Ima li spasa?

poruka: 5
|
čitano: 1.499
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Ima li spasa?

Imam jedan eksterni HDD (na kojem mi je bilo dosta vaznih podataka, slika, muzike, etc), koji sam slucajno odabrao pri instalaciji linuxa, dakle format je uradjen, ponovo sam ga formatirao u NTFS nebi li mozda uspio vratiti podatke pomocu TuneUp Utilities-a, medjutim, nista :/ Citao sam neku temu gdje ste pisali kako je potrebno preci preko fajla i po 35 puta da bi potpuno nestao, e sad, to bi bilo mozda 2-3 puta prelazenje, pa ima li ijedan nacin da putem softvera mogu vratiti stare podatke? Jasno mi je da nece moci mozda sve, ali nesto bi moralo. Ili mozda ne? :/

Prvi format neznam kakav je bio (tokom instalacije Kubuntu-a), dok drugi (NTFS) sam izabrao Quick format..

You cannot change your fate, no man can... 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.7.2008 23:24 (Dark Prince).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ima li spasa?

Možeš probat, to svakako. Preporučam File Scavenger, mada mislim da ako si formatirao, da nema spasa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ima li spasa?

Raspitaj se malo po netu,googlaj, moj savjet ti je da trazis tvrtke koje se bave izvlacenjem podataka sa specijalno ostecenih diskova, vjerujem da ti oni mogu pomoci ali sigurno nece biti jeftino.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ima li spasa?
Strontium kaže...

 moj savjet ti je da trazis tvrtke koje se bave izvlacenjem podataka sa specijalno ostecenih diskova, vjerujem da ti oni mogu pomoci ali sigurno nece biti jeftino.

 To bih ti zadnje preporučao, jer nema tih podataka koji vrijede te pare :).

EDIT: Na netu sam našao još preporuka za jedan program, koji se zove "GetDataBack"

EDIT 2: Easy Recovery Professional - veli tip da je s formatirane particije sve vratio.
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.7.2008 23:37 (kompotko).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ima li spasa?
Nasao sam i ja neki Media Investigator, veli "as seen on New York Times", ali samo skanira, a onda poslije trazi da platis prije nego spasi podatke.. --' Dakle neki besplatan program (ili ako imate neku zaobilaznicu, putem PP onda :D). Trenutno pokusavam sa File Scavenger, 5% a nasao nekih 13 nepotrebnih file-ova.. Vidjet cemo, pokusat cu i ostale programe..
You cannot change your fate, no man can... 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice