Tema za odabir tvrdih diskova izdvojena tema

poruka: 1.812
|
čitano: 538.469
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Uzimam ext. hdd...

Možete mi preporućiti nešto iz linksa, feniksa, svijeta medija ili nekog drugog dućana iz dubrave i bliže okolice?

Da uzmem externi hdd ili hdd i externo kućište?

Trebao bi imati USB 3.0 sućelje i nebi išao preko 700 kn...

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Nisi naveo koji format 2,5" ili 3,5" ti treba? Plaćaš u gotovini ili? 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
roby27 kaže...

Nisi naveo koji format 2,5" ili 3,5" ti treba? Plaćaš u gotovini ili? 

Plaćam u gotovini, a paše mi i 2,5" i 3,5"

11 godina
offline
13 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Pozdrav ekipa, dvoumim se izmedu ova 2:

 

http://www.supernet.hr/externi-hdd_3#M0130520 

 

http://www.instar-informatika.hr/hdd-external-toshiba-store-basics-25-15tb-usb-30-20-black/HDTB115EK3CA

 

 

Moze netko reci pluseve i minuse jednog i drugog.. Uzeo bih radije WD ali za 120kn vise bih dobio 500gb, ima netko iskustva s toshibom?..Takoder slobodno preporucite bestbuy 2.5" 1tb-2tb..

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.2.2014 22:05 (THomson).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Toshiba je nedostupna i ima manje jamstvo.

 

WD My Passport Ultra 1TB Titanium

WD My Passport Ultra 2TB

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.2.2014 22:25 (roby27).
10 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Kada sam kupovala prošli hdd dane i dane sam potrošila da otkrijem koji mi je optimalan po omjeru cijene i performansi koje tražim. Sad mi toliko hitno treba i radim toliko da ne stignem opet satima sve iščitavati i uspoređivati.

Ajd molim vas savjet

 

Trebam eksterni, 2,5' lako prenosiv (ono, ubacim ga u torbu i uvijek je sa mnom), da ne treba ekstra izvor struje osim laptopa, izdržljiv na treskanje i udarce, sposoban ne samo pohraniti svu silu od minijaturnih dokumenata do ogromnih filmova, nego i da mogu raditi na nekom dwg-u na njemu (dakle dovoljno veliki cache, brz). I 500 GB mi je dovoljno, a više ne škodi. Oko 500 kn mi je ok cijena, no mogu i koju stoticu više dati ako procijenim da se zbilja isplati.

Ako imate neki za preporučiti...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Kak je i kolega gore predlozio i kak se vuce vec neko vrijeme kroz temu ovaj disk - slobodno ti ga mogu preporuciti (i ja si ga planiram uskoro kupiti) - mislim da bolje od ovog nemres nac trenutno

My Passport Ultra™ 1TB Titanium

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.2.2014 8:07 (cropunk).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Trebam novi disk i ova 2 su u finalu - WD Green 20EZRX 2 TB i WD Red WD20EFRX 2 TB   Mislim da imam pobjednika no ipak bi se htio dodatno informirati i čuti domaće iskustvo.  Za crveni sam našao dovoljno informacija, (no dodatne nisu na odmet) od toga jedna je sa naših prostora koja uključuje i zeleni disk no to uz Linusa je uglavnom to, tj. ništa konkretno, a pod tim mislim recenzije i možebitne nagrade koje nisam našao za zeleni disk. Zanima me vaše mišljenje i iskustva ako tko ima s njima. Inače preko nabave sam vidio da su oba najjeftinija u digital extreme ...red  719 a green 609kn ako ima di jeftinije napišite!

Sacrifice is a choice you make. Loss is a choice made for you.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

WD Red je za NAS. Ako ti treba samo za storage taj green je dobar izbor imam ga i sam. Ako bi OS i storage onda blue tipa wd10ezex, ili black ako bas hoces najbrzi disk. 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
yox kaže...

WD Red je za NAS. Ako ti treba samo za storage taj green je dobar izbor imam ga i sam. Ako bi OS i storage onda blue tipa wd10ezex, ili black ako bas hoces najbrzi disk. 

znam...no i to je vrsta pohrane čak i bolja od zelene u svakom pogledu bilo brzina, vijek, garancija... kao što rekoh o zelenom sam jako malo saznao a rece nigdje samo uglavnom razna strana naglabanja na stranim forumima.... što se tiče plavog i crnog - imam SSD ali hvala na inputu

Sacrifice is a choice you make. Loss is a choice made for you.
15 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Red su optimzirani za RAID. Mislim da red trosi cak i jos manje struje od greena. Ja bi isao na green posto je jeftiniji i mislim da nema potrebe da ides na red za visu cijenu ako ti ne treba za server ili slicno. Nisam sto posto siguran ali mislim da taj red radi blize 5400 rpm.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.2.2014 13:54 (yox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

istina, to su potvrdili i testovi da manje troši struje nego zeleni što je paradoks, brzine su im iste ali u jednom velikom testu pokazao se u raznim testovima brži od zelenih...o serveru sam razmišljao ali još nisam ništa zaključio, no ako sad uzmem crveni neznam uzet recimo još jedan isti takav dok je na tržištu il čekat  novu generaciju crvenog... inače čekam već sa kupnjom diska više od pola godine a treba mi, a pred nekih mj. +  vidio da napokon dolaze 2 Tb ssd-ovi što bi mi bio bolji izbor u svakom pogledu al pitanje je kad će točno izaći i još važnije cijena za nas obične smrtnike, dakle negine nam čekanje 2-3 god. minimalno od dana izlaska da si to upiknemo

Sacrifice is a choice you make. Loss is a choice made for you.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Ako ne planiraš stavljat disk u kakav RAID 5, 6, 10 onda slobodno možeš Greena. U suprotnom Reda, prije svega zato što ne "parkira glavu" i ima TLER koji je iznimno poželjan ako se slaže RAID. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

pa za sada neplaniram, ali nisam nikad odbacio tu mogućnost... jedino što me oko toga muči je dali kad radim NAS uzet hdd iste generacije i preformansi ili može bit razlika u diskovima? Nego jel ima di koja poštena reca (ili više njih) za WD Green 20EZRX 2 TB jer ja ih ne nalazim!? Inače na prvoj stranici bi trebalo napravit neke izmjene jer se dosta toga promjenilo i trebalo bi dopuniti sa novim informacijama pa bi molio dotičnog kolegu da to uradi ali sumnjam jer je neaktivan pa bi bilo dobro da netko od moderatora to napravi!

Sacrifice is a choice you make. Loss is a choice made for you.
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.2.2014 20:22 (9090).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
9090 kaže...

jedino što me oko toga muči je dali kad radim NAS uzet hdd iste generacije i preformansi ili može bit razlika u diskovima? Nego jel ima di koja poštena reca (ili više njih) za WD Green 20EZRX 2 TB jer ja ih ne nalazim!? Inače na prvoj stranici bi trebalo napravit neke izmjene jer se dosta toga promjenilo i trebalo bi dopuniti sa novim informacijama pa bi molio dotičnog kolegu da to uradi ali sumnjam jer je neaktivan pa bi bilo dobro da netko od moderatora to napravi!

Pa čuj, radilo bi i sa različitim modelima i generacijama ali je preporučljivo kad se slaže tako nešto da budu isti model, iste generacije i po mogućnosti isti firmware. 

A WD20EZRX je kao i svaki drugi Green, samo što ima dvije 1TB ploče. Prvo je bio EARS, SATA2 i sa tri ploče od 667GB, pa EARX isti broj ploča samo SATA3 sučelje, i sad EZRX sa dvije ploče, što je dobro jer se manje grije, manje troši, manja je vjerojatnost kvara i brzina čitanja/pisanja je veća(oko 130MB/s, više nego dovoljno za storage disk)

16 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Planiram uzeti neki HDD 1TB ili 2TB. 128GB SSD imam tako da će ovaj biti za pohranu svih stvari, ali ću ga i koristiti direkt za neke stvari gdje mi ne treba SSD, tipa instalirat ću PES na njega, instalirat ću programe s njega na SSD, bit će tu puno kopiranja, itd...

 

Zanima me također kakve su Green serije diskova iz WDa? Trenutno imam Seagate 320GB na 7200RPM star 5 godina. Jesu li ove nove Green serije sporije od tog kojeg trenutno imam? Jednostavno nebi htio s konja na magarca pa zato i gledam Black seriju.

 

Stvar je u tome što za praktički istu cijenu dobijem Black 1TB ili Green 2TB.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.2.2014 15:28 (lllnuclearlll).
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Penryn kaže...

Pa čuj, radilo bi i sa različitim modelima i generacijama ali je preporučljivo kad se slaže tako nešto da budu isti model, iste generacije i po mogućnosti isti firmware. 

A WD20EZRX je kao i svaki drugi Green, samo što ima dvije 1TB ploče. Prvo je bio EARS, SATA2 i sa tri ploče od 667GB, pa EARX isti broj ploča samo SATA3 sučelje, i sad EZRX sa dvije ploče, što je dobro jer se manje grije, manje troši, manja je vjerojatnost kvara i brzina čitanja/pisanja je veća(oko 130MB/s, više nego dovoljno za storage disk)

ma to sam si i mislio jer puno mi je sad odjednom da kupim 2 crvena, a ako budem čeko ko zna dal ću nać isti. EARX od 2 TB imam i s njim sam super zadovoljan (tražio sam taj model al je zastario i nema ga za kupiti) EZRX o njemu znam samo iz jednog testa sa portala sa ovih prostora (neki osvrt) i od Linusa koji je nešto malo pričao o njemu te neka iskustva po stranim forumima al konkretne recenzije jok...možda kad bi tražio na drugim stranim jezicima bi i našao al neznam kolko bi mi gugl to preveo točno

Sacrifice is a choice you make. Loss is a choice made for you.
13 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova
Pozdrav Trebam preporuku za eksterni HDD od 2TB. Sluzio bi za pohranu slika, filmova i muzike. Nakon dvije godine mi krepao ovaj model http://www.nabava.net/cvrsti-diskovi__130/western-digital-eksterni-cvrsti-disk-my-book-my-book-essential-2tb-wdbacw0020hbk-5400rpm__1261371
BlueHell
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
---------- Drži se majstore, moje misli su uz tebe. ---------- Sva pitanja, nejasnoće, prigovore molim na PM. :D
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
BlueHell... kaže...
Pozdrav Trebam preporuku za eksterni HDD od 2TB. Sluzio bi za pohranu slika, filmova i muzike. Nakon dvije godine mi krepao ovaj model http://www.nabava.net/cvrsti-diskovi__130/western-digital-eksterni-cvrsti-disk-my-book-my-book-essential-2tb-wdbacw0020hbk-5400rpm__1261371

Jel crkla elektronika od kućišta ili baš disk? Ako je disk onda bi mogao uzet WD20EZRX za nekakvih 600kn i uvalit ga u to kućište. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Penryn kaže...
BlueHell... kaže...
Pozdrav Trebam preporuku za eksterni HDD od 2TB. Sluzio bi za pohranu slika, filmova i muzike. Nakon dvije godine mi krepao ovaj model http://www.nabava.net/cvrsti-diskovi__130/western-digital-eksterni-cvrsti-disk-my-book-my-book-essential-2tb-wdbacw0020hbk-5400rpm__1261371

Jel crkla elektronika od kućišta ili baš disk? Ako je disk onda bi mogao uzet WD20EZRX za nekakvih 600kn i uvalit ga u to kućište. 

 

Uopce ga nece ucitati, kao da ga nisam ni ukljucio u PC. Odnio sam ga na servis i covjek mi javio da mi moze spasit podatke ali da je HDD prakticki gotov. Kaze da ga je uspio osposobit da radi neko kratko vrijeme dok je hladan ali cim se malo ugrije odmah se ugasi. To mi je jedini info.
BlueHell
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
BlueHell... kaže...
Uopce ga nece ucitati, kao da ga nisam ni ukljucio u PC. Odnio sam ga na servis i covjek mi javio da mi moze spasit podatke ali da je HDD prakticki gotov. Kaze da ga je uspio osposobit da radi neko kratko vrijeme dok je hladan ali cim se malo ugrije odmah se ugasi. To mi je jedini info.

Šteta što se ne kužiš malo bolje u to jer je lako moguće da je samo crkla ladica tj. njena elektronika a da je sami disk ispravan. U tom slučaju bi samo trebao uzet neku novu vanjsku ladicu(kućište) za nekakvih 100 do 200kn i ubacit taj disk u nju. Ili ne uzimat ništa već disk spojit direkt u komp.

A za preporuku novog vanjskog diska, ja bi ti opet tog istog preporučio jer se inače ne kvare(ladice tu i tamo, ali diskovi ne toliko), a poprilično su jeftini. Ovi manji, 2.5'', su lakši za prenošenje ali su zato sporiji i dosta skuplji.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.2.2014 17:20 (Penryn).
13 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova
Ok. Hvala decki. Koji sad bolje da uzmem? Opet isti ili ovaj sto je Valentin preporucio?
BlueHell
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
BlueHell... kaže...
Ok. Hvala decki. Koji sad bolje da uzmem? Opet isti ili ovaj sto je Valentin preporucio?

Jel ti baš treba bit "My Book", koristiš njihov software kod backupa ili sam prebacuješ podatke? Ako sam onda možeš uzet običan vanjski disk, 2TB za 600kn ili manju verziju za 820kn.

Ako si navikao na WD-ov backup software onda bi ja uzeo opet istog My Booka. Ili onu manju verziju, ako ti je bitno da je što manji i lakši.

11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
BlueHell... kaže...
Ok. Hvala decki. Koji sad bolje da uzmem? Opet isti ili ovaj sto je Valentin preporucio?

Ja bi tu dodao vrlo dobru Seagate Expansion seriju 2TB, 3TB ako se više služiš drag and drop backupom {#} 

 

Odličan poslovni look i završna obrada izrade materijala. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.2.2014 2:11 (roby27).
10 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

znači htio bi si kupiti ssd do 1200kn ovo mi je konfa: napajanje- corsair cx600 psu, 600w, cx series, mbo- asrock 970extreme3, cpu- amd6300fx,  grafa-xfx r9270a 2gb ddr5 unaprijed hvala

 

 


 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

kofer

 

Samsung 840 Evo 250GB - 3god. jamstvo

Intel 530 240GB - 5god. jamstvo

OCZ Vector150 240GB - 5god. jamstvo

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.2.2014 0:56 (roby27).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Kupujem novi hdd koji ce vecinom bit za igrice, filmove i slicno.zelim da ima sto vecu garanciju, da se ne kvari toliko cesto te da moji podatci budu sigurni.ciljam na cijenu od oko 400-450 kn te planiram ga uzet u admu jer mi je blizu. Te imam pitanje koja je razlika izmedu primarnog i storage diska. Hvala.
11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Primarni disk ti služi za OS i programe pa prema tome treba biti brži 7,200rpm disk dok za storage može biti sporiji ali energetski efikasniji, manje bučan itd...(Green serija i tome slično)

 

Za navedeni buđet si gledaj Toshibu 1TB sa 3god. jamstvom imaš i WD Blue i Seagate ali sa manjim jamstvom.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice