Autoškola promjena vozila prije ispita

poruka: 39
|
čitano: 13.460
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Autoskola promjena vozila prije ispita

Pozdrav ekipa, 

 

naime u petak imam ispit iz voznje. Platio sam ispit i cekam vec mjesec dana i danas su mi javili iz AS da mi mjenjaju

vozilo dan prije ispita. Interesira me da li netko zna da li se to smije i slicno ?

 

Lp

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Autoskola promjena vozila prije ispita

Pa zasto nebi smjeli promijeniti,nije tvoje znanje vezano uz auto xd, mislim da tebe plasi sto si naucen na jedan auto, pa se bojis vjerovatno paralelnog parkiranja, mozda voznje unuatrag ili da ti jednostavno ne krepa posto nepoznas auto

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Autoskola promjena vozila prije ispita
Marcek555 kaže...

Pa zasto nebi smjeli promijeniti,nije tvoje znanje vezano uz auto xd, mislim da tebe plasi sto si naucen na jedan auto, pa se bojis vjerovatno paralelnog parkiranja, mozda voznje unuatrag ili da ti jednostavno ne krepa posto nepoznas auto

 Pa njemu kao apsolutnom pocetniku je definitivno usko vezano!

Evo iz pravilnika:

Ispit iz nastavnog predmeta Upravljanje vozilom u pravilu se polaže na vozilu na kojem se kandidat osposobljavao...

5 godina
offline
Re: Autoskola promjena vozila prije ispita
Boris grozni kaže...
Marcek555 kaže...

Pa zasto nebi smjeli promijeniti,nije tvoje znanje vezano uz auto xd, mislim da tebe plasi sto si naucen na jedan auto, pa se bojis vjerovatno paralelnog parkiranja, mozda voznje unuatrag ili da ti jednostavno ne krepa posto nepoznas auto

 Pa njemu kao apsolutnom pocetniku je definitivno usko vezano!

Evo iz pravilnika:

Ispit iz nastavnog predmeta Upravljanje vozilom u pravilu se polaže na vozilu na kojem se kandidat osposobljavao...

 A nastavak ?!??

 

Ispit iz nastavnog predmeta Upravljanje vozilom u pravilu se polaže na vozilu na kojem se kandidat osposobljavao, a za B kategoriju kandidat može polagati ispit koristeći vozilo Hrvatskog autokluba ili vozilo druge autoškole.

 

Inace, kada sam ja davnih dana polozio isto je instruktor promijenio vozilo. No dosao je nekoliko sati ranije i dao nam prije ispita po jedan skolski sat da se malo naviknemo, jer smo imali lufta do polaganja.

3 godine
protjeran
offline
Re: Autoskola promjena vozila prije ispita
Nikakav problem to ne bi trebao biti.
Kod polaganja A kat, vozio sam dva motora. Zadnjih tri sata na drugom, i to još poligon radili.
Većina auta su isti u AŠ
Life is meant to die. Accept your fates.
3 godine
offline
Re: Autoskola promjena vozila prije ispita
SamoPitam3 kaže...
Boris grozni kaže...
Marcek555 kaže...

Pa zasto nebi smjeli promijeniti,nije tvoje znanje vezano uz auto xd, mislim da tebe plasi sto si naucen na jedan auto, pa se bojis vjerovatno paralelnog parkiranja, mozda voznje unuatrag ili da ti jednostavno ne krepa posto nepoznas auto

 Pa njemu kao apsolutnom pocetniku je definitivno usko vezano!

Evo iz pravilnika:

Ispit iz nastavnog predmeta Upravljanje vozilom u pravilu se polaže na vozilu na kojem se kandidat osposobljavao...

 A nastavak ?!??

 

Ispit iz nastavnog predmeta Upravljanje vozilom u pravilu se polaže na vozilu na kojem se kandidat osposobljavao, a za B kategoriju kandidat može polagati ispit koristeći vozilo Hrvatskog autokluba ili vozilo druge autoškole.

 

Inace, kada sam ja davnih dana polozio isto je instruktor promijenio vozilo. No dosao je nekoliko sati ranije i dao nam prije ispita po jedan skolski sat da se malo naviknemo, jer smo imali lufta do polaganja.

 da u doba Jugoslavije vjerovatno, danas te snimaju sto video sto audio, skidaju se sve oznake osim naljepnica od auto skole, sad još i ako pocetniku promjene auto sigurno nebude pod stresomode laganih 1000 kunićasretno

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.3.2021 21:52 (Boris grozni).
8 godina
offline
Re: Autoskola promjena vozila prije ispita
Boris grozni kaže...
Marcek555 kaže...

Pa zasto nebi smjeli promijeniti,nije tvoje znanje vezano uz auto xd, mislim da tebe plasi sto si naucen na jedan auto, pa se bojis vjerovatno paralelnog parkiranja, mozda voznje unuatrag ili da ti jednostavno ne krepa posto nepoznas auto

 Pa njemu kao apsolutnom pocetniku je definitivno usko vezano!

Evo iz pravilnika:

Ispit iz nastavnog predmeta Upravljanje vozilom u pravilu se polaže na vozilu na kojem se kandidat osposobljavao...

 To nisam ni znao, ja kada sam polagao prije 15 god, valjda sam 3 ili 4 auta promijenio i polagao na petom autu xd

5 godina
offline
Re: Autoskola promjena vozila prije ispita
Boris grozni kaže...

 da u doba Jugoslavije vjerovatno, danas te snimaju sto video sto audio, skidaju se sve oznake osim naljepnica od auto skole, sad ako pocetniku promjene auto sigurno nebude pod stresomode laganih 1000 kunića

 Ako mu kamera stvara stres onda ni nije za cestu... Sve neke mimozice u novijim generacijama. Ne's ti skidanja oznake sa krova. Nitko te oznake nije ni svjestan. Meni je jasno da je pad skup sport, ali to je tako.

Eventualno da nazove autoskolu i odlozi (postoji rok do kada se to moze). Auta na kojem je vozio ocito nema. Ostaje mu ili odlaganje (ako moze + placanje jos nekoliko sati) ili odlazak na ispit. Nema garancije ni da bi polozio na autu na kojem je vozio, tako da... Stovise ispitivac bi mogao biti nesto blazi jer se radi o novom vozilu.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.3.2021 21:59 (SamoPitam3).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Autoskola promjena vozila prije ispita
90% ih danas uopce nebi ni tribalo dobit vozacku, a bome ni instruktori predavat. Vrhunac mi je bia nekidan kad na pravcu s romobilom koji ne ide priko 25kmh pretjecem vrazju autoskolu. Ako je to odraz ucenja ili sposobnosti kandidata onda bolje da ni jedno ni drugo vise ne sidaju u auto.
8 godina
offline
Re: Autoskola promjena vozila prije ispita

I jesi i nisi u pravu... Autoškole moraju voziti 10 km/h ispod ograničenja ali definitivno ih ne bi ubilo kad bi se malo trgnuli i ponašali kao ostali vozači u prometu jer ono pikanje kočnice, lijevi žmigavac kad je list na cesti pa ga obilazi, stajanje na stopu pol minute, start na semaforu na jedno 2/3 trajanja zelenog....  nije vožnja nego mučenje, niš neće naučiti.

15 godina
offline
Autoskola promjena vozila prije ispita

Hvala svima na informacijama, imate kakav savjet za sutra, sutra mi je ispit :)

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Autoskola promjena vozila prije ispita
Samo bez nervoze i prati promet i znakove, bez obzira što ti kažu. Ako kažu skreni lijevo, a ti po znaku vidiš da ne možeš, ne skreći. :)
 
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Autoskola promjena vozila prije ispita
I svaki pokret naglasi, kad se uključuješ iz sporedne jasno glavom pokaži da si pogledao lijevo i desno, inače ti može reći da nisi provjerio jel slobodno i sruši te
10 godina
offline
Re: Autoskola promjena vozila prije ispita
Nuclear_Phoenix kaže...

I jesi i nisi u pravu... Autoškole moraju voziti 10 km/h ispod ograničenja ali definitivno ih ne bi ubilo kad bi se malo trgnuli i ponašali kao ostali vozači u prometu jer ono pikanje kočnice, lijevi žmigavac kad je list na cesti pa ga obilazi, stajanje na stopu pol minute, start na semaforu na jedno 2/3 trajanja zelenog....  nije vožnja nego mučenje, niš neće naučiti.

 Molim ? Gdje to pise ? Ja kad sam polagao vozio sam striktno po ogranicenju, cak i trunku vise (tipa 2-3kmh vise) zbog odstupanja (na ispitu)... 

 

 Za mjenjanje aute na ispitu... A sta da kazem ? Mozes naletit na auto koji ce hvatat isto (kvacilo) te koje ce imat slicnu tvrdocu, ali tipa da se presaltas sa francuza na vwa e onda bi ti cak i trebalo sat-dva navikavanja...

5 godina
offline
Autoskola promjena vozila prije ispita

Ako slucajno krivo cujes/razumijes/shvatis nastavi po svome.  Ne padas, ako si sve obavio kako je trebalo. Npr.,  da se ne bi u jednosmjernoj postavio za skretanje u desno i naknadno prebacis pokazivac smjera na lijevo i odes lijevo. I samo hrabro. Neka trema na pocetku je normalna i trebala bi proci za nekoliko minuta. Sretno.

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Autoskola promjena vozila prije ispita
hahhaajaads kaže...
Nuclear_Phoenix kaže...

I jesi i nisi u pravu... Autoškole moraju voziti 10 km/h ispod ograničenja ali definitivno ih ne bi ubilo kad bi se malo trgnuli i ponašali kao ostali vozači u prometu jer ono pikanje kočnice, lijevi žmigavac kad je list na cesti pa ga obilazi, stajanje na stopu pol minute, start na semaforu na jedno 2/3 trajanja zelenog....  nije vožnja nego mučenje, niš neće naučiti.

 Molim ? Gdje to pise ? Ja kad sam polagao vozio sam striktno po ogranicenju, cak i trunku vise (tipa 2-3kmh vise) zbog odstupanja (na ispitu)... 

 

 Za mjenjanje aute na ispitu... A sta da kazem ? Mozes naletit na auto koji ce hvatat isto (kvacilo) te koje ce imat slicnu tvrdocu, ali tipa da se presaltas sa francuza na vwa e onda bi ti cak i trebalo sat-dva navikavanja...

Sorry, pomiješao sa starim glupim zakonom o mladim vozačima, za nas je bilo 10 km/h manje, na tragu ovog:

 

https://autoklub-nedelisce.hr/index.php/mladi-vozac-i-ogranicenja/

10 godina
offline
Re: Autoskola promjena vozila prije ispita
Nuclear_Phoenix kaže...
hahhaajaads kaže...
Nuclear_Phoenix kaže...

I jesi i nisi u pravu... Autoškole moraju voziti 10 km/h ispod ograničenja ali definitivno ih ne bi ubilo kad bi se malo trgnuli i ponašali kao ostali vozači u prometu jer ono pikanje kočnice, lijevi žmigavac kad je list na cesti pa ga obilazi, stajanje na stopu pol minute, start na semaforu na jedno 2/3 trajanja zelenog....  nije vožnja nego mučenje, niš neće naučiti.

 Molim ? Gdje to pise ? Ja kad sam polagao vozio sam striktno po ogranicenju, cak i trunku vise (tipa 2-3kmh vise) zbog odstupanja (na ispitu)... 

 

 Za mjenjanje aute na ispitu... A sta da kazem ? Mozes naletit na auto koji ce hvatat isto (kvacilo) te koje ce imat slicnu tvrdocu, ali tipa da se presaltas sa francuza na vwa e onda bi ti cak i trebalo sat-dva navikavanja...

Sorry, pomiješao sa starim glupim zakonom o mladim vozačima, za nas je bilo 10 km/h manje, na tragu ovog:

 

https://autoklub-nedelisce.hr/index.php/mladi-vozac-i-ogranicenja/

 Aha takvi... Sva sreca da sam polozio kad ovog zakona nema inace bi puko 

6 godina
offline
Re: Autoskola promjena vozila prije ispita
Nuclear_Phoenix kaže...

  nije vožnja nego mučenje, niš neće naučiti.

 Prilagodit će se.
wifi nisi ni ti onda jer te kači zakon velikih brojeva. Čak štoviše, mislit da si dobar vozač, a ako je bez pokrića, je gore nego kad čovjek 1. dan sjedne sam u auto. Isprike ako si vozač C i/ili D kategorije, taksist koji vozi par godina ili uslužno voziš nekoga te si svoj radni dan na cesti.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.3.2021 21:45 (cvaja997).
3 godine
protjeran
offline
Re: Autoskola promjena vozila prije ispita
Snima se sve po novome i može se žalit.
Life is meant to die. Accept your fates.
5 godina
offline
Re: Autoskola promjena vozila prije ispita
Caustic kaže...
Snima se sve po novome i može se žalit.

 Pa da. Sa jedne strane to je prednost, ali sa druge niti ispitivaci ne mogu biti opusteni. Sto bi se reklo dvosjekli mac. Dobro, ako te zapadne neki pacenik od ispitivaca, a lose, ako ti dodje neki opusten i dobar koji ce sada sve odradjivati po PS-u. Sada ne znam bas da se snima sve. Koliko znam snima se zvuk i kamera prema naprijed.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Autoskola promjena vozila prije ispita
Nuclear_Phoenix kaže...

I jesi i nisi u pravu... Autoškole moraju voziti 10 km/h ispod ograničenja ali definitivno ih ne bi ubilo kad bi se malo trgnuli i ponašali kao ostali vozači u prometu jer ono pikanje kočnice, lijevi žmigavac kad je list na cesti pa ga obilazi, stajanje na stopu pol minute, start na semaforu na jedno 2/3 trajanja zelenog....  nije vožnja nego mučenje, niš neće naučiti.

 Autoskole ne moraju vozit ispod ogranicenja, dapace, cak i kad voze na samom ogranicenju ne postuju OSNOVNO pravilo voznje - vozi u skladu s prometom! Zato danas imas situaciju da na pocetku kolona na otvorenoj cesti nisu kamioni, autobusi, vec idioti koji se ko pijan plota drze ogranicenja, ne razume pojam tolerancije brzine, ne sljive dva posto cinjenicu da je iza njih valjda 20 drugih vozila (ukljucujuci kamione koji ih tesko mogu proc). 

U autoskoli nece naucit vozit, niti se to vise ocekuje. Autoskola je moneygrab jer se uredno moglo to rijesit "the american way" za 35$. Nista vise znanja ne dobiju. 

cvaja997 kaže...
Nuclear_Phoenix kaže...

  nije vožnja nego mučenje, niš neće naučiti.

 Prilagodit će se.
wifi nisi ni ti onda jer te kači zakon velikih brojeva. Čak štoviše, mislit da si dobar vozač, a ako je bez pokrića, je gore nego kad čovjek 1. dan sjedne sam u auto. Isprike ako si vozač C i/ili D kategorije, taksist koji vozi par godina ili uslužno voziš nekoga te si svoj radni dan na cesti.

 definiraj sto je dobar vozac pa ti mogu rec spadam li u njih ili ne. vjerojatno sam nakon vise od 30 godina za volanom losiji, sto po pacijenci, sto po refleksima od onog istog mene prije 15 godina, ali samostalno vozim od 8. godine, od 16-te sam svakodnevno bia na cesti, u svim mogucim vremenskim uvjetima, od kojih su mi snig i led najdrazi jer grlice ostanu doma od straja pa je cesta koliko toliko prazna. svakako, osmisli nekakav relevantan test vozackih sposobnosti, jeli to brdo, reli, nesto, pa mozemo dalje. ukoliko si ona kategorija koja smatra "postivanje znakova === dobar vozac", onda svakako nemamo o cemu pricat. u svakom slucaju, nemam nikakve tolerancije prema mobitel teladi, idiotima koji misle da im je liva traka bogom dana, i samoprozvanim pandurima koji misle da je njihova duznost provodjenje zakona. to su idioti i razlog zbog kojeg mi se GADI palit auto po gradu. koncentracija idiota, a koji poticu iz autoskola i uce se na takve retardirane nacine, sve je veca i tu nemam vise zivaca. ALI ZABOGA MILOGA, kad s el. romobilom koji ne ide priko 25kmh pretjeces autoskolu (a to je vrazja prva brzina auta) na PRAVCU, onda KVRAGU SVE! Sutra ce takva osoba dobit vozacku, i pridruzit se moru drugih retaja koji nemaju tri ciste vozit i samo pridonose opcoj guzvi u gradu. Za sat vrimena instruktor te autoskole ce ponovit isti scenarij kao i s prethodnim kandidatom. Jel to buducnost? Omogucit idiotima da uce jos vece idiote kako zadovoljit HAK kako bi mogli smetat po cesti. Jel ta vozacka neko bogom dano pravo? Cili svit podilazi retajima, zato i je otislo sve kvragu. Uskoro cemo imat i autoskole po prilagodjenom programu ka sta ima dice u skolama po prilagodjenom programu, jer eto - i oni preglupi moraju vozit... 

11 godina
offline
Re: Autoskola promjena vozila prije ispita
Caustic kaže...
Snima se sve po novome i može se žalit.

 jednostanije se napravit malo glup tih 15 minuta i jasno pokazivat ono što moraš radii po propisu

kad sam polagao, bio je jedan samouvjereni koji je po selima vozio par godina prije polaganja, malo očima bacio pogled lijevo-desno, uključio se i pao

doduše, ja sam polagao prije 30 godina, pa je to sad možda drukčije

3 godine
protjeran
offline
Re: Autoškola promjena vozila prije ispita
Sve to stoji. Moraš jasno pokazati da si pogledao. To je još veći problem kod A kat gdje iako vidiš s malim pokretom glave, moraš baš baš zarotirati glavu
Life is meant to die. Accept your fates.
12 godina
offline
Re: Autoskola promjena vozila prije ispita

Ja sam recimo ima starog instruktora (60+ godina) koji je sve po PSu radia ali isto tako prvi dan na cesti mi je reka "vidi ovako kako naucis i kako moraš vozit u auto školi nećeš apsolutno nikad vozit u stvarnom životu" i bome tako je i bilo.

 

A za kolegu koji je postavio pitanje meni je prije ispita instruktor isa na godišnji tako da san polaga i na drugom autu i sa drugim instruktorom. 

[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
5 godina
offline
Autoškola promjena vozila prije ispita

I jesmo dobili novopecenog vozaca ?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Autoškola promjena vozila prije ispita

Pao sam xD

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Autoškola promjena vozila prije ispita
Odmah se osjećam sigurnije
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
5 godina
offline
Re: Autoškola promjena vozila prije ispita
Bloodraven kaže...

Pao sam xD

 Pa na cemu ? Znas kako je moj instruktor znao reci ? Ne mora znaciti da oni koji prodju prva ili drugi put da znaju voziti. Sada sto sam se i ja ugurao medju njih nije mi to bas dobro sjelo

12 godina
offline
Re: Autoškola promjena vozila prije ispita
SamoPitam3 kaže...
Bloodraven kaže...

Pao sam xD

 Pa na cemu ? Znas kako je moj instruktor znao reci ? Ne mora znaciti da oni koji prodju prva ili drugi put da znaju voziti. Sada sto sam se i ja ugurao medju njih nije mi to bas dobro sjelo

 Prije ispita instruktor je rekao da je dobio grupu idiota i da ću ja proći a svi ostali pasti. Dogodilo se obrnuto, svi su prošli a ja pao jer je ispitivač tvrdio da nisam propustio pješaka na pješačkom. Pješak je ugazio na pješački kad sam ja već bio na njemu, ali jebiga očito netko misli kako sam trebao stati na sred pješačkog. Drugi put sam prošao. Od tada imam preko milijun prijeđenih kilometara i dvije kazne, jednu za pojas i jednu za brzinu, a nisam penzionerski tip vozača.

3 godine
protjeran
offline
Re: Autoškola promjena vozila prije ispita

To i je razlog za pad.

Life is meant to die. Accept your fates.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice