Koju kosilicu za travu?

poruka: 220
|
čitano: 243.701
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
online
Koju kosilicu za travu?

Ima li tko iskustva sa Texas (Ramda) kosilicama? Koliko vidim Danska tvrtka. Posebno me zanima usporedba kvalitete sa Al-Ko SOLO modelima

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koju kosilicu za travu?
ivan dragi kaže...
...

 Robotsku kosilicu za 85m² travnjaka? Cijene ovih "no šrot" su od 800€ (za 200m² cca) pa ne znam kakvog smisla ima bacat lovu na 85m².

 

To do sto kvadrata se kosi onom guraljkom.

 

Travnjak se inace kosi svakih 1/3 visine trave, 2-3 puta tjedno u sezoni, a povremeno van sezone rasta.. a ovo što imaš najbolje popločit i amen. 

ako je nesiplativo uzimati robotske za male površine onda budemo gurali trenutnu ili uzeli neku manju električnu da trenutnu benzinsku ne palimo bez veze dok ne kosimo susjedov plac od 400m2 (barem plaća da se održava trava na normalnoj razini dok njega nema zbog posla više od pola godine).

 

isto tako, dobio upit od člana obitelji koji će nakon Uskrsa na djedovinu - koje su trenutno traktor kosilice optimalne za cca 4.5k m2 travnjaka pod malim nagibom dobre (cca 5-7° nagiba u najgorem slučaju), dakle koji motori da se gledaju te koliko troše jer sa samohodnima košenje traje cijeli dan (3 kosilice, stariji benzinski modeli). trava je mješavina djeteline, gušćih nasada, ima krtičnjaka i ostataka od srušenih stabala od prije te relativno brzo zaraste sve iako se obilazi zemljište svaka 3 tjedna minimalno u sezoni da se kuća i dvorište održavaju. ne trebaju bit nove, gledat ćemo i polovne, samo je bitno koje motore gledat i šta još dodatno uz to treba paziti.

zadnji put kad smo na ranu jesen kosili ubilo nas je u pojam, 3 samohodne i 1 obična stara benzinska kosilica su radile od jutra do navečer uz pauze naravno i jedva završili dok nije sunce zašlo.

https://idzan.eu
14 godina
offline
Re: Koju kosilicu za travu?
midzan21 kaže...
ivan dragi kaže...
...

 Robotsku kosilicu za 85m² travnjaka? Cijene ovih "no šrot" su od 800€ (za 200m² cca) pa ne znam kakvog smisla ima bacat lovu na 85m².

 

To do sto kvadrata se kosi onom guraljkom.

 

Travnjak se inace kosi svakih 1/3 visine trave, 2-3 puta tjedno u sezoni, a povremeno van sezone rasta.. a ovo što imaš najbolje popločit i amen. 

ako je nesiplativo uzimati robotske za male površine onda budemo gurali trenutnu ili uzeli neku manju električnu da trenutnu benzinsku ne palimo bez veze dok ne kosimo susjedov plac od 400m2 (barem plaća da se održava trava na normalnoj razini dok njega nema zbog posla više od pola godine).

 

isto tako, dobio upit od člana obitelji koji će nakon Uskrsa na djedovinu - koje su trenutno traktor kosilice optimalne za cca 4.5k m2 travnjaka pod malim nagibom dobre (cca 5-7° nagiba u najgorem slučaju), dakle koji motori da se gledaju te koliko troše jer sa samohodnima košenje traje cijeli dan (3 kosilice, stariji benzinski modeli). trava je mješavina djeteline, gušćih nasada, ima krtičnjaka i ostataka od srušenih stabala od prije te relativno brzo zaraste sve iako se obilazi zemljište svaka 3 tjedna minimalno u sezoni da se kuća i dvorište održavaju. ne trebaju bit nove, gledat ćemo i polovne, samo je bitno koje motore gledat i šta još dodatno uz to treba paziti.

zadnji put kad smo na ranu jesen kosili ubilo nas je u pojam, 3 samohodne i 1 obična stara benzinska kosilica su radile od jutra do navečer uz pauze naravno i jedva završili dok nije sunce zašlo.

 Prvo razjasnite doma što uopće želite od te "površine". Ako je to livada koju krčite dvaput godišnje onda kupi neku aku štapnu kosu flaksericu, preporučit ću makitu ali zapravo bilo koja od 100€ će odradit posao. Nisu skupe i gotov si za 10 minuta. Ako već imaš boschove baterije i punjač onda kupi bosch, ako imas einhell kupi einhell. Baterije su skuplje od same flakserice pa kad već kupuješ poželjno je da ti ta baterija služi i na nekim ostalim aparatima, aku bušilici ili što već koristiš redovito. 

 

Robo kosilice se koriste za ukrasne travnjake površine minimalno 150-200m² na više, ali takvi travnjaci zahtjevaju cjelogodišnju brigu, ravnjanje, prozračivanje, gnojenje, zaljevanje itd. Također je poželjno da su travnjaci pravilnog oblika, tj da nemaju uske prolaze i slijepa crijeva jer te "rumbe" nisu previše pametne pa se izgube na uskim prolazima ako nema žice vodilje. Granična žica je za postavljanje granica, bolje rumbe imaju i žicu koja služi kao "shortcut" kosilici da zna manevrirat najlakšim putem nazad do baze.

 

Što se tiče traktor kosilica. Kod tih "skupih" strojeva i alata postoji pravilo da kupuješ ono što možeš servisirat lokalno. I najbolja kosilica ne vrijedi ništa ako zbog sitnice moraš vozit na servis 800km. Odi do prve ozbiljne trgovine koja se bavi prodajom i servisom takvih strojeva i vidi kakve su cijene, pa eventualno potraži neku rabljenu ako su ti preskupe. Vjerojatno će imat stihl, husqvarnu, deer, alko, alpina,.. mada je po meni to sve overkill ako ne misliš na tome zarađivati. To sve pita od 2000€ na više, a čemu?

 

Mada, ako se radi o mješovitoj livadi koja ne služi ničemu - plati nekom da ti to prekopa jednom godišnje ili da si iskoristi livadu za sijeno (na selima nije problem naći nekoga sa balirkom, takvima treba sijeno pa vjerojatno imaju sve potrebne strojeve). Još bolje ako ima stoku pa neka ih vodi tamo na ispašu, bit će ti kroz godinu dana kao engleski travnjak, a usput imaš dobro društvo za popit pivo dok gledaš bifteke kako kose travu.

 

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
6 godina
offline
Koju kosilicu za travu?

Imam trimer proizvođača stiga. Na selu sam, vinograd i okućnica, oko polja... Dosta dobar, robustan stroj. Težak je, teži od stihla i husqvarne. Po mom iskustvu, ako se ima skroman budget, stiga je ok. Za nekih 350 eura se kupi jako dobar stroj. Ako se razmišlja i premišlja između stihla i husqvarne i ovoga, definitivno stihl ili husqvarna jer 2,3 kile manje znače nevjerojatno puno nekome tko kosi par sati. Od samohodnih, honda agregati su nevjerojatno dobri, samo!!! Nemojte zaboravit natočit ulje u karter. I povremena zamjena ulja. Traktor kosilica je neisplativa svakome tko nema velike površine.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.4.2023 21:01 (cvaja997).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koju kosilicu za travu?
Ima li tko preporuku za el. trimer na baterije do oko 150€
Ja imam motornu, ali ovo je za majku u penziji da si moze tu i tamo potrimat travu oko staza itd.
http://www.youtube.com/user/Bambytalica
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koju kosilicu za travu?

Ne postoji baterijski trimer za preporuku.

Osim ak netko ima baš viška love pa može investirat 100-200 eura svakih par godina za nove baterije a najviše kaj može s jednim punjenjem je očistit 10 metara stazice širine 30 cm.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
13 godina
offline
Re: Koju kosilicu za travu?

toga sam se i bojao.. bar na kabel, ali ne, hoće na baterije.. blah..

http://www.youtube.com/user/Bambytalica
14 godina
offline
Re: Koju kosilicu za travu?
PaoloDP kaže...

toga sam se i bojao.. bar na kabel, ali ne, hoće na baterije.. blah..

 Pa makita su dobre. Zavisi kakve baterije mislis imat.

 

Poanta je da kad se vec olaksas za parsto eura na 2 baterije i punjac, da onda te iste baterije koristis na ostalim aparatima tipa busilica, motorka, brusilica itd.

 

Problem je sto svi ti šupci imaju svoje baterije, pa i vise modela.. ali da se na akcijama naletit na dobar deal. Mislim da sam na bacelicu naletio na 50% popusta na makitine 5Ah pred par godina. Dan danas rezu, pile, bruse, sarafe, pusu i kose.. 

 

Vidim po susjedstvu cesto parkside, odradi posao, za te pare cak i nelose, trimer dode valjda 50€, baterije su isto neka bagatela mislim da sve skupa ispadne manje od 100€. Za pokosit oko kuce manje povrsine sasvim solidno, pogotovo kad uzmes u obzir da za te pare jedva kupis jednu makita bateriju..

 

Ja okolokucne alate na kabel ne bi nikad kupovo. Dovoljno je da jednoj susjedi ispadne sisa pa da se nađeš pred svetim petrom...

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
13 godina
offline
Re: Koju kosilicu za travu?
Ima li tko zero turn traktor kosilicu?
Zanima me da li je moguće s time upravljat jednom rukom ili se okret uvijek obavlja s obje palice?
Kosim park oko kuće, cca 4500m^2, i za to nas već dobrih 16-17g služi husqvarnin lt traktor za koji je postalo dosta problematično dobavit dijelove koji nisu najosnovniji. Recimo, ispucao spremnik goriva od temperature, vibracija, nestabilnosti same plastike pa ga tek sad nakon dosta mjeseci uspio dobaviti.
Prošle godine promijenio kosište ali isto narudžba bila iz inozemstva.
Uz održavanje to radi još uvijek dobro ali sama ukrasna stabla su već izrasla pa je puno teže manevrirat klasičnom traktor kosilicom a da ti ne ostane veći dio trave okolo u prolazu.
Po trenutnom miksu sunca i kiše, park se kosi svakih 7-10dana.
Pošto će i tako trebati u skorije vrijeme na novi traktorček, razmišljam o zeroturn ili čak o moćnijoj aku robokosilici.
Teren je bez nagiba
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koju kosilicu za travu?
ivan dragi kaže...

1) Pa makita su dobre. Zavisi kakve baterije mislis imat.

 

Poanta je da kad se vec olaksas za parsto eura na 2 baterije i punjac, da onda te iste baterije koristis na ostalim aparatima tipa busilica, motorka, brusilica itd.

 

Problem je sto svi ti šupci imaju svoje baterije, pa i vise modela.. ali da se na akcijama naletit na dobar deal. Mislim da sam na bacelicu naletio na 50% popusta na makitine 5Ah pred par godina. Dan danas rezu, pile, bruse, sarafe, pusu i kose.. 

 

2) Vidim po susjedstvu cesto parkside, odradi posao, za te pare cak i nelose, trimer dode valjda 50€, baterije su isto neka bagatela mislim da sve skupa ispadne manje od 100€. Za pokosit oko kuce manje povrsine sasvim solidno, pogotovo kad uzmes u obzir da za te pare jedva kupis jednu makita bateriju..

 

3) Ja okolokucne alate na kabel ne bi nikad kupovo. Dovoljno je da jednoj susjedi ispadne sisa pa da se nađeš pred svetim petrom...

1) još samo da kolega mamu uvjeri da si odmah kupi u setu i brusilicu, bušilicu, ubodnu, sabljastu itd., da joj se baterije isplate...

2) gledao sam nedavno u Lidlu, digli su cijene flakserice, a baterija uopće nije bilo u dva Lidla 

3) ma glupost, šanse da flaksericom (naravno flaksom, nožem možeš) precvikaš produžni su ravno 0% (iz iskustva, flaksam na kabel već deset godina),  a da npr. guralicom precvikaš nemre te strest nikako kad je cijelo kućište plastično, nema metalnog spoja između noža i ručki koje držiš, isto i na flakserici.

Uostalom, bilo koji uređaj koji koristi univerzalni motor je u plastičnom kućištu baš zato kaj mu je cijela armatura pod naponom, pa su posljedično i puno sigurniji (uostalom, nemaju ni uzemljenje jer nemaš kaj uzemljit).

 

Iz iskustva mogu reć da je odluka koja je najviše utjecala na kvalitetu mog života i moju sreću to kaj sam apsolutno sve uređaje koje imam uzeo u električnoj (kabel) izvedbi, na baterije isključivo aku bušilice i odvijači, sve ostalo su igračke.

Kad se samo sjetim kolko sam života izgubio štelajući frgazere, mijenjajući membrane, dihtunge i filtere i kolko sam se nakurblao - 50 godina sam stariji nego kaj jesam baš zbog tog smeća.

 

Život je lijep s električnim strojevima...

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.5.2023 9:43 (fer-de-lance).
14 godina
offline
Re: Koju kosilicu za travu?
Imam na baterije Parkside iz lidla i Husqvarnu 115iL. Ova iz lidla je više kao igračka, ok za okućnicu oko cvijeća i sl. Plus za Parkside je da pašu baterije drugih alata ako ih imaš. Husqvarna je bolja za vrt i voćnjak jer ćeš prije biti gotov. Jača je i teža, može pokositi gušću i veću travu jer ima deblji flaks, do 2.4 mm ,a baterija traje oko 1h ali je preko 300 €.
Do not feed the trolls!!
14 godina
offline
Re: Koju kosilicu za travu?
fer-de-lance kaže...
ivan dragi kaže...

1) Pa makita su dobre. Zavisi kakve baterije mislis imat.

 

Poanta je da kad se vec olaksas za parsto eura na 2 baterije i punjac, da onda te iste baterije koristis na ostalim aparatima tipa busilica, motorka, brusilica itd.

 

Problem je sto svi ti šupci imaju svoje baterije, pa i vise modela.. ali da se na akcijama naletit na dobar deal. Mislim da sam na bacelicu naletio na 50% popusta na makitine 5Ah pred par godina. Dan danas rezu, pile, bruse, sarafe, pusu i kose.. 

 

2) Vidim po susjedstvu cesto parkside, odradi posao, za te pare cak i nelose, trimer dode valjda 50€, baterije su isto neka bagatela mislim da sve skupa ispadne manje od 100€. Za pokosit oko kuce manje povrsine sasvim solidno, pogotovo kad uzmes u obzir da za te pare jedva kupis jednu makita bateriju..

 

3) Ja okolokucne alate na kabel ne bi nikad kupovo. Dovoljno je da jednoj susjedi ispadne sisa pa da se nađeš pred svetim petrom...

1) još samo da kolega mamu uvjeri da si odmah kupi u setu i brusilicu, bušilicu, ubodnu, sabljastu itd., da joj se baterije isplate...

2) gledao sam nedavno u Lidlu, digli su cijene flakserice, a baterija uopće nije bilo u dva Lidla 

3) ma glupost, šanse da flaksericom (naravno flaksom, nožem možeš) precvikaš produžni su ravno 0% (iz iskustva, flaksam na kabel već deset godina),  a da npr. guralicom precvikaš nemre te strest nikako kad je cijelo kućište plastično, nema metalnog spoja između noža i ručki koje držiš, isto i na flakserici.

Uostalom, bilo koji uređaj koji koristi univerzalni motor je u plastičnom kućištu baš zato kaj mu je cijela armatura pod naponom, pa su posljedično i puno sigurniji (uostalom, nemaju ni uzemljenje jer nemaš kaj uzemljit).

 

Iz iskustva mogu reć da je odluka koja je najviše utjecala na kvalitetu mog života i moju sreću to kaj sam apsolutno sve uređaje koje imam uzeo u električnoj (kabel) izvedbi, na baterije isključivo aku bušilice i odvijači, sve ostalo su igračke.

Kad se samo sjetim kolko sam života izgubio štelajući frgazere, mijenjajući membrane, dihtunge i filtere i kolko sam se nakurblao - 50 godina sam stariji nego kaj jesam baš zbog tog smeća.

 

Život je lijep s električnim strojevima...

 

 

The F? Sta si pio? Mislim, tko dođe nabrajat u temu o kosilicama? Pa nije ovo apple vs android tema da je nekog briga za proizvođača zamisli kosilice, ili flakserice.

 

Nece flaksom prerezat kabel, zato i nisam napisao da ce flaksericom prerezat kabel. Napisao sam alati. I rezanje nigdje ne pise. Okolokucni alati? Na struju samo prozracivac travnjaka jer ga palim svaku godinu i pol - dve, sve ostalo na baterije, kosilica, skare za zivicu, puhalica, prskalica itd. I ne, ne kupuje se sve odjednom nego kroz 4-5 godina. Freza je na mjesavinu. I flakserica za maslinike isto na gorivo. Usrecio bi se sa strujom brzo.

 

Hvala bogu da kompresor ili hilticu kupujes na struju, vjerojatno ni nema na baterije (ili su preslabe) ali kosilicu koju koristim svakih par dana - evo probao, kosio 3 mjeseca i nikad vise. Pa zapnes za maslinu, pa preskaces, pa namotavas, pa se zapetlja, pa pazi na djecu, na psa..

 

Covjek trazu aku flaksu, neka kupi koju god zeli. Poanta je da se ne isplati kupovat baterije i punjace ako se iste ne koriste i na ostalim aparatima jer su u pravilu preskupe. Ako vec ima bosch, neka kupi bosch. Al da planira razvlacit kablove po vrtu valjda bi napisao da planira razvlacit kablove po vrtu. Jednog dana ce trebat skare za zivicu, pa da vidis srece sa kablovima, a zivica 30m od prve uticnice. A kad odem do maslinika, 3km od prvih kuca, jedino da agregat nosim. Al nema se tu tko sta pravit pametan, valjda svatko kupuje sta mu treba i sto mu koristi. Buduci da imam makitine baterije, da mi treba aku flaksa uzeo bi makitu. Da imam boschove uzeo bi bosch. Koga briga.

 

Sto se tice lidla, ne koristim. Vidim da ih po susjedstvu imaju susjedi i da se ne zale. Za vece povrsine nisu. Bitovi su im solidni, eto to mi je ok.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
15 godina
offline
Re: Koju kosilicu za travu?
dax-lax kaže...
Ima li tko zero turn traktor kosilicu?
Zanima me da li je moguće s time upravljat jednom rukom ili se okret uvijek obavlja s obje palice?
Kosim park oko kuće, cca 4500m^2, i za to nas već dobrih 16-17g služi husqvarnin lt traktor za koji je postalo dosta problematično dobavit dijelove koji nisu najosnovniji. Recimo, ispucao spremnik goriva od temperature, vibracija, nestabilnosti same plastike pa ga tek sad nakon dosta mjeseci uspio dobaviti.
Prošle godine promijenio kosište ali isto narudžba bila iz inozemstva.
Uz održavanje to radi još uvijek dobro ali sama ukrasna stabla su već izrasla pa je puno teže manevrirat klasičnom traktor kosilicom a da ti ne ostane veći dio trave okolo u prolazu.
Po trenutnom miksu sunca i kiše, park se kosi svakih 7-10dana.
Pošto će i tako trebati u skorije vrijeme na novi traktorček, razmišljam o zeroturn ili čak o moćnijoj aku robokosilici.
Teren je bez nagiba

 Uvijek se koriste obje palice.....daleko je lakše i manje se naprezes nego sa traktor kosilicom.

Uvijek gledaj da uzmes onu za koju će biti lako dostupni dijelovi, jer ljudi svašta dovuku doma, onda

a ne mogu pronaći dijelove.....

Ja imam i traktor k, roto malčer, ali tek kad sam uzeo zero turn to je bio pun pogodak....

 

Mada ako si oces skratit muke, uzet robot rađe. Imaš sad robote koji rade preko RTK navigacije, pa ne moraš razvlačit kilometre kabla po dvorištu.

Prvi put se odrede virtualne granice i to je to.

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.5.2023 16:19 (kostolomac).
15 godina
online
Koju kosilicu za travu?

Kako je moja stara kosilica prije mjesec dana ispustila dušu poslije vjernog službovanja od 20 godina morao sam nabaviti drugu.

Nekoliko dana sam gledao šta da uzmem i poslije dužeg istraživanja i gledanja svih mogućih opcija došao sam do zaključka da je nemoguće uzeti nešto iole kvalitetno ispod 600+ Eura.

Onda sam nekako prelomio i odlučio da ako već uzimam nešto u toj cjenovnoj kategoriji da ću dodati još 200-300 eura i uzeti nešto pošteno.

I kako su apetiti porasli dođem i do Hondinih kosilica i nekako mi se najviše svidi Honda HRX 537, ali mi je sa cijenom od oko 1500 Eura ipak bila malo van domašaja.

Slučajno odlučim provjeriti ima li ih rabljenih za nekakav normalan novac i nabasam na jednu super očuvanu za ispod 300 Eura.

Kako je prodavac bio iz susjednog mjesta nazovem i dogovorim da odem pogledati i odmah kupim.

Kosilica je zvijer, dupli noževi (jedan iznad drugog za bolje usitanjavanje trave i malčiranje), odličan pogon sa podešavanjem brzine kretanja (ne idem preko 1/3 jer onda već treba trčati za njom), kvačilo za isključivanje noževa da se ne mora gasiti kosilica svaki put kada se istresa korpa, velika korpa za travu, kućište od neke specijalne debele plastike od koje bi i tenkove mogli praviti, ma prva liga u svemu.

Sada kad negdje usput naletim na nekakve kosilice i pogledam šta se nudi novo za oko 300 Eura, a i za duplo više samo se nasmijem kakve su to igračkice u usporedbi sa ovim što sam kupio.

Ako negdje nađete dobar primjerak za dobru lovu sve preporuke. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.5.2023 19:08 (Widowmaker).
 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koju kosilicu za travu?
.
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.11.2023 14:35 (hitmanr).
15 godina
offline
Koju kosilicu za travu?

Za zahtjevne terene:
https://www.husqvarna.com/hr/kosilice/lc353awd/


Imam ju par godina i flaksericu skoro da i ne koristim više, ova prođe doslovno kroz metar visoku zaraslu travu. Naravno nije optimalno i ide sporije ali pokosi i manje se umorim nego da to radim flaksericom. 
Hondin motor, nikad ne fali snage, pogon na sva 4 kotača pa bez problema ide po uzbrdici i lošem terenu. 
Jedini nedostatak je mislim sam pogon koji je trebao biti malo robusniji

 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koju kosilicu za travu?
Pozz. ljudi, trazim odgovor ali nikako nac. Mozda mi mozete pomoc. Rijec je o stihl drzacu rucke. Kupio sam ga iz kine i moze se lako odvidat za sklopit rucku. Pa me zanima ako imate trimer sa takvim drzacem, da li se vama desava kad ga dobro zategnete da se malo pomice prilikom manevriranja, mozda 1 mm lijevo-desno? (Slika drzaca)
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koju kosilicu za travu?

Probaj staviti tanki komad gume unutar tog prstena, pa onda stegni.

Najbolje ako imaš koju staru zračnicu od bicikla ili nečega, da nije predebela.

 

Osim ako se pomiče baš ova okretna plastika u sredini, onda je malo teža situacija'

Ali to lako provjeriš, probaj ju tresti pa vidi kaj se događa, jel se vrti na cijevi ili ta plastika.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.11.2023 14:46 (fer-de-lance).
14 godina
offline
Koju kosilicu za travu?

Pozdrav,

trebam preporuku robotske kosilice;

na dvorištu imam 2 travnjaka, ukupno cca 500-600 kvadrata, bitno mi je da mogu mapirat oba travnjaka. Pošvrine su ravne, osim drvoreda nema nikakvih zapreka.

E sad, ako ima neko rješenje bez žice bilo bi idealno; našao sam LUBA i EcoFlow blade, obje opcije malo skuplje, ali brutalne po pitanju opcija, pogotovo ecoflow.

Sa žicom ima nešto veći izbor, Gardena mi se čini kao ok opcija. Ima li kakvih iskustava, prijedloga?

WHITE STONES VARAŽDIN
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koju kosilicu za travu?

Ljudi trebam preporuku za benzinsku kosilicu. Zadnje što sam kupio je bila MTD sa b&s motorom koja je solidno izdržala nekih 8 godina. Sad je počela zajebavati, gasi se, više puta nošena na popravak itd, a i kućište joj već počelo trunuti pa je vrijeme za novu, vjerujem da bi izdržala i duže ali ja nisam više doma pa je vjerojatno i loše održavana.

Malo sam čitao/istraživao pa jedni kažu da b&s motori više nisu tako dobri, drugi da jesu, treći nešto treće i na kraju što više čitam manje znam.

Uglavnom ako netko prati tržište, ono što tražim je kosilica koja ima obavezno: podešavanje visine (ne mora biti centralno), bočno izbacivanje i pouzdan izdržljiv motor za cca 1500m2.

Poželjno je i da je samohodna s obzirom da će ju uglavnom koristiti starija osoba ali nije obavezno. Koš iza ne treba. Ne smeta ali sigurno se neće koristiti. Budžet max do 500€, naravno ako može jeftinije neću se žaliti 

 

Pa ako netko ima preporuku, pišite.


Edit:

 

Ove dvije sam gledao za sada:

 

https://www.ekupi.hr/hr/Dom%2C-vrt-i-alati/Alati-i-strojevi/Vrtni-alati/Kosilice/Motorne-kosilice/PRAKTIK-GARDEN-samohodna-motorna-kosilica-PG65415---HONDA-motor-GCV170%2C-167-cm%C2%B3-46-cm---4U1/p/EK000281360#tabDetails

 

https://www.ealati.hr/proizvod/mtd-samohodna-motorna-kosilica-smart-46-spbs-briggs-stratton/

 

 

Prva mi se čini super na papiru, ima hondin motor ali ne znam kakav je to brand "praktik garden"

Druga MTD s B&S, kombinacija s kojom sam bio zadovoljan, 70€ jeftinija ali dosta slabija od prve

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.3.2024 15:35 (darkborg).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koju kosilicu za travu?
Najbolja kosilica trave...
12 godina
offline
Re: Koju kosilicu za travu?
Slažem se. Nekada davno dok sam još bio balavac su moji imali takav tip kosilice, samo drugi model (koze) i tada nam benzinska praktički nije ni trebala 🤣
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.3.2024 16:47 (darkborg).
14 godina
offline
Koju kosilicu za travu?

molim preporuku samohodne kosilice za travu ako je moguće da bude bez čoka

 

kosilica bi bila za starijeg čovjeka kojem je teško potezanje špage problem

 

preporuka neka bude iz neke trgovine koja je u osijeku ili slavonskom brodu

 

cijena do koje mogu ići je 400 do 500 eura

 

hvala

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koju kosilicu za travu?

Mene zanima da li ima netko tko je probao i tko koristi električnu kosilicu?
Znam da su im nozevi manjih dimenzija, no zanima me kakva su iskustva?

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koju kosilicu za travu?

Koristim ja (i žena podjednako i/ili više), ali tvrdi kolega tu na temi da nisam dovoljno mačo zbog toga 

 

Tak da, ako inače nemaš baš previsok testosteron, nemoj, dodatno ćeš si uništit reputaciju mačo muškarca...

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.3.2024 14:43 (fer-de-lance).
11 godina
offline
Re: Koju kosilicu za travu?
fer-de-lance kaže...

Koristim ja (i žena podjednako i/ili više), ali tvrdi kolega tu na temi da nisam dovoljno mačo zbog toga 

 

Tak da, ako inače nemaš baš previsok testosteron, nemoj, dodatno ćeš si uništit reputaciju mačo muškarca...

 

 Nije za mene iskreno, kuci mi je otac sam pa bih mu htio olaksati koliko mogu, ja sam se odselio...

Ako bi kosilica bila bolja, mozda manje trosila (benzin vs struja), baterija dosta dugo drzala (cca sat vremena kosnje), nije bucna kao benzinska, a najbitnije da odradi ono za sto je namjenjena, onda bi to bilo to.

Kovačić
7 godina
offline
Re: Koju kosilicu za travu?

Aha, baterijska električna...

Ja mislio na kabel.

Baterijske su ozbiljna investicija ako hoćeš nekaj kaj valja.

Imaš par preporuka tu par stranica prije.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.3.2024 15:34 (fer-de-lance).
11 godina
offline
Re: Koju kosilicu za travu?
fer-de-lance kaže...

Aha, baterijska električna...

Ja mislio na kabel.

Baterijske su ozbiljna investicija ako hoćeš nekaj kaj valja.

Imaš par preporuka tu par stranica prije.

 

 Da, krivo sam se "odrazio" hehe

Aku kosilica, na baterije.

Kovačić
14 godina
offline
Re: Koju kosilicu za travu?
acmilan2 kaže...
fer-de-lance kaže...

Aha, baterijska električna...

Ja mislio na kabel.

Baterijske su ozbiljna investicija ako hoćeš nekaj kaj valja.

Imaš par preporuka tu par stranica prije.

 

 Da, krivo sam se "odrazio" hehe

Aku kosilica, na baterije.

 Imam ja makitu DLM432Z. Bila je 1869kn bez baterija, 19.05.2021. Sad je 450€ (3375kn), dakle 200€ skuplje. 

 

Ali imam sve od makite pa to tako bude u zivotu, jednom kupis makitu ili bosch.. praunučad ostaju na istom. Nisam imao trosak baterija i punjaca, imam od aku busilica i ostalog alata (puhalica, skare za zivicu itd)

 

Sve super, nemam šta prigovorit. Sad sjece robo gardena ali svejedno prođem dvaput mjesecno s ovom aku (ovisi o sezoni rasta trave). Pokupi svo lisce, ( hrcke, igracke sta djeca ostave na travnjaku) u straznju kosaru.. Za travnjake vece od 500m² vjerojatno nije. 

 

Nakon goriva i kablova, ovo je pali vozi.. imam par setova baterija pa nisam detaljno  pratio ali 2 bat od 5.0 Ah 18V budu za 300-400m² dovoljne. Travnjak je uređen pa nema granja tako da ne bi znao kako reže uraslu travu ali to se ionako roka sa "nepreciznim" kosilicama, flakse itd.

 

Zavisi dakle za sto ti treba. Za uređen travnjak oko kuce bez kamencica i kupina.. manje povrsine je odlicna stvar. Baterije su skup sport ako nemas ostalog alata koji treba te iste baterije. 

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
14 godina
offline
Koju kosilicu za travu?

https://www.ekupi.hr/hr/Dom%2C-vrt-i-alati/Alati-i-strojevi/Vrtni-alati/Kosilice/Motorne-kosilice/ADK-samohodna-motorna-kosilica-WR65828ABKS%2C-224-cm%C2%B3-53-cm/p/EK000281375

 

da li netko od vas ima iskustva s ovom kosilicom i općenito s adk kosilicama

 

da li znate da li imaju servis u slavonskom brodu ili u bližoj okolici broda

 

hvala

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice