo kako će evo svaki čas doći do sloma ruske vojske, nema opreme, nema morala, nema resursa ..
Šta ako je istina nažalost puno turobnija?
Što ako je ovo prozapadni blef da se ukrajincima održi moral da ginu i dalje...
Što ako se to uruši ko kula od karata u samoj ukrajini. Znam da loše prolaze oni ukrajinci koji zazivaju ustupke Rusiji..ali što ako ta masa ojača..
Šta onda na kraju?
Čini mi se da je Gruzija sa Šakašvilijem bila fini "test bed" za ovo danas.. međutim ulozi su sada ogromni..
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Digitalni mediji u našoj regiji provest će EU proj

Ma sjetite se kako se godinama "trubilo" protiv Bashara al-Assada i onda od pandemije pa na ovamo sve utihnulo s vijestima iz Sirije. Medijima je cilj dezinformacija i manipulacija. Točnije, mediji su alat za tako nešto.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.12.2022 14:06 (Izzy).
Moj PC  
6 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Digitalni mediji u našoj regiji provest će EU

 

@Havo

 

Pa, evo još samo koji dan i Rusi su na koljeima. Tražiti će mir na kraju bez uvjeta sa svoje strane.

Ništa, pa neće Zapadnjaci patiti zbog toga, nego Ukrajici i cijela Evropa.

Pa, ope niš. Briga vrli Zapada za slavenska plemena. Nisu punu baš brinuli ni za plemena iz Prerije, nego su samo 100-150 poslije priznali genocid nad njima.

Takvi su ti ti ljudi. Prvo učine zlo, pa se poslije pokaju, te nema više grijeha.

Niš. Treba glas razuma ušutkivati koliko god ide i do kada je to moguće.

 

 

dzg
15 godina
offline
Re: Digitalni mediji u našoj regiji provest će EU

Tako je. Pogledajte Engleze, bili su žestoki kolonizatori, a sada vole pametovati o ljudskim pravima. Licemjeri.

8 godina
offline
Digitalni mediji u našoj regiji provest će EU proj

Rusi provode terora nad civilima. Pa kad je tako kako to da je u Ukajini deset puta manje civila poginulo u godinu dana nego u Dresdenu ili Tokiju u jednom danu, za jednog bombardiranja? Ali što ćemo, kad ginu civili u Srbiji ili Iraku onda su to "kolateralne žrtve", a kad ginu u Ukrajini onda je to "ruski teror". 

 
9 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: Digitalni mediji u našoj regiji provest će EU

Licemjerje, licemjerje, licemjerje. Opet kažem... SAD djeluje tisućama km od svoje granice i to je kao OK. Posebno ako koristeći medije uvjeriš svijet da je druga strana zlo ili da ih je zlo zahvatilo i treba ih osloboditi (u zadnjih 20 godina Afganistan, Irak, Libiju, Siriju...). Mi (SAD) sve možemo, ali Rusi ne. "Sutra" kada Kinezi napadnu Tajvan, budu ga nastojali pripojiti (što ne kažem da je u redu), će ponovno biti sva paljba po Kini - kako to mogu raditi? A što SAD/NATO radi uz rusku granicu i sferu interesa ili kinesku? To nema veze? Biti ćemo svi žrtve interesnih igara velesila.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.12.2022 16:07 (Izzy).
16 godina
offline
Re: Digitalni mediji u našoj regiji provest će EU
Treba jasno odrediti kriterije za dezinformacije. Npr. u Holokaustu je ubijeno 123 Zidova ili cjepivo je ubilo 500 ljudi u Hrvatskoj u 2021. godini su ocite i lako dokazive neistine.
"Rusija je nicim izazvana napala Ukrajinu" je nesto o cemu se moze diskutirati, ali siguno nije apsolutna, objektivna i kvantificirana cinjenica.

Dakle ako ovo bude kao Facebook, koji za memeove salje upozorenja, dakle ocitu satiru koja podrazumijeva pretjerivanje - onda se radi samo jos jednom enforcingu propagande.

Inace sama cinjenica da je Ukrajina toliko polarizirala drustvo govori o snazi propagande. Mi smo de fakto u ratu s Rusijom - i mediji su mobilizirani da taj rat odrade kao vojnici, ne kao novinari. I tako ih onda treba iscitavati.
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Digitalni mediji u našoj regiji provest će EU
Civili na istoku Ukrajine su 50+% uz Rusiju. Teror obiju strana proporcionalan je tome.
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Digitalni mediji u našoj regiji provest će EU
Nije NATO kriv što se Rusija upakirala blizu njih.
Dovoljno je pogledati gdje imaju baze(SAD) oko Irana.
Ono, fucking 8+tkm od vlastitog teritorija..
16 godina
online
Re: Digitalni mediji u našoj regiji provest će EU
silvio3105 kaže...
Nije NATO kriv što se Rusija upakirala blizu njih.
Dovoljno je pogledati gdje imaju baze(SAD) oko Irana.
Ono, fucking 8+tkm od vlastitog teritorija..

I opet, Ameri bi Rusima trebali biti opravdanje?

Na stranu brkanje SAD, NATO, Iran...

15 godina
offline
Re: Digitalni mediji u našoj regiji provest će EU

Ne bi. Ubijanje nema opravdanje. Čak i kada ubiješ u samoobrani (morao si brzo reagirati itd.) to je opet jedna od najgorih stvari koje možeš učiniti (u tu klasu spadaju i sakaćenje, mučenje, silovanje...). Problem je umanjivanje zla koje su učinile demokratske zemlje. I to rade konstantno te države predvodnice "modernog civiliziranog svijeta". Gadljivi su.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.12.2022 16:23 (Izzy).
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Digitalni mediji u našoj regiji provest će EU
Ne?

Samo ukazujem(o) na dvoličnost zapada.
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Digitalni mediji u našoj regiji provest će EU
Ubit u samoobrani ima opravdanje - samoobrana.
15 godina
offline
Re: Digitalni mediji u našoj regiji provest će EU

Ajmo reći da ima, ali i dalje ostaje činjenica da si učinio nešto vrlo loše. Tu je sada i filozofiranje - koliko će te to mučiti, hoćeš li dignuti ruku na sebe zbog toga (što je apsolutno loše učiniti) itd.

8 godina
offline
Digitalni mediji u našoj regiji provest će EU proj

A što se Ukrajinci, molim, bune, što kukaju. Neće s Rusima pregovarati, ne žele tražiti diplomatsko rješenje (poput onog kojeg predlaže Kissinger) nego hoće sterati Ruse vojnom silom. Pa neka ih tjeraju - nitko im ne smeta. Zar Vučić ne bi mogao s istim pravom kao i Ukrajinci na Krim udariti vojskom na Kosovo? Pa ipak to ne čini. Zato što je pametan. A Zelenski nije. 

 
3 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: Digitalni mediji u našoj regiji provest će EU

Naoružani su do zuba i osilili su se. Neka se brane, zašto ne? A hoće li vratiti Krim? To je već itekako upitno, i Rusi će ih vjerojatno, ako zaprijete Krimu, nemilosrdno "gaziti". Biti će im još gore u tome slučaju.

2 godine
online
Digitalni mediji u našoj regiji provest će EU proj

Što reći o Rusiji koja je do pred kraj 1942 dijelila s Hitlerom europske države...

Bljak..

Zašto Srbija ne napadne Kosovo, pita netko na temi .... 

 

Pa, tamo su za neznalice mirovne snage, zvane KAFOR, pod pokroviteljstvom NATO snaga...

Neka Vučić pokuša, ali neće, on je "pametan"... 

 

Nije on pametan već je osjetio silu.

 

Da su Ukrajinci na početku ruske agresije imali pola naoružanja kao što ga imaju Rusi, moj k*** bi se Putin usudio napasti.

Posebice, da su imali, na prevaru oteto im nuklearno oružje.

 

"Sklonite nuklearne glave priznat ćemo Vas kao "suverenu državu" reče jednom netko...

Nakon dvadesetak godina ..netko reče; "he.he.he tko vas jebe, sad ćemo vas napasti, nemate oružja"

 

Putin se uplašio da ukrajina ne uđe u EU, pa u NATO...uh strašna stvar..

 

Da sam ja na mjestu Putina rekao bih...evo izvolite, uđite s NATOM u Rusiju, što trebate, što vas zanima ? Ili, ući ćemo i mi Rusi u NATO savez ......uuupssss koji bi to bio šok, što tada ?

 

Čega se boji Putin ?

Pa boji se DEMOKRACIJE, ako još uvijek netko shvaća što to znači.

 

On zna da se približavanjem NATO-a približavaju ljudska prava, demokracija u svoj svojoj srži, i to autokratima ne odgovara.

 

Ne boji se on prisustva NATO-a kao vojne sile.

 

Kome to još nije jasno, taj je glup.

@gkelekov Da nije bilo domovinskog rata, Hrvatska bi sada bila 3-4 godine bliže ostatku svijeta !
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.12.2022 17:48 (Zaporožac).
 
2 3 hvala 0
8 godina
offline
Digitalni mediji u našoj regiji provest će EU proj

demokracija = američka dominacija 

 
9 4 hvala 0
16 godina
offline
Re: Digitalni mediji u našoj regiji provest će EU
Zaporožac kaže...

Što reći o Rusiji koja je do pred kraj 1942 dijelila s Hitlerom europske države...

..

 

 

Dakle ovo je lako dokaziva neistina - pred kraj 1942. Nijemci su vec bili u Staljingradu.

 

Vjerovatno aludiras na Ribentrop-Molotov dogovor o nenapadanju, pri cemu su Rusi upali u Poljsku 17 dana NAKON pocetka njemacke invazije, kad je postalo ocito da su Poljaci porazeni, i da ce im Nijemci (Sovjetima) doci na granicu. Takodjer - podjela Poljske je slijedila liniju planiranu  i 1919. (https://en.wikipedia.org/wiki/Curzon_Line), ali to je sad druga tema. 

16 godina
offline
Re: Digitalni mediji u našoj regiji provest će EU
danen kaže...

demokracija = američka dominacija 

 

Zapravo stealth okupacija. Puno vise od dominacije. 

8 godina
offline
Digitalni mediji u našoj regiji provest će EU proj

Da malo pojasnim što sam prije napisao demokracija = američka dominacija. Kolonizator se uvijek prikazuje kao superioran onima koje kolonizira, jer on im donosi kulturu, civilizaciju, napredak. Primjerice: (1) treba pokrstiti Indijance u Južnoj Americi, (2) Indijance u Sjevernoj Americi treba civilizirati, jer oni su divljaci koji žive u lova kao ljudi u kamenom dobu, (3) Indijce treba odučiti od poganih običaja, naučiti ih higijeni, naučiti ih da rade - jer je njihova rasa po prirodi lijena, (4) Srbe, Irance, Iračane, Ruse itd. itd. treba naučiti da je OK da muškarci rade muškarcima što inače rade ženama. Divljake treba privesti civilizaciji, to je to. Kome to nije jasno neka se zapita je li veća demokracija u Rusiji ili u Ukrajini, u Iranu ili Saudijskoj Arabiji. 

 
6 1 hvala 2
16 godina
online
Re: Digitalni mediji u našoj regiji provest će EU
Izzy kaže...

Ne bi. Ubijanje nema opravdanje. Čak i kada ubiješ u samoobrani (morao si brzo reagirati itd.) to je opet jedna od najgorih stvari koje možeš učiniti (u tu klasu spadaju i sakaćenje, mučenje, silovanje...). Problem je umanjivanje zla koje su učinile demokratske zemlje. I to rade konstantno te države predvodnice "modernog civiliziranog svijeta". Gadljivi su.

Brkaš amere i demokraciju. Na stranu što su oni "najmanje demokratska" zemlja zapada, njihovi postupci ne opravdavaju nikoga, bila to Rusija, Srija ili netko treći.

silvio3105 kaže...
Ne?

Samo ukazujem(o) na dvoličnost zapada.

Isto, SAD, ne zapad.

danen kaže...

A što se Ukrajinci, molim, bune, što kukaju. Neće s Rusima pregovarati, ne žele tražiti diplomatsko rješenje (poput onog kojeg predlaže Kissinger) nego hoće sterati Ruse vojnom silom. Pa neka ih tjeraju - nitko im ne smeta. Zar Vučić ne bi mogao s istim pravom kao i Ukrajinci na Krim udariti vojskom na Kosovo? Pa ipak to ne čini. Zato što je pametan. A Zelenski nije. 

Ne znam nikoga tko bi prihvatio Kissingerovu ideju. Okupiraš, prisvojiš i proglasiš mir, "samo da rata ne bude". Vučićev problem je bio jednostavan - svima je bilo "dosta Srba".

Ukrajini i nije preostalo ništa osim vojne sile. Jasno je koje su namjere Rusije (kao što je jasno skoro deset godina), samo je pitanje gdje je granica kod koje će se svi složiti. No što rat dalje traje to je dogovor manje moguć. Rusi se pokazali nesposobni, Ukrajinci imaju dovoljnu pomoć zapada da ne izgube, ali ne dovoljno da odbace Ruse dovoljno brzo i efikasno.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalni mediji u našoj regiji provest će EU
danen kaže...

Pacifizam ne mora biti utopizam. Može biti i realizam. (Zar politika nije umijeće mogućega?) Znati što se može, a što ne može postići. Rusi ne žele širenje pakta NATO do svojih granica. Da se to poštovalo, što je bilo i usmeno dogovoreno, rata ne bi bilo. Ali, ne - koga briga za Ruse. Pa se sad to pitanje rješava ratom umjesto diplomacijom. Sasvim razumijem rusku politiku. Ona je isto toliko imperijalistička koliko i ona američka. U što se pretvorila Europa? U kolonijalni posjed SAD. Nitko ni da pisne. Jasno je, kao što već rekoh, da je riječ o borbi za novu raspodjelu svjetske moći, a onaj tko hoće izbjeći rat mora biti neutralan, sa svakim dobar. A što je napravila Ukrajina? Odmah je izbacila iz ustava odredbu o zabrani pristupanja paktu NATO. Što bi napravila EU ili SAD da Srbija izrazi želju da uđe u vojni savez s Rusijom ili Kinom? Bi li i onda Biden rekao da je Srbija suverena zemlja pa može ulaziti u vojni savez s kime hoće? Sit sam američke dvoličnosti. 

Može biti sve i svašta. Dragi moj profesore teško mi je povjerovati da ste vi toliko naivni.

Rusi ne žele NATO pored svojih granica, ali istovremeno imaju enklave po Europi koje su naoružane do zubi, čak i nuklearnim arsenalom. To je ok? Što ako EU poput Rusije kaže ne želimo Ruske nuklearke pored naših granica? Tko jednima daje za pravo određivati što drugi smije, a što ne smije?

 

Rate ne bi bilo? Dajte molim vas, pa nismo djeca. Je li moguće da vi toliko ne poznajete i ne shvaćate ljudsku psihu? Pitate se što je Ukrajina napravila nakon što je Rusija napala i čudite se na reakciju izbacivanja zabrane pristupa NATOu? Treba li vam nacrtati, nije problem, solidno skiciram dijagrame i algoritme.

 

Zar američka dvoličnost čini drugu stranu ispravnom? Ukoliko je jedan u krivu drugi je automatski u pravu?

 

Da u pitanju je borba za raspodjelu svjetske moći i da glavni igrači su Amerikanci i ne Rusi već Kinezi. Da li to opravdava ovo što Rusi rade?

 

danen kaže...

Evo čitam - ne iz naših medija! - da su Amerikancima dali Ukrajincima Bradleye, a ne žele im dati dalekometne projektile (dometa 300 km). Što to znači? To znači rješavati se stare krame iz svojih skladišta, a ne dati im šansu da pobjede. Sada je jasno o čemu se tu radi. Neka Ukrajina strada, neka stotine tisuća Ukrajinaca pogine, glavno je da Rusija vojnički i gospodarski oslabi kako više ne bi bila geopolitički takmac SAD. Oslabit će i Europa, pa nema bojazni da se ujedini s Rusijom. Eto, to stoji iza prava Ukrajinaca na svoju državu, nacionalnu nezavisnost, poštovanja međunarodnog prava, borbe za demokraciju itd., itd., bla, bla, bla... A Ukrajinci više nemaju kud. Ako im SAD prestane pumpti dolare propali su. Moraju biti kuš. 

Idemo ovako, da su im Ameri dali sve što su tražili onda bi se komentiralo kako Amerikanci potpiruju vatru i šire eskalaciju i riskiraju Treći svjetski rat. Kad im Amerikanci daju birano oružje onda opet ne valja jer žrtvuju Ukrajince... Kako god da okreneš pobornici će imati svoje argumente i zaključke, a protivnici svoje.

 

EU se nikada neće ujediniti sa ovakvom Rusijom, vidimo koliki je problem susjednoj baby Rusiji da se uskladi sa EU. Njima je EU kontra njihovog mentaliteta i razmišljanja, nešto neprirodno, potreban je određeni proces, evolucija kako bi oni uopće bili spremni na tako nešto.

 

Rusi ne stradavaju? Samo Ukrajinci stradavaju? Samo znate li koja je razlika, jedni su na svome, a drugi na tuđem. Jedni nemaju previše izbora, a drugi imaju. Jedni se mogu vratiti svojim kućama, dok su drugi već kod kuće.

 

Ukoliko ste bili u domovinskom ratu, u što nakon napisanog ozbiljno sumnjam, mada moje mišljenje nije previše bitno, onda znate što znači kad vam netko želi oteti ono što je vaše.

 

Zimski rat i dalje nećemo komentirati? Teško je u njega ukomponirati zle Amerikance pa nije zanimljiv?

 

spaljeni kaže...

Dakle borba protiv dezinformacija, ajd fino... konacno!

 

Vise necemo morati citati novinarske clanke tipa:

 

1. Rusi ispalili na Ukrajinu 116 raketa.

2. Oboreno je 110 raketa cca.. blizu 95%!

 

U ukrajini nakon takvog napada 6 neoborenih raketa, nema 5 dana struje, vode i grijanja. Cijela zemlja u servis modu, gradovi u marku.

 

Da ne govorim... Rusi nemaju raketa, bacaju stare bojlere vec... sad u zadnjih tjedan ili 2 se ne sjecam takvog clanka no prethodna 2 mjeseca su iskakali zesece nego Jadanka u svoje doba.

 

Jest, da tebe napadne 10 likova odjednom sigurno bi ti bilo daleko lakše da ti netko satrane nabraja koliko si primio udaraca, je li tako?

Je li sad lakše za shvatiti? Psihološko ratovanje, bez njega nema pobjede.

 

Što tebi u životu znači je li danas poginulo 500 Ukrajinski i 10 Ruskih ratnika ili je obrnuto ili isto? Mijenja li tebi to nešta na tvom komodu? Lakše ti je u životu jer si čuo istinu?

 

syncmaster245b kaže...
mzopg kaže...

Daj molim te, te bajke ostavi za lakovjerne. 3500 mrtvih civila, što je Rusija poduzela po tom pitanju u tih 8 godina?

 Pokrenula "SVO".

 

Odvojen si od realnosti i informiran samo sa jedne strane.

Sama pomisao da Ukrajina moze vojno pobijediti Rusiju je suluda, a posebno okrutna prema Ukrajinskom narodu.

Sto je najgore, otezanjem mirovnih sporazuma, Ukrajina samo moze jos vise izgubiti.

 

Na zapadu su na vlasti politicki mediokriteti, ljudi koji za svog zivota nisu osjetili ozbiljne zivotne teskoce, nemaju imalo predodzbe sto je rat, koji ozbiljno koketiraju sa nuklearnim ratom i neznaju ni odrzati 3 press konferencije a da ne izlaju nesto sto nisu trebali i ponovo podcjenjuju i okusavaju ismijavati Rusiju.

Ono sto je najgore, daju Ukrajini lazne nade zbog kojih ce krajnji rezultat biti vise poginulih Ukrajinaca i iscjepkana zemlja.

 

To je isto kao da se ti posvadjas sa Mirkom Filipovicem, "frendovi" ti sapcu "mozes ti to sigurno" i onda umjesto da se probas dogovoriti i smiriti situaciju, ti odlucis s njim uci u ring jer su te uvjerili da imas sanse protiv njega. Kad se probudis iz kome, nece vise biti tvojih "frendova" oko tebe a ti ces ostati sam sa polomljenim rukama i nogama. I sto onda? Tko ce ti biti kriv?

Kakvi mirovni sporazumi? Potpišite da je 20% Ukrajine sada Rusija? To su mirovni sporazumi? Što onda? Što je sljedeće? Za 4 godine idu po još 20%?

 

Ja sam odvojen od realnosti? O Bože. A od čega si ti dragi kolega odvojen? Samo Ukrajinci pate i imaju gubitke? Rusima ruže cvjetaju? Da ih vidimo ovakvim tempom za 2-3 godine. Sada drug Putin moli Xia da ga posjeti, samo što mu ne viri iz hlača.

 

Dragi moj REALISTIČNI kolega da te podsjetim, druga vojna sila u svijetu je u zadnjih 6 mjeseci izgubila Harkiv, Herson, Izjum i tisuće kvadratnih kilometara. Kako to? Objasni molim te kako jadni žrtvovani Ukrajinci tjeraju moćne i nezaustavljive Ruse prema granici. Samo se nemoj pozvati na Rusku taktiku, kao što su to u početku radili proruski orijentirani likovi. Tko tu ima polomljene ruke i noge? Mirko ili netko drugi?

Gledamo snimke iz Rusije gdje se regrutiraju zatvorenici, obični civili, ali ja sam odvojen od realnosti. 

 

Došli smo do točke gdje će Ukrajinci biti sve bolje i bolje opremljeni i naoružani, a Rusi sve slabije. Naravno da ništa nije gotovo, Rusija je i dalje velika sila koja je spremna žrtvovati milijune vlastitih stanovnika za svoje bolesne ciljeve i biti će tu još puno preokreta, ali ne vidim ništa dobro za Ruse i Rusiju. Više se neću raspravljati, previše mi ovo vremena oduzme, a vrijeme je ono što će na kraju pokazati tko je bio u pravu.

 

Putin se pripremio na blitzkrieg, po uzoru na svog nacističkog idola, za 7 dana je trebao biti u Kijevu, svrgnuti vlast, postaviti svoje ljude i sve bi bilo gotovo za tren. Svijet ne bi ni trepnuo, a kasnije bi bilo prekasno za reakciju. Danas je 309. dan ove agresije. Rusi se tek sada pripremaju za dugi rat i to će im biti velika greška.

 

Putin želi uvjeriti svijet da je toliko brižan prema vlastitom narodu tako što će na račun navodnih 3500 žrtava žrtvovati stotine tisuća života. Ludilo.

Ali nije on potpuno blesav, usput će napraviti čistku Rusije pa u rat šalje manjine, kriminalce i zatvorenike, mudro. Još je jedan njegov kolega provodio takvu čistku.

 

Nema komentara na račun desetaka uglednih Rusa koji još nisu naučili čemu služi prozor pa su "skliznuli" kroz njega? Skroz normalna pojava.

 

Ja sam odvojen od realnosti, a danas Medvedev, bivši Ruski predsjednik i premijer, borac protiv korupcije protiv kojeg je Navaljni iznio dokaze da je i sam dio te korupcije, znamo kako je Navaljni završio, Putinova desna ruka, a danas zamjenik ruskog viječa sigurnosti najavljuje stvaranje četvrtog rajha, istjerivanje vragova iz zapadnog društva, Muska kao novog vođu i slične ludorije... takve treba uzimati za primjer? I to nije iz naših ili EU medija, imaš sve snimke na njihovim twiter i telegram kanalima.

 

Što je sa idiotom koji je srušio putnički avion u ubio 300 osoba? Nema komentara.

 

PzKpfw kaže...

Kako kontrirati čovjeku koji je skroman, koji je živio u getu, živio u Rusiji, bio u ratu, prošao
sve i svašta, možda je i profesor, govori ruski,...zakaj mu ne bi vjerovao?

Ja sam totalno nebitan, ne trebaš meni ništa vjerovati, sve sam ti napisao argumentirano, za razliku od tebe koji konstantno ponavlja prazne floskule i svodi sve na bratstvo i jedinstvo. Niti jedan odgovor nisi ponudio na moja pitanja, niti jednu repliku na moje razmišljanje. Pokušaj obrnute psihologije kod mene ne prolazi.

 

Old Iggy kaže...
danen kaže...

Molim, Zaporožac, da mi kažete kako to da Rusi troše rakete "koje im manjkaju" da bi rušili civilne objekte bez ikakve vojne namjene? Zašto to čine? Koji vojni ili poltički ciljevi stoje iza toga? 

Ruski, standardni. Teror kojim bi civilima smanjili volju za bilo čim, ponajmanje ratom.

Upravo tako. Vidjeli smo istu taktiku i u Domovinskom ratu, kada su se gađali vrtići, škole, bolnice. Ali kaže kolega pzkpfw da je to bilo opravdano jer je unutra bila vojska.  Ne sjećam se da sam viđao vojnike u djetetovom vrtiću.

 

bosingwa kaže...
danen kaže...

Molim, Zaporožac, da mi kažete kako to da Rusi troše rakete "koje im manjkaju" da bi rušili civilne objekte bez ikakve vojne namjene? Zašto to čine? Koji vojni ili poltički ciljevi stoje iza toga? 

 da li je vama netko hakirao profil, na ovoj temi ste iznijeli hrpu neistina kojih se ne bi posramio RT ili Sputnik...ne da mi se ulaziti sa vama u beskonačnu raspravu, uglavnom vrlo ste me razočarali

+1

 

Meni je isto ovo palo na pamet, što više nekako bi volio vjerovati da je to istina jer ovakvu propagandu i razmišljanje nisam očekivao.

 

Havo kaže...
Mene samo zanima koliko Ukrajinski narod ovo može još dugo podnijeti. Na stranu jednostrani prikaz u medijima njihove vojne izvrsnosti i ruske nesposobnosti..
Stalno slušamo kako će evo svaki čas doći do sloma ruske vojske, nema opreme, nema morala, nema resursa ..
Šta ako je istina nažalost puno turobnija?
Što ako je ovo prozapadni blef da se ukrajincima održi moral da ginu i dalje...
Što ako se to uruši ko kula od karata u samoj ukrajini. Znam da loše prolaze oni ukrajinci koji zazivaju ustupke Rusiji..ali što ako ta masa ojača..
Šta onda na kraju?
Čini mi se da je Gruzija sa Šakašvilijem bila fini "test bed" za ovo danas.. međutim ulozi su sada ogromni..

Ne zanima te koliko ovo Ruski narod može dugo podnijeti? Što nije već došlo do sloma ruske vojske? Tko je u zadnjih šest mjeseci konstantno u povlaćenju? Tko je izgubio tisuće kvadratnih kilometara? Herson? Harkiv? Izjum? Jesu li to bili Ukrajinci ili Rusi? Šest mjeseci nisu u stanju osvojiti jedno selo, takva vojna sila. Ovo je takva sramota za njih da ne znam kako bi drugačije to opisao. Krenuli su u rat od tjedan dana, a sada su zapeli u njemu evo već 309. dan i situacija za njih je sve gora i gora.

 

Da biti će tu još puno gubitaka i da Ukrajinci isto imaju ogromne gubitke i da Rusi imaju ogroman arsenal, sve drugo su utjehe i dizanje morala, ali isto tako su Rusi ti koji se pitaju "što mi ovdje radimo?", a ne Ukrajinci.

 

Izzy kaže...

Ma sjetite se kako se godinama "trubilo" protiv Bashara al-Assada i onda od pandemije pa na ovamo sve utihnulo s vijestima iz Sirije. Medijima je cilj dezinformacija i manipulacija. Točnije, mediji su alat za tako nešto.

Reci ti meni, smatraš li ti likove poput Husseina, Gadafija, Al Assada, Putina... pozitivcima? Ljude koji su činili dobro svom narodu i susjednim državama?

Sad mi reci tko je bio na strani tih manijaka, a tko na suprotnoj?

 

PzKpfw kaže...

 

@Havo

 

Pa, evo još samo koji dan i Rusi su na koljeima. Tražiti će mir na kraju bez uvjeta sa svoje strane.

Ništa, pa neće Zapadnjaci patiti zbog toga, nego Ukrajici i cijela Evropa.

Pa, ope niš. Briga vrli Zapada za slavenska plemena. Nisu punu baš brinuli ni za plemena iz Prerije, nego su samo 100-150 poslije priznali genocid nad njima.

Takvi su ti ti ljudi. Prvo učine zlo, pa se poslije pokaju, te nema više grijeha.

Niš. Treba glas razuma ušutkivati koliko god ide i do kada je to moguće.

 Treba shvatiti ovakav tijek misli, ja sam ispod tog nivoa. 

 

danen kaže...

A što se Ukrajinci, molim, bune, što kukaju. Neće s Rusima pregovarati, ne žele tražiti diplomatsko rješenje (poput onog kojeg predlaže Kissinger) nego hoće sterati Ruse vojnom silom. Pa neka ih tjeraju - nitko im ne smeta. Zar Vučić ne bi mogao s istim pravom kao i Ukrajinci na Krim udariti vojskom na Kosovo? Pa ipak to ne čini. Zato što je pametan. A Zelenski nije. 

Sramotno razmišljanje i usporedba. 

 

Jesmo li se i mi trebali tako povući pred agresorom koji je bio sto puta snažniji od nas i reći ovo nije vrijedno žrtve, neka uzmu sebi, a mi čemo se pomiriti s onim što nam ostane, dok nam i to ne uzmu? Vučić je pametan? O moj Bože, pa tko vas je oteo profesore? Mignite dva puta ako pišete protiv svoje volje.

 

Nakon pokolja u Buči vi se pitate što se to Ukrajinci bune i kukaju? Joj sramote.

 

Meni je dosta, sretno vam bilo ekipa u daljnjoj raspravi. Ovo je postalo degutantno.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice