Digitalni mediji u našoj regiji provest će EU proj

poruka: 140
|
čitano: 30.932
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Digitalni mediji u našoj regiji provest će EU proj".
10 godina
offline
Digitalni mediji u našoj regiji provest će EU proj

 

Ne raspravljate sa neznalicama i trollerovima. 

Samo gubite svoju energiju i vrijeme.

 

SSSR je nudio svim savez kontra Hiće, al ga nitko nije slušao, nego kao i danas svi žele vidjeti Rusiju na koljenima.

Znamo kako je to završilo. Sovjeti, Rusi i ostali narodi, trebali su spašavati Evropu od velikoga zla.

Mogli su stati na svojim granicama, al su krenuli oslobođati druge narode Evrope. 

dzg
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Digitalni mediji u našoj regiji provest će EU
PzKpfw kaže...

 

Ne raspravljate sa neznalicama i trollerovima. 

Samo gubite svoju energiju i vrijeme.

 

SSSR je nudio svim savez kontra Hiće, al ga nitko nije slušao, nego kao i danas svi žele vidjeti Rusiju na koljenima.

Znamo kako je to završilo. Sovjeti, Rusi i ostali narodi, trebali su spašavati Evropu od velikoga zla.

Mogli su stati na svojim granicama, al su krenuli oslobođati druge narode Evrope. 

SSSR je daleko najgluplje "odigrao" sve oko WWII.

Em su daleko "najmanji" pozitivci, em su drugačije mogli odigrati skoro sve - od Finske, Poljske, čak nisu reagirali na saveznička upozoravanja.

O kasnijim stvarima u Poljskoj pa do pada Berlina da ne govorimo. "Stati" na svojim granicama Staljinu uopće nije bio cilj, dapače.

15 godina
offline
Digitalni mediji u našoj regiji provest će EU proj

eo vam još par komata, da se manite kauboja i indijanaca (i one. hej, slaveni, pa koji q još ratujete?!). 

 

brm, brm 3

 

grobo-kop

 

njam-njaš-nja-njamo-njate

 

rok mi, bejbi, uimeocaisina

 

ajmo, žene, friških indulgenc'ja

 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Digitalni mediji u našoj regiji provest će EU

 

@Old Iggy

 

Jel' da?

Na osnovu čega to tvrdiš? Daj kada već prosipate svoju pamet, dajte neke dokaze za to?

dzg
12 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalni mediji u našoj regiji provest će EU
danen kaže...

Je li se tko sjeća ničim izazvanog rata pakta NATO protiv Iraka? U njemu je poginulo 200.000 civila, dakle 10 puta više nego u ovom ratu u Ukrajini (https://en.wikipedia.org/wiki/Casualties_of_the_Iraq_War). No kad Amerikanci ratuju onda je to širenje demokracije, a kad to isto čine Rusi onda je to barbarstvo. Lako je naći povod za rat. Ne vidim u čemu je razlika između zaštite prava nacionalnih manjinja i zaštite ugroženih socijalnih skupina, žena, homoseksualaca i sl.? 

Joj, joj, joj. Pa vama se nešto opako zamutilo u glavi. Jedan znanstvenik bi trebao prije svega ostaviti osobne preferencije i osjećaje sa strane i biti maksimalno objektivan, ali kod vas je mržnja prema zapadu i Americi toliko velika da je svaki tračak objektivnosti nestao.

 

Uzmimo da je vaš link relevantan i točan, vi ste ga stavili pa valjda vama ide u prilog. Nemam vremena provjeravati brojke, pa čemo uzeti da su to precizni službeni podaci.

 

Idemo redom:

1. uspoređujete 309 dana rata u Ukrajini sa 17 godina sukoba u Iraku. Gdje je tu logika?

2. apsolutno sve civilne žrtve ste bez imalo osjećaja pravednosti svrstali pod žrtve Amerikanaca

   a) u navedenom periodu je stradalo oko 200.000 civila, to je ukupan broj stradalih civila bez obzira na razlog i uzrok smrti

   b) od tih 200.000 stradalih:

      a) 33% je stradalo od strane tajnih milicija, kriminalaca i drugih ilegalnih skupina

      b) gotovo 30% stradalih je od bombaških napada, auto bombi...

      c) 5% je stradalih od zračnih napada

      d) u periodu od 2003. do 2010. od strane Amerikanaca i koalicije stradalo je 13.807 civila

 

U Ukrajini je u 309 dana ratovanja prema trenutno dostupnim (ne finalnim) podacima UNa stradalo 6.826 civila. Na okupiranim područjima je prema Ruskim izvorima stradalo oko 1200 civila, dok je prema Ukrajincima na njihovoj strani stradalo preko 33.000 civila. Za precizne brojke će trebati pričekati, ali već se sada vidi da će brojka u prvoj godini vrlo vjerojatno premašiti brojku stradalih civila od američke "ruke" u sedmogodišnjem ratu.

 

U Iraku su u prosjeku godišnje stradala 1.972 civila od strane Amerikanaca, dok je Ukrajina trenutno prema najoptimističnijim brojkama na gotovo 7.000 civila. Odbijmo od te brojke 1.200 (koje su Rusi naveli na svojoj strani), opet dobijemo 5.800 stradalih civila u nepunih godinu dana. To je gotovo TRI PUTA više stradalih civila nego u Iračkom ratu koji ste naveli kao primjer Američke brutalnosti. 

 

Što će biti kada ta brojka u finalu bude i dva do tri puta veća, što je očekivano. Tada će broj stradalih civila od strane Ruske vojske i paravojnih formacija biti oko SEDAM PUTA veća od brojke stradalih u Iraku.

 

Na koju osnovu ste vi zaključili kako su Rusi jako pažljivi prema civilima, a Amerikanci fašisti koje uopće nije briga?

Kako jedan znanstvenik može bez imalo neugode iznositi ovakve dezinformacije i manipulirati "masama"?

 

Žalosno je što vi ne vidite da ovo nema veze sa zaštitom manjina. I sami ste ranije pisali da je u pitanju imperijalističko ponašanje velikih država, sada je odjednom u pitanju zaštita manjina. Je, za naivce. Isto kao što su Finci napali Maniliu, Ukrajinci bombardirali sami sebe, ustaše napale hrvatske gradove... uvijek ista priča iz iste ili slične kuhinje.

 

Ukrajinci bi trebali predati 20% svog teritorija i biti sretni jer više ne ginu, a s druge strane nitko od vas ne osuđuje besmisleno gubljenje ruske mladosti? Što je sa tim ljudima? Oni nisu bitni? To nije gubitak? Hoće li netko reći pa braćo Rusi ima li smisla žrtvovati stotine tisuća mladih života na račun 3.500 civila ili bi trebali ovo zaustaviti i nastaviti pregovore za stolom? Ipak su Ukrajinci u svojoj državi, a Ruska vojska u tuđoj. Prestanite obrtati teze.

 

syncmaster245b kaže...
Ante kaže...
 

Mene osobno Donjeck i Luhansk asocira na SAO Krajinu i derivate.

 A vidis, do Ruske intervencije, mene Krim i cijela Donbas regija podsjecala na Sloveniju i Hrvatsku.

 

Nakon intervencije, podsjeca me na Kosovo.

Bože sačuvaj koji pogled. Idemo još jednom, narod iz Ukrajine, svih tih regija je na poštenim i međunarodno nadgledanim izborima izglasao nezavisnost. Ta nezavisna država je u svim svojim granicama priznata i od strane Rusije. Ovim napadom je Rusija napala međunarodno priznatu državu, a ne nekakve regije. Koji je tebi?

 

Ovo te samo može podsječati na ono što je Srbija napravila Hrvatskoj.

 

Ili da ti pojednostavnim, zamisli da sada Talijani kažu da je Istra uvijek kroz povijest bila njihova i da su tamo Talijani ugnjetavani i krene sa svojom vojskom u Istru. Domicilno stanovništvo pobjegne izuzev talijanskih manjina, a talijanska vlada raspiše referendum među preostalim stanovništvom (Talijanskim) na koje se izglasa odcjepljenje Istre i pripojenje Italiji. Eto to su Rusi napravili Ukrajini. Sve ostalo su muljanja i izvrtanja činjenica i korištenje informacija u svoju korist.

 

Evo ti još jednom rezultat legalnog referenduma.

 

 

 

Za ovaj Ruski ti i svi njihovi pobornici nemate previše riječi, on je bio sasvim korektan i pošten prema vama? 

 

PzKpfw kaže...

 

Ne raspravljate sa neznalicama i trollerovima. 

Samo gubite svoju energiju i vrijeme.

U pravu si, samo s mog gledišta neznalice i troleri su na suprotnoj strani.

Je li znalac netko tko manipulira podacima i lažno iznosi činjenice? Kao što je to napravio tvoj dragi profesor? Daj me argumentirano demantiraj, bez floskula i nepotrebnog filozofiranja.

 

PzKpfw kaže...

 

@Old Iggy

 

Jel' da?

Na osnovu čega to tvrdiš? Daj kada već prosipate svoju pamet, dajte neke dokaze za to?

I dalje se ignoriraju činjenice i argumenti, na svako pitanje i komentar sam odgovorio, dok se moja pitanja izbjegavaju, ignoriraju. Što ćemo sa Zimskim ratom kolega? On je bio potpuno opravdan? Krađa i agresija, oduzeto gotovo 10% teritorija i 20% industrijskih kapaciteta druge suverene države.

 

Podsjetimo se samo kako je započeo taj rat dragi kolega. Ruskim insceniranim napadom na Maniliu, ista *ebena taktika koju koriste i dan danas i prodaju naivcima. To je ta njihova čuvena doktrina.

 

I tada su očekivali da će u 10 dana pregaziti Fince, a svojima su prodavali priče da će ih Finci dočekati kao osloboditelje sa cvijećem u rukama... poznato?

Koliko je tada Finaca stradalo, a koliko Rusa? 10 puta više Rusa je stradalo, a bili su višestruko nadmočniji.

Prema Hruščovu stradalo je i do milijun Rusa koje je Staljin kao što to danas radi Putin poslao na klanje. Ako je njemu vjerovati to bi značilo da su ruski gubici bili i do 50 puta veći od Finskih.

 

Rusi svoju propagandu nisu mijenjali zadnja 2 stoljeća, uvijek ista priča i pranje mozgova.

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.12.2022 18:28 (mzopg).
15 godina
offline
Digitalni mediji u našoj regiji provest će EU proj

mzopg, ovo u Ukrajini vrlo vjerojatno nije riječ o zaštiti ruskog stanovništva, niti o "nacistima" (OK, ima nešto extremnih desničara, kao i svugdje). To su izgovori. Ovo je sudar ideologija i radi se o polarizaciji svijeta. Rusi su očito stjerani u kut. Na rat se ne odlučuje samo tako. Nisu Rusi (vrlo vjerojatno) samo tako započeli rat, bez itekakvih kalkulacija. Zaboli njih za teritorij, imaju ga i više nego dovoljno (s obzirom na populaciju) - Ukrajinu doživljavaju kao svoju interesnu sferu i borit će se do kraja. To ja tako vidim. Vidjeti ćemo svi "kuršlusa" kada (nažalost), lako moguće sljedeće godine, Kina pokrene invaziju na Tajvan. Gdje je opet ishodište interes i što širi utjecaj. Interesi Kine i SAD-a u tome slučaju.

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.12.2022 18:49 (Izzy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Digitalni mediji u našoj regiji provest će EU
PzKpfw kaže...

 

@Old Iggy

 

Jel' da?

Na osnovu čega to tvrdiš? Daj kada već prosipate svoju pamet, dajte neke dokaze za to?

Da? Koji ti točno dio nije jasan? Finska? Poljska? Vođenje rata? Sve nakon rata?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalni mediji u našoj regiji provest će EU
Izzy kaže...

mzopg, ovo u Ukrajini vrlo vjerojatno nije riječ o zaštiti ruskog stanovništva niti, niti o "nacistima" (OK, ima nešto extremnih desničara, kao i svugdje). To su izgovori. Ovo je sudar ideologija i radi se o polarizaciji svijeta. Rusi su očito stjerani u kut. Na rat se ne odlučuje samo tako. Nisu Rusi (vrlo vjerojatno) samo tako započeli rat, bez itekavih kalkulacija. Zaboli njih za teritorij, imaju ga i više nego dovoljno (s obzirom na populaciju) - Ukrajinu doživljavaju kao svoju interesnu sferu i borit će se do kraja. To ja tako vidim. Vidjeti ćemo svi "kuršlusa" kada (nažalost), lako moguće sljedeće godine, Kina pokrene invaziju na Tajvan. Gdje je opet ishodište interes i što širi utjecaj. Interesi Kine i SAD-a u tome slučaju.

 Sa većinom se mogu složiti i sad vidiš da tu sve bajke i priče za raju padaju u vodu. Kakvi nacisti, to su gluposti, imaš par posto idiota kao i kod nas ili negdje drugdje i sad se to koristi kao nekakav izgovor. Oni su krenuli u čišćenje druge suverene države od nacista i oružja. Svašta.

 

Onaj dio gdje se ne slažemo je da su Rusi stjerani u kut. Nisu oni nigdje stjerani već su osjetili da gube balans u borbi sa Amerikom, a gube ga tako što su izgubili kontrolu nad državom koje je bila pod "njima". Ništa se Rusima ne bi desilo da je ovo prošlo miroljubivo, ali oni tako ne funkcioniraju.

 

Pogledaj samo Bjelorusiju, Čečeniju, Kazavstan... sve njih Putin drži pod kontrolom. To je njegov pojam neovisnosti. Evo vam neovisnost, ALI dok meni odgovarate i podnosite račune i dok ja određujem tko će vam biti predsjednik, premijer...

 

Teatar, predstava za naivce. Zar netko misli da jedna Bjelorusija ima mogućnost samostalnog odlučivanja o bitnim strateškim stvarima? Što bi bilo da odluče postati dio EU? Da vidimo kako bi im Rusi to dozvolili.

 

Kina neće napasti Tajvan, ne vjerujem, pametniji su i mudriji od Rusa. Kinezi razmišljaju modernije, Rusi su zapeli u prošlosti.

 

Kad podvučeš crtu Rusi su napali međunarodno priznatu državu. Državu čiji je narod uključujući i ruske manjine izglasao neovisnost. Rusi su ti koji su odlučili pripojiti sebi dijelove te države, čak i one gdje Ruski narod nije u većini. Za ovakvo nešto jednostavno ne postoji opravdanje. Ukoliko je postojalo problema sa Rusima u Ukrajini to se moglo i trebalo drugačije riješiti.

 

Rusi šire propagandu da će jedna Poljska napasti Ukrajinu i oduzeti joj dio teritorija. Pa tko normalan to može progutati? S druge strane su se rugali kad se pričalo da planiraju napad na Ukrajinu.

 

Kad tome dodamo cijelu vojsku pacijenata koji im gostuju na državnoj televiziji, izjave njihovih uglednih političara, direktora. Nestanak i padanje kroz prozore svih koji se ne slažu sa Putinom... onda vidiš da tu jednostavno nešto ne štima.

 

Dovođenje u kontekst Amerikanaca sa parolom i oni su zlo pa što onda ne bi bili i Rusi meni osobno nema nikakvog smisla, kao što sam rekao jedno zlo ne čini drugo manjim. Sve što je loše treba osuditi, bio to zapad ili istok.

 

Ti kažeš na rat se ne odlučuje samo tako, što ih je natjeralo na Zimski rat? Tko ih je tada prisilio? I što je ta njihova odluka kasnije indirektno uzrokovala?

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.12.2022 18:57 (mzopg).
8 godina
offline
Re: Digitalni mediji u našoj regiji provest će EU
Zaporožac:

Rat je sranje, stradavaju ljudi. Ovaj rat je sulud.

Međutim, naglasak na stradavanje civila je čista propaganda. Omjer stradalih civila u ratu u Ukrajini, koji se vodi artiljerijom, je 1 prema 10. Američka statistika pri ciljanim ubojstvima terorista po azijakim gudurama a što se provodi najsuvremenijom tehnologijom i s oglašenom brigom za umanjivanje kolateralnih žrtava je mnogo gora. Omjer im je 8 civila prema dva terorista. Problem je, uvijek u ratu, nasilnom rješavanju problema a ne u “poštivanju pravila nasilničkog ponašanja”
Ja rekoh
7 godina
online
Re: Digitalni mediji u našoj regiji provest će EU
mzopg kaže...

Idemo redom:

1. uspoređujete 309 dana rata u Ukrajini sa 17 godina sukoba u Iraku. Gdje je tu logika?

2. apsolutno sve civilne žrtve ste bez imalo osjećaja pravednosti svrstali pod žrtve Amerikanaca

   a) u navedenom periodu je stradalo oko 200.000 civila, to je ukupan broj stradalih civila bez obzira na razlog i uzrok smrti

   b) od tih 200.000 stradalih:

      a) 33% je stradalo od strane tajnih milicija, kriminalaca i drugih ilegalnih skupina

      b) gotovo 30% stradalih je od bombaških napada, auto bombi...

      c) 5% je stradalih od zračnih napada

      d) u periodu od 2003. do 2010. od strane Amerikanaca i koalicije stradalo je 13.807 civila

 

U Ukrajini je u 309 dana ratovanja prema trenutno dostupnim (ne finalnim) podacima UNa stradalo 6.826 civila. Na okupiranim područjima je prema Ruskim izvorima stradalo oko 1200 civila, dok je prema Ukrajincima na njihovoj strani stradalo preko 33.000 civila. Za precizne brojke će trebati pričekati, ali već se sada vidi da će brojka u prvoj godini vrlo vjerojatno premašiti brojku stradalih civila od američke "ruke" u sedmogodišnjem ratu.

 

U Iraku su u prosjeku godišnje stradala 1.972 civila od strane Amerikanaca, dok je Ukrajina trenutno prema najoptimističnijim brojkama na gotovo 7.000 civila. Odbijmo od te brojke 1.200 (koje su Rusi naveli na svojoj strani), opet dobijemo 5.800 stradalih civila u nepunih godinu dana. To je gotovo TRI PUTA više stradalih civila nego u Iračkom ratu koji ste naveli kao primjer Američke brutalnosti. 

Obećao sam si da se ne budem dao navući u ovak glupe teme, ali još nije nova godina, pa odluke mogu još pričekat 

 

Kao prvo, profesor je ovdje u pravu, u Iraku je i sistem i opoziciju i sve silne "vehabije" stvorila Amerika, tak da nemreš tu pojedinačno optuživat.

I kao drugo, potpuno drugi sistemi ratovanja: tam je SAD bio samo pro forme i da potroše nekaj municije, i onda su išle taktike njihovih agencija.

A kad se i pucalo, to je bilo na pustopoljini, na random bunkere ili u prazno.

To uopće nema veze s ovim danas.

 

A kaj se ovog rata tiče, napisao sam na onoj temi (i začudilo me da ukrajinske vlasti čitaju BOL i poslušali me tjedan dana kasnije): ako je ukrajincima stalo do naroda, neka im ponude siguran izlaz, što su i učinili.

I oni koji su ostali su tu svojevoljno (onaj slavenski ponos i moj grunt itd.) i kaj ti očekuješ da se bude dogodilo kad se granatira po gradovima gdje je ostalo 50+ stanovnika po km2 ?

Ukrajinska strana je učinila kaj je morala, dalje vrijede ratna pravila i svatko tko popije metak sam si je kriv.

 

Ali, bolje da šutim, strašno je kolko su neki pojedinci ovdje tipični hrvati (ja sve znam, i kaj ja kažem je činjenica), tak da se bolje ne borit s vjetrenjačama.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
8 godina
offline
Re: Digitalni mediji u našoj regiji provest će EU
mzopg:

Slažem se s tobom o štetnosti rata, naravno, ali imam osjećaj da u svojim analizama kompletno ignoriraš prethodnih 20-30 godina. Ukrajinci su tu posve nebitni. Ameri su sami znali i predvidjeli da će širenje Natoa na gruziju i ukrajini dovesti do rata. Činjenica da su to isforsirali govori da su ga tražili i da ih nije briga za to koliko će Ukrajina patiti. Evropa dugoročno dolazi u podređen ekonomski i vojni položaj. Još samo Kina. Vodi se otvoreni rat, fali iskra da polete pravi meci. I hoće, pitanje je samo kada.
Ja rekoh
10 godina
offline
Re: Digitalni mediji u našoj regiji provest će EU
mzopg kaže...

 

Meni je dosta, sretno vam bilo ekipa u daljnjoj raspravi. Ovo je postalo degutantno.

 

@mzopg

 

Zakaj si se vratio u raspravu? Jučer si napisao da odlaziš.

dzg
9 godina
offline
Digitalni mediji u našoj regiji provest će EU proj

Uvijek se vratimo na kraju na ustaše i partizane 

 

Ali bez zezancije svako unosi u raspravu svoju subjekivno viđenje povijesti i činjenica kojima raspolažemo.

 

Mene zanima kolega mzopg i drugi, odogovor na pitanje koje sam postavio na jednoj drugoj temi ove tematike početkom ovog rata.

 

Što mislite da bi bilo hipotetski, da je Meksiko promjenom vlasti dobio upravu koja žarko želi pripadati azijsko-ruskom interesnom krugu, BRICSU, i sl. i zahtjeva zaštitu od velikog medvjeda sa sjevera koji joj stalno prijeti i onemogućava razvoj i približavanje pacifičko azijskom sporazumu. U to uleće Rusija i snažno pomaže diplomatski i vojno i sa svojim saveznicima kreće u izgradnju i obuku jednog "demokratskog" sustava u Meksiku koji će omogućiti sigurnost i prosperitet te nacije u budućnosti.

Naravno na marginama dogovora spominju se moguće buduće ruske baze i raketni sustavi.

 

Kakva bi reakcija bila SAD-a?

 

Mislim da svi znamo odgovor iz povijesti srednje i južne Amerike, a to je da bi prije izbio građanski rat u takvom Meksiku nego bi se to desilo.. 

 

Moja poanta je da biti susjed Americi, Kini ili Rusiji nije isto kao i susjed Srbiji, Italiji i neznam Egiptu... velikim igračima kad guraš štap u oči možeš lako ostati bez ruke.

Ni na koji način ne opravdavam Rusiju i hvala bogu da im nismo susjedi i da nas je igrom slučaja omašio Varšavski pakt, ali mislim da ste omašili ceo fudbal sa usporedbom ovog sukoba sa raznoraznim drugim pogotovo ovog na našem prostoru.

 

sjetimo se starih latina "quod licet Iovi, non licet bovi". Definitivno u toj izreci najveći "bog" na svijetu je trenutno USA, ali Rusija i Kina smatraju da su i one u tom rangu ili da bar trebaju biti... a svi ostali su ono drugo... 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.12.2022 19:47 (Havo).
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Digitalni mediji u našoj regiji provest će EU
Havo kaže...

Uvijek se vratimo na kraju na ustaše i partizane 

 

Ali bez zezancije svako unosi u raspravu svoju subjekivno viđenje povijesti i činjenica kojima raspolažemo.

 

Mene zanima kolega mzopg i drugi, odogovor na pitanje koje sam postavio na jednoj drugoj temi ove tematike početkom ovog rata.

 

Što mislite da bi bilo hipotetski, da je Meksiko promjenom vlasti dobio upravu koja žarko želi pripadati azijsko-ruskom interesnom krugu, BRICSU, i sl. i zahtjeva zaštitu od velikog medvjeda sa sjevera koji joj stalno prijeti i onemogućava razvoj i približavanje pacifičko azijskom sporazumu. U to uleće Rusija i snažno pomaže diplomatski i vojno i sa svojim saveznicima kreće u izgradnju i obuku jednog "demokratskog" sustava u Meksiku koji će omogućiti sigurnost i prosperitet te nacije u budućnosti.

Naravno na marginama dogovora spominju se moguće buduće ruske baze i raketni sustavi.

 

Kakva bi reakcija bila SAD-a?

 

Mislim da svi znamo odgovor iz povijesti J. Amerike, a to je da bi prije izbio građanski rat u takvom Meksiku nego bi se to desilo.. 

 

Moja poanta je da biti susjed Americi, Kini ili Rusiji nije isto kao i susjed Srbiji, Italiji i neznam Egiptu... velikim igračima kad guraš štap u oči možeš lako ostati bez ruke.

Ni na koji način ne opravdavam Rusiju i hvala bogu da im nismo susjedi i da nas je igrom slučaja omašio Varšavski pakt, ali mislim da ste omašili ceo fudbal sa usporedbom ovog sukoba sa raznoraznim drugim pogotovo ovog na našem prostoru.

 

 

 

 

Ne bi Meksiko niti započeo s realizacijom tog plana, a već bi SAD gomilao snage s ciljem da podsjeti Meksiko s kim može biti prijatelj. A ovo uspoređivanje s našom situacijom, pa naravno da je to smiješno. Upravo ovi vrli mediji o kojima je tema ovdje su kod nas počeli s usporedbom situacije u Ukrajini i našom 90-ih. S prvim danima ukrajinskog rata. Pa kako je to kod nekih branitelja pobudilo sjećanja, PTSP se aktivirao itd. Dobro se sjećam kako su izlazili s takvim natpisima. A što su to prve slike rata koje vidimo od 90-ih? Pa koliko su nas izvještavali o ratu u Siriji... "Buzzword" je bio rat u Europi i na to se vjerojatno računalo kada se izvještavalo. Da će to pobuditi drugačije emocije kod ljudi.

6 godina
offline
Digitalni mediji u našoj regiji provest će EU proj

NULL!=NULL
 
2 0 hvala 1
2 godine
online
Re: Digitalni mediji u našoj regiji provest će EU
Feudalac kaže...

Rat je sranje, stradavaju ljudi. Ovaj rat je sulud.

Međutim, naglasak na stradavanje civila je čista propaganda. Omjer stradalih civila u ratu u Ukrajini, koji se vodi artiljerijom, je 1 prema 10. Američka statistika pri ciljanim ubojstvima terorista po azijakim gudurama a što se provodi najsuvremenijom tehnologijom i s oglašenom brigom za umanjivanje kolateralnih žrtava je mnogo gora. Omjer im je 8 civila prema dva terorista. Problem je, uvijek u ratu, nasilnom rješavanju problema a ne u “poštivanju pravila nasilničkog ponašanja”

Svi ratovi su potpuno ludi, a ne suludi.

Kod ruske agresije na Ukrajinu mi ne možeš pisati o omjerima stradalih civila u odnosu na vojnike ?!

 

Znaš li ti uopće što si napisao ? 

 

Koji je omjer poginulih ruskih civila u odnosu na tvoj omjer ?

NE postoji čovječe.

 

Ruski civili ne ginu u Rusiji ..

 

Mogao bih i ja sad ispasti idiot pa reći; da je bar isti omjer poginulih ruskih civila, zar bi onda mogli reći OK ?!

 

Ne mislim tako jer sam normalan, ne želim ni jednom civilu ono, što su naši civili u Hrvatskoj doživjeli od zločinačke JNA.

 

Nemojte tu podmetati nekakve začkoljice, političke igrice, ovi su huškali ove, oni one, Amerikanci, Britanci, Meksikanci i slična sranja.

 

Hitler 21. stoljeća zvani VLADIMIR PUTIN ubija nedužne civile po Ukrajini, to je fȁkt , ušao je s tenkovima na područje suverene države, ruši civilne zgade, kuće, uništava im infrastrukturu da "pocrkaju" od hladnoće i gladi.

Još samo nedostaju plinske komore (Isti onaj plin odn. ruski, koje je Hitler koristio u konclogorima)

 

 

@gkelekov Da nije bilo domovinskog rata, Hrvatska bi sada bila 3-4 godine bliže ostatku svijeta !
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.12.2022 20:10 (Zaporožac).
8 godina
offline
Re: Digitalni mediji u našoj regiji provest će EU
Zaporožac:

Tvoj tok misli je potpuno nefiltriran završio na ekranu. Probaj smisliti koncizan odgovor na jednostavnu tezu pa se javi. Bug još uvijek ima “uredi” dugme
Ja rekoh
15 godina
offline
Re: Digitalni mediji u našoj regiji provest će EU

Ajde, ajde... Da je Hitler - nije. Daleko je od toga.

15 godina
offline
Digitalni mediji u našoj regiji provest će EU proj

Tamo gdje su Amerikanci nadigrali Ruse i to debelo i od samog početka je medijski prostor i propaganda. Sjetite se "Cancel kulture" koja se forsirala prema Rusima. Tu su Amerikanci vrsni maheri, nema im ravna. To im je još najjače oružje, a profinjeno je. To su također koristili kao uvod u svoje vojne kampanje. Stvore ozračje nesigurnosti, svijet je u opasnosti i oni su spasitelji i "good guys". Dijele pravdu kad i kako im se "sprdne". Doslovno kao film. I masa ljudi to ne shvaća. Što je stvarno žalosno. Rusi su uvijek bili grezi, grubi. Ali nemaju ni utjecaj u svijetu, pa da bi mogli djelovati na način kao Amerikanci. Ono što je sigurno, do smjene na mjestu Supersile će jednom doći. Mora, a hoće li svijet tada biti bolje mjesto ili gore će pokazati vrijeme.

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Digitalni mediji u našoj regiji provest će EU proj

A propos Hitlera. Danas kada su se strasti smriile, povjesničari jasno kažu da je pravi uzrok II. svjetskog rata Versailski ugovor. Ako se poraženoj i uništenoj zemlji nametne isplata enormna ratne štete, jasno je da se takvo stanje ne može dugo trpjeti. Da nije došao Adolf na vlast, došao bi neki drugi hitler. Tu pogrešku nisu ponovili nakon svršetka Drugog svjetskog rata nego su učinili sve da se Njemačka gospodarski oporavi (davali su - nisu uzimali). Gledajući tako, iz šire povijesne perspektive, Versailski ugovor je bio uzrok i Domovinskog rata. Demoniziranje nikoga, ni Hitlera ni Putina, nije dobra, jer zamagljuje prave uzroke i prikriva prave ciljeve. Pustite sad Ukrajinu, ona nije ništa posebno: zašto se ne uvedu sankcije Indiji zbog Kašmira? Problem je opadanje moći SAD na svjetskoj pozornici. Dižu se, razvijaju se druge zemlje, posebice Kina pa ne pristaju da budu u polukolonijanojm odnosu prema SAD. To je bio i  pravi razlog odlaska Donalda Trumpa s vlasti. Htio je povratiti industrijsku proizvodnju u SAD, učiniti Ameriku samodostatnom, a to bi automatski značilo neovisnom o drugim zemljama (antiglobalizam), što bi značilo i antiimprijalizam. On je bio jedini amerčki predsjednik u novijoj povijesti koji nije pokrenuo nijedan rat. Stoga je pravi krivac za ovaj rat Biden, a ne Putin. Putin samo brani ruske nacionalne interese od američkog imperijalizma. Ne kažem da je invazija na Ukrajinu najbolje rješenje, ali stavite se u njegovu kožu. Što biste vi na njegovom mjestu učinili? Bili američka marioneta poput Zelenskog? (Pitajte se čime će Ukrajina platiti enormnu ratnu štetu nakon što izađe iz ovog rata. Ne bojte se, Amerikanac nikad ništa ne daje za badava - čak ni socijalnu pomoć (tamo bio pa vidio). 

 
7 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice