Koji SSD? izdvojena tema

poruka: 11.046
|
čitano: 2.765.669
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
online
Re: Koji SSD?

Podržava. To je u biti ovo: PCIe x4/x2 SSD support

 

A i unutar liste podržanih M.2 uređaja je naveden taj SSD.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?

Hvala puno :) Je li to znači i da će mi brzina biti max? 

15 godina
online
Re: Koji SSD?

Hoće. X4 brzina unutar standarda PCI Express 3.0 je 4 GB/s. Taj SSD čita max. brzinom do 3.5 GB/s.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.9.2022 19:38 (Izzy).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?

Hvala puno.

13 godina
offline
Re: Koji SSD?

Hvala. Na zalost kad sam isao pogledati u subotu ujutro proizvod je bio uklonjen :( .

11 godina
offline
Re: Koji SSD?
tigerija kaže...

Trebam novi veci SSD. Sad imam 512 Samsung Evo 850. Star kojih 6 godina. I imam 120gb kingston. Koji bi maknuo i stavio veci.

Pretpostavljam da zelim uzeti M.2 u danasnje vrijeme - to su bolji jelda?

 

Netko preporucio ovaj: https://forum.bug.hr/forum/topic/tvrdi-opticki-diskovi/koji-ssd/50123.aspx?page=356&jumpto=6540645&sort=asc&view=flat

Jel taj ok ili ima nesto bolje?

Gledam da uzmem nesto reliable.

 

Samsung i Intel najbolji? Ima nekih caka koje treba izbjegavati? Kao sa ovim novim laptopima gdje stavljaju graficke sa razlicitim napajanjem :D .

 

Tnx.

 Trenutno 699kn od 1TB - klik

od 2TB između 1250-1350kn klik1   klik2 (nabava)

 

 

Kovačić
11 godina
offline
Re: Koji SSD?
ibme74 kaže...

 

Imaš Intelov NVMe od 2TB na kaciji za 1.100kn klik

 kolega se zahvaljuje, ubo nekidan, danas stigao i već kucka veselo u kompu

kaže da će danas instalirati desetak igara na njega da ga isproba (njemu je bar 30 igara non stop instalirano, tako da će mu dobro doći )

12 godina
offline
Koji SSD?

ImaN maticnu gigabyte z370p d3 (rev. 1.0) i treba mii ssd disk.razmislja sam o kingston nv1 od 1 tb al me zanima ugradnja na moju plocu i dali uopce more se lako ugradit?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?
Wayto XD kaže...

ImaN maticnu gigabyte z370p d3 (rev. 1.0) i treba mii ssd disk.razmislja sam o kingston nv1 od 1 tb al me zanima ugradnja na moju plocu i dali uopce more se lako ugradit?

 

 Jedno mjesto imas za m.2 tako da ako nije zauzet slot, mozes kupit i ugradit.

Kovačić
8 godina
offline
Re: Koji SSD?
Pozdrav,
htio bih se počastiti nekim SSD-om konačno pa može neka preporuka pošto se ne razumijem baš u IT sektor. Memorije do 500 GB, koliko sam vidio matična (0WTYKT - u pitanju je laptop Dell Inspiron 7577) podržava M.2 NVMe. Ne bih htio uzet neki pa da se zaj.

Hvala i lijep pozdrav forumašima :)
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?

nisi naveo budžet ali imaš trenutno za cca 650kn 1TB NVMe SSD klik

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.10.2022 9:12 (ibme74).
8 godina
offline
Re: Koji SSD?
Pa do 500-550 kn sam mislio, imam vec 1TB HDD tako da 1TB SSD nije bas potreban osim ako nije bas dobra cijena
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji SSD?

Dominik_045 

Razmisli si o Samsung 980 NVMe M.2 SSD 500GB. Ja ga nedavno uzeo kao sistemski i zadovoljan sam.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.10.2022 10:36 (Micek).
13 godina
offline
Koji SSD?

Pozdrav ljudi,

 

Kupio sam intel 670p kao sekundarni SSD, ali na matičnoj, niti u kutiji od iste, nemam onaj vijak za pričvrstiti drive.

 

Zna li netko gdje mogu nabaviti, odnosno koje su dimenzije, m2x3mm ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Koji SSD?

U kutiji od maticne medu dodatcima se to nalazi ako nije usarafljeno vec na mbo .

Nisam vjerovao, dok nisam vidio, a kad sam vidio, nisam mogao vjerovati!
12 godina
online
Re: Koji SSD?
sosta kaže...
sosta kaže...

Trebam jednom tjedno napraviti backup 1,5TB na vanjski disk, USB disk mi je postao prespor za to (30MB/s), pa bi uzeo neki SSD, gledam da bih uzeo M2 zbog dimenzija+kućište, jer tako mogu uzeti neki disk s 60mjesci jamstvom i npr 600TBW, kao ovaj Crucial

https://www.nabava.net/ssd-disk/crucial-p2-ssd-2tb-cijena-m2-nvme-119730251

Treba li kod kućišta obratiti neku pažnju na nešto osim dimenzija, vidim da kod npr. Orica postoje neke izvedbe koje imaju kao neka rebra za disipaciju, je li to uopće potrebno ili da uzmem najtanje kućište?

https://www.orico.cc/us/product/detail/7214.html#link3

 

Ili uzeti vanjski SSD kao Samsung T7, pa nema priče oko kućišta, jedino što ima 36 mjeseci jamstva, nisam našao koliki mu je TBW?

 

https://www.nabava.net/vanjski-eksterni-ssd-diskovi/samsung-portable-t7-2tb-cijena-159891461

 

 

 Uzeo sam KC2500 2TB nvme https://www.kingston.com/en/ssd/kc2500-nvme-pcie-ssd i ORICO M2PV-C3 vanjsko kućište https://www.orico.cc/us/product/detail/7214.html

međutim malo sam razočaran performansama. Spajam ga na USB 3.0 port, usporedio sam ga WD blue 1TB sata, i performanse su iste, veliki fajl od 7GB kopiraju jedanko brzo, a isto tako i kod kopiranja manjih fajlova.

Gdje je usko grlo ili sam imao nerealna očekivanja?

Postoji li neki programa kao Crystaldiskmark koji bi mogao napraviti test SSD-a u vanjskom kućištu i očitati neke druge parametre diska, jer Kingstonov SW ne podržava USB kućišta?

 

 

 Evo update ove situacije s brzinama nvme ssd koji se koristi u vanjskom kućištu nakon više od pola godine.

Izgleda da je od samog početka problem brzine bila neispravnost KC2500 SSD-a koja se u konačnici dovela do ultra sporog pisanja, te neprepoznavanja diska u ladici. Međutim, kad bi se disk ubacio u komp i pokrenuo Kingstonov SW, sve je bilo OK, pa je sumnja bila na ladici, koju sam reklamirao, pa kako je ladica radila s ostalim SSDovima u servisu, tražili su da im dostavim ovaj, pa je na kraju uvoznik dao novi SSD, ali više nije imao taj model, već je dobiven WD BLACK SN 750, cijela ta priča sa trgovinom/servisom je trajala preko mjesec i pol.

Sada je to ipak osjetno brže od sata SSD.

9 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Pozdrav ekipa,pitanje sto se dogada tocno i da li je dobro ako se zamjeni m.2 ssd koji je 4.0 na mjesto za 5.0 na maticnoj,hvala

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.11.2022 18:07 (Barracuda727).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji SSD?
Barracuda727 kaže...

Pozdrav ekipa,pitanje sto se dogada tocno i da li je dobro ako se zamjeni m.2 ssd koji je 4.0 na mjesto za 5.0 na maticnoj,hvala

Nikakvoga dobitka nema ako zamjeniš to, a ni štete.

Eventualni dobitak može biti ako je npr. gornji 5.0 direktno povezan na procesor i recimo ima svoj hladnjak, sve ovo ovisi o matičnoj ploči koju imaš, a to nisi naveo.

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.11.2022 15:30 (Valentin17).
9 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Ma slazem novi build i uspio jeftino nabaviti novu plocu asus rog strix z790-i pa me zanima ako m.2 ssd koji je pci 4.0 stavim na mjesto pci 5.0,dal se dogada neki bottleneck i da li dobijem sto brze performanse ,kod te ploce je m.2 pci 5.0 je na gornjem mjestu ako se ne varam....

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji SSD?
Barracuda727 kaže...

A ne možeš dobiti performanse 5.0 sučelja kad je SSD 4.0. Stavi SSD na vrh i to je to, brzina će biti za sučelje 4.0.

10 godina
offline
Koji SSD?

pozz, koji od ova dva izabrati za konfiguraciju nacedenu pod Moj PC? 

 

WD_BLACK SN770

 

Samsung 980 1TB PCIe 3.0

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Koji SSD?

WD Black. Iz razloga što je PCIe 4.0, a taj Samsung je PCIe 3.0.

2 godine
offline
Koji SSD?

Kupio danas Kingston SNV2 500g, na njihovoj stranici za taj model pišu brzine "Sequential read/write500GB – 3,500/2,100MB/s", e pa CrystalDiskmark kaze drugacije, slika dolje, lijeva slika kingston, desna slika Samsung 970 EVO 500gb (klonirani ssd'ovi, 250gb zauzeto prostora od 500gb, znači 50% full), razlika drastična, write kod Kingstona  je na razini Sata 3 brzina. Probat ću još vidjet jel postoji možda novi firmware, ako ne pomogne povrat. Za 312 kn se ni nemože valjda bolje očekivati.

 

Sad testirao prazan Kingston i brzine su read/write 3700MB/s/2700 MB/s, znaci dok je prazan brzine top, dok je na pol pun write padne na 400 MB/s,  dok Samsung prazan/pun ide ko zmaj. Znači Kingston sutra povrat i bježite od tog modela, još piše PCIE gen 4,  a uspori dok je na pola pun. 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.11.2022 22:27 (OnTime).
 
2 0 hvala 2
11 godina
offline
Koji SSD?

Treba mi neki ssd do 240 kg i sto manje cijene.slozio bi kao cold storage za cca 100 gb podataka.

 

Jeli kingston a400 240 gb ok ?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji SSD?
GSP kaže...

Treba mi neki ssd do 240 kg i sto manje cijene.slozio bi kao cold storage za cca 100 gb podataka.

 

Jeli kingston a400 240 gb ok ?

Imaš i onaj Patriot neki za manje novaca. Taj Kingston je isto u redu.

ps. ako radiš skladište podataka za cijelu mrežu, ako znaš složiti, moja preporuka je Linux Ubuntu Server sa postavljenim šerovima i korisničkim računima za pristup podacima.

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.12.2022 18:13 (Valentin17).
8 godina
offline
Re: Koji SSD?
razor1988 kaže...

pozz, koji od ova dva izabrati za konfiguraciju nacedenu pod Moj PC? 

 

WD_BLACK SN770

 

Samsung 980 1TB PCIe 3.0

 Bio bi zahvalan za odgovor ako netko zna ili ima iskustva sa kupnjom preko amazona, dakle, kupio bih ovaj WD-ov SSD baš sa tog linka na Njemačkom amazonu pa me zanima garancija za njega. Vidim samo da imaju opciju za nadoplatu za 3 god?! Znači nema 5g gare? I kako ide postupak ako otkaže u tom 3 god. roku, kome ga šaljem?

8 godina
offline
Re: Koji SSD?
forki kaže...
razor1988 kaže...

pozz, koji od ova dva izabrati za konfiguraciju nacedenu pod Moj PC? 

 

WD_BLACK SN770

 

Samsung 980 1TB PCIe 3.0

 Bio bi zahvalan za odgovor ako netko zna ili ima iskustva sa kupnjom preko amazona, dakle, kupio bih ovaj WD-ov SSD baš sa tog linka na Njemačkom amazonu pa me zanima garancija za njega. Vidim samo da imaju opciju za nadoplatu za 3 god?! Znači nema 5g gare? I kako ide postupak ako otkaže u tom 3 god. roku, kome ga šaljem?

 Itko?

15 godina
online
Re: Koji SSD?

About this item

  • The internal hard drive allows you to enjoy instant fun with speeds of up to 5,150 MB/s.
  • With PCIe Gen4, you will benefit from better in-game responsiveness and smoother streaming. The internal SSD interface is compatible with common CPU and motherboard platforms.
  • The WD_BLACK SN770 NVMe SSD offers a storage capacity of up to 1 TB, giving you more than enough storage space for the latest games, future updates, and downloadable content.
  • Increase the performance of your laptop with the internal SSD. Benefit from up to 20% higher energy efficiency at maximum speed compared to the previous generation.
  • Box contents: WD_BLACK SN770 NVMe SSD 1 TB high-performance NVMe SSD, gaming SSD, PCIe Gen4, M.2 2280, with up to 5,150 MB/s read, 5 year warranty

 

Piše da jamstvo traje 5 godina.

8 godina
offline
Re: Koji SSD?

Sad mu je cijena viša za 20 novaca:-)

Uzeo bih neki ssd za ovu moju kantu, bio je u igri iako je moja ploča gen3 ali sad mi je makice preskup...

sada su opcije

-Adata SSD 1TB XPG Gammix S50 Lite- po spec. je bolji od WD ali pojma nemam koliko je pouzdana marka

-WD SSD 1TB Blue SN570

-Crucial SSD P3 Plus 1000GB/1TB M.2 2280 PCIE Gen4.0 3D NAND- ovaj opet ima nizak 220TBW

Pojma nemam što izabrati?! Samo da ne bude kao u HUGU- izaberi jedan sigurno ćeš pogrješiti!;-)

 

11 godina
offline
Re: Koji SSD?
forki kaže...

Sad mu je cijena viša za 20 novaca:-)

Uzeo bih neki ssd za ovu moju kantu, bio je u igri iako je moja ploča gen3 ali sad mi je makice preskup...

sada su opcije

-Adata SSD 1TB XPG Gammix S50 Lite- po spec. je bolji od WD ali pojma nemam koliko je pouzdana marka

-WD SSD 1TB Blue SN570

-Crucial SSD P3 Plus 1000GB/1TB M.2 2280 PCIE Gen4.0 3D NAND- ovaj opet ima nizak 220TBW

Pojma nemam što izabrati?! Samo da ne bude kao u HUGU- izaberi jedan sigurno ćeš pogrješiti!;-)

 

 

Uzmi najjeftiniji.

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice