Autoškola promjena vozila prije ispita

poruka: 39
|
čitano: 13.393
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Autoškola promjena vozila prije ispita
Caustic kaže...

To i je razlog za pad.

 Šta je razlog za pad? To je pješački pored kojeg uvijek puno pješaka šeta u oba smijera. Lik je skrenuo na pješački kad sam ja već debelo bio na njemu i samo totalni idiot i vozački neznalica bi se zaustavio posred pješačkog. Svijet je pun kompleksaša od metar i šezdeset koji u takvim situacijama vide priliku za osvetiti se za svoje fizičke, a samim time i psihičke nedostatke. Po riječima instruktora nisam ni prvi ni zadnji kojega je bez razloga oborio.

15 godina
offline
Re: Autoškola promjena vozila prije ispita
BlueMax kaže...

Šta je razlog za pad? To je pješački pored kojeg uvijek puno pješaka šeta u oba smijera. Lik je skrenuo na pješački kad sam ja već debelo bio na njemu i samo totalni idiot i vozački neznalica bi se zaustavio posred pješačkog. Svijet je pun kompleksaša od metar i šezdeset koji u takvim situacijama vide priliku za osvetiti se za svoje fizičke, a samim time i psihičke nedostatke. Po riječima instruktora nisam ni prvi ni zadnji kojega je bez razloga oborio.

 Situacija slicna onoj u kojoj mi ni instruktor nije odmah rekao sto je ispravno - skretanje uljevo, nadolazi automobil iz tog lijevog smjera koji pali zmigavac za skretanje udesno - znaci imam slobodan prolaz.

No kad sam izletio vec na pola krizanja, taj automobil gasi zmigavac i nastavlja voziti ravno.

 

Na srecu, bilo je T krizanje, sporo se vozi, on je upalio taj zmigavac dovoljno daleko da sam ja krenuo.

Nakon malo razmisljanja intruktor mi je rekao da takve stvari kazem na glas, - evo on skrece udesno, ja mogu skrenuti - jer da ispitivac nije vidio taj trenutak paljenja zmigavca, nego da je pogledao kad ga je ovaj ugasio mislio bi da sam oduzeo prednost.

 

Isto glupost koja bi kod nekog idiota bila pad.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: Autoškola promjena vozila prije ispita

Krizanje, avenije i zagrebacke. Isao sam lijevo, stao propustio tri vozila koja su isla ravno, i kad sam krenuo neki lik je sa 60 se zaletio sa suprotne strane da stigne

na semafor, ja ga nisam skuzio, oduzeo sam mu prednost i pad. 

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
3 godine
protjeran
offline
Re: Autoškola promjena vozila prije ispita

Oborio te je s razlogom. Evo jedne situacije kada sam polagao, gdje je instruktor vozio kao da je na ispitu.

Žena ide bajkom uz desni rub(cesta s tri trake ukupno), dođe kod pješačkog, siđe s bajka i krene prelazit.

Instruktor je stao(bio je nekoliko metara iza nje, u lijevoj traci). Da nije, to bi bio pad.

Barem su nama govorili da moramo čitati pješake, tj. pročitati da li idu na pješački ili ne.

Ne staješ pješaku kad je već zakoračio na pješački, staješ mu prije.

Life is meant to die. Accept your fates.
3 godine
protjeran
offline
Re: Autoškola promjena vozila prije ispita

Kod polaganja za A, imao sam istu situaciju. Lik 100m prije križanja da žmigavac, reko fino mogu desno skrenut. Skrenem, okrećem se da vidim jel ispitivač izašao, kad taj auto vozi pored mene i skreće na parking od birtije koja je poslije križanja.

Life is meant to die. Accept your fates.
12 godina
offline
Re: Autoškola promjena vozila prije ispita
Caustic kaže...

Oborio te je s razlogom. Evo jedne situacije kada sam polagao, gdje je instruktor vozio kao da je na ispitu.

Žena ide bajkom uz desni rub(cesta s tri trake ukupno), dođe kod pješačkog, siđe s bajka i krene prelazit.

Instruktor je stao(bio je nekoliko metara iza nje, u lijevoj traci). Da nije, to bi bio pad.

Barem su nama govorili da moramo čitati pješake, tj. pročitati da li idu na pješački ili ne.

Ne staješ pješaku kad je već zakoračio na pješački, staješ mu prije.

Jel ti shvaćaš da sam ja već bio na pola pješačkog kad je on skrenuo na njega?

Nema tu čitanja pješaka kad tu prolazi kolona pješaka u oba smjera non stop. U svakom trenutku netko od njih može skrenuti na pješački. Vozio sam 2 kmh jer sam bio u koloni i na pješački sam došao barem tri sekunde prije nego je on odlučio priječi cestu. Ako ćeš na tom mjestu "čitati" kad bi koji pješak mogao priječi nećeš cijelo jutro mrdnuti s mjesta.

Evo ti dolje street view tog pješačkog. Fotografija je nažalost snimljena u listopadu, a u srpnju i kolovozu (kad sam polagao) ovdje gdje su ove dvije gospođe prolazi milijun ljudi u oba smjera. Evo njih su samo dvije pa gaze po pješačkom, možeš misliti kako to izgleda kad ide stotine turista iz oba smjera. A voziš 2 na sat u koloni. Naravno, di je ovaj bijeli Suzuki uvijek je netko parkiran. Što sam mogao? Stati ispred pješačkog satima dok me sam instruktor ne natjera u prekršaj?

50m naprijed je još gori pješački (slika 2) ali ja sam do tada već bio pao pa je nebitno. Tu odmah pored pješačkog gdje je crveni Audi parkiraju dostavni kamioni za pijacu i nema šanse da vidiš početak pješačkog prije nego dođeš na njega.

 

Isti đir sam radio tjedan dana kasnije i prošao iako su na pješačkom na rivi pješaci s obje strane zaobilazili moj auto. Zato jer ovaj put nije idiot bio u autu.

 

Da me oborio s razlogom napisao bi da me oborio s razlogom. To nije sramota.

5 godina
offline
Autoškola promjena vozila prije ispita

Ja kada sam opandrcio prvi i jedini puta bilo je zbog, kako je rekao kada sam se vratio na poligon - nece to biti dobro. Onda je poceo nabrajati te sitne greskice kojih nije bilo ni priblizno dosta za pad da bi me pitao hocu li se zaliti. Ja sam se samo suzdrzavao od smijeha, a nije mi bilo smijesno, jer pad kosta. Kasnije mi instruktor rekao da je bio jos i gori, ali su se ljudi jako zalili na njega pa je sada kao malo bolji . I cijelo vrijeme voznje je bio neugodan s komentarima. Nimalo profesionalan. Aj sada barem su tu te kamere. Da ih je bilo tada, zalio bih se, a poprilicno sam siguran da bi i on tada pazio sto izvodi.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.3.2021 23:45 (SamoPitam3).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Autoškola promjena vozila prije ispita

Situacija u kojoj će svatko pasti, bez obzira da li ima milion sati "u nogama" ili jedan:

Centar grada, špica, gomila pješaka i ti dolaziš iz sporedne ceste i uključuješ se na glavnu. Križanje okruženo pješačkim prijelazima. Pao si odmah. Razlog, stao si u križanju! Ili zato što si stao dok puštaš onoga koji ide ravno ili jer si stao ispred pješačkog jer puštaš pješaka koji je zakoračio na pješački prijelaz!

Zaključak, ako te hoće rušiti, pao si!

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Autoškola promjena vozila prije ispita
Nemo nemo kaže...

Situacija u kojoj će svatko pasti, bez obzira da li ima milion sati "u nogama" ili jedan:

Centar grada, špica, gomila pješaka i ti dolaziš iz sporedne ceste i uključuješ se na glavnu. Križanje okruženo pješačkim prijelazima. Pao si odmah. Razlog, stao si u križanju! Ili zato što si stao dok puštaš onoga koji ide ravno ili jer si stao ispred pješačkog jer puštaš pješaka koji je zakoračio na pješački prijelaz!

Zaključak, ako te hoće rušiti, pao si!

 Evo, ovaj gore koji dijeli TD-ove misli da bi prošao. Krug oko Makarske ljeti ne možeš napraviti bez 5-6 prekršaja. U biti možeš, ako ćeš polagati u 4 ujutro.

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice