HD6000 serija je veoma slična HD5000 seriji

poruka: 60
|
čitano: 9.501
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
RE: HD6000 serija je veoma slična HD5000 seriji
LeeMoon kaže...
juice21 kaže...

dal ce onda 384 bitna sabirnica biti standard od ATI 6xxx pa nadalje ????

Zašto bi stali na 384-bitnoj?

Kad se ponovno poveća "glad" za performansama i 384-bitna sabirnica više nebude imala dovoljnu propusnost, ne vidim razloga zašto se tada nebi prešlo na 512-bitnu.

Baš me zanima oš imat para za takvo čudo...

 

Doći će sve to na svoje mjesto s vremenom.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | FAN of Neon Genesis Evangelion and Star Trek | Downloading High Definiton Video
13 godina
neaktivan
offline
HD6000 serija je veoma slična HD5000 seriji

Nemam ja para ni za ova čuda što sad prave pa ih to ne sprječava da ih i dalje prave =)

I'm sarcastic and what's your superpower?
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
HD6000 serija je veoma slična HD5000 seriji

384 (ili 320) su gotovo sigurno glavne novosti za HD6xxx seriju. 256bit trenutno najviše koči HD5870.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [ZETOR Black Edition-SADA SA NOVIM GEFUFNAMA]
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: HD6000 serija je veoma slična HD5000 seriji

512-bit smo imali na 2900 seriji.. što je tada bio overkill zbog neiskorištenog teselatora.. danas bi to bilo drukčije.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
odjavljen
offline
RE: HD6000 serija je veoma slična HD5000 seriji
LeeMoon kaže...
juice21 kaže...

dal ce onda 384 bitna sabirnica biti standard od ATI 6xxx pa nadalje ????

Zašto bi stali na 384-bitnoj?

Kad se ponovno poveća "glad" za performansama i 384-bitna sabirnica više nebude imala dovoljnu propusnost, ne vidim razloga zašto se tada nebi prešlo na 512-bitnu.

  Jer previše povećava broj tranizistora, i TDP općenito, i cjenu.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [ZETOR Black Edition-SADA SA NOVIM GEFUFNAMA]
16 godina
neaktivan
offline
RE: HD6000 serija je veoma slična HD5000 seriji
lovac82 kaže...

hd x6xx i hd x4xx su najgore atijeve kartice, treba izbjegavati brojeve 4 i 6 (ako su druga znamenka)

Za seriju hd 34xx je ovo točno.HD 3450 je smeće kakvo nisam dugo vidio!Kvaliteta opravdava cijenu...

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tešku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.-----Što se dogodi Facebook profilu kad čovik krepa?
15 godina
offline
RE: HD6000 serija je veoma slična HD5000 seriji
nixass kaže...

x1650, 2600, 3650 su bile sasvim dobre mainstream kartice u svoje vrijeme, ja ne znam kaj ti laprdaš..

Ma daj molim te..... prva stvar, OTVORI DOBRO OČI I POGLEDAJ ŠTO SAM NAPISAO U SVOM PROŠLOM POSTU, X1650 NE SPADA POD HD SERIJU OMFG, CITIRAM SAM SEBE:

 

(od hd 2xxx do hd 5xxx) ? ajde recite mi

Nadalje, 2600 i 3650 nisu loše ? hahaha, pa moja x1950 ih poždere za doručak omg (u rijetkim slučajevima su slične), bratić mi ima hd 3650, x1950 je brža od njegove, eto toliko.....a osim toga, nVidia je te 2 kartice u to vrijeme GAZILA, ati se doslovno preporodio sa serijom hd 4xxx i hd 5xxx i svi znaju da je hd 2xxx bio jedan od najvećih failova u povijesti atija....

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.7.2010 17:59 (lovac82).
16 godina
offline
RE: HD6000 serija je veoma slična HD5000 seriji

smiri doživljaj, nisi na placu nit razgovaraš s ciganima o cijeni felgi.

svaka high-end kartica jede 2-3 generacije noviji mainstream. x6xx generacija je za svoje novce uvijek bila dobra, što god ti rekao.

pazi ovo, 4870 jede tu tvoju x1950pro za doručak.. tako nekako je zvučala i tvoja konstatacija Namigiva

to kaj su bili failovi ne znači da su LOŠE. x3/4/5xx su bile loše, no to im je i svrha, za malo love dat nekakve multimedijalne mogućnosti. ati je od serije hd 3xxx počeo rulati.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.7.2010 18:23 (nixass).
14 godina
offline
RE: HD6000 serija je veoma slična HD5000 seriji
LeeMoon kaže...
juice21 kaže...

dal ce onda 384 bitna sabirnica biti standard od ATI 6xxx pa nadalje ????

Zašto bi stali na 384-bitnoj?

Kad se ponovno poveća "glad" za performansama i 384-bitna sabirnica više nebude imala dovoljnu propusnost, ne vidim razloga zašto se tada nebi prešlo na 512-bitnu.

 da, znam .... za pocetak i 384 bitna bi bila super jer se 256 bitna vuce vec dugo ...

 

EDIT: jos se jako dobro sjecam kako je jedna 2900 XTX fenomenalno izgledala "na papiru" ...., a u stvarnosti :/ .... 512 bit ce doci kad ce stvarno biti potrebna .... mozda na HD 8xxx :))

Stisni thumb down ako te čini sretnijim ...
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.7.2010 18:32 (juice21).
16 godina
offline
RE: HD6000 serija je veoma slična HD5000 seriji

Eto.. toliko o tome kako će ATI već imati novu 'revolucionarnu' 6xxx seriju dok Nvidija izbaci pošteni Fermi čip Namigiva

Prvo i prvo GTX460 (to jest ispeglani Fermić u slabijoj varijanti) je već tu i definitivni je best buy, a drugo čini se da će serija 6xxx biti samo ispeglana Evergreen arhitektura i ništa više. Ja tu ne vidim kako ATI zabija čavle u lijesu Nvidije (hvala bogu jer bi to značilo monopol i nerealno visoke cijene na tržištu).

 

Gdje su sada oni svi fanATIci koji su se mjesecima naslađivali s 'katastrofalnom Fermi arhitekturom'?

Nadam se da sada i oni vide kako se tek sad sa dolaskom solidnih Nvidijinih kartica situacija na tržištu poboljšava i za crvene i za zelene.

Lijep pozdrav ;)
13 godina
neaktivan
offline
RE: HD6000 serija je veoma slična HD5000 seriji
xxxLeeMoon kaže...
juice21 kaže...

dal ce onda 384 bitna sabirnica biti standard od ATI 6xxx pa nadalje ????

Zašto bi stali na 384-bitnoj?

Kad se ponovno poveća "glad" za performansama i 384-bitna sabirnica više nebude imala dovoljnu propusnost, ne vidim razloga zašto se tada nebi prešlo na 512-bitnu.

Bolje da idu postepeno nego da opet dođe nešto ko hd29xx.

15 godina
offline
RE: HD6000 serija je veoma slična HD5000 seriji
nixass kaže...

smiri doživljaj, nisi na placu nit razgovaraš s ciganima o cijeni felgi.

svaka high-end kartica jede 2-3 generacije noviji mainstream. x6xx generacija je za svoje novce uvijek bila dobra, što god ti rekao.

pazi ovo, 4870 jede tu tvoju x1950pro za doručak.. tako nekako je zvučala i tvoja konstatacija Namigiva

to kaj su bili failovi ne znači da su LOŠE. x3/4/5xx su bile loše, no to im je i svrha, za malo love dat nekakve multimedijalne mogućnosti. ati je od serije hd 3xxx počeo rulati.

Pa to sam htio i reći, High End je uvijek bolji od sljedećeg Low Enda i Mainstreama (uglavnom je tako), a ovo hd 4870 jača od x1950, pa normalno kada novi High End UVIJEK jede stari High End (a opet, to je puno noviji High End od moje x1950)...........

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
16 godina
neaktivan
offline
RE: HD6000 serija je veoma slična HD5000 seriji
Dado_ZG78 kaže...

Eto.. toliko o tome kako će ATI već imati novu 'revolucionarnu' 6xxx seriju dok Nvidija izbaci pošteni Fermi čip Namigiva

Prvo i prvo GTX460 (to jest ispeglani Fermić u slabijoj varijanti) je već tu i definitivni je best buy, a drugo čini se da će serija 6xxx biti samo ispeglana Evergreen arhitektura i ništa više. Ja tu ne vidim kako ATI zabija čavle u lijesu Nvidije (hvala bogu jer bi to značilo monopol i nerealno visoke cijene na tržištu).

 

Gdje su sada oni svi fanATIci koji su se mjesecima naslađivali s 'katastrofalnom Fermi arhitekturom'?

Nadam se da sada i oni vide kako se tek sad sa dolaskom solidnih Nvidijinih kartica situacija na tržištu poboljšava i za crvene i za zelene.

Ti nisi svjestan koliki si ti nVidiot.

16 godina
offline
RE: HD6000 serija je veoma slična HD5000 seriji
Penryn kaže...

Ti nisi svjestan koliki si ti nVidiot.

To mi može reči samo jedan zadrti fanATIk Smijeh

 

Ja zagovaram zdravu konkurenciju i povoljne cijene i crvenih i zelenih.

Lijep pozdrav ;)
16 godina
offline
RE: HD6000 serija je veoma slična HD5000 seriji
Dado_ZG78 kaže...

Eto.. toliko o tome kako će ATI već imati novu 'revolucionarnu' 6xxx seriju dok Nvidija izbaci pošteni Fermi čip Namigiva

Prvo i prvo GTX460 (to jest ispeglani Fermić u slabijoj varijanti) je već tu i definitivni je best buy, a drugo čini se da će serija 6xxx biti samo ispeglana Evergreen arhitektura i ništa više. Ja tu ne vidim kako ATI zabija čavle u lijesu Nvidije (hvala bogu jer bi to značilo monopol i nerealno visoke cijene na tržištu)

hmm.. sa 8 mjeseci zakašnjenja i sa gubicima, ne znam kako to ati nije popapao nvidiu.. i kad se zna da nvidia idućih godinu dana ne može ništa novo izbacit nego samo derivate postojećih kartica. nema napretka u arhitekturi.. dok će ati vlak vozit i dalje.. sa cijenama i performansama..

ovako.. ati je do sada imao prednost, a sada je izjednačen.. što znači da je praktički 1-0 za ati u ovoj bitci..a prednost će se samo povećavat

 

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
neaktivan
offline
RE: HD6000 serija je veoma slična HD5000 seriji
Dado_ZG78 kaže...

To mi može reči samo jedan zadrti fanATIk  Smijeh

 

Ja zagovaram zdravu konkurenciju i povoljne cijene i crvenih i zelenih.

Daleko od toga.

Tek kad kupiš neku ATI karticu dokazat ćeš da nisi nVidiot. Namigiva

16 godina
offline
RE: HD6000 serija je veoma slična HD5000 seriji
nixass kaže...
hmm.. sa 8 mjeseci zakašnjenja i sa gubicima, ne znam kako to ati nije popapao nvidiu.. i kad se zna da nvidia idućih godinu dana ne može ništa novo izbacit nego samo derivate postojećih kartica. nema napretka u arhitekturi.. dok će ati vlak vozit i dalje.. sa cijenama i performansama..

ovako.. ati je do sada imao prednost, a sada je izjednačen.. što znači da je praktički 1-0 za ati u ovoj bitci..a prednost će se samo povećavat

OK istina da je Fermi kasnio i istina da prvi derivati kartica nisu imali sređenu potrošnju (i pripadajuće zagrijavanje), no sada arhitektura itekako sazrijeva (a i pripadajući driveri).

To da Nvidia neće izbacivati ništa novo idućih godinu dana čisto sumnjam, ali vidjet ćemo..

Istina, ATI vlak (na žalost) itekako dobro ide dalje sa cijenama i to baš i nije za hvalit se - prije su imali puno povoljnije kartice Namigiva

 

Prednost će se samo povećavati? Kakva prednost?

Lijep pozdrav ;)
16 godina
offline
RE: HD6000 serija je veoma slična HD5000 seriji
Penryn kaže...

Tek kad kupiš neku ATI karticu dokazat ćeš da nisi nVidiot. Namigiva

Imao sam ja već 2 Radeonke prije nekoliko godina (za vrijeme Nvidijine katastrofalne FX 5xxx serije jednu i još ranije kad su tek stigli Radeoni) Belji se

Lijep pozdrav ;)
16 godina
offline
RE: HD6000 serija je veoma slična HD5000 seriji
Dado_ZG78 kaže...
nixass kaže...
hmm.. sa 8 mjeseci zakašnjenja i sa gubicima, ne znam kako to ati nije popapao nvidiu.. i kad se zna da nvidia idućih godinu dana ne može ništa novo izbacit nego samo derivate postojećih kartica. nema napretka u arhitekturi.. dok će ati vlak vozit i dalje.. sa cijenama i performansama..

ovako.. ati je do sada imao prednost, a sada je izjednačen.. što znači da je praktički 1-0 za ati u ovoj bitci..a prednost će se samo povećavat

 

Prednost će se samo povećavati? Kakva prednost?

prednost u razvoju i poliranju aktualnih kartica. računaj na 10-15% boost performansi..

TU na sve osim zadnje Belji se

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
offline
RE: HD6000 serija je veoma slična HD5000 seriji
nixass kaže...
prednost u razvoju i poliranju aktualnih kartica. računaj na 10-15% boost performansi..

 

Ma ok, ali računaj i boost performansi kod Fermija isto tako..  dakle opet će Fermi voditi po snazi (i vjerojatno cijeni).

Lijep pozdrav ;)
14 godina
odjavljen
offline
HD6000 serija je veoma slična HD5000 seriji

ATi nema puno toga za polirati. Samo sabirncia i klasično dizanje broja shadera i ostalih jedinica. Što neznači nužno bolje perfomanse. Ali vidjet cemo.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [ZETOR Black Edition-SADA SA NOVIM GEFUFNAMA]
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
HD6000 serija je veoma slična HD5000 seriji

pričekajmo mi 7000 pa da vidimo atijevu moć.

"Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat" -Atom
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: HD6000 serija je veoma slična HD5000 seriji
djdomi kaže...

pričekajmo mi 7000 pa da vidimo atijevu moć.

A čuj, pričekajmo GTX680 od Nvidije isto tako (za godinu, dvije) onda pa da uspoređujemo..  

Ako ćemo čekati stalno na nekakve buduće serije nije dobro Namigiva

Lijep pozdrav ;)
15 godina
neaktivan
offline
RE: HD6000 serija je veoma slična HD5000 seriji
lovac82 kaže...
nixass kaže...

smiri doživljaj, nisi na placu nit razgovaraš s ciganima o cijeni felgi.

svaka high-end kartica jede 2-3 generacije noviji mainstream. x6xx generacija je za svoje novce uvijek bila dobra, što god ti rekao.

pazi ovo, 4870 jede tu tvoju x1950pro za doručak.. tako nekako je zvučala i tvoja konstatacija Namigiva

to kaj su bili failovi ne znači da su LOŠE. x3/4/5xx su bile loše, no to im je i svrha, za malo love dat nekakve multimedijalne mogućnosti. ati je od serije hd 3xxx počeo rulati.

Pa to sam htio i reći, High End je uvijek bolji od sljedećeg Low Enda i Mainstreama (uglavnom je tako), a ovo hd 4870 jača od x1950, pa normalno kada novi High End UVIJEK jede stari High End (a opet, to je puno noviji High End od moje x1950)...........

lovce82, vidim da puno pises stvari koje nemaju veze s mozgom. Pa how the hell ATI 6xxx spada u najgore kartice kad jos ta serija nije izasla?  Zanima dali bi ti mogao napisati svoj XFIRE username da ja vidim koliko ti sati igranja imas.

 

Samo nemoj napisati da nemas XF i da uopce racunalo ne koristis za igranje.

moj xfire: cajkoteka ; CLAN: http://www.internet-zona.com/
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.7.2010 19:18 (JURGOLINHO).
15 godina
offline
RE: HD6000 serija je veoma slična HD5000 seriji
JURGOLINHO kaže...
lovac82 kaže...
nixass kaže...

smiri doživljaj, nisi na placu nit razgovaraš s ciganima o cijeni felgi.

svaka high-end kartica jede 2-3 generacije noviji mainstream. x6xx generacija je za svoje novce uvijek bila dobra, što god ti rekao.

pazi ovo, 4870 jede tu tvoju x1950pro za doručak.. tako nekako je zvučala i tvoja konstatacija Namigiva

to kaj su bili failovi ne znači da su LOŠE. x3/4/5xx su bile loše, no to im je i svrha, za malo love dat nekakve multimedijalne mogućnosti. ati je od serije hd 3xxx počeo rulati.

Pa to sam htio i reći, High End je uvijek bolji od sljedećeg Low Enda i Mainstreama (uglavnom je tako), a ovo hd 4870 jača od x1950, pa normalno kada novi High End UVIJEK jede stari High End (a opet, to je puno noviji High End od moje x1950)...........

lovce82, vidim da puno pises stvari koje nemaju veze s mozgom. Pa how the hell ATI 6xxx spada u najgore kartice kad jos ta serija nije izasla?  Zanima dali bi ti mogao napisati svoj XFIRE username da ja vidim koliko ti sati igranja imas.

 

Samo nemoj napisati da nemas XF i da uopce racunalo ne koristis za igranje.

Haha, a ti lijepo trk na sve četiri i kupi si naočale, nisam napisao hd 6xxx omg, pogledaj mi sve postove, WTF ti pričaš?

 

A ovo za XFIRE, imam ga, a zašt bih ja tebi dao svoj XFIRE, bojim se da nećeš moći pročitati nick kada ti ga napišem Belji se......... osim toga imam x1950, igram igre (bar sam igrao donedavno), pogledaj mi profil, riknula mi je (mogu i dokazazi ako treba) i sada sam na GMA x3100 (vidi pod Moj PC) 

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.7.2010 19:42 (lovac82).
15 godina
offline
HD6000 serija je veoma slična HD5000 seriji

ma sam nek ati počne pisati poštene drivere, masu puta se desi da mi sa novim radi grafa slabije heh, što se tiče hardvera, sasvim je solidan i napokon na pravom putu... ali tko zna ako se uljene možda se opet vratim na nvidiju... nebi mi bilo prvi put heh

www.gricni.com
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: HD6000 serija je veoma slična HD5000 seriji
sokre kaže...

nebi mi bilo prvi put heh

Dobrodošao u klub Izlanuo se

Lijep pozdrav ;)
15 godina
offline
RE: HD6000 serija je veoma slična HD5000 seriji
Dado_ZG78 kaže...
sokre kaže...

nebi mi bilo prvi put heh

Dobrodošao u klub Izlanuo se

hehe možda kod sljedeće kupnje grafike, ali sam sad na 5850 i zadovoljan sam!

www.gricni.com
15 godina
protjeran
offline
RE: HD6000 serija je veoma slična HD5000 seriji

Ja sam na ATI prešao baš radi kvalitete i jednostavnosti tweakanja grafe u CCC (catalystima)

A drivere tko još hebe, dobri su ima barem tri-četiri mjeseca u godinu dana, ostali malo štekajuSmijeh

Ja stavim nove pa ako bude problema sa HDD-a instaliram saveane stare koji sam imao dosada.

Tako i imam još CCC 10.3 sad na kompu otkad je izašao Metro2033

free speech for the dumbxD
15 godina
offline
HD6000 serija je veoma slična HD5000 seriji

Mene 10.6 malo zezaju sa playbackom nekih mkv-a, no prelijen sam za uninstalliranje i stavljanje 10.5 drivera kada evo uskoro dolaze 10.7 driveri.

 

HD5850 ovaj puta ostaje duže u kućištu, gubim volju za igre. Igram samo neke koje mi se sviđaju, a takvih je jako malo.


Pa šta će mi onda novi hardware bezveze? Jedini cilj mi je sada utišavanje vibracije diskova i kupnja 2TB wd greena.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | FAN of Neon Genesis Evangelion and Star Trek | Downloading High Definiton Video
Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice