Mi Hrvatska/Mi Croatia

poruka: 3.786
|
čitano: 1.068.691
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Pa uoravo to i govorim.

Ja imam global rom, a interesirao me xiaomi eu (baziran na china) i to je to.

 

Meni se čini da ovim pustim romovima nisu zbunjeni samo korisnici, već i zaposlenici u unutar same firme :).

 

Kako god, rečeno mi je da gubim jamstvo ako mijenjam rom koji dolazi stock na uređaju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
XXX-Man kaže...

Postoji više verzija službenih romova. Razlik ase vidi u predzadnja 2 slova u nazivu.

..

 

Također postoji xiaomi.eu rom koji je prerađena verzija kineskog (CN) roma.

 Koja slova njemu pišu?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
zabranjeniples kaže...

Pa uoravo to i govorim.

Ja imam global rom, a interesirao me xiaomi eu (baziran na china) i to je to.

 

Meni se čini da ovim pustim romovima nisu zbunjeni samo korisnici, već i zaposlenici u unutar same firme :).

 

Kako god, rečeno mi je da gubim jamstvo ako mijenjam rom koji dolazi stock na uređaju.

 ti se moras dogovoriti sam sa sobom prvo

 

kod nas kad kupis telefon dobit ces ili global MI rom, ili global EU rom tj eea, pogledaj predzadnja 2 slova kako je i receno, s obzirom da kazes da imas 12.0.18.0 ja koliko vidim po netu ti imas EEA rom tj globalni eu rom (12.0.18.0 QJDEUXM)

a ovo sto pricas xiaomi.eu to je nesto drugo

 

znaci bjelic il tko vec je upravu kad kaze da imas eu rom, eu rom, nije isto sto i xiaomi.eu, zbunjujes sam sebe

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.1.2021 17:13 (16OR).
14 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
16OR kaže...

 ti se moras dogovoriti sam sa sobom prvo

 

kod nas kad kupis telefon dobit ces ili global MI rom, ili global EU rom tj eea, pogledaj predzadnja 2 slova kako je i receno, s obzirom da kazes da imas 12.0.18.0 ja koliko vidim po netu ti imas EEA rom tj globalni eu rom

a ovo sto pricas xiaomi.eu to je nesto drugo

 

znaci bjelic il tko vec je upravu kad kaze da imas eu rom, eu rom, nije isto sto i xiaomi.eu, zbunjujes sam sebe 

Ne moram se ja ništa dogovarat sam sa sobom, nego ti moraš čitat s razumijevanjem.

 

Citiram sam sebe iz prvog posta ''a oni mene uvjeravaju da nije istina da imam global stable, nego eu rom''.

Kopiram mail od Bjelića ''Poštovani, nemojte mijenjati sustav na uređaju. Svakako bi izgubili jamstvo ako mijenjate sustav. Vi imate EU rom na uređaju, a ne globalni rom.''

Ako na uređaju piše global stable, to je onda globalni stabilni u prijevodu.

To što taj globalni postoji u više verzija, ne mijenja činjenicu da je globalni rom, ali za eu.

Opet kažem, upit sam posla za Xiaomi eu rom, pa citiram svoje pitanje u mailu ''Ukoliko stavim Xiaomi eu rom umjesto global, dali se gubi jamstvo?''.

 

Ovo pitanje je bilo čisto informativno, a ne da ću baš sad letit mijenjat rom.

Mislim da je sve razumljivo maksimalno.

Ili kad je Xiaomi u pitanju treba razgovarat u šiframa, da bi se razumjelo o čemu se radi ?

13 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

ukazao sam ti sta znaci global rom, sta znaci eu rom, to sto je tebi isto eu rom i xiaomi.eu to je tvoj problem

 

''Vi imate EU rom na uređaju, a ne globalni rom'' ovo je potpuno tocno i tu sva prica pocinje i zavrsava, a to sto oni nisu shvatili da ti zelis custom tj xiaomi.eu rom to je njihov problem

nasla se dva zbunjena, a ja moram citati s razumijevanjem

 

sretno dalje

 
3 1 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
zabranjeniples kaže...

Ne moram se ja ništa dogovarat sam sa sobom, nego ti moraš čitat s razumijevanjem.

 

Citiram sam sebe iz prvog posta ''a oni mene uvjeravaju da nije istina da imam global stable, nego eu rom''.

Kopiram mail od Bjelića ''Poštovani, nemojte mijenjati sustav na uređaju. Svakako bi izgubili jamstvo ako mijenjate sustav. Vi imate EU rom na uređaju, a ne globalni rom.''

Ako na uređaju piše global stable, to je onda globalni stabilni u prijevodu.

To što taj globalni postoji u više verzija, ne mijenja činjenicu da je globalni rom, ali za eu.

Opet kažem, upit sam posla za Xiaomi eu rom, pa citiram svoje pitanje u mailu ''Ukoliko stavim Xiaomi eu rom umjesto global, dali se gubi jamstvo?''.

 

Ovo pitanje je bilo čisto informativno, a ne da ću baš sad letit mijenjat rom.

Mislim da je sve razumljivo maksimalno.

Ili kad je Xiaomi u pitanju treba razgovarat u šiframa, da bi se razumjelo o čemu se radi ?

 Ipak se zbilja moraš sam dogovoriti sa sobom.

 

Tako je, imaš Xiaomi EU rom tu su u pravu.

Točno su odgovorili na tvoje pitanje. Pitao si ih da li smiješ staviti Xiaomi EU rom.

 

Ono što si ti mislio je da li smiješ staviti rom sa xiaomi.eu stranice, a to je različito od onog što si pitao. (I ne, ne smiješ.)

 

Nije sigurno Bijelić kriv što ti ne razumiješ što želiš pitati...

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
8 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Smiješ
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Nigdje nisam rekao da je Bjelić kriv za nešto, jer se ništa nije ni dogodilo.

 

Ali dobro, recimo da sam se ja krivo izrazio, što je sasvim u redu obzirom na kupus s njihovim uređajima i romovima.

Ali ako imaš rom na kojem piše global stable, taj naziv nisam ja izmislio, to je valjda nekakav službeni naziv, onda ne možeš reć da to nije globalni rom ?

To je globalni rom, koji u ovom slučaju dolazi s oznakom za eu tržište ?

 

Ili sam potpuno u krivu i ništa mi više nije jasno s ovim kupusom.

Kalo god, zna se na šta sam mislio, dal se može skinut ovaj global stable i stavit onak sa xiaomi.eu, a da se ne izgubi jamstvo i to je to.

Odgovor je da ne može i to je sve što sam tražio.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.1.2021 23:38 (zabranjeniples).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Wait, what? :D

 

Xiaomi MI Air charge? True wireless charging, coming soon?!

 

Wireless punjenje na nekoliko metara od stanice! :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.1.2021 15:07 (CyberDemonVZ).
Moj PC  
0 0 hvala 1
3 godine
protjeran
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Pozdrav, imam Xiaomi Redmi 9C kupljen prošlo ljeto u Bjelića. Imam problem s njim, mob je jako usporen, to se dobro vidi kod korištenja Chromea i Facebook appa. Skrolanje ide trzavo, animacije nakon otključavanja moba otiskom prsta idto primjetno tzaju. Jednom sam ga restirao i bilo je bolje ali nakon 15ak dana sve se opet usporilo. Neznam kako da ovo reklamiram a da mi prođe? Oni ga tamo isto mogu resetirati i dobiti na brzini odmah ali kako kažem nakon nekog vremena opet se jako uspori?

Jel moguće da je to greška u mobitelu, znam da je low end ali opet po speckama morale bi bar sučelje i te osnovne aplikacije raditi bez problema?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Mogu po sebi reci za mi9t koji je jaci model pa se dogode trzavice nakon cca 5 dana od restarta, i to sve otkako je dosao miui 12

 

Ne koristim primarno chrom ni face app, ALI znalo mi se desavati na operi i na chromu da trza kad sam na faceu, dok na stock miui pregledniku NIKADA, radi kao podmazano

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Imam pitanje za one koji  imaju Mi Tv Box S, zanima me kako odnosno na koji način se sve aplkacije mogu "obrisati" iz Radne memorije? Odnosno da ne stoje u task manageru....

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Gale92 kaže...

Imam pitanje za one koji  imaju Mi Tv Box S, zanima me kako odnosno na koji način se sve aplkacije mogu "obrisati" iz Radne memorije? Odnosno da ne stoje u task manageru....

 Nije da se sjećam napamet ali u postavkama kad dođeš na verziju androida klikaš sumanuto da ti izbaci poruku da si postao developer, pa ideš u te opcije - nova stavka u postavkama i ima negdje da ne drži procee u pozadini - možeš limitirati broj ili tako nešto.

Što te muči? Nije da će ti to pomoći nešto

13 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
zdgrunf kaže...

Što te muči? Nije da će ti to pomoći nešto

 Primjetio sam kada koristim aplikaciju YouTube da nakon 2 3 ulaska, izlaska u i iz aplikacije te opet ulaska, mi se pojedini video sadržaji zamrznu. Bez obzira koji WiFi bude spojen. Shvatio sam da "jedino pomaže" restart uređaja, onda bude sve uredu...

16 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Gale92 kaže...
zdgrunf kaže...

Što te muči? Nije da će ti to pomoći nešto

 Primjetio sam kada koristim aplikaciju YouTube da nakon 2 3 ulaska, izlaska u i iz aplikacije te opet ulaska, mi se pojedini video sadržaji zamrznu. Bez obzira koji WiFi bude spojen. Shvatio sam da "jedino pomaže" restart uređaja, onda bude sve uredu...

 Tako je, S opet ima bug u zadnjem upgradeu. Izašao je neki novi update koji to navodno rješava. Nemam S pa nisam skroz u toku ali provjeri na FB grupi Mi box android tv users i Mi box beta testers

13 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
zdgrunf kaže...

 Tako je, S opet ima bug u zadnjem upgradeu. Izašao je neki novi update koji to navodno rješava. Nemam S pa nisam skroz u toku ali provjeri na FB grupi Mi box android tv users i Mi box beta testers

 Meni je posladnja nadogradnja listopad 2020 (nakon toga javlja da nema nadogradnji).....

15 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Nadogradio sam Xiaomi Redmi Note 8 na MUIU 12.0.3 i više mi ne radi Hotspot. Spoji se na laptop, ali slabo daje vezu, stranice se učitavaju cijelu vječnost. U čemu je stvar? Ima li riješenja za ovaj problem?

Na staroj verziji je sve radilo bez problema. Na koji način mogu vratiti staru verziju?

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Pozdrav,

Prije godinu dana, možda čak i više, kupio sam si Xiaomi Wireless Car Charger sa eBaya, i koristio sam ga na način da ga utaknem u ventilaciju. Nedavno sam promijenio auto, i ne mogu ga na isti način koristiti, već moram koristiti onu ljepljivu dršku, konektor, (na slici) i onda za njega zakačiti punjač. 
 

 

Mene zanima gdje mogu kupiti dodatni takav konektor, jer postoji realna opcija da neću dugo imati ovaj automobil, a volio bih koristiti držač/punjač i dalje.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Alfredo nr.2 kaže...

Nadogradio sam Xiaomi Redmi Note 8 na MUIU 12.0.3 i više mi ne radi Hotspot. Spoji se na laptop, ali slabo daje vezu, stranice se učitavaju cijelu vječnost. U čemu je stvar? Ima li riješenja za ovaj problem?

Na staroj verziji je sve radilo bez problema. Na koji način mogu vratiti staru verziju?

 Mislim da nikako, moras imati otkljucan bootloader da bi se mogao vratiti na "nizu" verziju.

Probaj factory reset (tvornicki reset) pa probaj s tim. Nakon svake vece nadogradnje (u ovom slucaju sa MIUI 11 na MIUI 12) je pozeljno napraviti tvornicki reset kako bi sve funkcioniralo kako spada.

15 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Nocio kaže...
Alfredo nr.2 kaže...

Nadogradio sam Xiaomi Redmi Note 8 na MUIU 12.0.3 i više mi ne radi Hotspot. Spoji se na laptop, ali slabo daje vezu, stranice se učitavaju cijelu vječnost. U čemu je stvar? Ima li riješenja za ovaj problem?

Na staroj verziji je sve radilo bez problema. Na koji način mogu vratiti staru verziju?

 Mislim da nikako, moras imati otkljucan bootloader da bi se mogao vratiti na "nizu" verziju.

Probaj factory reset (tvornicki reset) pa probaj s tim. Nakon svake vece nadogradnje (u ovom slucaju sa MIUI 11 na MIUI 12) je pozeljno napraviti tvornicki reset kako bi sve funkcioniralo kako spada.

 Riješio sam. Trebalo je obrisati sve vezano uz internet u opcijama. 

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
4 godine
protjeran
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Mi-Hrvatska možete pojasniti ovo lažno oglašavanje ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

A šta tebe točno tu muči? Lijepo piše, već od.

 

Sigurno verzija od 256GB neće biti te početne cijene.

Moj PC  
2 1 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Dardevil kaže...

A šta tebe točno tu muči? Lijepo piše, već od.

 

Sigurno verzija od 256GB neće biti te početne cijene.

 ne razumijem cemu oglasavati onda vec od 4300 ?
 ako nemaju u ponudi model koji starta s tom cijenom

 koji god da to model je ? bilo 128 sa satom bez sata.
 

 znas ako oglasim negdje tepisi vec od 500kn
 onda ocekujes kad udes na link da bude makar jedan za 500kn
 a ostalih 10 neka budu i 50k ako treba. a ne da oglasis jedno
 a kada netko klikne bude drugo.

 ne razumijem zasto oglasavati/prodavati nesto sto nemas ?

 

8 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Pozdrav, saljem redmi note 8 pro na popravak, jos ima garanciju.

Pretpostavljam da ga trebam staviti na tvornicke postavke.

Nakon popravka bi zelio da na njemu bude sve ono sto sam imao prije.

Moze netko objasniti starom covjeku kako to napraviti najednostavnije?

Hvala
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
punta arenas kaže...
Pozdrav, saljem redmi note 8 pro na popravak, jos ima garanciju.

Pretpostavljam da ga trebam staviti na tvornicke postavke.

Nakon popravka bi zelio da na njemu bude sve ono sto sam imao prije.

Moze netko objasniti starom covjeku kako to napraviti najednostavnije?

Hvala

 Mislim da ne trebate stavljati ništa na tvorničke postavke, oni će to možda učiniti , zavisi o kvaru. I zavisi o tome smeta li vam da vam da oni tamo mogu vidjeti vaše poruke, fotografije i ostalo. Što se tiče vraćanja stvari kasnije, ako vam oni sve obrišu, kad se prijavite sa svojim google acountom on bi vam trebao vratiti sve kako je i bilo. Jedino je pitanje fotografija, ako ne znate kako možda možete zamoliti njih da vam ih prebace na neki stick. Neki mobiteli automatski fotografije stavljaju na google pa su vam u tom slučaju sigurne, a ako ne onda bi ih morali sad nekako bekapirati. 

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
7 godina
neaktivan
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Pozdrav svima,

 

unaprijed se ispričavam ukoliko je tema već prožvakana, ali eto...možda nekome pomogne...

 

Subota popodne, Mi Mix3 mi padne i 8 put, i naravno, ekran veli bye bye

Odem u Arenu, kupim Redmi 9 za preživjeti, otvorim nalog, i čekam da vidim cifru

Usput, fon kupljen u Mi Store Shenzhen, osobno - dakle, nikakvi čudnovati kljunaši sa weba

 

E, sad ide službeno očitovanje jutros : Uređaj smo vratili nazad jer se on ne može kod nas popravljati. Problem je to što Vam nije aktivirano europsko jamstvo a Xiaomi onda odmah odbija bilo kakav popravak uređaja. Danas ili jućer se trebao uređaj vratiti nazad u Mi Store Arenu.

 

Komentari ?

Ne bi li njihov posao trebao biti i servis, na kojem BTW, zarađuju više nego na prodaji ?

Nema nikakvih obaveza u post- prodaji, obtirom da su registrirani / ekskluzivni zastupnik ?

Of course, alternativni serviseri, da ih ne imenujem, su iz rukava ponudili 2 opcije OLEDa, original i zamjenski, dobavljivo u 24 sata ( za relativno egzotični model..)

Znači, oni mogu, ali velezastupnika baš zaboli za image i brand u cijelini ???

Naravno da sam spreman pisati i odgovornima, ali , eto, da čujem i vaša mišljenja, te da imate upozorenje kod kupnje kod svih ostalih prodavatelja..

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Trebam pomoć, ne mogu se odjaviti  sa mi account-a

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Trebam pomoć, ne mogu se odjaviti  sa mi account-a

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Prvo isključi " pronađi uređaj "
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

Gdje se to nalazi

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice