Koji SSD? izdvojena tema

poruka: 11.046
|
čitano: 2.765.731
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Koji SSD?

Ma dobro anandtech testira dosta agresivno ssd tak da za obicno home koristenje ce biti super.

14 godina
offline
Koji SSD?

Baš sam ugradio svoj prvi SSD, Crucial MX300, a HDD izbacio. Koja razlika :D Instalacija Windowsa je bila gotova za oko 5 minuta, a komp se pali za manje od 10 sekundi :D A SSD je tak mali i lagani da sam mislio da sam kupio praznu kutiju. Tražio sam u dućanu da mi ju otvore da vidim da je stvarno unutra :D

Moj PC  
11 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Pozdrav..

Molim za savjet, koji od ova dva SSD-a uzeti?

 

https://www.ekupi.hr/SanDisk-SSD-SDSSDHII-240G-G25-SSD-Ultra-II-240GB-799135.aspx

https://www.ekupi.hr/SSD-Adata-SU650-240GB-3D-Nand-Flash-1173500.aspx

 

... ili nešto treće, u tom cjenovnom razredu.

 

Zahvaljujem

 

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
Paneki kaže...

Pozdrav..

Molim za savjet, koji od ova dva SSD-a uzeti?

 

https://www.ekupi.hr/SanDisk-SSD-SDSSDHII-240G-G25-SSD-Ultra-II-240GB-799135.aspx

https://www.ekupi.hr/SSD-Adata-SU650-240GB-3D-Nand-Flash-1173500.aspx

 

... ili nešto treće, u tom cjenovnom razredu.

 

Zahvaljujem

 

 

 

Protegni se malo i imaš daleko bolji disk sa 5 godina garancije.

KLIK

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
honor8 kaže

Protegni se malo i imaš daleko bolji disk sa 5 godina garancije.

KLIK

 Hvala, naručio sam taj Samsung s tvoga linka...

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
Paneki kaže...

 Hvala, naručio sam taj Samsung s tvoga linka...

 

Pametno si odlučio.

Uzeo si najbolji disk što se tiče omjera uloženo-dobiveno.

Sretno u preporodu ako prelaziš sa mehanike na ssd.

16 godina
odjavljen
offline
Koji SSD?

Moram se dotaknuti jednog cudnog aspekta prelaska na SSD. Znate ono kad u igrama medjuscene pokazuju neke zgodne informacije? E sa SSD-ovima toga uglavnom vise nema

Izludjivalo me sto igrajuci Path of exile vise ne stignem pogledati do kraja sta pise (a bio je na "obicnoj" 850-ici od 500 giga). Pred koji tjedan mi je stigao m.2 ssd i prekjucer idem isprobati witchera 3 (kupio ga prije 7 mjeseci i nikako da ga isprobam). Medjusekvence traju toliko da stignem procitati prve dvije rijeci. Najbolji primjer 1st world problems

Freak Show Inc.
 
8 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
Friday kaže...

Moram se dotaknuti jednog cudnog aspekta prelaska na SSD. Znate ono kad u igrama medjuscene pokazuju neke zgodne informacije? E sa SSD-ovima toga uglavnom vise nema

Izludjivalo me sto igrajuci Path of exile vise ne stignem pogledati do kraja sta pise (a bio je na "obicnoj" 850-ici od 500 giga). Pred koji tjedan mi je stigao m.2 ssd i prekjucer idem isprobati witchera 3 (kupio ga prije 7 mjeseci i nikako da ga isprobam). Medjusekvence traju toliko da stignem procitati prve dvije rijeci. Najbolji primjer 1st world problems

 

hahaha

6 godina
offline
Koji SSD?

Crucial MX300 275GB SATA3 valja li?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Crucial MX300 275GB (Momentum Cache)
nikola_st kaže...

Crucial MX300 275GB SATA3 valja li?

 Imam ga (cca 15tak dana), samo je M.2.

Takodjer postoji i software za taj disk (Crucial Storage Executive) u kojem se moze, izmedju ostalih stvari (zdravlje diska, info o disku, optimizacija...) namjestiti da se koristi dio RAM-a (slicno kao kod Samsunga Rapid Mode, samo se tu zove Momentum Cache) da bi se postiglo ubrzanje.

 
 
 
 
 

Evo ispod slike CrystalDisk i AS SSD (sa i bez ukljucene opcije Momentum Cache).

 

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.10.2017 20:55 (djigibao).
6 godina
protjeran
offline
Re: Crucial MX300 275GB (Momentum Cache)
djigibao kaže...
nikola_st kaže...

Crucial MX300 275GB SATA3 valja li?

 Imam ga (cca 15tak dana), samo je M.2.

Takodjer postoji i software za taj disk (Crucial Storage Executive) u kojem se moze, izmedju ostalih stvari (zdravlje diska, info o disku, optimizacija...) namjestiti da se koristi dio RAM-a (slicno kao kod Samsunga Rapid Mode, samo se tu zove Momentum Cache) da bi se postiglo ubrzanje.

 

Ti testovi nemaju veze sa realnošću, ja imam kingston UV 240GB i pogle rezultate, a nema šanse da je bolji disk od tog Cruciala heh

Ne valja te testove uopće radit, samo se habaju diskovi ?

Prva dva ss-a su dok je bio skoro prazan, a treća slika kad je na 30% slobodnog prostora.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.10.2017 21:14 (honor8).
15 godina
offline
Re: Crucial MX300 275GB (Momentum Cache)
djigibao kaže...
..

Evo ispod slike CrystalDisk i AS SSD (sa i bez ukljucene opcije Momentum Cache).

 

 -takvim keševima, pitamo se .. jel to test RAMa ili diska. Realno bez, je brzina diska, ali i keš pomaže. Samo je pitanje koristiti li takav dodatni ili ne, jer win agresivno kešira pa je upitno koliko ima smisla duplo keširanje tj razbacivanje RAMom kao resursom (i drawback ukoliko ne ostane dovoljno za ostale taskove.. ili ako ima viška tad može..).

Ako pak ima dovoljno/viška RAMa, tad može i ramdisk koji će opet biti brži od svakog diska.. nekako mi ovi dodatni utilsi ne djeluju kao dobro rješenje, ''ni vrit, ni mimo..'' :)) - radije bez tog, sirova snaga.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Koji SSD?

Trebao bih preporuku ssd-a koji bi se koristio samo za windowse i aplikacije. I sta je bolje uzeti od 120, 160 ili 250GB?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?

Pa vise je naravno bolje. Koji ti je budjet? 

12 godina
offline
Re: Koji SSD?

A znam da je bolje vise, ali samo za windowse bi koristio pa mi ne treba neki veliki. Do nekih 500-550kn bi dao. 

11 godina
offline
Re: Koji SSD?
ivan11duke kaže...

A znam da je bolje vise, ali samo za windowse bi koristio pa mi ne treba neki veliki. Do nekih 500-550kn bi dao. 

Klik

6 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Kakvi su WD SSD diskovi? Znam da su HDD dobri, ali nisam siguran za SSD. Gledam ovaj od 240GB, čini mi se ok po cijeni, pa me zanima kakve su kvalitete: https://www.jeftinije.hr/Proizvod/8406371

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?

Rađe dodaj još 100kn i uzmi Samsung EVO 850 250GB. Kvalitetniji, brži i ima 2 godine dužu garanciju od tog WD-a i većine konkurencije.

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
Patraca55 kaže...

Kakvi su WD SSD diskovi? Znam da su HDD dobri, ali nisam siguran za SSD. Gledam ovaj od 240GB, čini mi se ok po cijeni, pa me zanima kakve su kvalitete: https://www.jeftinije.hr/Proizvod/8406371

 

ibme74 kaže...

Rađe dodaj još 100kn i uzmi Samsung EVO 850 250GB. Kvalitetniji, brži i ima 2 godine dužu garanciju od tog WD-a i većine konkurencije.

 

svuda pođi, uvik sa zamzungom kući dođi...

13 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Ja narucio Samsung 850 evo 1Tb, valjda bu dobar..

Moj PC  
3 0 hvala 2
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?

 

Svakako crucial, no po meni bolje za 750kn kupit Samsung Evo Samsung 850 EVO 250GB sa 5 godina gare.

Vrijedi pogledat.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.10.2017 11:23 (honor8).
13 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

moj EVO 850 stigao...

 

malo ga je bila zaebancija ugradit al vrijedilo je hahaha. znaci doslovce sam morao rastavit cijeli mac mini da dodjem do diska (citat s neta-"this shit looks more complicated then open heart surgery.")

 

neznam sta rec, sporiji je definitivno od ssd-a koji imam u laptopu ali miljama bolji od 5400rpm kojeg je "naslijedio". ionako mi je bitnija pouzdanost 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Koji SSD?

http://www.userbenchmark.com

 

odvrti test pa vidi jel radi ko i ostali ili kako...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Koji SSD?
brada09 kaže...

moj EVO 850 stigao...

 

malo ga je bila zaebancija ugradit al vrijedilo je hahaha. znaci doslovce sam morao rastavit cijeli mac mini da dodjem do diska (citat s neta-"this shit looks more complicated then open heart surgery.")

 

neznam sta rec, sporiji je definitivno od ssd-a koji imam u laptopu ali miljama bolji od 5400rpm kojeg je "naslijedio". ionako mi je bitnija pouzdanost 

 

A kakav ssd imas u laptopu?

Freak Show Inc.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
Friday kaže...
brada09 kaže...

moj EVO 850 stigao...

 

malo ga je bila zaebancija ugradit al vrijedilo je hahaha. znaci doslovce sam morao rastavit cijeli mac mini da dodjem do diska (citat s neta-"this shit looks more complicated then open heart surgery.")

 

neznam sta rec, sporiji je definitivno od ssd-a koji imam u laptopu ali miljama bolji od 5400rpm kojeg je "naslijedio". ionako mi je bitnija pouzdanost 

 

A kakav ssd imas u laptopu?

 

hmm ovaj s kojim je i dosao :D neznam od kog apple uzima ssd.. 

ovaj samsung evo 850 je otprilike 500MBps read/write a ovaj u laptopu je otprilike 1300MBps

16 godina
odjavljen
offline
Re: Koji SSD?
brada09 kaže...
Friday kaže...
brada09 kaže...

moj EVO 850 stigao...

 

malo ga je bila zaebancija ugradit al vrijedilo je hahaha. znaci doslovce sam morao rastavit cijeli mac mini da dodjem do diska (citat s neta-"this shit looks more complicated then open heart surgery.")

 

neznam sta rec, sporiji je definitivno od ssd-a koji imam u laptopu ali miljama bolji od 5400rpm kojeg je "naslijedio". ionako mi je bitnija pouzdanost 

 

A kakav ssd imas u laptopu?

 

hmm ovaj s kojim je i dosao :D neznam od kog apple uzima ssd.. 

ovaj samsung evo 850 je otprilike 500MBps read/write a ovaj u laptopu je otprilike 1300MBps

 

To je onda nekakav m.2, ne? U tom slucaju je logicno da je brzi

Freak Show Inc.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
Friday kaže...
brada09 kaže...
Friday kaže...
brada09 kaže...

moj EVO 850 stigao...

 

malo ga je bila zaebancija ugradit al vrijedilo je hahaha. znaci doslovce sam morao rastavit cijeli mac mini da dodjem do diska (citat s neta-"this shit looks more complicated then open heart surgery.")

 

neznam sta rec, sporiji je definitivno od ssd-a koji imam u laptopu ali miljama bolji od 5400rpm kojeg je "naslijedio". ionako mi je bitnija pouzdanost 

 

A kakav ssd imas u laptopu?

 

hmm ovaj s kojim je i dosao :D neznam od kog apple uzima ssd.. 

ovaj samsung evo 850 je otprilike 500MBps read/write a ovaj u laptopu je otprilike 1300MBps

 

To je onda nekakav m.2, ne? U tom slucaju je logicno da je brzi

 

izguglao malo, haha opet se radi o samsung ssd-u ipak  :  Samsung-made PCIe 3.0 flash card

16 godina
odjavljen
offline
Re: Koji SSD?
brada09 kaže...

 

izguglao malo, haha opet se radi o samsung ssd-u ipak  :  Samsung-made PCIe 3.0 flash card

 

Nema do samsunga

 

Freak Show Inc.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
Friday kaže...
brada09 kaže...

 

izguglao malo, haha opet se radi o samsung ssd-u ipak  :  Samsung-made PCIe 3.0 flash card

 

Nema do samsunga

 

 imao sam i u prijasnjom laptopu evo 840 i nikad ni najmanjeg problema tako da bi se slozio 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice