Xiaomi Redmi Note 2

poruka: 4.472
|
čitano: 717.246
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 2

Jel zna netko s obzirom da mi je telefon rootan hoće li se sa nekim budućim OTA updateom eu dev roma unrootat?

Pitam zato jer sam ga rootao prije instalacije 5.12.3 i onda sam ga morao i poslije jer ga je vratio na staro...

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
Natnor kaže...

Jel zna netko s obzirom da mi je telefon rootan hoće li se sa nekim budućim OTA updateom eu dev roma unrootat?

Pitam zato jer sam ga rootao prije instalacije 5.12.3 i onda sam ga morao i poslije jer ga je vratio na staro...

 root se ne gubi s OTA updatom, zadnjih ne znam ni ja koliko vise sam to napravio i nikad ga nisam izgubio. samo pod security root permission, za svaku aplikaciju ukljucis root ukljucujuci i root checker. root gubis ako ides s dev moda na official (stable)

12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 2

Ovako nije redmi note pitanje ali ima veze sa Xiaomiem.

Imam ove Piston 3 slusalice, i danas samo odjednom zvuk mi se u desnoj slusalici skroz smanjio, i dalje se cuje ali jako slabo. Otprilike kad je zvuk pojacan na 100 % na desnoj se cuje kao da je 10%. Da li je netko imao taj problem i zna li kako ih rastavit?

 

nine
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
Meni se ista stvar događala.Napravio sam upgrade na najnoviji ROM i otada bez problema!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
Iste slusalice imam i nisam imao takvih problema ni s jednim romom a nadogradjujem mob svakog petka
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2

Rijesio sam ovo sa slusalicama. SKinuo onu gumicu, izvadio mrežicu i ocistio sve i malo unutra štapicem za usi promrdo i radi. Vjerovatno neki magnet unutra ili sto vec, jer skoru svaku noc zaspim na tim slusalicama pa nije ni cudo.

U svakom slucaju, slusalice su toliko dobre da sam bio spreman narucit nove 

nine
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2

Slušalice su stvarno odlične :)

9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 2

Pozz ljudi,

ovako stisli su me ispiti i nemam puno vremena surfati i proucavati pa bih molio jednu dobru dusu da mi pomogne.

dosao mi je xiaomi redmi note 2 narucen s top one teama, oni su stavili svoj neki rom, zanima me hocu li ja imat problema s tim romom(citao sam da su nekima pocele iskakati popup-ovi), koji rom da stavim ak bi htio neki bez buga ne mora bit najnoviji, po mogucnost na hrvatskom. koji je najsigurniji i najjednostavniji nacin da stavim rom, nesto sam citao da se može preko MI PC SUITE-a, neki prek sd-kartice... mogu li brikati mob? pošto sam vec jedan brikao(kinez sa puno bloatware aplikacija koje sam morao maknuti kako bi mobitel bio uporabljiv), ak bikam i ovog nazalost morat cu se vratit nokiji, a ovaj mi je tek dosao.

unaprijed hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 2

Čitam par stranica unazad i vidim da svi spominju,dižu u nebesa,klanjaju joj se i dalje koriste verziju iz kamenog doba 5.10.22.Ta je verzija bila meni osobno dobra za uhodavanje i najpouzdanija otprilike mjesec dana od same kupnje,isto kao i većina vas čitao sam temu po forumu i po savjetima iskusnijih stavio sam ovu verziju no nakon nekog vremena mobitel se počeo resetirati kao lud sam od sebe.Popizdio sam i stavio sam u to vrijeme najnoviju verziju koja je bila masu bolja, fluidnija i brža.Otada imam automatski update redovno preko sustava na način da neskida uvijek kompletnu verziju od cca 700mb već su to puno manje datoteke.Ne radim update baš svaki tjedan ali prosjek je da u nekih 2 tjedna ažuriram.Trenutno sam na verziji 6.1.11 i sve radi izvrsno.Bez ikakvih zamjerki.Preporučujem svima nadogradnju i osvježenje na neku od novijih verzija.Nemate se čega plašiti.Pozdrav

Moj PC  
4 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
cromarko kaže...

Pozz ljudi,

ovako stisli su me ispiti i nemam puno vremena surfati i proucavati pa bih molio jednu dobru dusu da mi pomogne.

dosao mi je xiaomi redmi note 2 narucen s top one teama, oni su stavili svoj neki rom, zanima me hocu li ja imat problema s tim romom(citao sam da su nekima pocele iskakati popup-ovi), koji rom da stavim ak bi htio neki bez buga ne mora bit najnoviji, po mogucnost na hrvatskom. koji je najsigurniji i najjednostavniji nacin da stavim rom, nesto sam citao da se može preko MI PC SUITE-a, neki prek sd-kartice... mogu li brikati mob? pošto sam vec jedan brikao(kinez sa puno bloatware aplikacija koje sam morao maknuti kako bi mobitel bio uporabljiv), ak bikam i ovog nazalost morat cu se vratit nokiji, a ovaj mi je tek dosao.

unaprijed hvala

 

Komotno možeš i najnoviju verziju stavit 6.1.11. kažu da je dobra, a što se tiće dizanja roma, najjednostavnije je:

 

instaliraj TWRP recovery

preko TWRP-a instaliraj rom po želji

i eventualno rootaj ako želiš sa supersu v2.46 (meni v1.94 nije radila)

 

Na prvoj stranici u prvom postu imaš detaljno opisano u 10 koraka sve i to je sve ukupno posla 15ak minuta, jedino preporučujem rutanje nakon roma, jer se meni vratio na staro, ali to ovisi i od roma, imaš ih već koji imaju root...

Što se tiće brikanja, mislim da je to uvijek neki polu rizik pa je zato i individualna stvar hoćeš-nećeš. A taj rom koji dobiješ uz mobitel je meni pravio problema, kamera mi okrene fotku, nije radio auto rotation, baterija slabije držala...

 

Eto, ja sam njubčina, ali čitajuči ovu temu sam sve solo odradio i fontele je sad mrakić, stvarno ne kontam likove koji daju po 5-6 cigli i više za neke egzotične mobitele :/

15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
Ma ja svaki petak nadogradim mob.
Nikakvih ozbiljnih bugova nisam primjetio, osim nekih sitnica koje sam uglavnom.iznosio ovdje na forumu.
Gotovo svaki put je zadnji rom bio bolji od prethodnih osim u jednom slucaju kad je noviji vise baterije trosio.
Zadnji je odlican i sigurno bolji od tog prestarog.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
cromarko kaže...

Pozz ljudi,

ovako stisli su me ispiti i nemam puno vremena surfati i proucavati pa bih molio jednu dobru dusu da mi pomogne.

dosao mi je xiaomi redmi note 2 narucen s top one teama, oni su stavili svoj neki rom, zanima me hocu li ja imat problema s tim romom(citao sam da su nekima pocele iskakati popup-ovi), koji rom da stavim ak bi htio neki bez buga ne mora bit najnoviji, po mogucnost na hrvatskom. koji je najsigurniji i najjednostavniji nacin da stavim rom, nesto sam citao da se može preko MI PC SUITE-a, neki prek sd-kartice... mogu li brikati mob? pošto sam vec jedan brikao(kinez sa puno bloatware aplikacija koje sam morao maknuti kako bi mobitel bio uporabljiv), ak bikam i ovog nazalost morat cu se vratit nokiji, a ovaj mi je tek dosao.

unaprijed hvala

 
Osobno ti nikad ne bih preporučio ovo stavljenje novog roma preko TWRP-a.... ne zato jer je to loše, nego zato jer na puno jednostavniji način i puno brže možeš promjeniti ROM, a dobiti apsolutno sve što tebi treba kao i preko TWRPa.


Dakle:

1. Skini ROM s xiaomi.eu  (uzmi ROM koji god tebi odgovara, evo link na ROM koji najviše nas tu koristi: http://xiaomi.eu/community/threads/6-1-7-11.29342/ , izaberi želiš li WEEKLY ILI STABLE verziju. Osobno koristim WEEKLY. Klikni na link i odaberi fajl koji ima u sebi naziv HERMES)

2. Prebaci ROM na mobitel (samo spoji mobitel kablom i prebaci u onu naosnovniju mapu koju imaš. Onu početnu, gdje su sve druge mape. PAZI da ti se ekran ne ugasi prilikom slanja fajla, jer ćeš morati ponovno slati. AKO SLUČAJNO ne želi prebaciti fajl na mob, onda ga prebaci na SD karticu)

3. otvori aplikaciju Update koja je na mobitelu, klikni gore one 3 točkice, klikni: CHOOSE UPDATE PACKAGE, odabri fajl koji si prebacio i dalje će mobitel sve sam odraditi


Eventualno prije svega gore opisanog možeš (na jednom RN2 sam to napravio, a na drugom nisam. Identično rade, tako da ovo nije nužno):

1. Ući u MiRecovery (držiš volume down i power button istovremeno)
2. Napraviti Wipe cache, wipe all data (kako bi izbrisao sve s mobitela)

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.1.2016 12:09 (papinijanus).
8 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
Pozdrav, ja sam danas postao vlasnik redmi note jedinice, ono sto me zanima je da li netko zna možda ili je imao sličan problem sa trg.play-em? Jednostavno što god tražim preko njega ništa mi ne pronalazi nikakvu aplikaciju. . .
U opće ne kontam u čemu je kvaka!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2

 ocito Xiaomi nije skuzio da ljudi kupuju njihove mobitele i androide bas zbog toga sto se mogu igrati s njima. cini mi se da nikad i necemo vidit Marshmallow za RN2..

12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
GuardianOTB kaže...

 ocito Xiaomi nije skuzio da ljudi kupuju njihove mobitele i androide bas zbog toga sto se mogu igrati s njima. cini mi se da nikad i necemo vidit Marshmallow za RN2..

 Ne razumijem zbog čega se brineš ?

Android 6.0 dolazi, ali RN2 nije u prvoj liniji uređaja koji će ga dobiti.

Xiaomi Redmi 1S + Mi Band - MIUI Device Team
15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
Ah, poznavajući xiaomi, vjerojatno negdje na ljeto bude zatvorena beta androida 6 za RN2.
Zaključavanje bootloadera ne brine average consumera u Kini, ili recimo nekoga tko promovira xiaomi i miui kod nas pa koristi isključivo kineski (stable ili dev) ROM. Ali ako želite na mobitelu imati miui i hrvatski jezik kojeg svi manje-više uzimaju zdravo za gotovo i ne shvaćaju da je to zasluga xiaomi.eu zajednice, čiji je član i kolega forumaš @MASVA, e onda ste u problemu.
Potpisivanje ROM-a i onemogućavanje zajednice kao što je xiaomi.eu da kuhaju svoje ROM-ove koje većina korisnika u europi ima na svojim xiaomi mobitelima, e to je problem. Koliko ja znam ti ljudi su entuzijasti koji prijevod i adaptiranje ROM-a rade besplatno ili uz minorne naknade/donacije (ako ih uopće imaju). Da samo dignu ruke od svega i kažu i nećemo više raditi na miui prijevodu, sigurno bi se smanjila prodaja xiaomi mobitela u Europi.
Doduše, tih par desetina(eventualno koja stotina) tisuća mobitela xiaomi-ju ne znači ništa i Lei Juna boli mala kineska kita za EU i druga zapadna tržišta. Oni svoju prodaju usmjeravaju na kinesko i indijsko tržište.
Da imaju malo pameti i predstave se zapadnom tržištu, a ekipu iz dev zajednica tipa xiaomi.eu uzmu za svoje zaposlenike, jer su im već odradili ogroman posao sa softverom, mislim da bi dobro uzdrmali tržište.
Ali ne, čak i Hugo Barra koji je doveden i najavljen kao pomoć kod ulaska na strana tržišta, promovira glupe odluke odbacivanja sd kartica u mobitelima, ostajanja na staroj verziji androida i zaključavanja bootloadera, ili možda ne smije ništa reći ili toliko dobije love da ga boli kita.
 
6 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 2

Hvala ljudi, evo stavio ROM na root od mobitela i preko updatera instalirao 7.1.1, radi sve bez greške.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 2

Pozdrav svima, kupio sam Redmi Note 3 i naručio staklene screen protectore (2 komada), nisu neki skupi i kvalitetni ali bi trebali biti OK.

Javljam se na ovu temu jer sam ih krivo naručio - za Redmi Note 2 pa ih želim pokloniti.

Onaj kome su potrebni nek mi pošalje PM, šaljem običnom poštom u HR onom tko se prvi javi, ako se jave 2 osobe šaljem svakom posebno po 1.

Welcome my son...
Moj PC  
8 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 2

Napokon mi se uspilo sve normalno instalirat, osim ovog SuperSu za rootanje. Ne znam stvarno zašto je non stop neke erore i gluposti izbacivalo, uopće ovo nije teško za napravit i preko ovih 10 koraka na 1. stranici se sve da lagano napravit, ako niste pehist ko ja :P

Stavia sam 6.1.11. i vidit ćemo kako će sve funkcionirat :D

 
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
Probaj sa drugom verzijom supersu, meni je uspjelo sa v2.46...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
Natnor kaže...
Probaj sa drugom verzijom supersu, meni je uspjelo sa v2.46...

 Treba li se uopće to radit? Šta time postižem...
Inače ne znam iz kojeg razloga al ne mogu uć u kalendar...

9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2

o jbte njubi kako zbrisati post

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.1.2016 23:40 (cromarko).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
zv'jer2 kaže...

Pozdrav svima, kupio sam Redmi Note 3 i naručio staklene screen protectore (2 komada), nisu neki skupi i kvalitetni ali bi trebali biti OK.

Javljam se na ovu temu jer sam ih krivo naručio - za Redmi Note 2 pa ih želim pokloniti.

Onaj kome su potrebni nek mi pošalje PM, šaljem običnom poštom u HR onom tko se prvi javi, ako se jave 2 osobe šaljem svakom posebno po 1.

 haha ja sam svoje prije 4 dana narucil

8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2

Dakle ništa od gore navedenog ne pomaže za promjeniti

MIUI version 66.77.33.00(LHMCNCH)) Stable 

Kod točke 3 Tools-Updater-klikni gore one 3 točkice, klikni: CHOOSE UPDATE PACKAGE, vrati se opet na Tools

Kod 1. Ući u MiRecovery (držiš volume down i power button istovremeno) pojavi se slika FASTBOOT i stoji unedogled

A instalacija TWRP 2.8.7 nikako da uspije

Šta da se radi?

8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 2

Pozdrav,

Imam problem sa novim Xiaomi Redmi Note 2 telefonom... stigao neki dan.:) Upalio ga sve radi super dok ga nisam uključio na punjač. E onda iznenađenje. Mob javlja da se puni ali ništa... stoji satima na punjaču postotak se ne mijenja...lagano lud testiram sve što mogu i dolazim do zaključka da vjerojatno mob neispravan. Trebam još samo otkloniti mogučnost da mi je baterija neispravna. To i jest razlog pisanja ovog posta. Ako je baterija dobra onda šaljem mob natrag prodavaču. Potrebna mi je dobra duša da napravi jedano mjerenje na svom telefonu pa da mi potvrdi moje sumnje. Evo što: potrebno je izvaditi bateriju, uključiti mob na punjač i unimjerom izmjeriti ima li napon (oko 4,5v) između prvog i četvrtog pina. Na mom mobu nema napona što mislim da nebi smjelo biti tako jer ne dolazi nikakva struja do baterije. Pošto baterija ima još dva pina za kontrolu postoji mala mogučnost da je problem u bateriji. Zato bi molio dobru dušu da mi javi rezultat testiranja na svom ispravnom mobu..bio bi više nego zahvalan..

 

LP

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
malimedo1008 kaže...

Dakle ništa od gore navedenog ne pomaže za promjeniti

MIUI version 66.77.33.00(LHMCNCH)) Stable 

Kod točke 3 Tools-Updater-klikni gore one 3 točkice, klikni: CHOOSE UPDATE PACKAGE, vrati se opet na Tools

Kod 1. Ući u MiRecovery (držiš volume down i power button istovremeno) pojavi se slika FASTBOOT i stoji unedogled

A instalacija TWRP 2.8.7 nikako da uspije

Šta da se radi?

 Koliko ja znam drži se volume up i power button...

12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
SHELBY_09 kaže...
malimedo1008 kaže...

Dakle ništa od gore navedenog ne pomaže za promjeniti

MIUI version 66.77.33.00(LHMCNCH)) Stable 

Kod točke 3 Tools-Updater-klikni gore one 3 točkice, klikni: CHOOSE UPDATE PACKAGE, vrati se opet na Tools

Kod 1. Ući u MiRecovery (držiš volume down i power button istovremeno) pojavi se slika FASTBOOT i stoji unedogled

A instalacija TWRP 2.8.7 nikako da uspije

Šta da se radi?

 Koliko ja znam drži se volume up i power button...

Tako je.

 

Recovery = Power button + volume up button.

Fastboot = Power button + volume down button.

Xiaomi Redmi 1S + Mi Band - MIUI Intern Moderator
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
Maxx_hr kaže...

Pozdrav,

Imam problem sa novim Xiaomi Redmi Note 2 telefonom... stigao neki dan.:) Upalio ga sve radi super dok ga nisam uključio na punjač. E onda iznenađenje. Mob javlja da se puni ali ništa... stoji satima na punjaču postotak se ne mijenja...lagano lud testiram sve što mogu i dolazim do zaključka da vjerojatno mob neispravan. Trebam još samo otkloniti mogučnost da mi je baterija neispravna. To i jest razlog pisanja ovog posta. Ako je baterija dobra onda šaljem mob natrag prodavaču. Potrebna mi je dobra duša da napravi jedano mjerenje na svom telefonu pa da mi potvrdi moje sumnje. Evo što: potrebno je izvaditi bateriju, uključiti mob na punjač i unimjerom izmjeriti ima li napon (oko 4,5v) između prvog i četvrtog pina. Na mom mobu nema napona što mislim da nebi smjelo biti tako jer ne dolazi nikakva struja do baterije. Pošto baterija ima još dva pina za kontrolu postoji mala mogučnost da je problem u bateriji. Zato bi molio dobru dušu da mi javi rezultat testiranja na svom ispravnom mobu..bio bi više nego zahvalan..

 

LP

 a jesi probao koji drugi kabel i punjac?

 

sad nisam pri multimetru da isprobam, ali mislim da ova druga dva pina sluze za detekciju ako ima baterije i ako nema baterije on nebude pustio napon za punjenje... pa zato nemas napona... probaj sa baterijom unutra jos izmjeriti

8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 2

Evo reviewa za maskice koje imam.

 

 

Ovu lijevu sam bio prisiljen kupiti jer nije bilo nekog izbora.

 

+ ugodna je za koristenje, silikonska je i vrlo lagana

- nema ovih utora za osobnu/novce, cijena - u odnosu na druge skuplja

 

Desna

 

+ cijena sto me i osobno privuklo za kupnju (oko 20 kn), utor za osobnu/ novce

- maskica je po meni presiroka, da je nekih 1 cm uza bi mi bila taman, ali i ovako sam se privikao, nije silikonska na sto nisam obracao paznju prilikom narucivanja

 

 

Sve u svemu nijedna mi nije perfektna, ali eto ako nekomu treba maskica koja bi ujedno sluzila i kao novcanik ovo je dosta jeftin odabir.

 

 

http://www.ebay.com/itm/For-Xiaomi-Redmi-Note2-Mofi-Stand-Flip-PU-Leather-Steel-Plate-Cover-Skin-Case-/252085796958?var=&hash=item3ab17c005e:m:mocVtWcpfCQar3eupmLboMg

 

http://www.ebay.com/itm/Mohoo-Slim-Magnetic-Flip-Wallet-Card-Leather-Case-Cover-For-Xiaomi-Redmi-Note-2-/391294370700?hash=item5b1af6438c:g:-4wAAOSwT5tWHwJ3

 

 
1 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice