Xiaomi Redmi Note 2

poruka: 4.472
|
čitano: 711.591
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2

probaj zamijeniti punjač i kabal. meni stalno punjač ispada iz onog američkog adaptera i slab je kontakt. pazi da si kabal gurnuo do kraja u mob

8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2

isprobao sam drugi punjač..drugi kabel..flešao telefon dva puta. Ništa ne mijenja situaciju.

kad je unutra baterija i mob na punjaču multimetar pokazuje vrijednost baterije.. ne dolazi struja sa moba na bateriju. Možda je baterija u nekom problemu pa mob ne pušta struju.

Instaliro sam neke aplikacije za testiranje. Battery meter pokazuje da je struja koja dolalzi na bateriju 1mA. Što znači da mu treba 50 dana da napuni bateriju :(

Mislim da bi morao imati napon na prvom i četvrtom pinu dok je na punjaču bezobzira jel baterija unutra ili ne. Pliz probaj i javi ako imaš mogučnost, da ne šaljem mob u kinu nazad ako je samo baterija. 

Sve je to vrlo čudno jer po kernel testiranju... testovi ispadaju dobro. Dok je punjač uključen test javlja trenutno punjenje 1500mA što bi kao bilo uredu. A kad izmjerim na bateriji (dok je na punjaču) vrijednost se ne mijenja.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2

isprobao... bez baterije 0V okruglo :p 

 

e sad jedino ako imas koga u blizini da posudi bateriju pa probati... mada sa baterijom bi trebao pokazivati napon punjenja a ne baterije

8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2

hvala puno..

baš i nemam..nažalost..

možeš li izmjeriti vrijednosti na bateriji između plusa i svih ostalih pinova pa da usporedimo baterije..?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2

evo mojih

plus sa prvi do njega---3,55v

plus sa drugim do njega --2,72

plus sa trećim do njega ---3,83 ovo je prava vrijednost baterije

8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
Ljudi, jel se i vama dogadja da kad napunite bateriju do 100 % i kad ga skinete sa punjaca da kad je u stanju mirovanja da se potrosi 10 posto baterije otprilike? Meni npr. u stanju mirovanja kad je bubam 50 posto baterije se uopce ne potrosi nista, ali kad je 100 onda da sto mi je nekako cudno, jucer ga sam ga napunio kad sam isao van i nisam stigao do 100, vec do 80 i nesto i opet mi se spustilo na 70
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 2

probaj stavit bateriju iz nekog drugog moba(manju) i držat je par minuta, pricvrstiti ili zalijepit pa vidit sta se desava

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
Stavio novi .Eu rom 6.1.14. Cini li se jos nekom osim meni da malo žešće siše bateriju?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 2

svugdje po recenzijama za Mi band pričaju da je 15 usd, ja svugdje vidim da je duplo od toga. Ima tko kakvu preporuku za shop?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 2

jel ima neko problema sa slušalicama? zvuk je jako čudan, stalno nešto ''puca'' frekvencije 10-20HZ i ne radi mikrofon za vrijeme poziva. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
Cromaki kaže...
SHELBY_09 kaže...
malimedo1008 kaže...

Dakle ništa od gore navedenog ne pomaže za promjeniti

MIUI version 66.77.33.00(LHMCNCH)) Stable 

Kod točke 3 Tools-Updater-klikni gore one 3 točkice, klikni: CHOOSE UPDATE PACKAGE, vrati se opet na Tools

Kod 1. Ući u MiRecovery (držiš volume down i power button istovremeno) pojavi se slika FASTBOOT i stoji unedogled

A instalacija TWRP 2.8.7 nikako da uspije

Šta da se radi?

 Koliko ja znam drži se volume up i power button...

Tako je.

 

Recovery = Power button + volume up button.

Fastboot = Power button + volume down button.

 U pravu ste :) Moja greška. Zeznuo sam prije par mjeseca u jednom od mojih postova u ovoj temi. Tad nitko nije primjetio. Sad sam samo kopirao taj stari post :)

 

Ispravit cu gore.

 

 

Ima netko kakvu bolju ponudu od TOP ONE-a, tamo je trenutno 152$ ukupna cijena.  Narucujem kroz dan-dva jos jedan komad

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.1.2016 23:26 (papinijanus).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
Giztop 149$, ja nisam plaćao ono shipping insurance i svejedno je radio i tracking i normalno je stigao paket.
Aliexpress - dostava dhl
Giztop - dostava dpd(chronopost)
U mom slučaju, top-one je brži par dana u dostavi i možeš zatražiti "sealed box". Giztop se oglušio kad sam tražio da ne otvaraju.
Sve u svemu ja zadovoljan u oba slučaja, ali vjerojatno znaš kako to ide s kinezima, dok je sve ok onda su super, ako imaš reklamaciju, onda kreće dramaturgija
 
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2

Moje iskustvo za one koji naručuju, ne Giztop!!! mob naručen 9.12.2105., do dana današnjeg još ga nisan dobija (u tracking-u

stoji od 18.12. u tranzitu).prije 10 tak dana san počea prepisku sa Giztopom i kako je njihov odg na pitanje o mobu, samo tipa pričekajte još, danas samo otvorija kod paypal zahtjev za povratom pineza.

Uglavnom izgubljeno priko misec dana, živaca, čekanja i opet san na početku, zato ne naručivat preko giztopa.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.1.2016 15:14 (vajkl1).
10 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 2

Trebam li ja ovaj telefon rootat i flashat neke romove da bi on radio normalno ili ne i ako da gdje to mogu nauciti

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
Procitaj prvi post
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
vajkl1 kaže...

Moje iskustvo za one koji naručuju, ne Giztop!!! mob naručen 9.12.2105., do dana današnjeg još ga nisan dobija (u tracking-u

stoji od 18.12. u tranzitu).prije 10 tak dana san počea prepisku sa Giztopom i kako je njihov odg na pitanje o mobu, samo tipa pričekajte još, danas samo otvorija kod paypal zahtjev za povratom pineza.

Uglavnom izgubljeno priko misec dana, živaca, čekanja i opet san na početku, zato ne naručivat preko giztopa.

 Ja narucia priko giztopa,mobitel dosa u roku do 15 dana kako i pise,sve radi uredno vec 2 ipo miseca, neman niti jednu prituzbu, super zadovoljan za sada...pa eto i druga strana price :) 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2

A neznan šta bi reka, tako san i ja čita da svima dođe za 10-tak, 15 dana; a meni ni nakon misec i deset dana.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.1.2016 18:05 (vajkl1).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
Od sredine 12 mj sve narudžbe (ebay,aliexpress itd.) mi uredno štekaju. Jednostavno je prevelik br. pošiljki i normalno da dodje do zagušenja. Ja zadnje dvije godine izbjegavam narucivanje u prosincu. Prevelik br. narudžbi mi nikad nije stigao a samo izgubim vrijeme i živce vracajuci novce.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
@vajkl1
E pa ti si onda i službeno baksuz.

Ja znam nekoliko ljudi koji su naručili na giztopu, računajući i mene i nije bilo problema.

Mada, po iskustvu, svi kinezi su manje-više isti kod internet trgovine. Sve je ok dok ti uzmu pare, kad se pojavi problem, prave se mutavi.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 2

Pozdrav svima, 

prije tjedan dana sam odlučio da ću kupiti Xiaomi Redmi Note 2 Prime verziju i jučer sam ga konačno dobio, detaljno sam pročitao sve postove u nekoliko navrata i mogu Vam se izrazito zahvaliti svime na konstruktivnoj raspravi i komentarima. Sve sam napravio kao što je opisano u prvom postu, s time da sam instalirao verziju SuperSU 2.46 i sve je na kraju prošlo odlično uz manje poteškoće koje sam uspio riješiti uz pomoć Vaših komentara. Naravno da sad slijedi nekoliko pitanja (nadam se da nisu teška) :

1. Da li je kaljeno staklo stvarno toliko korisno ili bolje preporučate samo screen protectori kako mogu najbrže doći do njega tj. odakle naručiti ?

2. Sa telefonom sam dobio aluminijski stražnji pokrov i strašno me nervira ona glossy pozadina iza i sad bih također trebao preporuku za neku tanku silikonsku prozirnu zaštitu za pokrov.

 

P.S. Telefon je mrak, izuzetno sam zadovoljan zasad. Kasnije ću napisati nešto više kad ga detaljnije testiram.

 

Unaprijed hvala, Robert

Lone Rider
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.1.2016 7:51 (Lone Rider).
 
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2

Staklo je bolje jer se radi o boljoj zaštiti, znam nekoliko ljudi kojima je staklo spasilo ekran kod pada, a naljepnica može zaštititi samo od ogrebotina...

Imam i ja tu glossy pozadinu i odvratna je, jedino što vidiš su otisci prstiju, uopće ju ne koristim, naručio sam drugu, nije još stigla pa ne znam konkretnije reći, ali čini mi se isplativija... evo ti link

14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2

Meni je problem što je meni taj zadnji poklopac onaj sa aluminijskim stranicama evo Link  i sad ne znam dal da preko njega još navlačim gumu i onda od početnih 160 g sa ovim aluminijskim kučištem imam sad cca 210 i onda još nabacim gumu i eto me na 250 g :)

Lone Rider
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
A gle, ni ne možeš jedno preko drugog jer neće odgovarat, morat ćeš izabrat...
15 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 2

Kolko inace treba Chronopostu za dostavu od dolaska posiljke u Francusku?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
nedIm kaže...

Kolko inace treba Chronopostu za dostavu od dolaska posiljke u Francusku?

 

to i mene zanima, jer je moj mob u parizu trenutno, a naručijo sam ga 9.1.16. Dal mi može potvrditi neko, ko je naručio mob sa Giztopa, da je to TDD verzija i ne FDD? Šta piše na kutiji? U reviews je neko napiso da je TDD verzija: " Also as a mention,the version is TDD but works like a charm with FDD bands even after new rom flash. (Posted on 10/24/15) " Sad ako je to istina, mi je bas krivo da sam ga narucijo sa Giztopa, pošto sam htio i očekivo FDD verziju a nigde ne piše da je TDD verzija, u koje kako citam radi samo jedan SIM na 4g il tako nešto (nije potpuno isti mob ko FDD).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2

Moj mob je u Parizu 0d 18.12.2015.

Otvorija san kod pay pal "case" 18.1. i sad su postavili rok prodavaču do 29.-tog da se očituje.

Mislim katastrofa, trakavica se nastavlja...totalno san izgubija volju za mob-on...

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.1.2016 22:08 (vajkl1).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
vajkl1 kaže...

Moj mob je u Parizu 0d 18.12.2015.

Otvorija san kod pay pal "case" 18.1. i sad su postavili rok prodavaču do 29.-tog da se očituje.

Mislim katastrofa, trakavica se nastavlja...totalno san izgubija volju za mob-on...

 uf neznam gde je zapeo tvoj mob tolko dugo, nadam se da moj neče. E sad sam provjerijo tracking, pa kako vidim je moj več u njemačkoj, tako da bi uskoro trebo doči nadam se. Evo i moj tracking ako ti šta pomogne. 

 

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2

Mislija san da su samo naši trgovci smradovi, ali i ovi kinezi nisu ništa bolji.

Posla sam im brdo mail-ova i ili samo ignoriraju ili nešto bezveze odg tipa, istražit ćemo pa se javimo i tako već petnestak dana.

Čim skupe lovu pa, pa; ako šta zapne hebi se i gubi živce dok se riješi...

Ne kužim kako u 15 dana nemogu locirat paket.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.1.2016 22:27 (vajkl1).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
Ljudi, ne znam koliko puta je već navedeno, nema apsolutno nikakve razlike između td i fdd modela. Nema razlike u ROM-ovima, nema razlike u frekvencijama, 3g i 4g rade u oba slota na oba mobitela, ali logično da ne može u isto vrijeme. U postavkama birate koji slot se koristi za mobilni internet i koju mrežu će koristiti, 2g/3g/4g. Imao sam u rukama oba modela u isto vrijeme i osim što je čovjek više platio fdd, druge razlike nema.
Da ne vidite tu naljepnicu nema šanse da skužite koji je fdd a koji td.
Razlike između 2/16gb modela ima, ali odnose se na različite komponente koje su ugrađene u mobitel, a mislim na lcd, kameru, RAM... Tako možete vidjeti da neki ostvaruju 50k antutu bodova, neki max 45. Ali ni tu nema pravila da je td sporiji ili fdd brži. Kako vas koji potrefi. Dva prijatelja imaju "brže", ja imam "sporiji" mobitel. Sporiji i brži samo uvjetno jer se ta brzina ne osjeti niti igdje vidi, osim na sintetičkim benchmark testovima koji obično služe klincima za kurčenje puno više nego što prikazuju fluidnost i stabilnost određenog mobitela i OS-a.
Vjerojatno je zbog ogromne potražnje za mobitelom bilo više pogona gdje su sklapani, pa su tako i komponente uzimane od različitih dobavljača.

Giztop dostavlja samo td verziju(2/16gb), koliko je meni poznato.

Chronopost u francuskoj - dpd kod nas. Isti logo, različite boje pa je vjerojatno riječ o sestrinskim firmama.
U mojem slučaju, trebalo je 9 kalendarskih dana da iz francuske dođe do mene, ali to je bilo točno u ono vrijeme kad su oni majmuni divljali i ubijali jadne ljude po Parizu. Vjerojatno je zbog tog nesretnog događaja i kasnilo dan-dva.

@vajkl1 šta da ti kažem, žao mi je što ti se to dogodilo, ali sad će se vidjeti kako giztop rješava probleme. Bilo bi lijepo da nas izvijestiš kako će završiti natezanje.

 
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 2

Za tempered glass moja preporuka. Moj Xiaomi redmi 1s je pao ravno na ekran, jedan jedini put, drugi dan nakon sto sam stavio tempered glass. Tempered glass je pukao, ali je mob ostao citav :).

Temp. glass je i sada na Note 2 od prvog dana.

Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice