Prve ATi HD6000 vijesti

poruka: 22
|
čitano: 4.226
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Prve ATi HD6000 vijesti

Prema prvim vijestima, prvi Radeon 6000, kodnog imena Southern Islands, bi trebao izaci vec krajem 2010 godine. Za razliku od proslih generacija ATi ce ovaj puta krenuti sa najslabijim karticama te ce kasnije postepeno izbacivati jace modele.

 

Najjaci modeli Cayman(nasljednik 5870) i Caribbean(nasljednik 5970) bi trebali biti dostpni pocetkom 2011

 

 

Izvor-neda mi da ga ubacim, javi stranice su nedostupne!

Full HD Addict :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.6.2010 15:59 (benko).
Moj PC  
14 0 hvala 9
15 godina
neaktivan
offline
Prve ATi HD6000 vijesti

grafe za moju novu konfu :)

 

edit: kakve će biti cijene, jel se zna? Osmijeh i jel ima nasljednik 5850?

Dočekali...10.11. The MW2
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.6.2010 12:28 (djdomi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Prve ATi HD6000 vijesti

jel ima kakvih informacija o specifikacijama kartica

15 godina
offline
Prve ATi HD6000 vijesti

*****

double post.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr | BOŽE ČUVAJ HRVATSKU, MOJ DRAGI DOM
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.6.2010 14:05 (Hyperion).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Prve ATi HD6000 vijesti

Ipak southern islands nije bio zabluda jedino što nisam pogodio je da će dodati HD6*** oznaku. Očekivao sam da će to biti samo update.

 

Ništa ovu seriju treba preskočit bar što se tiče nas vlasnika HD5 i HD4 serije, treba čekat some real stuff in the 2011.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr | BOŽE ČUVAJ HRVATSKU, MOJ DRAGI DOM
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Prve ATi HD6000 vijesti

kad dode 6xxx pasti ce cijena 5xxx ..onda cu ja kupiti novu =D

 
4 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Prve ATi HD6000 vijesti

Samo se nadam da će bolje vrtit famoznu teselaciju, ne kao ova trenutna serija, 20 FPS u metrou na Full HD Max detaljima.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Prve ATi HD6000 vijesti

Southern islands ću vjerojatno preskočiti.

Northern Islands kad izađe - to već možda i nabavim...

Ivan Marijanović, univ. bacc. ing. comp.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Prve ATi HD6000 vijesti
191x7 kaže...

Southern islands ću vjerojatno preskočiti.

Northern Islands kad izađe - to već možda i nabavim...

Ja cu uzet onda Western Islands pa mozda bude pogodak,ai mozda bude neki nigguh grafa ipak je sa west coasta..Belji se

I'm a weapon that fires Lyrical projectiles with no mercy I'm cold blooded like reptiles
15 godina
neaktivan
offline
Prve ATi HD6000 vijesti

Ovo mi je malo bezveze, skoro isti drek(samo drugo pakovanje) stave pod novu seriju grafičkih kartica.

I'll be back
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Prve ATi HD6000 vijesti
microman kaže...

Ovo mi je malo bezveze, skoro isti drek(samo drugo pakovanje) stave pod novu seriju grafičkih kartica.

  još se ne znaju konkretni nazivi karticama..

možda bude čisti refresh pa dobijemo npr 5870 -> 5890 itd..

15 godina
neaktivan
offline
Prve ATi HD6000 vijesti

Primjetio sam da če nasljenik HD5870 imat nešto širu sabirnicu(384bit), no iskreno mislim da bi trebali sredit teselaciju na toj serji, možda nebi bilo loše da naprave nešt slično kao Nvidia, isto tako več bi bilo vrjeme da odvoje stream taktove od GPU takta, a time bi direktno dobili popriličan boost preformansi.

I'll be back
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Prve ATi HD6000 vijesti
microman kaže...

Ovo mi je malo bezveze, skoro isti drek(samo drugo pakovanje) stave pod novu seriju grafičkih kartica.

Nije baš, znali su i sami iz ATI-a da clockanjem HD5 serije neće dobiti dovoljan boost za borbu protiv GTX-ica.

 

Zato će biti vjerovatno hibridna arhitetktura, možda koji shader više,a što se tiče sabirinice nevjerujem da će stavit 384-bitnu, nije to ATI kakvog poznajem.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr | BOŽE ČUVAJ HRVATSKU, MOJ DRAGI DOM
14 godina
odjavljen
offline
Prve ATi HD6000 vijesti

Pa mislim da sabirnica najviše koči perfomanse u DX11 naslovima sa teselacijom. Teselacija proguta puno propusnosti i memorije. Mislim da bi bilo idealno imati 384bit sabirnicu. Da se nisu opekli sa HD29xx serijom sigurno bi dosada imali 384 ili čak 512 bitne memorijske sabirnice kod top modela iz ATi-a (5870).

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Prve ATi HD6000 vijesti
Hyperion kaže...

 

Zato će biti vjerovatno hibridna arhitetktura, možda koji shader više,a što se tiče sabirinice nevjerujem da će stavit 384-bitnu, nije to ATI kakvog poznajem.

Koliko je meni poznato Hradwerski teselator se oslanja na memorijski bandwith, a samim proširenjem sabirnice dobiješ veči boost u bandwithu nego samim povečanjem takta memorije, no osobno mislim da bi trebali samo malkice poboljšat Nvidijinu tehniku.

Recimo na jake kartice koje imaju ogromnu količinu stream procesora bi trebali teselaciju stavit na leđa stremova, a na slabije varijante koje imaju oskudnu količinu stremova stavit taj zasebni teselator i povečati memory bandwith.

 

 

I'll be back
14 godina
offline
RE: Prve ATi HD6000 vijesti
microman kaže...
Hyperion kaže...

 

Zato će biti vjerovatno hibridna arhitetktura, možda koji shader više,a što se tiče sabirinice nevjerujem da će stavit 384-bitnu, nije to ATI kakvog poznajem.

Koliko je meni poznato Hradwerski teselator se oslanja na memorijski bandwith, a samim proširenjem sabirnice dobiješ veči boost u bandwithu nego samim povečanjem takta memorije, no osobno mislim da bi trebali samo malkice poboljšat Nvidijinu tehniku.

Recimo na jake kartice koje imaju ogromnu količinu stream procesora bi trebali teselaciju stavit na leđa stremova, a na slabije varijante koje imaju oskudnu količinu stremova stavit taj zasebni teselator i povečati memory bandwith.

 

 

Mozemo mi pricat sta ocemo i kako ocemo da naprave,ali đaba nam jer kad oni izbace nesto tek onda ce se vidjeti njihov  posao i to je to,e sad,pitanje je dal ce biti pogodeno ili fail...Ceka se.

I'm a weapon that fires Lyrical projectiles with no mercy I'm cold blooded like reptiles
14 godina
odjavljen
offline
RE: Prve ATi HD6000 vijesti

Stvar je u tome što svi poligoni koji se dobiju teselacijom moraju se negdje i spremiti, a to je VRAM i tu dolazi do jakog korištenja VRAM-a i samim time i sabirnice. U osnovi svi poligoni koji se dobiju teselacijom su "besplatni", tj. neutječu na perfomanse, ali koriste VRAM i samim time opterećuju sabirnicu i cijelu memoriju, a kad ti uključiš teselaciju i još neke druge zahtjevne stvari poput tekstura 4096x4096 rezolucije i SSAO logično je da će perfomanse padati jer današnje kartice nemaju toliko dovoljno propusnosti i brzu memoriju da to sve halaju sa normalnog brzinom.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
15 godina
offline
RE: Prve ATi HD6000 vijesti
Weky kaže...

Pa mislim da sabirnica najviše koči perfomanse u DX11 naslovima sa teselacijom. Teselacija proguta puno propusnosti i memorije. Mislim da bi bilo idealno imati 384bit sabirnicu. Da se nisu opekli sa HD29xx serijom sigurno bi dosada imali 384 ili čak 512 bitne memorijske sabirnice kod top modela iz ATi-a (5870).

A zato bi mi osjetno više plaćali kartice, tak da to nefunkcionira.

 

 

Da stave 384-bitnu sabirnicu onda će cijene otić u nebesa pogotovo ako odu korak iznad nvidie, no kao što je netko rekao bar će cijena HD5 serije pasti.

 

 


Što se tiče mem. propusnosti, meni se nekak 150GB/s još čini ogromnim, pogledajte samo 6600gt (jedan komp koji sam popravio, pa sam napravio SS od gpu-z)

 

6600GT

HD5850 (850/1200 i je defalt takt jer sam stavio bios od HD5870)
 

Ogromna razlika, a u godinama baš i nije.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr | BOŽE ČUVAJ HRVATSKU, MOJ DRAGI DOM
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.6.2010 15:32 (Hyperion).
14 godina
odjavljen
offline
RE: Prve ATi HD6000 vijesti

Pa jbg, kad tad ćemo morati preći na širu sabirnicu, jer DDR5 memorija još nije u stanju da radi na nekih 6Ghz i sl. da nadoknadi potrebnu propusnost koju mozemo dobiti širom sabirnicom. Morat ce ako ne za upgrade 5xxx serije, onda za 6xxx seriju sigurno.

Razlika izmedu 6600gt i 5850 je OGROMNA. Kod DX11 (u odnosu na DX9 kod 6600) se koristi barem 20x više tehnologija koje žderu memoriju, i same teksture u igrama su daleko veže rezolucije bumpane sa paralaxx mapingom što još više ždere memoriju. Kad nato još dodaš teselaciju, logično je da ćemo dobiti slow motion od igre.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.6.2010 15:34 (Weky).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Prve ATi HD6000 vijesti
Hyperion kaže...

A zato bi mi osjetno više plaćali kartice, tak da to nefunkcionira.

 

 

Da stave 384-bitnu sabirnicu onda će cijene otić u nebesa pogotovo ako odu korak iznad nvidie, no kao što je netko rekao bar će cijena HD5 serije pasti.

Pa realno je za očekivati da ako če u preformansama biti u rangu GTX480, da če i cjenovno biti slična situacija.

Nije sad pretjerana razlika u cjeni za dodatnih 128bit-a na sabirnici, osobno bi mi bilo drago da stave dobru staru 512bit sabirnicu.

I'll be back
15 godina
offline
RE: Prve ATi HD6000 vijesti
Weky kaže...

Pa jbg, kad tad ćemo morati preći na širu sabirnicu, jer DDR5 memorija još nije u stanju da radi na nekih 6Ghz i sl. da nadoknadi potrebnu propusnost koju mozemo dobiti širom sabirnicom. Morat ce ako ne za upgrade 5xxx serije, onda za 6xxx seriju sigurno.

Neznam negdje sam čitao da samsung može radit i 7GHz DDR5 memoriju, no sigurno je to skupo ko vrag.

 

Mi pričamo o cijeni dodatnih 128-bita, a ni neznamo koliko košta. Samo sam čuo da je jeftinije ići na brža mem. + manja sab. nego sporija mem. + veća sabirnica.


Vidjet ćemo, valjda možemo očekivat još vijesti u sljedećim tjednima, ovo je sve na kapaljku.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr | BOŽE ČUVAJ HRVATSKU, MOJ DRAGI DOM
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.6.2010 15:37 (Hyperion).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Prve ATi HD6000 vijesti
Hyperion kaže...

Neznam negdje sam čitao da samsung može radit i 7GHz DDR5 memoriju, no sigurno je to skupo ko vrag.

Može od kad su prešli na 35nm proizvodni proces, al tih 7Ghz je vrh vrhova i totalno neisplativo za sada.

I'll be back
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice