Windows 7 - općenito izdvojena tema

poruka: 5.032
|
čitano: 1.259.879
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
Branimir2412 kaže...

Ma slažem se s tobom, no nije mi točno jasno kako je ovo moguće na slici.

 mozda imas SSD i usb 3.0???
Konfa: athlon x2 5000+ BE @3,0Ghz / HD4870 2D(250,237)- 3D(800,781) / 2x2GB kingmax 800MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / Gigabyte MA 770-ds3 rev2.0/ logitech x-530 LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd) MSN- drazen016@net.hr
16 godina
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja

Ma naravno Smijeh

AMD Athlon64 X2 6000+, oc 6400 || Sapphire HD3870 512MB GDDR4 || 4 x 2Gb Kingmax, 800Mhz || Asus M2R32-MVP || HDD Segate 250Gb, 16Mb || Chieftec power supply 650W Turbo Series
15 godina
neaktivan
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

ma nemoj citat sta pise u tom prozoru.

ja sam jednom kopiral neki fajl, pisalo je prostalo 4h, a bilo je gotovo za 10 sek. Neodlučan

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

ja imam instaliran win7 i win xp al sad mi nece pokrenut 7

 

mlađo
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

moze mi tko pomoc

mlađo
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
mlađo141 kaže...

ja imam instaliran win7 i win xp al sad mi nece pokrenut 7

 

 imao si xp pa instalirao sedmicu?

Kako mislis pokrenut? Dali nemozes odabrat windows 7 pri bootu ili?

Konfa: athlon x2 5000+ BE @3,0Ghz / HD4870 2D(250,237)- 3D(800,781) / 2x2GB kingmax 800MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / Gigabyte MA 770-ds3 rev2.0/ logitech x-530 LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd) MSN- drazen016@net.hr
16 godina
protjeran
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

Kako u Windows 7 doći do foldera Local settings (Temp).

U control panelu sam na Folder options odabrao -show hidden files and folders.Gdje ga naći?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
Gion kaže...

Kako u Windows 7 doći do foldera Local settings (Temp).

U control panelu sam na Folder options odabrao -show hidden files and folders.Gdje ga naći?

 
Hm, recimo da možeš gore u polje za adresu upisati %temp% :)
16 godina
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
Gion kaže...

Kako u Windows 7 doći do foldera Local settings (Temp).

U control panelu sam na Folder options odabrao -show hidden files and folders.Gdje ga naći?

 Recimo da je Win 7 na C disku. Onda je to C:\Users\TVOJE_IME\AppData\Local\
AppData je hidden folder pa moraš uljučiti da ga vidi.
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Gigabyte EP35-DS3 | Intel C2D E8200 @3.2 GHz | Gigabyte HD4850 | 2 GB Kingmax PC 6400 | Chieftec 550 W
15 godina
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
Hyperion kaže...

Dobio sam drugu verziju windows 7 64-bit ovaj put skinute sa www.microsoft.com i opet problem.

 

Instalacija ide dobro dok nedođe do 50% expanding files (2. korak) i javlja mi ovaj error.

 

Prvo sam probao na sata II przilici , sad sam probao na IDE przilici sa kratkospojnikom na cable select(opet isto) i trenutacno probavam sa kratkospojnikom na master.

Ako to neuspije onda stvarno vise neznam u cemu je problem???

 

EDIT: nije ni na master pomoglo!

 Rijesio tako da sam sprzio image od win7 na dvd sa postavkom brzine przenja na 1x.
Konfa: athlon x2 5000+ BE @3,0Ghz / HD4870 2D(250,237)- 3D(800,781) / 2x2GB kingmax 800MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / Gigabyte MA 770-ds3 rev2.0/ logitech x-530 LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd) MSN- drazen016@net.hr
16 godina
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

Evo da ne otvaram novu temu imam jedno pitanje vezeno za W7...

Uzeo sam si netbook Asus Eee i planiram na njega staviti W7, pa me zanima jel imam kakvih nedostataka, rade li driveri i sl. ?

WZF?!?...I'm...going....Home
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja

Za moju malo stariju Toshibicu s poprilicno nestandardnom grafickom (nVidia GeForce Go 7600) bilo je problema na pocetku, ali je sve sredio Windows Update. Kako vjerojatno imas noviji laptop sa standardnijom grafickom, to mozda niti nece biti potrebno. U principu, ako radi na Visti, radit ce i na 7. Uzivaj!

S štovanjem, brahle!
16 godina
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

Gdje skinete drivere za sedmicu? Ili koristite od viste?

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
rade driveri od viste na sedmici. i driveri od win2000 (isprobano i radi)
Intel Celeron D 3.09 gHz, 2 GB DDR400, GeForce 8400 GS 512, Seagate Barracuda 160GB + Seagate Barracuda 80GB, LG Flatron W1934S
15 godina
neaktivan
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

Čitao sam po webu samo pohvale na račun Windowsa 7 beta 7000 verzije.A od kada sam to čudo instalirao sami problemi.Naravno zadržao sam Vistu na prvom hardu, a na drugi stavio tu nesretnu sedmicu.A sada opis neugodnog iskustva.

 

Instalirao sam sedmicu na drugi disk, a radi se o pata 80 GB hardu koji radi u udma-5 modu.Disk je ispravan i kada sam nekad davno instalirao na njega Vistu, dobio je ocjenu 5.2, no windows 7 ocjenio ga je sa 2.1, zašto, sam bog zna.Uključene su sve advanced opcije, disk radi i pod sedmicom u udma-5 modu, nema bad sektora.U device manageru svi drajveri uredno instalirani, nema konflikta itd.. pa ti vidi.

 

Slijedeće, naravno i sa gore navedenim problemom sve je radilo sa zadovoljavajuće, sučelje je brže nego u Visti, prozori se otvaraju brže, star izbornik je življi, itd. No problemi počinju kada sam instalirao nešto gadgeta, utorrent, norton security suite 2009 (za koji ekipa kaže da njima radi pod 7 bez problema, a i meni je instalacija prošla glatko) i još par programćića.

 

Eh, odjednom stvari postaju mutnijeeee, iz nepoznatih razloga često se rušio explorer, ili tabovi u internet exploreru, kod kopiranja fajlova zamrznuo bi se prozor, ili bi kopiranje bilo trzavo (malo ide, malo ne ide), utorrent klijent bi skinuo samo 99% datoteka, a onda stao bez objašnjenja, muzika zna ponekad zabrejkati, ne često ali zna se desiti, jednom ili dva puta mi se smrzlo sve, što sam odledio sa task managerom.Uglavnom relativno često se ruši explorer, ili dolazi do trzajućeg izvođenja.Zamorno.Eh sada bi neki mogli reći, "što si stavljao antivirus ?" ali, pa što da radim sa sustavom bez antivirusa, pa to je osnova osnovi, ako sa tim ne radi kako treba, onda ne radi nikako.Eto.

 

Velika zamjerka mi je nedostatak dreamscene podrške, jer mi treba za deskscapes, hebeš desktop pozadinu ako nije aktivna (animacija ili filmić), koristim navedene pozadine od izlaska Viste, i stvarno mi je desktop pušiona ako je statičan, ma kaj na njega stavio.Eh sad, skinuo sam kao fol neki dreamscene za windowse 7 i instalirao ga, ali za sada to ne radi.Veliki minus.Jedino što mi se stvarno sviđa i korisno je super taskbar, i one live preview funkcije, grupiranje aktivnih programa i slično, to je stvarno ergonomatski napravljeno, nauči se čovjek na to u roku odmah.Što se tiće sućelja, ostalo je manje više isto ko i u Visti.

 

Šro se tiće potrošnje sistemskih resursa sedmica je stvarno lakša od Viste, ali ne puno, sa instaliranim nortonom 2009, utorrentom, i messangerom, te aplikacijom za mišonju potrošilo se nekih 1000-1100 MB rama, dok u Visti imam mali milion aktivnih aplikacija i trošim 1500 MB rama, sa obzirom da imam u Visti 32 bita 3.3 GB tih 400-500 MB mi ne predstavalja neki faktor, što se tiće procesora, sedmica se idla na nekih 3-4 % a Vista na 4-9 %, zanemarivo, naročito jer sad svi polako već imamo quadove.

 

Eh sad može se tu pričati o boljoj optimizaciji potrošnje resursa kod korištenja ostalih aplikacija, ali zasad dok je sedmica u beti, to nema previše svrhe.Naveo sam samo kako se sustav ponaša od nule, pa do instalacije osnovnih aplikacija tipa antivisurni paketi i slično.Nakon čega i nisam baš ostao impresioniran navodnom stabilnošću ove bete.Ma što se ekipa dernjala po webu, a načitao sam se dosta takvih pohvala, u principu sustav se fino ponaša dok ne instaliraš neke osnovne programe, a onda mila majko.A šta da radim sa golim sustavom, stvarno ne znam, ekipa po webu instalira sustav, klikče po izbornicima i start meniju , možda otvori notepad i paint.

 

Na sve to "testiranje" potroše cirka 15 minuta, i onda pravac web, gdje onda zaredaju hvalospjevi, ode mikrosoftovim inžinjerima, zahvale učiteljici iz sedmog osnovne i ostale majmunarije.Nemojte me krivo shvatiti, mislim da će finalna sedmica biti bolji sustav od Viste, ali smetaju me tvrdnje nekih likova da je beta sedmice već sada bolja od Viste, što su gluposti, ma nije, ja imam Vistu koja čisto fino radi već mjesecima, masu sam toga instalirao i deinstalirao i sve radi solidno.Kad budem mogao instalirati osnovnu bateriju softvera koji instaliram na Vistu, pa se to na sedmici bude bolje vrtjelo, li barem na isti način, e onda ću i ja tvrditi da je sedmica bolja od Viste, no do tada sigurno neću "laprdati" po webu o superiornosti sustava koji je u beti, nad onime koji je u fazi SP1.Naravno da beta sedmica leti, kad je instalacija čista, ali kad staviš neke osnovne programe, eh onda.... ali o tome sam već sve rekao.

 

 

 

 

Odgovori na privatne poruke nisu privatni, upite šaljite na baotica@gmail.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
Igor kaže...

Gdje skinete drivere za sedmicu? Ili koristite od viste?

 Ja nisam nista morao sam, sve mi se autmatski sa WinUpdejta. :) A, kao sto sam prije par postova rekao, imam relativno rijetku graficku (za koju niti nVidia ne izdaje drivere :P) tako da je poprilicno mocan taj WinUpdejt :)
S štovanjem, brahle!
15 godina
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
brahle kaže...
Igor kaže...

Gdje skinete drivere za sedmicu? Ili koristite od viste?

 Ja nisam nista morao sam, sve mi se autmatski sa WinUpdejta. :) A, kao sto sam prije par postova rekao, imam relativno rijetku graficku (za koju niti nVidia ne izdaje drivere :P) tako da je poprilicno mocan taj WinUpdejt :)
 Koja grafa?

Meni sve sama instalira, ja samo dodam realtek(ali netreba ni on) i vista 64-bit 9.1 catalyst control center i display drivere.
Konfa: athlon x2 5000+ BE @3,0Ghz / HD4870 2D(250,237)- 3D(800,781) / 2x2GB kingmax 800MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / Gigabyte MA 770-ds3 rev2.0/ logitech x-530 LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd) MSN- drazen016@net.hr
15 godina
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

Da budem iskren koristim ih vec oko tjedan dana... aktivno, dakle, rad, igranje,sve i svasta... Nikakvih problema nisam imao (Osim sa PunkBusterom koji me non stop kicka na COD5, ali COD4 radi ok)... Sve sljaka... Nisam se trudio nista ustimat jer je sve bilo ustimano (jedino sam skinuo drivere za ATIcu sa neta...)...

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

Jel radi MZ Vista Force  na sedmici, jel probao netko? Jel dobar firewall ili je loš ko na visit pa treba koristit neki drugi?

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.2.2009 10:05 (Igor).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
Hyperion kaže...
 Koja grafa?
 nVidia GeForce Go 7600. 
S štovanjem, brahle!
16 godina
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

Napravim backup bookmarksa u firefoxu. Onda po tom backupu vratim bookmarkse, ali kad zatvorim firefox i ponovno ga otvorim sve se vrati na staro. Ima još neko taj problem?

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

Firefox ima opciju čišćenja privatnih podataka pri izlasku, pa provjeri da ti to nije uključeno.

MA78G-DS3G, Athlon64 X2 5000+, 2x2 GB DDR2 800 MHz, 8600 GT 256 DDR3, 2x160 GB SATA WD HDD
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

ja sam nedavno instalirao windows 7 beta 700 radi odlično, stabilniji je od viste, brži. po mom mišljenju odlično za beta verziju. jedino mi ne šljakaju driver za lexmark x74 (all in one), ako tko možda zna stranicu novijih drivera ili onih koji rade na visti ili sedmici nek je napiše jer na lexamrkovim stranicama su samo za xp i starije.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
Hyperion kaže...

Dobio sam drugu verziju windows 7 64-bit ovaj put skinute sa www.microsoft.com i opet problem.

 

Instalacija ide dobro dok nedođe do 50% expanding files (2. korak) i javlja mi ovaj error.

 

Prvo sam probao na sata II przilici , sad sam probao na IDE przilici sa kratkospojnikom na cable select(opet isto) i trenutacno probavam sa kratkospojnikom na master.

Ako to neuspije onda stvarno vise neznam u cemu je problem???

 

EDIT: nije ni na master pomoglo!

 na kolikoj si brzini pržio. ja sam na 2x s poweriso. radi odlicno
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
15 godina
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
Fiksy kaže...
Hyperion kaže...

Dobio sam drugu verziju windows 7 64-bit ovaj put skinute sa www.microsoft.com i opet problem.

 

Instalacija ide dobro dok nedođe do 50% expanding files (2. korak) i javlja mi ovaj error.

 

Prvo sam probao na sata II przilici , sad sam probao na IDE przilici sa kratkospojnikom na cable select(opet isto) i trenutacno probavam sa kratkospojnikom na master.

Ako to neuspije onda stvarno vise neznam u cemu je problem???

 

EDIT: nije ni na master pomoglo!

 na kolikoj si brzini pržio. ja sam na 2x s poweriso. radi odlicno
 Pa rijesio sam problem, pise ti par postova iznad.

Sad sam bio sprzio na 1x
Konfa: athlon x2 5000+ BE @3,0Ghz / HD4870 2D(250,237)- 3D(800,781) / 2x2GB kingmax 800MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / Gigabyte MA 770-ds3 rev2.0/ logitech x-530 LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd) MSN- drazen016@net.hr
15 godina
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

molim vas,nemogu raspakirati iso file,skinuo preko torenta,kako da otpakiram?win 7 je nutra

amd athlon x2 4800+ @ 2.51(OC @ 3.0) 3 gb ddr2 rama 250 gb+80 gb hdd nVdia 8600 gt 256mb/ati hd4670 1 gb
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

Ne trebas ga otpakirat nego zaprzit kao botabilnog.

BOLJE DA RUSI ZATVORE PLIN NEGO DA GA ŠVABE PUSTE
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.2.2009 17:56 (F1-IVO).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

Nemoze se mountat image u windows 7 Viče.

 

Jedino rješenje je power iso, ma ja cu to sa winrarom otvorit(iako malo duze traje) i instalirat igricu.

Konfa: athlon x2 5000+ BE @3,0Ghz / HD4870 2D(250,237)- 3D(800,781) / 2x2GB kingmax 800MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / Gigabyte MA 770-ds3 rev2.0/ logitech x-530 LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd) MSN- drazen016@net.hr Windows 7 x64
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
daj mi recite jer vam radi gta na win7??
intel q6600@4.0GHz,1000gb hard(2x500),4gb ram@840MHz 4-4-4-12 corsair520w, 4870 1GB oc840/950(3800)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
benko kaže...
daj mi recite jer vam radi gta na win7??
  dajte ljudi pišite o dojmovima win 7, a ne svako drugo pitanje je el vam radi GTA, tema je windows 7 instaliran, moja mišljenja.
 
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice