Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.421.829
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
5 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Preserverance kaže...

sa jednog hdd prebacujem velike fileove tj mape na usb stick. kopiram mapu i zaljepim na usb. i to više puta razne mape i onda vidim da to ide užasno sporo.

 

Prvo sam pomislio da je do usb sticka ili do porta tu negdje a onda kad sam sve pauzirao osim jednog onda ide nevjerojatnom brzinom.

Pretpostavljam da glava za čitanje skače tu i tamo pa to usporava kopiranje, pitanje moze li se to podesiti da mapu po mapu kopira redosljedom a ne sve odjednom ?

 

 

 Problem je do windowsa tj explorera koji je valjda najgluplji file explorer na planeti.... Ja koristim directory opus i to je  drugi svemir....

5 godina
protjeran
offline
Windows 10 - općenito

Nakon zadnjih update-ova jedan od laptopa mi je postao neupotrebljiv, ni reinstalacija nije pomogla, bravo Microsoft .

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Zato ne ažuriraj odmah nego pričekaj par dana da vidiš iskustva onih koji su instalirali.

16 godina
online
Re: Windows 10 - općenito
Preserverance kaže...

sa jednog hdd prebacujem velike fileove tj mape na usb stick. kopiram mapu i zaljepim na usb. i to više puta razne mape i onda vidim da to ide užasno sporo.

 

Prvo sam pomislio da je do usb sticka ili do porta tu negdje a onda kad sam sve pauzirao osim jednog onda ide nevjerojatnom brzinom.

Pretpostavljam da glava za čitanje skače tu i tamo pa to usporava kopiranje, pitanje moze li se to podesiti da mapu po mapu kopira redosljedom a ne sve odjednom ?

 

 

Da, treba ti neki pametniji file manager, npr. Total Commander takve operacije (copy/move/delete) može dodavati na listu koju onda redom izvršava.

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito

Mogao bi se načekati! 

"Just A Dream ".
16 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito
Riot kaže...

Nakon zadnjih update-ova jedan od laptopa mi je postao neupotrebljiv, ni reinstalacija nije pomogla, bravo Microsoft .

 

Cek, instalirao si update i laptop ti je neupotrebljiv. Onda si formatirao disk i ponovo instalirao windowse i opet je neupotrebljiv? Ajd mi objasni kako...

Freak Show Inc.
5 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
Friday kaže...
Riot kaže...

Nakon zadnjih update-ova jedan od laptopa mi je postao neupotrebljiv, ni reinstalacija nije pomogla, bravo Microsoft .

 

Cek, instalirao si update i laptop ti je neupotrebljiv. Onda si formatirao disk i ponovo instalirao windowse i opet je neupotrebljiv? Ajd mi objasni kako...

Mreža je svako malo nedostupna i s integriranim i externim usb riješenjima, a bilo kakvo prčkanje po njima tipa disable pa enable rezultira smrzavanjem te radnje što onemogučuje restart tj slijedi čekanje 10 minuta na pojavu blue screena nakon kojeg se restartira, a troubleshooter je nemoćan. Pokušao sam izbrisati te update-ove no windows mi prijavljuje problem, također ni system restore ne funkcionira. 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito
Riot kaže...
Friday kaže...
Riot kaže...

Nakon zadnjih update-ova jedan od laptopa mi je postao neupotrebljiv, ni reinstalacija nije pomogla, bravo Microsoft .

 

Cek, instalirao si update i laptop ti je neupotrebljiv. Onda si formatirao disk i ponovo instalirao windowse i opet je neupotrebljiv? Ajd mi objasni kako...

Mreža je svako malo nedostupna i s integriranim i externim usb riješenjima, a bilo kakvo prčkanje po njima tipa disable pa enable rezultira smrzavanjem te radnje što onemogučuje restart tj slijedi čekanje 10 minuta na pojavu blue screena nakon kojeg se restartira, a troubleshooter je nemoćan. Pokušao sam izbrisati te update-ove no windows mi prijavljuje problem, također ni system restore ne funkcionira. 

 

Na sta si mislio pod "reinstalacija nije pomogla"?

Freak Show Inc.
5 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
Friday kaže...
Riot kaže...
Friday kaže...
Riot kaže...

Nakon zadnjih update-ova jedan od laptopa mi je postao neupotrebljiv, ni reinstalacija nije pomogla, bravo Microsoft .

 

Cek, instalirao si update i laptop ti je neupotrebljiv. Onda si formatirao disk i ponovo instalirao windowse i opet je neupotrebljiv? Ajd mi objasni kako...

Mreža je svako malo nedostupna i s integriranim i externim usb riješenjima, a bilo kakvo prčkanje po njima tipa disable pa enable rezultira smrzavanjem te radnje što onemogučuje restart tj slijedi čekanje 10 minuta na pojavu blue screena nakon kojeg se restartira, a troubleshooter je nemoćan. Pokušao sam izbrisati te update-ove no windows mi prijavljuje problem, također ni system restore ne funkcionira. 

 

Na sta si mislio pod "reinstalacija nije pomogla"?

 Reinstalacija windowsa, isti problemi. Tek što sam počeo skidati osnovni softver mreža se svako malo gubila i na integriranom i na usb wifi adapteru, troubleshooter prijavljuje problem no ne može ga riješiti. Pričekat ću još neko vrijeme pa ako ostane isto migrirati na linux, ionako mi je to laptop za goste, a molit ću se da se to isto ili slično ne pojavi na primarnom uređaju.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito
Riot kaže...

 Reinstalacija windowsa, isti problemi. Tek što sam počeo skidati osnovni softver mreža se svako malo gubila i na integriranom i na usb wifi adapteru, troubleshooter prijavljuje problem no ne može ga riješiti. Pričekat ću još neko vrijeme pa ako ostane isto migrirati na linux, ionako mi je to laptop za goste, a molit ću se da se to isto ili slično ne pojavi na primarnom uređaju.

 

To sto pricas nema nikakvog smisla. Sve je radilo OK i onda nakon update-a problemi. Formatiras i instaliras firske win i opet problemi? Ti onda imas HW problem

Freak Show Inc.
10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Friday kaže...
Riot kaže...

 Reinstalacija windowsa, isti problemi. Tek što sam počeo skidati osnovni softver mreža se svako malo gubila i na integriranom i na usb wifi adapteru, troubleshooter prijavljuje problem no ne može ga riješiti. Pričekat ću još neko vrijeme pa ako ostane isto migrirati na linux, ionako mi je to laptop za goste, a molit ću se da se to isto ili slično ne pojavi na primarnom uređaju.

 

To sto pricas nema nikakvog smisla. Sve je radilo OK i onda nakon update-a problemi. Formatiras i instaliras firske win i opet problemi? Ti onda imas HW problem

 Ne mora biti problem u hardware-u, neka prije isproba live linux za biti siguran.

Možda mu probleme stvara update koji je možda ukomponiran u instalaciju windowsa koje ima.

Pomalo, šegavo i vajka!
16 godina
online
Re: Windows 10 - općenito
tajo1960 kaže...
..
 

Teško... može dobiti samo komociju korištenja (za što naravno, potvrđujem svoju sklonost TCu).

 

Ali, i TC će mu se zagušiti u kontroleru protoka podataka u pripremi. Kod kolege je problem u maloj protočnosti podataka kroz kontrolere, da li diska na kompu, kontrolera USB na kompu ili kontrolera u USB stiku ili brzine samog stika (zapisivanje podataka)... plus, mali CASH i na disku i na stiku. To ljudi ne gledaju kad kupuju, a bitno je radi kasnije efektivne brzine.

 

Da ima sve parametre kako treba (a takavPC + disk + stik još ne postoji, ha ha) - onda bi sve letilo i kada mu se zada 55 GB podataka iz 22 foldera sa 5.555 fajlova odjednom... ali, kako to nije slučaj - neće mu pomoći ništa drugo nego 1 po 1 file ili folder prebacivati, ručno odrediti, kopirati... bilo iz Win Expl. ili TC-a - svejedno. To ne igra ulogu. Ni najmanje! 

 

Sumnjam da će ostvariti veće brzine kroz ijedan file manager. I sam korisim TC preko 20 godina na svim računalima, ali tako je kako je!

Nešto bi ipak trebao dobiti ako se operacije poslože u queue nego da sve istovremeno navale i roštaju po hard disku pokušavajući dohvatiti različite lokacije (posebno ako je disk malo više fragmentiran).

Naravno da kontroleri i cache imaju utjecaja ali to je drugi dio priče.

 

Ne postoji idealno, ali NVMe SSDovi i 10 Gbit mreža su malo bliže tomu :)

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Windows 10 - općenito

Ne koristim Win Explorer za takve stvari, ali zadnji put kad nehotice jesam :), ako mu staviš više većih (dužih) kopiranja on će pokušavati sve obaviti istovremeno.

Mislim na F5 pa F2 (Queue) u TC-u.

 

Konkretan primjer ... imaš npr. nešto sporije tipa NAS ili USB stick i nekoliko velikih foldera za kopiranje, ovaj queue služi da to obavi kao jedan po jedan task, redom kako si ih sa F2 dodao na listu.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.3.2020 15:02 (Mladen).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Total Commander nije free, demo verzija traje 30 dana sto nakon toga?

Sorry za OFF
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Windows 10 - općenito
djigibao kaže...
Total Commander nije free, demo verzija traje 30 dana sto nakon toga?

Sorry za OFF

Ima i besplatnih alternativa ... svih redom Commanderi :) (Double, Midnight, Multi ...)

 

5 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Mladen kaže...

Ne koristim Win Explorer za takve stvari, ali zadnji put kad nehotice jesam :), ako mu staviš više većih (dužih) kopiranja on će pokušavati sve obaviti istovremeno.

Mislim na F5 pa F2 (Queue) u TC-u.

 

Konkretan primjer ... imaš npr. nešto sporije tipa NAS ili USB stick i nekoliko velikih foldera za kopiranje, ovaj queue služi da to obavi kao jedan po jedan task, redom kako si ih sa F2 dodao na listu.

 

 Kako ga podesiti da radi na fullHD rezi?

16 godina
online
Re: Windows 10 - općenito
Posmatrač kaže...

 Kako ga podesiti da radi na fullHD rezi?

 Kako misliš ? prozor kao i svaki drugi , razvučeš ga koliko hoćeš, a fontove, boje i pomoćne ikone možeš konfigurirati.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.3.2020 19:04 (Mladen).
5 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Mladen kaže...
Posmatrač kaže...

 Kako ga podesiti da radi na fullHD rezi?

 Kako misliš ? prozor kao i svaki drugi , razvučeš ga koliko hoćeš, a fontove, boje i pomoćne ikone možeš konfigurirati.

 

 Hm.... Prije sam ga pokusao koristiti ali to nije nesto islo. Sad se vise i ne sjecam a evo probah i sve 5 kao sto si i rekao...

 

 

16 godina
online
Re: Windows 10 - općenito
Posmatrač kaže...

 

 Hm.... Prije sam ga pokusao koristiti ali to nije nesto islo. Sad se vise i ne sjecam a evo probah i sve 5 kao sto si i rekao...

 

 

Osnova razlika je taj koncept dva panela (source->destination), nekom je logičniji "explorerovski" jedan po jedan, nekom ovaj.

Ako ti se to svidi onda dalje možeš proširivati funkcionalnost sa plug-inovima,meni je nezamjenjiv za upravljanje arhivama jer može integrirati arhivere (zip, 7z, rar ...) pa arhive otvara kao foldere i s njima radiš (skoro) sve kao i da su već otpakirane, dosta moćan "renamer", FTP, čak i mail-client ... Da ne offtopičarimo sad ... www.ghisler.com

 

 

 

5 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Mladen kaže...
Posmatrač kaže...

 

 Hm.... Prije sam ga pokusao koristiti ali to nije nesto islo. Sad se vise i ne sjecam a evo probah i sve 5 kao sto si i rekao...

 

 

Osnova razlika je taj koncept dva panela (source->destination), nekom je logičniji "explorerovski" jedan po jedan, nekom ovaj.

Ako ti se to svidi onda dalje možeš proširivati funkcionalnost sa plug-inovima,meni je nezamjenjiv za upravljanje arhivama jer može integrirati arhivere (zip, 7z, rar ...) pa arhive otvara kao foldere i s njima radiš (skoro) sve kao i da su već otpakirane, dosta moćan "renamer", FTP, čak i mail-client ... Da ne offtopičarimo sad ... www.ghisler.com

 

 

 

 Hehehehe sve j ato znam i koristio sam ga jos prije puuuuno godina ali u zadnje vrijeme korisim directory opus. Sad nisam sigurnam je li bio u pitanju TC ili TC ultima prime ali nikako nisam ga mogao natjerati da radi u full screen modu. Imao je problema sa skaliranjem......Ali kazem vise nisam siguran sta je tacno bilo... ALi TC je kralj explorera....

16 godina
online
Re: Windows 10 - općenito

Ima i on tatu, Norton Commandera :) ... na početku se inače zvao Windows Commander ali se onda M$ našao uvrijeđen pa je Ghisler morao mijenjati ime u Total.

Teško je, a i nepotrebno nagovarati ljude ako sami ne vide prednosti. Još jedna o meni dražih stvari je portabilnost i opcija da config file čuva u vlastitom direktoriju (folderu) ... prva stvar koju kopiram kad sastavim novi komp :).

 

Usput, za DirectoryOpus, slična filozofija ali je krenuo na Amigi, ove godine je napunio 30 :).

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Mladen kaže...

Ima i on tatu, Norton Commandera :) ... na početku se inače zvao Windows Commander ali se onda M$ našao uvrijeđen pa je Ghisler morao mijenjati ime u Total.

Teško je, a i nepotrebno nagovarati ljude ako sami ne vide prednosti. Još jedna o meni dražih stvari je portabilnost i opcija da config file čuva u vlastitom direktoriju (folderu) ... prva stvar koju kopiram kad sastavim novi komp :).

 

Usput, za DirectoryOpus, slična filozofija ali je krenuo na Amigi, ove godine je napunio 30 :).

 

 E nortona se nisam mogao sjetiti kako se zove ;) I to sam koristio ;)

Jebote koliko godina ima od tada? JEsmo stari ;)

16 godina
odjavljen
offline
Windows 10 - općenito

Upravo sam deinstalirao neki update koji sam instalirao 13/03. Poceo mi zvuk nesto jebavati na slusalicama (RIG 800HD). Mislio sam da nesto ne valja s njima. Prebacim ih na sluzbeni laptop i skontam da je sve OK. Kad ide preko optike umjesto USB-a isto sve OK. Kad prebacim na USB krcka zapinje, strasno nesto. Kad pokrenem TS a odabrana ta USB zvucna - uzas, jedva mis pomicem. Uninstall device-a nije pomogao. Na kraju iz ocaja deinstaliram taj update (KB455... nesto mislim da je bio) - odjednom sve OK.

Vec sam jako blizu da si stavim Enterprise LTSC i da se ne jebem vise s tim sranjima

Freak Show Inc.
 
3 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Još malo o Windows Update-ima:
https://www.techradar.com/news/windows-10-updates-could-now-slow-down-your-pc-heres-how-to-fix-them

Meni je zanimljivo kako se ovdje na forumu ekipa odnosi prema problemima s update-ima, ono, ja nemam problema s time pa to sigurno ne postoji. Lolčina.
Tigar Krezumica
Moj PC  
0 2 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Friday kaže...

Upravo sam deinstalirao neki update koji sam instalirao 13/03. Poceo mi zvuk nesto jebavati na slusalicama (RIG 800HD). Mislio sam da nesto ne valja s njima. Prebacim ih na sluzbeni laptop i skontam da je sve OK. Kad ide preko optike umjesto USB-a isto sve OK. Kad prebacim na USB krcka zapinje, strasno nesto. Kad pokrenem TS a odabrana ta USB zvucna - uzas, jedva mis pomicem. Uninstall device-a nije pomogao. Na kraju iz ocaja deinstaliram taj update (KB455... nesto mislim da je bio) - odjednom sve OK.

Vec sam jako blizu da si stavim Enterprise LTSC i da se ne jebem vise s tim sranjima

 Meni se to maloprije prvi put desilo, zamalo da nisam radio windowse opet i sva sreca vidim tvoj post... Izbrisao 4551762 koji mi se skinuo 16.3 i evo od tad mi je sve normalno. 

16 godina
offline
Windows 10 - općenito

...pametni znaju cemu sluze "napredne" opcije u postavkama updejat...

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
hahhaajaads kaže...
Friday kaže...

Upravo sam deinstalirao neki update koji sam instalirao 13/03. Poceo mi zvuk nesto jebavati na slusalicama (RIG 800HD). Mislio sam da nesto ne valja s njima. Prebacim ih na sluzbeni laptop i skontam da je sve OK. Kad ide preko optike umjesto USB-a isto sve OK. Kad prebacim na USB krcka zapinje, strasno nesto. Kad pokrenem TS a odabrana ta USB zvucna - uzas, jedva mis pomicem. Uninstall device-a nije pomogao. Na kraju iz ocaja deinstaliram taj update (KB455... nesto mislim da je bio) - odjednom sve OK.

Vec sam jako blizu da si stavim Enterprise LTSC i da se ne jebem vise s tim sranjima

 Meni se to maloprije prvi put desilo, zamalo da nisam radio windowse opet i sva sreca vidim tvoj post... Izbrisao 4551762 koji mi se skinuo 16.3 i evo od tad mi je sve normalno. 

Meni je jučer kada sam slušao Deezer na PC-u nestajao zvuk iako se pjesma reproducira, prekidi svakih 10 sec. Danas slušam Deezer opet i ništa, sve normalno ali nisam micao update. Budem vidio narednih dana hoće li se ponavljati. Hmmm , ali taj update je došao isto 13.03. i do jučer nisam imao nikakvih problema sa zvukom, a danas opet sve radi normalno.

"Just A Dream ".
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
djigibao kaže...

...pametni znaju cemu sluze "napredne" opcije u postavkama updejat...

https://www.rizonesoft.com/disable-windows-10-updates-group-policies/

 

Još bolje i lakše za podesiti za one koji nisu toliko "pametni".

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
5 godina
protjeran
offline
Windows 10 - općenito

Ako odgodim update-ove za xx dana, to znači da ću čekati i fix za probleme toliko .

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Friday kaže...

Upravo sam deinstalirao neki update koji sam instalirao 13/03. Poceo mi zvuk nesto jebavati na slusalicama (RIG 800HD). Mislio sam da nesto ne valja s njima. Prebacim ih na sluzbeni laptop i skontam da je sve OK. Kad ide preko optike umjesto USB-a isto sve OK. Kad prebacim na USB krcka zapinje, strasno nesto. Kad pokrenem TS a odabrana ta USB zvucna - uzas, jedva mis pomicem. Uninstall device-a nije pomogao. Na kraju iz ocaja deinstaliram taj update (KB455... nesto mislim da je bio) - odjednom sve OK.

Vec sam jako blizu da si stavim Enterprise LTSC i da se ne jebem vise s tim sranjima

A jel?!? A kada sam govorio da je Windows 10 pun problema, rekli ste mi da ih samo ja imam. I da je to zbog O&O ShutUp10... /s 

 

Začuđujuće, imam sva tri ažuriranja instalirana i nemam nikakvih problema; ni ove koje ti spominješ, ni one s usporavanjem. Doduše, laptop ne gasim, stavljam ga na hibernaciju. 🙂

 

djigibao kaže...

...pametni znaju cemu sluze "napredne" opcije u postavkama updejat...

Ni to ti nije baš od neke prevelike pomoći ako Microsoft ne želi povući problematična ažuriranja (recimo, gore navedena). Ista će ti se kad-tad instalirati naknadno...

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.3.2020 10:22 (Marko :D).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice