Xiaomi Redmi Note 5 Pro

poruka: 2.739
|
čitano: 774.934
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Također sinoć sletio 9.6.4.0. update
Neznanje je bliže istini nego predrasuda
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ja sam isto stavio najnoviji update, i ono što sam primjetio da Messenger dosta lošije radi, sporije...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Probaj ga reinstalirati, mozda se prilikom instalacije bolje optimizira.
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Nisam uspio da mi Open cam snima uhd video. Stalno se ruši app.
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Ja sam probao i mogu snimati, ali video u UHD trza.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Promster kaže...

Ja sam isto stavio najnoviji update, i ono što sam primjetio da Messenger dosta lošije radi, sporije...

Moguće da je do Facebooka bilo. Meni je nakon instalacije update-a Messenger uredno radio na mobitelu, ali na Facebooku na kompu nije - poruke su kasnile, a neke ne bi ni došle dok ne napravim full refresh.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
@tintin
Meni može bez problema, iako mi se prvih nekoliko sati nakon instalacije rušila aplikacija OpenCam i stock aplikacija kamere...
Neznam što je bilo jer ništa nisam rootao ni prčkao po sistemu. Ali samo od sebe je nakon par puta prestalo.

Jedino što me zabrinjava je što mi nekada slike bolje ispadnu sa "stock" kamerom, nekada sa OpenCam, a mislim se instalirat i GCam jer svi kažu da su slike doslovno uvijek bolje... A na kraju ispade da samo OpenCam može snimati 4k video...
Pa po tome ispade da bi trebao imati instalirane 3 aplikacije kamere da pokrijem sve slučajeve XD ... što je pomalo bezveze
Neznanje je bliže istini nego predrasuda
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Malo se puno očekuje od mobitela za 1200kn

 

Btw meni nakon updatea primjetno lošije radi mob. Bemti šajomi i njihove updatee... 

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ovaj mob je premasio moja ocekivanja cak i sa stock kamerom.

Losiji je od Notea 8 iskljucivo kod izrazito losijeg osjevtljenja dok na dnevnim razlika je jedva primjetna ako je i ima uopce...evo neki moji primjeri:

 

https://www.flickr.com/photos/91060809@N05/shares/CS0mkP

 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Dobre fotke :)
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
I po mom mišljenju kamera ovog telefona prelazi debelo iz svog cijenovnog ranga u neke više, bez problema.
Moj je dojam da je uglađenost i brzina kamere odlična, jedino mi smeta manjak detalja pri cropanju. Doduše govorim za stock kameru, neznam koliko je sa detaljima bolja googleova..
U svakom slučaju kamera je debeli plus ovog mobitela.
Neznanje je bliže istini nego predrasuda
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Neuk kaže...
I po mom mišljenju kamera ovog telefona prelazi debelo iz svog cijenovnog ranga u neke više, bez problema.
Moj je dojam da je uglađenost i brzina kamere odlična, jedino mi smeta manjak detalja pri cropanju. Doduše govorim za stock kameru, neznam koliko je sa detaljima bolja googleova..
U svakom slučaju kamera je debeli plus ovog mobitela.

 

 

To svakako, a ja inace bas trazim dlaku u jajetu i ovome nalazim jedino to sto u stock app ne snima 4K video vec treba kemijati sa alternativnim.

Napomenuo bih jos da paralelno koristim Galaxy Note 8 i da sam tijekom godine imao i Pixel 2 XL nekih 4 mjeseca i da nemam bas niske kriterije.

Ovaj mob svakako kamerom iskace iz svog cjenovnog razreda...posebno odusevljava autofocus koji je instantan kao i na Galaxy Note 8.

13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Neuk kaže...
I po mom mišljenju kamera ovog telefona prelazi debelo iz svog cijenovnog ranga u neke više, bez problema.
Moj je dojam da je uglađenost i brzina kamere odlična, jedino mi smeta manjak detalja pri cropanju. Doduše govorim za stock kameru, neznam koliko je sa detaljima bolja googleova..
U svakom slučaju kamera je debeli plus ovog mobitela.

Ja baš smatram suprotno. Mobitel je zmaj,  skroz sam zadovoljan, ali meni je kamera jedina mana. U nekim uvjetima je kamera iz iPhona 5S davala neizmjerno bolje slike. Isto tako koristim samo stock kameru. U uvjetima kada ima dosta prirodnog svijetla je super, ali u nekim se vidi manjak detalja i zrnatost. 

13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Nisam pratio temu neko vrijeme, vidim da svi hvale gcam... Nisam rootao mob jer nemam potrebe, ali izgleda da cem morat, bas me zanima gcam :)

Imam stock rom, auto update, kako najlakse rootati trenutno, ne pratim ni xda vec neko vrijeme ..

I kakva je to prica o burn in?
 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ma što, kakva 5s kamera, pa u mraku je zrnatije dok je 5s tada u usporedbi s njim mozaik... Po danu da ne govorim

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Frend kupio prije dva tjedna rn5 i ima miui 10 verziju beta,kako da je sa 9.6 stable prijedem na tu,jel moguće samo Flash i da skinem tom odnekud,ostaju svi podaci ?
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
mcf kaže...
Nisam pratio temu neko vrijeme, vidim da svi hvale gcam... Nisam rootao mob jer nemam potrebe, ali izgleda da cem morat, bas me zanima gcam :)

Imam stock rom, auto update, kako najlakse rootati trenutno, ne pratim ni xda vec neko vrijeme ..

I kakva je to prica o burn in?

 

 

Više od mjesec dana ubijam mob sa 8-10 sati saota i nema ni tragova od burnina. Jedino što ja koristim warm boje i auto brightnes, pa je možda to toga.

Inače ako se i pojavi potrebno je smao promjeniti postavke boja i navodno se stvar riješi.

 

13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Ja imam od skoro prvog dana kako je izasao, upaljen je skoro stalno (deezer, fotic, posao, forumi, igrice, ovisnik hebiga) i nisam vidio nikakav burnin, defaultne postavke.
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
mcf kaže...
Nisam pratio temu neko vrijeme, vidim da svi hvale gcam... Nisam rootao mob jer nemam potrebe, ali izgleda da cem morat, bas me zanima gcam :)

Imam stock rom, auto update, kako najlakse rootati trenutno, ne pratim ni xda vec neko vrijeme ..

 Otključaš bootloader, staviš recovery, staviš Magisk.

Ne znam samo kak Magisk funkcionira na MIUI

15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Samo oprezno da nebi imao ciglu umjesto mobitela.
 
1 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Imam svoj primjerak jos od kraja 5 mjeseca i uspio sam nedavno polupati staklo od kamere na poleđini.

 

jučer navečer sam naručio ovo ima 10 komada  uz ljepilo pretpostavljam ono svijetlosmeđe. Platio 6 dolara i nešto. Jesam li dobro naručio ? mislim to je leća da se zamjeni postoječa na maski jel ?

Naručio sam više komada da se nek nađe ako su lošije kvalitete od orginala iako bi rađe da bude jednake kvalitete. Gledao sam youtube tutorial kako mjenjati ali je youtuber koristio ljepilo u tekućem obliku a ovo je mislim bolje iz razloga da ljepilo ne pobjegne gdje ne treba naprimjer na leču od kamere pa je kamera gotova :D

 

 

 

 

 

 

7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
speedy56 kaže...
 Otključaš bootloader, staviš recovery, staviš Magisk. Ne znam samo kak Magisk funkcionira na MIUI

 
Može li netko od vas iskusnijih znalaca baciti oko na ovaj postupak?
Našao sam vrlo razumljiv priručnik za instaliranje Gcam (omogućavanje camera2api) na Redmi Note 5, koji (valjda) vrijedi za sve uređaje na MIUI9.
Pošto nisam 100% siguran je li to sve u redu, može li netko potvrditi pa da se upustim u ovo danas.
Hvala puno  


https://www.quora.com/How-do-I-install-the-Google-Camera-on-a-Redmi-Note-5-Pro


Neznanje je bliže istini nego predrasuda
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.9.2018 14:16 (Neuk).
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Ima netko tutorial za staviti MIUI 10 betu i gdje skinuti da se ne brišu podaci ?

Užasno mi se sviđa desetka,a ne bi htio nešto zeznuti
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Žalio budes ako naiđes na bugove a zbog rollbacka ne možes natrag
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
doky01akablava kaže...
Ima netko tutorial za staviti MIUI 10 betu i gdje skinuti da se ne brišu podaci ?

Užasno mi se sviđa desetka,a ne bi htio nešto zeznuti

 

Desetka stable global bi mogla izači drugi tjedan. China je vani...

 

Mene strah te 10.. napokon sve na 9.4.6 radi kako treba - glatko, fluidno i bez bugova i drainova.

 

10 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ekipa, pazite kod fleshanja na ovom mobu, naime nas dragi xiaomi jer odlucija uvest GOOGLOV ARB (Anti-rollback) , radi zastite korisnika da ne prelaze na starije verzije u slucaju primjera radi ukradenog mobitela i zatim "exploit-anja" odredenih sigurnosnih greski. Inace bi se mobitel treba samo ugasit ali xiaomi je to diga na novu razinu i odlucija je da ce se mobitel ipak "brickat"

 

Verzija ANTI 4 je u sljedecim verzijama 

Miui 9 9.5.19.0 i sve iznad

 

Miui 10 Beta 8.7.6 i sve iznad

 

Bit je da se neide ispod tih verzija pa cak i ako imate TWRP backup,

ANTI 3 moze ic na bilo koju verziju

 

Mozete saznat koju verziju imate sa  "fastboot getvar anti"

 

Zasad jos nema velikih zaobilaznica osim brisanja cijelog novog bootloadera koji dolazi u patchevima

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Meni je desetka show,puno ljepši i osvježen dizajn, novi brightness bar.

Znaš odakle da skinem da flasham ili da čekam idući tjedan ?
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Je , to je to. Te samoljepljive trakice su obično bolje od ljepila za sastavljanja. Kako pa se potrgalo?

 

 

Za ove što pišu za burn in , da li vam je to možda na custom romovima? MIUI ima optimizirane boje za tianma display-e pa zato nema toga. Trebalo bi smanjiti boje na 95 posto ili tako nešto u ROM ili kernelu. Ako nije to onda je nažalost neispravan display.

8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
protest431 kaže...

Je , to je to. Te samoljepljive trakice su obično bolje od ljepila za sastavljanja. Kako pa se potrgalo?

 

 

Za ove što pišu za burn in , da li vam je to možda na custom romovima? MIUI ima optimizirane boje za tianma display-e pa zato nema toga. Trebalo bi smanjiti boje na 95 posto ili tako nešto u ROM ili kernelu. Ako nije to onda je nažalost neispravan display.

 Neznam, valjda sam lupio u nesto dok sam ga nosio u džepu jer staklo na mobu tj kamere izgleda kao polupano. Evo slike u prilogu, slikao pred ogledalom sa tom kamerom :D

 

 

 

8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Neuk kaže...
speedy56 kaže...
 Otključaš bootloader, staviš recovery, staviš Magisk. Ne znam samo kak Magisk funkcionira na MIUI

 
Može li netko od vas iskusnijih znalaca baciti oko na ovaj postupak?
Našao sam vrlo razumljiv priručnik za instaliranje Gcam (omogućavanje camera2api) na Redmi Note 5, koji (valjda) vrijedi za sve uređaje na MIUI9.
Pošto nisam 100% siguran je li to sve u redu, može li netko potvrditi pa da se upustim u ovo danas.
Hvala puno  


https://www.quora.com/How-do-I-install-the-Google-Camera-on-a-Redmi-Note-5-Pro


 Probaj potražiti i youtube upute, zato jer su više realnije tj bolje primječujes jel sve u redu :)  Kad popravim ja staklo na kameri onda budem i ja pokuašo instalirati Gcam jer su me neki ovdje uvjerili da je gcam bolji. Moram reći da je mene i Xiaomi aplikacija izmenadila jer radi dobre slike, ako bude gcam bolji onda budem njega ubacio.

Mene zanima, budući da je potrebno rootati, nakon sto se stavi aplikacija dali se mora unrootati da bi se moglo i dalje primati od Xiaomija updateove ? Davno prije sam rootao na starom mobu a na mobu nakon toga više nisam manje sam problema imao sa bugovima pa nisam petljao po tome.

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice