Windows 7 trikovi za olakšavanje rada

poruka: 7
|
čitano: 11.698
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 trikovi za olakšavanje rada

Većina nas forumaša ima Windows 7, ali međutim pošto je taj OS novi za sviju nas, teško ga je koristiti (nervozni smo ako nešto nije kao na XP-u ili Visti) i da, znam da ima nekoliko ovakvih tema, ali ovdje ću staviti neke tipične trikove koji će olakšati život svima, a ne samo početnicima

 

E, pa započnimo

 

1. Windows key + strelica lijevo - premješta trenutno otvoreni prozor na lijevu stranu

 

2. Windows key + strelica desno - premješta trenutno otvoreni prozor na desnu stranu

 

3. Windows key + strelica gore - radi restore/maximize opciju na otvoreni prozor

 

4. Windows key + strelica dole - minimizira aktivni prozor

 

5. Oni koji su navikli na Windows Vista taskbar, (male ikone i start opcija preko granice taskbara) ili tako žele - desni klik na taskbar -> properties i zatim staviti štrihić na "Use small icons"

 

6. Oni sretnici koji imaju više monitora priključenih na jedan računar, i žele lakše premještati prozor sa monitora na monitor postoji i skraćenica - Windows dugme + Shift + strelica desno (ili lijevo)

 

7. Ako pritisnete Windows dugme + 1, desi se sljedeće - ako vam je npr. Mozilla Firefox prva po redu u taskbaru, jednostavno će se prozori pomicati (slično kao alt + tab, samo što to radi za prvu ikonu u taskbaru)

 

8. Nema više desnog klika na file, properties pa "Run as administrator" sada jednostavno možete držati CTRL + SHIFT tokom otvaranja programa i program će se otvoriti preko administratora

 

9. Windows gumb + Home - zatvori sve prozore osim otvorenog

 

10. Windows gumb + Space - provirite na desktop

 

11. Windows gumb + - (minus) - zoom out

 

12. Windows gumb + + (plus) - zoom in

 

13. Windows gumb + TAB - 3D pregled otvorenih prozora

 

14. Alt + D - fokusiraj se na adress bar

 

u temu možete dodati još neke oriđiđi skraćenice koje će vam olakšati svakodnevni rad na Windowsima 7.

NOBODY wants you, NOBODY loves you, NOBODY misses you, NOBODY needs you, NOBODY cares about you, NOBODY makes you happy, dont cry My name is NOBODY!!!
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.12.2009 22:53 (BannedOnThisForum).
Moj PC  
7 0 hvala 9
14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 trikovi za olakšavanje rada

Refresh temu - dodao sam još pokoje skraćenice, svaki dan po malo :)

NOBODY wants you, NOBODY loves you, NOBODY misses you, NOBODY needs you, NOBODY cares about you, NOBODY makes you happy, dont cry My name is NOBODY!!!
Moj PC  
2 0 hvala 3
14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 trikovi za olakšavanje rada

1. Windows + D - prebacivanje na desktop, ponovnim pritiskom vraća sve prezhodno otvorene prozore

 

2. Windows + M - spustite sve prozore

 

3. Windows + U - otvara "Ease of Acces Center"

 

4. Windows + F - otvara search window

 

5. Windows + G - stavlja sve gadgete na focus sa strane dok je prozor otvoren

 

6. Windows + X - otvara "Windows Mobility Center"

 

7. Windows + R - pokreće "Run"

 

8. Windows + E - pokreće "Windows Explorer"

 

9. Windows + L - "zaključava" računar

 

10. Windows + Pause (Break) - otvara "System Properties"

 

11. F1 - help

 

12. F3 - search

NOBODY wants you, NOBODY loves you, NOBODY misses you, NOBODY needs you, NOBODY cares about you, NOBODY makes you happy, dont cry My name is NOBODY!!!
Moj PC  
2 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Windows 7 trikovi za olakšavanje rada

Ctrl + Shift + Esc - Task Manager (Umjesto Ctrl + Alt + Del...)

0100001001101111011010100110000101101110
Moj PC  
5 0 hvala 4
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 trikovi za olakšavanje rada
Ima još neko da zna još?
NOBODY wants you, NOBODY loves you, NOBODY misses you, NOBODY needs you, NOBODY cares about you, NOBODY makes you happy, dont cry My name is NOBODY!!!
13 godina
neaktivan
offline
Windows 7 trikovi za olakšavanje rada

Ctr + Alt spusta prozor kad si u igri :P {#}

There is a fine line between fishing and standing on the shore like an idiot !!!!!!!!!!! Mogu vjerovat da roda donese malu bebu, al da pauk odnese auto,....pa nemojte me hebat !!!
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 7 trikovi za olakšavanje rada

ctrl + windows key + s - potpuno spremanje otvorene web stranice ( vrijedi za firefox, za ostale preglednike nisam siguran da radi )

windows key + p - služi za prebacivanje načina prikaza na monitorima, projektorima u win 7 ( computer only - duplicate prikaz - extend prikaz - projector only )

 

sve se mijenja, samo mi je google konstanta...
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice