Pojeftinjenje HRT pristojbe

poruka: 59
|
čitano: 5.220
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pojeftinjenje HRT pristojbe
Promatrač kaže...

Ma uglavnom sve države u EU plačaju pristojbu za nacionalne televizije.

Naprimjer u njemačkoj je to ard ,u uk   bbc itd......

  Da, ali ne placaju NJIMA. Niti ARD, niti BBC, niti RAI ne dobije ni kune.

16 godina
protjeran
offline
Pojeftinjenje HRT pristojbe

pretplata za "javnu" televiziju je u Hrvatskoj 4 puta veća no u ostatku Europe, a tamo bar imaš na državnim i što gledati, pa ti nije žao.

Najbolja hrana je afrička; jedeš malo, a imaš veliki stomak !
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Pojeftinjenje HRT pristojbe
Bugofil kaže...

pretplata za "javnu" televiziju je u Hrvatskoj 4 puta veća no u ostatku Europe, a tamo bar imaš na državnim i što gledati, pa ti nije žao.

  Apsolutno se slažem s tobom

16 godina
neaktivan
offline
RE: Pojeftinjenje HRT pristojbe
Bugofil kaže...

pretplata za "javnu" televiziju je u Hrvatskoj 4 puta veća no u ostatku Europe, a tamo bar imaš na državnim i što gledati, pa ti nije žao.

  I to jos piči badava na satelitu, a karticu za HRT moras platiti jer "moraju kodirati signal koji ne emitira domaci sadrzaj". lol a citav mundial ce ici na svapskim televizijama dzaba i u HD.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Pojeftinjenje HRT pristojbe
UBIZEC cORPORATION kaže...
hrt najjadnija televizija i jos se mora placat pristojba -_- ,

 

Vaki postovi su mi najdraži... Trust mozgova se skupio!

16 godina
neaktivan
offline
Pojeftinjenje HRT pristojbe

Ima i gore, vjeruj mi, ali se ne placaju masno ko HRT. A gledajte na ttx pise "otezan posao za HRT". hahah

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Pojeftinjenje HRT pristojbe

To ti uopće nije toćno uk nemora se plaćati pristojba  bbc slovenija isto tako.Nisam sto posto siguran ali mislim da se u Danskoj isto ne plaća pristojba.S druge strane mi hrt-u plaćamo pristojbu+reklame trebali bi imati puno bolji program,nevidim razlog zbog čega se žalite na novu i rtl oni od toga žive,ko ima satelit ili iptv mogu vidjeti da i druge strane televiziske kuće rade istu stvar da presjecaju emisij,seriju ili film sa reklamam.

Druge strane mi plaćamo svako jake gluposti tipa prevoditelje koji ništa u stvarnosti za hrt-u nisu preveli,čak sam par puta bio čuo da hrt troši nemile novce na filmove i serije koje nikada ne prikažu iz razloga samo da bi na taj naćin konkrencije smanjili gledanost. 

15 godina
odjavljen
offline
RE: Pojeftinjenje HRT pristojbe
Šef kaže...
Imaju puuuno manje reklama od Nove i RTLa. Nije da će ti prekinut seriju 10minutnim reklamama. Bude 1 reklama max 2 puta za vrijeme neke serije.
Što se tiče programa - i tu su bolji, imaju ako ne zanimljive, onda nove serije. A ne da otkad je RTL dosao, da vrte uvijek iste serije, 'starije od Isusovog magarca'.

Naravno, mjesta za poboljšanje ima jako puno...

Meni su ipak zanimljive optužbe Nove i RTL-a da je HRT u puno boljem položaju jer razlika u dopuštenoj minutaži reklama nije dovoljna i omogućuje HRT-u da obara cijene reklama.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
16 godina
neaktivan
offline
Pojeftinjenje HRT pristojbe

treba neku svotu novaca izdvajati za nacionalnu televiziju.

samo ne ovoliku svotu,kao do sada.

 

prisavlje je tromi stroj sa ogromnim apetitom.

 

- kome su potrebni dopisnici iz svih europskih metropola i troškovi njihovog smještaja po stanovima i terenske plaće,

da bi se jednom mjesečno uključili u dnevnik ili otvoreno i prozborili tri rečenice, koje je mogao i neki honorarac složiti sa informacijama  koje bi mu google dao gratis.

 

- respekt veličini i umijeću gorana milića, malo je tako obrazovanih i talentiranih novinara. ali ja ne želim više plaćati troškove svih tih putovanja.

emisije se pretvaraju u uratke "putujmo i žderimo"

 

- jučer se  javlja novinar iz pekinga ,wtf...sa nekom besmislenom vijesti

 

nema smisla dalje,jer mi se ne piše,a imam još 50 točaka.

pozdrav svima
 
7 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Pojeftinjenje HRT pristojbe

evo gledate li ministra i hloverku na  otvorenom.

čovjek joj objašnjava gdje sunce izlazi.

pozdrav svima
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Pojeftinjenje HRT pristojbe

pretplata ide dolje 20 kn.. svi se uzhebali..

obaba kupuje glasove penzica. "siii... i ken do sumting to mejk jor lajf lessss mizrbl"

ffs

Freedom, morality, and the human dignity of the individual consists precisely in this; that he does good not because he is forced to do so, but because he freely conceives it, wants it and loves it.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pojeftinjenje HRT pristojbe
Littlemanbeingerased kaže...

pretplata ide dolje 20 kn.. svi se uzhebali..

obaba kupuje glasove penzica. "siii... i ken do sumting to mejk jor lajf lessss mizrbl"

ffs

........but i still duing

 

obaba Smijeh  LoL

Peace and Love _ Frankenstein Build
16 godina
neaktivan
offline
Pojeftinjenje HRT pristojbe

Samo još fali ezo tv i kunolovac i na HRT-u :(

Iako mislim da su rekli da će zbog ovog stradat vjerski program, te neke emisije za iznimno malen broj ljudi tako da mi to ne igra neku ulogu.

http://www.youtube.com/watch?v=IM9ezwvBOjo
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Pojeftinjenje HRT pristojbe

Meni je program na HRT-u super i trebalo bi još povećat pretplatu, zatim što više emisija dati o manjinama, npr. Srbima.

Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pojeftinjenje HRT pristojbe

Hloverka - lap dancerica. SmijehSmijeh JFC...

 

 

Al' stvarno, HRT je ionako na rubu... Sad će ga još malo gurnuti i to je to. Dobrodošli u budućnost. Bogataš

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pojeftinjenje HRT pristojbe

Ako bi se umjesto smanjenja za 20 pretplata povećala za 80 kuna, moglo bi na HRT-u raditi dvostruko više ljudi nego sada..

 

Povećanjem TV-pretplate na 5000 kuna moglo bi se na HRT-u zaposliti svih tristo tisuća nezaposlenih u Hrvatskoj.

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Pojeftinjenje HRT pristojbe

Iskreno, ne bi mi bilo problem dati ni 200 kn (meni osobno, znam da postoje ljudi kojima je to jako jako velika svota...), ali da imam kvalitetan program.

Pod ovom kvalitetan mislim i na tehničku stranu (16:9, barem 720p, ako ne i 1080, DTS i slično), na ugođaj (a ne da mi puste PP točno onda kada se dogodi ključno preuzimanje pozicije u F1), i na sam izbor filmova / serija (a ne da već znam napamet što se točno u kojem filmu dogodilo i to redom sve trash filmovi 90-tih + novogodišnji maraton koji je valjda zadnjih 10 godina jedan te isti - ona božićna sa Arnijem, Sam u kući, Onda ona s B. Dillanom u ulozi zločestom djeda mraza, LotR, i već što...).

 

Nema mi gorega nego doći doma, upaliti TV očekivati nešto da se opustim, a ovo figa... Katastrofalan program... Samo ti živce digne.

Sva sreća pa znam odlično engleski, a nešto sitno tu i tamo razumijem i njemački, pa mi nije problem nešto na satelitu pronaći, but... Seriously... Osim toga, postoje ljudi koji ne mogu pratiti film / seriju na stranom jeziku... Mogu počet od svojih staraca... I šta da onda oni rade? Mislim, doseg što naša televizija njima može pružiti je Ples sa zvijezdama, što je žalosno...

Ako hoću vrhunski doživljaja uživanja u sportksim događajima - satelit.

Ako hoću vrhunski doživljaj uživanja u filmu / seriji - gledanje s frendovima (što odmah povlači piratstvo) ili Cinestar (ali nije ipak to to...) - najljepše je doma, barem meni...

Ako hoću neku normalnu zabavnu emisiju - satelit (ili da preciziram MTV Belji se)

Glazba - MTV / VIVA (jel se zove ta druga VIVA?)

 

Šta ima HRT? Ništa... Apsolutno ništa...

 

Heck,čak bih platio 20 kn više, a ne manje, samo da zabrane one izbljuvotine tipa HTZ, Farma i ostalo... A stvarno... Što mene zanima tko se s kime i tko je koga ogovarao? Dajte nešto gdje se mogu zabaviti, nasmijati... Nešto... Myth busterse, Date my nešto, Busted, Jackass, Brainiac i slično... Nešt ti zabave što je Sponza XY na Farmi / BB / neki kvazi reality nalakirala nokte rozim lakom...

 

Pa evo i sada... Počelo SP. Što ja mogu? Mogu se lagano hebati... Ne mogu pustiti u 16:9 sliku... Pa to je sramota... Kao da smo još uvijek negdje zapeli u Fra '98. Vani ekipa daje podršku za 3D, a mi još možemo sanjati o hebenom običnom HDu... Di je HD ready, Full HD???? Danas bih se trebao osjećati kao da ekipa trči direkt ispred mene i na zvučnicima čuti kako lopta prelazi s lijeve udaljene strane na desnu bližu... Je right sa HRTom... 

Kako sada stoji, iskreno, ne bih im dao niti kune. Jer su izuzetno bezobrazni...  Jači CRTovi su overkill za HRT prijenos... Žalosno, ali istinito...

 

Every hole is a goal!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Pojeftinjenje HRT pristojbe
klimama kaže...

Ako bi se umjesto smanjenja za 20 pretplata povećala za 80 kuna, moglo bi na HRT-u raditi dvostruko više ljudi nego sada..

 

Povećanjem TV-pretplate na 5000 kuna moglo bi se na HRT-u zaposliti svih tristo tisuća nezaposlenih u Hrvatskoj.

 

Meh... Upoznao sam situaciju na HRT-u na ružniji način (dugovali su $ firmi u kojoj sam radio [puno] ranije skoro 1 god - WTF?). Tako da.. Nije problem u pretplati, nažalost... Problemi idu puno dublje. No, ono što je žalosno je da će se sve reflektirati na TV program. I završit ćemo s ne jednom, ne s dvije, nego čak s tri TV kuće s hrpom reklama i glupim rialiti-šovovima... Toooo...!!! :/

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.6.2010 22:09 (vlad0).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pojeftinjenje HRT pristojbe
Bukva kaže...

Iskreno, ne bi mi bilo problem dati ni 200 kn (meni osobno, znam da postoje ljudi kojima je to jako jako velika svota...), ali da imam kvalitetan program.

Pod ovom kvalitetan mislim i na tehničku stranu (16:9, barem 720p, ako ne i 1080, DTS i slično), na ugođaj (a ne da mi puste PP točno onda kada se dogodi ključno preuzimanje pozicije u F1), i na sam izbor filmova / serija (a ne da već znam napamet što se točno u kojem filmu dogodilo i to redom sve trash filmovi 90-tih + novogodišnji maraton koji je valjda zadnjih 10 godina jedan te isti - ona božićna sa Arnijem, Sam u kući, Onda ona s B. Dillanom u ulozi zločestom djeda mraza, LotR, i već što...).

 

Nema mi gorega nego doći doma, upaliti TV očekivati nešto da se opustim, a ovo figa... Katastrofalan program... Samo ti živce digne.

Sva sreća pa znam odlično engleski, a nešto sitno tu i tamo razumijem i njemački, pa mi nije problem nešto na satelitu pronaći, but... Seriously... Osim toga, postoje ljudi koji ne mogu pratiti film / seriju na stranom jeziku... Mogu počet od svojih staraca... I šta da onda oni rade? Mislim, doseg što naša televizija njima može pružiti je Ples sa zvijezdama, što je žalosno...

Ako hoću vrhunski doživljaja uživanja u sportksim događajima - satelit.

Ako hoću vrhunski doživljaj uživanja u filmu / seriji - gledanje s frendovima (što odmah povlači piratstvo) ili Cinestar (ali nije ipak to to...) - najljepše je doma, barem meni...

Ako hoću neku normalnu zabavnu emisiju - satelit (ili da preciziram MTV  Belji se)

Glazba - MTV / VIVA (jel se zove ta druga VIVA?)

 

Šta ima HRT? Ništa... Apsolutno ništa...

 

Heck,čak bih platio 20 kn više, a ne manje, samo da zabrane one izbljuvotine tipa HTZ, Farma i ostalo... A stvarno... Što mene zanima tko se s kime i tko je koga ogovarao? Dajte nešto gdje se mogu zabaviti, nasmijati... Nešto... Myth busterse, Date my nešto, Busted, Jackass, Brainiac i slično... Nešt ti zabave što je Sponza XY na Farmi / BB / neki kvazi reality nalakirala nokte rozim lakom...

 

Pa evo i sada... Počelo SP. Što ja mogu? Mogu se lagano hebati... Ne mogu pustiti u 16:9 sliku... Pa to je sramota... Kao da smo još uvijek negdje zapeli u Fra '98. Vani ekipa daje podršku za 3D, a mi još možemo sanjati o hebenom običnom HDu... Di je HD ready, Full HD???? Danas bih se trebao osjećati kao da ekipa trči direkt ispred mene i na zvučnicima čuti kako lopta prelazi s lijeve udaljene strane na desnu bližu... Je right sa HRTom...

Kako sada stoji, iskreno, ne bih im dao niti kune. Jer su izuzetno bezobrazni...   Jači CRTovi su overkill za HRT prijenos... Žalosno, ali istinito...

 

  U potpunosti se slazem... Kvaliteta slike na SP je na HRT2 medju najslabijima (4:3 letterbox i nizak bitrate), ona kricavost iz afrovizije... fuuuj. Pa pogledajte ORF1 naprimjer, bitrate 7000 kbps. Nego, prijatelju, kupi dreambox, cs i uzivaj u svim utakmicama u HD.Namigiva

16 godina
neaktivan
offline
Pojeftinjenje HRT pristojbe

ajd kad ste vec digli temu visoko na popis aktivnih (nedavnim postom :) ).. da nastavimo? :)

eto.. lopovl... ovaj pretplata nece ici dolje.

kazu treba im para za kvalitetu (koju?? ne sjecam se kada sam zadnji put gledao hrt - uz to da dodam niti rtl niti star@ tv) i za treci program (super.. jos jedan kanal koji cu morati preskakati da dodjem do discoverya).

 

Freedom, morality, and the human dignity of the individual consists precisely in this; that he does good not because he is forced to do so, but because he freely conceives it, wants it and loves it.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pojeftinjenje HRT pristojbe

ja sam u zadnjih 10tak mjeseci upalio tv jedno 5 puta, i vrlo brzo ugasio, pretplatu placam jer moram, imam jos i Bnet - tv + net i jedno sto koristim je net...... kada sam prestao gledati tv, jednostavno mi je biloo ljepse, nisaam se morao zivcirati zbog reklam , lose slike, glupih komentatora, lose glazbe............ sve sto pozelim mogu si naci na netu i to u pristojnoj kvaliteti i BEZ reklama

tako da........ ugasite tv i koristite net, gledajte si filmove i serije koje zelite i kada zelite i glazbu koju zelite, u zavidnoj kvaliteti 

znam da zivim u svome svijetu,... ali tamo me svi razumiju...
 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pojeftinjenje HRT pristojbe
Po kvaliteti njihovog programa što nude trebali bi moliti građane da gledaju TV-a ne da plačaju. Neka mi netko odgovori osim sporta, sapunica i reklama kaj ima? Film u 2 ujutro?! a isti je negdje u vrijeme kad ljudi više manje rade. Onaj tko slaže taj program treba ga strpati u sobu na mjesec gdje ima samo TV pa nek si gleda što slaže. Gdje su dokumentarci, gdje su glazbene emisije. Zašto ne naprave još 1 ili 2 programa pa neka rasporede. Prije je 3. program bio samo Sport i kaj ja znam. Ljudi su imali izbora. Sad same gluposti. Nema ta naša TV uopče smisla.
Hoky
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Pojeftinjenje HRT pristojbe

najnovija fora:

http://danas.net.hr/novac/page/2010/06/17/0342006.html?pos=n0

 

ono.. imas struje u kuci/stanu/poslovnom prostoru - budes placao pretplatu bez obzira imao ili nemao prijamnik itd.

jos lijepse zvuci kazna od cak 5k kn ako koristis odjavljeni prijemnik.

ukoliko to prodje.. brzinski kupujem kameru i pocinjem snimati nove epizode monty pythona.

 

Freedom, morality, and the human dignity of the individual consists precisely in this; that he does good not because he is forced to do so, but because he freely conceives it, wants it and loves it.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Pojeftinjenje HRT pristojbe
teško vrijeme za matore
 
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pojeftinjenje HRT pristojbe
ajme pa to je strasno torrente...

boze dragi...
In Control
16 godina
offline
RE: Pojeftinjenje HRT pristojbe
EnlightenedPhoenix kaže...
ajme pa to je strasno torrente...

boze dragi...

A cuj pa to je tak kad su pustili inkasatora ili hijenu svejedno u kucu. A nisu trebali uopce samo ga fino izbacis sa ulaza, ili iz dvorista i to je to nemaju oni nikakvo pravo uc u niciji stan ili posjed osim ak ih sam ne pustis.Nevinašce

14 godina
offline
RE: Pojeftinjenje HRT pristojbe za 25%

Oprostite ako kršim neko pravilo ali iz svog iskustva sa HTV pristojbom javljam da postoji način kako ne platiti HTV pristojbu.

 

1. Odete u HTV centar u svome gradu

2. Uzmete "obrazac" sa kojim izjavljujete da više nemate televiziju u kući ili stanu

3. Isti obrazac ovjerite u javnog bilježnika i vratite u HTV centar

4. Više nikad ne otvarate vrata kad netko pozvoni. Ne trebate prestat govorit ili disat dok nepoznata osoba ne ode sa vaših vrata. Možete se jednostavno "napraviti glupi" i reći: "Ništa!" (kao da neko nešto prodaje ili prosi pa vićete ništa)

 

Sve gore napisano je testirano i provjereno u stvarnom životu. Autor već 4 godine ne plaća pristojbu.

Niko ne može uć u Vaš stan ili kuću ako to vi ne želite bez sudskog naloga.

 

Ako nekoga zanima...

CTF Junky™ ︻┳═一 ᶠᶸᶜᵏᵧₒᵤ ┌∩┐(◣_◢)┌∩┐ ▄▀▄▀▄▀ http://www.bug.hr/forum/userposts/kiki30o0/8389.aspx?sort=desc ▄▀▄▀▄▀
16 godina
neaktivan
offline
Pojeftinjenje HRT pristojbe
teško vrijeme za matore
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pojeftinjenje HRT pristojbe

IznenađenSmijeh

 

HRT zatražio dopis od nepismene bake Smijeh

Peace and Love _ Frankenstein Build
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice