Xiaomi Mi 10

poruka: 1.936
|
čitano: 441.797
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Timo kaže...

 

 hm, mi je bas suprotno

 

Mi Note 10 vise popegla sliku, nema detalja uopce, meni je puno losija

 

nema bora ispod oka, nema madeza ili ovih crnih mrlja i slicno

 

nisam ogledao test, ali ovo sto si postao Mi 10 Pro mi je bolji pun kurac

 

 

Ocekivano je da nemamo svi isti ukus i da ce nekome biti bolja i takva.

Ja nisam ljubitelj takve softverske obrade fotke jer lice izgleda plasticno.

Vecini to nije ni bitno jer kada se gleda 1:1 onda je sve isto.

Ovo je poprilican CROP koji otkriva na koji nacin radi pojedina kamera.

Ja sam uvijek pristalica normalnog šuma i fotke koja vise naginje na RAW (sirovu) fotku bez previse upliva SW.

Mi10 ocito ima vecu softversku intervenciju na fotki jer su ocito zeljeli zadovoljiti ukus kakav imas ti i mnogi, moj ukus nisu zadovoljili.

Jos je rano, bit ce jos uzoraka pa cu vidjeti.

Taj mob me jako zanima i planirao sam ga kupiti, ali svakako ne sada jer mi se ne daje 2-3000 Kn vise u odnosu na Mi Note 10 samo da bi mi 108MP fotku procesirao 2 sec brze.

Kada mu padne malo jace cijena onda cemo vidjeti.

11 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
ocean77 kaže...

 

 

Ocekivano je da nemamo svi isti ukus i da ce nekome biti bolja i takva.

Ja nisam ljubitelj takve softverske obrade fotke jer lice izgleda plasticno.

Vecini to nije ni bitno jer kada se gleda 1:1 onda je sve isto.

Ovo je poprilican CROP koji otkriva na koji nacin radi pojedina kamera.

Ja sam uvijek pristalica normalnog šuma i fotke koja vise naginje na RAW (sirovu) fotku bez previse upliva SW.

Mi10 ocito ima vecu softversku intervenciju na fotki jer su ocito zeljeli zadovoljiti ukus kakav imas ti i mnogi, moj ukus nisu zadovoljili.

Jos je rano, bit ce jos uzoraka pa cu vidjeti.

Taj mob me jako zanima i planirao sam ga kupiti, ali svakako ne sada jer mi se ne daje 2-3000 Kn vise u odnosu na Mi Note 10 samo da bi mi 108MP fotku procesirao 2 sec brze.

Kada mu padne malo jace cijena onda cemo vidjeti.

 ma kuzim ja tebe, ne smeta meni sum opce

 

ali ovo sto si postao, mi vise smeta sto je kod Note 10 obrisao sve detalje i nedostatke koje zena ima na licu, koje kod Mi 10 nije, svakako mi je bitnije da fotka bude sto tocnija onome sto se fotka, neki imaju bolju ekspoziciju, bijelu boju, dinamici raspon i takve stvare, koje su stvar ukusa sto netko tko gleda vise voli, ali bar meni sto vise detalja mi je bolje, to jest da se na fotki vidi sto tocnije i sto vise onoga sto se fotka 

12 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Evo, još zanimljivih stvari!

 

Otključavanje otiskom, test s mokrim prstom:

 

 

Prikaz svih boja mobitela:

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Evo jos jedan primjer, Mi10 svjetlija slika (kosa), a Mi Note 10 opet manje peglanja sto se vidi na vlasima kose sastrane.

Ocekivao sam da ce im IQ biti puno slicniji.

 

Mene IQ Mi Note 10 strasno podsjeca na IQ Nokie Lumie 1020, imao sam ju i imam masu fotki s njom i ona je tocno radila tako.

Mate 20 PRO je isto pozitivan primjer, taj mob isto ne pegla šum.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
ocean77 kaže...

Evo jos jedan primjer, Mi10 svjetlija slika (kosa), a Mi Note 10 opet manje peglanja sto se vidi na vlasima kose sastrane.

Ocekivao sam da ce im IQ biti puno slicniji.

 

Mene IQ Mi Note 10 strasno podsjeca na IQ Nokie Lumie 1020, imao sam ju i imam masu fotki s njom i ona je tocno radila tako.

Mate 20 PRO je isto pozitivan primjer, taj mob isto ne pegla šum.

 Piše u tekstu da je ovo beta firmware kamere. Tko zna što još stignu složiti.. ili pokvariti :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
CyberDemonVZ kaže...

 Piše u tekstu da je ovo beta firmware kamere. Tko zna što još stignu složiti.. ili pokvariti :D

 

 

 

Ja se nadam da ce popraviti jer Mi10 mi je svakako planiran kao buduci mob.

Sto se mene tice ja bih volio da je IQ identican ovom na Mi Note 10, a da je procesor S865...to bi bilo tocno ono sto zelim.

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
ocean77 kaže...
CyberDemonVZ kaže...

 Piše u tekstu da je ovo beta firmware kamere. Tko zna što još stignu složiti.. ili pokvariti :D

 

 

 

Ja se nadam da ce popraviti jer Mi10 mi je svakako planiran kao buduci mob.

Sto se mene tice ja bih volio da je IQ identican ovom na Mi Note 10, a da je procesor S865...to bi bilo tocno ono sto zelim.

 Slike koristiš za nekakve obrade, print ili nešto, ili čisto da ih poslikaš i pospremiš?

 

Ja si također mislim, uzeti Pro, nadati se još boljoj internoj obradi slike...

Al se onda sjetim za što mi treba kamera... da nešto poslikam kad zatreba i pospremim....

 

Dal to znači da je Mi 10 bolji izbor za mene?? (I još k tome veća baterija i manja cijena!)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Cromaki kaže...

Globalno predstavljanje Mi 10 je pomaknuto, neće biti kao što je planirano. Čekamo daljnje informacije

 Upravi vidio ispod jednog YouTube videa:

Xiaomi new product launch will be held on Feb.22 in Spain.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
CyberDemonVZ kaže...

 Upravi vidio ispod jednog YouTube videa:

Xiaomi new product launch will be held on Feb.22 in Spain.

 

Na mail smo dobili informaciju da se neće održati u periodu od 22-25.2. 
Sada dok se ne dogovore za novu lokaciju smo na holdu, malo razočaravajuće ali šta je tu je.

Vjerujem da će pokušati neki bliži termin postaviti jer im nije isplativo odugovlačiti, dotle će ostali predstaviti svoje modele.

Xiaomi Mi MIX3 5G
14 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Evo na aliexpressu ih ima po 4500 kn 8+128.. i to jos uvijek nije onaj ducan koji salje bez placanja carine dhl-om.. malo previse ali valjda ce past cijena za kojih 2-3 mjeseca na 3000-3500

http://trakt.tv/user/MjezZza
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.2.2020 16:56 (maxy0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
maxy0 kaže...

Evo na aliexpressu ih ima po 4500 kn 8+128.. i to jos uvijek nije onaj ducan koji salje bez placanja carine dhl-om.. malo previse ali valjda ce past cijena za kojih 2-3 mjeseca na 3000-3500

 pro ili obicni?

14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
mar123 kaže...
maxy0 kaže...

Evo na aliexpressu ih ima po 4500 kn 8+128.. i to jos uvijek nije onaj ducan koji salje bez placanja carine dhl-om.. malo previse ali valjda ce past cijena za kojih 2-3 mjeseca na 3000-3500

 pro ili obicni?

 Obicni

http://trakt.tv/user/MjezZza
15 godina
offline
Xiaomi Mi 10

previse za mene, ocekivao sam 3500-3800.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Xiaomi Mi 10

ne znam na temelju cega ste mislili da ce kostati 3800kn

 

sve je full nova tehnologija

 

5G

 

UFS 3.0

 

DDR5

 

90Hz ekran

 

108mp senzor

 

jebiga decki to ipak kosta

 

cijena je svejedno i vise nego odlicna, pogledaj koliko samsung to sve naplacuje, a vidjet cete koliko ce i one plus to naplacivati, puno puno vise nego Xioami

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Ako znate Xiaomi, onda ne kupujete odmah pri izlasku. Mi 9 isto nije bio jeftin na početku, a poslije mjesec - dva već je bio na oko 400$ aliexpress. Kod nas je za malo manje od 3000kn bila 128GB verzija, a 64GB bilo na akcija i za 2300 Black Friday. Tako da, strpljen - spašen. Ja ne znam dal ću biti 

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
mar123 kaže...

previse za mene, ocekivao sam 3500-3800.

 Kad dođe Global bit će valjda oko 5000, a kod nas i oko 6000.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
3dfx kaže...

ne znam na temelju cega ste mislili da ce kostati 3800kn

 

sve je full nova tehnologija

 

5G

 

UFS 3.0

 

DDR5

 

90Hz ekran

 

108mp senzor

 

jebiga decki to ipak kosta

 

cijena je svejedno i vise nego odlicna, pogledaj koliko samsung to sve naplacuje, a vidjet cete koliko ce i one plus to naplacivati, puno puno vise nego Xioami

 Slazem se...pa nije Xiaomi dobrotovorna udruga pa da top spec prodaje za kikiriki.

 

Cak i mene zanima Mi 10 Pro i cijena od 5000kn je cisto ok ako S20 Ultra dode 10499kn. Pa ti racunaj.

14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
3dfx kaže...

ne znam na temelju cega ste mislili da ce kostati 3800kn

 

sve je full nova tehnologija

 

 

 jedino je USB ostao na 2.0, koji je razlog da ne ubace nešto brže

12 godina
offline
Xiaomi Mi 10

https://www.androidauthority.com/xiaomi-mi-10-price-expensive-1083350/

 

Evo, nismo jedini koji se pitamo zašto je toliko skuplji od Mi 9 :D

 

Skuplji čipset, duplo skuplja memorija, duplo skuplji ekran....

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
R36 kaže...

Nije problem zakrivljeni ekran...nego UFS 2.1 a ne UFS 3.0, i LPDDR 4x a ne LPDDR 5. Zato ce i cijena biti primjerena navedenom.

 Evo kolega ipak će imati LPDDR 5 i UFS 3 i WiFi 6 i stereo zvučnike i još puno lijepih stvarčica za više nego pristojnu cijenu. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
gnomisa kaže...

U zadnje vrijeme ne vjerujem ni malo tom Dxomarku (više gsm areni). Svaki novi flagship im pobere najviše bodova za kameru. Plaćenici. No to ne znači da ne vjerujem da će MI10 imati odličnu kameru. Samo treba vidjet hoće li i dalje softver od kamere biti smeće pa bumo opet gcam instalirali. Ovov za zvuk me čak ne iznenađuje, gadno su se opekli sa zvukom (u videu) na Mi9.

Pa ne trebaš ti njima vjerovati, ja previše ocjene ni ne gledam, ali imaš konkretne usporedne primjere pa sam pogledaš i odlučiš koja je fotka bolja.

Na Mi Note 10 je stock kamera skroz u redu, čak i nema potrebe za gcamom.

 

Carina007 kaže...

 

Naravno da su rezultati "fejkani" i pristrani (vjerojatno je lovica u pitanju)

 

Dakle, nema 0,0001% šanse da da je kamera Xiaomi Mi Note 10 bolja od P30 pro, Note 10+, Mate 20 pro...

 

Ako ste imali prilike koristiti sva 4 mobitela, onda znate da Xiaomi ne da nije bolji nego još puno puno zaostaje.

 

Ne želim umanjivati kvalitetu kamete od Mi 10 pro, sigurno će biti vrhunska, ali ne za broj 1.

 

Fan sam xiaomija, još uvijek su value for money, ali njihove kamere/slike nisu još uvijek na razini Huaweia i Samsunga

 

Itekako ima, koristio sam sve navedene uređaje i Mi Note 10 može izvuči najbolju fotku. Naravno negdje jedan ima malu prednost, negdje drugi, ali u globalu je po meni Mi Note 10 najsposobniji. Razlika se najviše vidi na automatici, znači tu je Huawei bolji, ali tko koristi manualu (pro) taj će na Mi Note 10 izvući vrhunsku fotku. Samsung mi je osobno najlošiji od nabrojane trojke. Naravno ako gledaš fotke na 6" ekranu onda je to druga priča jer se tu detalji gube i dominira saturacija koja mnogima godi, ali nema veze sa realnošću. No naravno dušu dalo za "fejk" instagram fotke.

 

ocean77 kaže...

 

 

Ako govorimo o decidiranom "night mode" onda je Huaweiev sigurno bolji jer je ovaj na Mi Note 10 skoro pa neupotrebljiv.

Srecom night mode ni ne treba jer i sa auto mode se dobije odlican rezultat, a sa PRO pogotovo...mislim na nocne uvjete tipa gradske ulice ili bilo koja situacija gdje postoji nekakav rasvjeta,

Sto se videa opcenito tice, Huawei je bolji kako je kolega napisao jer se kamere mogu mijenjati za vrijeme snimanja videa, a Xiaomi mi se vise svidja jer video izgleda "vise profesionalno" zbog 2x veceg senzora pa daje lijep DOF.

Isto vrijedi i za fotke...kada sve zbrojim i oduzmem meni se vise svidja M Note 10 jer sam vise za eksperimentiranje, izvlacenje maksimuma, koristenje PRO mode dok je Huawei bolji za prosjecnog korisnika koji od automatike ocekuje da mu sve odradi...upalis AI i imas 99% uspjesnih fotki.

Mi Note 10 je druga kategorija i tko zeli maksimum mora imati nekog predznanja o fotografiji i manualnim postavkama.

Meni je taj mob cisti uzitak za koristenje, zadnji u kojem sam tako uzivao je bio LG G4 koji je za ono vrijeme imao odlican manual mode.

 

Vezano za Mi 10, pogledao sam malo uzorke na DxO i vec na prvoj slici mi se nije svidio.

Software dosta pegla detalje i unistava ih pa na CROP-u lica ljudi izgledaju plasticno.

Evo usporedba iste scene sa Mi Note 10...Mi Note 10 ima vise šuma, ali i oku ugodniju sliku...lice ove zene ne izgleda plasticno.

 

 

 

Upravo tako, nema se tu što puno dodati. Vezano za video meni Xiaomi ima bolji video i stabilizaciju, ali mana je ta nemogućnost promjene kamere. Vjerujem da će se to moći na Mi 10.

Po pitanju uzoraka, to je ako se ne varam 100% crop na 27MP (108MP), već na 50% je dojam potpuno drugačiji. Treba i računati da je test odrađen s "prototipom", sigurno će se to još uštimati narednih mjeseci.

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
CyberDemonVZ kaže...

https://www.androidauthority.com/xiaomi-mi-10-price-expensive-1083350/

 

Evo, nismo jedini koji se pitamo zašto je toliko skuplji od Mi 9 :D

 

Skuplji čipset, duplo skuplja memorija, duplo skuplji ekran....

 Pa u biti razlika u cijeni je minimalna. Evo malog podsjetnika. 10 Pro verzija je i jeftinija od 9 Pro. Ovo su startne cijene za devetku i desetku.

 

– Xiaomi Mi 9 (6GB/64GB) – 491$
– Xiaomi Mi 9 (8GB/128GB) – 521$
– Xiaomi Mi 9 (8GB/256GB) – 550$
– Xiaomi Mi 9 Transparent Edition (8GB/256GB) – 741$

– Xiaomi Mi 9 Pro (8GB/256GB) – 755$

– Xiaomi Mi 9 Explorer Edition (8GB/256GB) – 892$

 

– Xiaomi Mi 10 (8GB/128GB) – 573$
– Xiaomi Mi 10 (8GB/256GB) – 615$
– Xiaomi Mi 10 (12GB/256GB) – 673$
– Xiaomi Mi 10 Pro (8GB/128GB) – 716$
– Xiaomi Mi 10 Pro (12GB/256GB) – 788$
– Xiaomi Mi 10 Pro (12GB/512GB) – 859$

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.2.2020 23:24 (mzopg).
13 godina
offline
Xiaomi Mi 10
Cijena bi bila i manja da Qualcomm nije obvezao uz 865 procesor i 5G modem koji nije integriran u SoC. To bi recimo super pasalo vanilla Mi 10 da ima još nižu cijenu.
Ovako svi koji uzimaju 865 moraju imati i 5G pa cijena prilično visoka.
Baš me interesiraju stereo zvučnici. Meni na 7T su odlični, S10 imao isto jako dobre, ali ako su na Mi 10 2 potpuno ista zvučnika, to je jedna druga liga.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
zuper kaže...
Cijena bi bila i manja da Qualcomm nije obvezao uz 865 procesor i 5G modem koji nije integriran u SoC. To bi recimo super pasalo vanilla Mi 10 da ima još nižu cijenu.
Ovako svi koji uzimaju 865 moraju imati i 5G pa cijena prilično visoka.
Baš me interesiraju stereo zvučnici. Meni na 7T su odlični, S10 imao isto jako dobre, ali ako su na Mi 10 2 potpuno ista zvučnika, to je jedna druga liga.

Ako se radi usporedba po RAM/ROM razlika je oko 50$, skroz ok.

Meni je veća šteta što obična verzija nema tele već makro i depth senzore, nisam oduševljen s tim.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
CyberDemonVZ kaže...

https://www.androidauthority.com/xiaomi-mi-10-price-expensive-1083350/

 

Evo, nismo jedini koji se pitamo zašto je toliko skuplji od Mi 9 :D

 

Skuplji čipset, duplo skuplja memorija, duplo skuplji ekran....

 MA da..generalno svi mobiteli poskupljuju....sad ispada da je bolje uzet ajfon od samsunga koji košta skoro isto...

12 godina
offline
Xiaomi Mi 10

 

Dobar unboxing

 

 

Može netko potvrditi?

Na Mi 10 proizvođač ekrana je TCL (proizvođač TV-a), a na Mi 10 Pro je Samsung?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi 10

 

Test brzine otvaranja aplikacija, otključavanja, downloada, usporedba s iPhoneom...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Stigli Mi 10 i Mi 10 Pro na geekbuying.

Al ko da i nisu. Neću ni linkove stavljati....

 

Cijene od 800 do 950 USD i 1000 do 1100 USD.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
CyberDemonVZ kaže...

Stigli Mi 10 i Mi 10 Pro na geekbuying.

Al ko da i nisu. Neću ni linkove stavljati....

 

Cijene od 800 do 950 USD i 1000 do 1100 USD.

 Ma to su njihove presale fore ili kad nemaju nešto na lageru. Gledam isto tako neke laptope koje sam kupovao po 300-400$ sad ih trenutno nema ili su presale i cijena je gotovo dupla. Vidjeti ćemo kako cijena ide dolje za dvadesetak dana kad krene masovna prodaja. Ovo sad je app prodaja za one koji moraju imati najnoviji uređaj prije svih, pa će to i platiti. 

10 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice