Televizor, snimač

poruka: 7
|
čitano: 4.209
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Televizor, snimač

Imala sam analogni dvd snimač philips. Mnogi su odustali od sličnog, ali ja ne. Kupila sam zbog njega novi digi tv philips, da ga mogu spojiti (preko dtb 2 recivera, koji za razliku od starih ima samo 1 scart). Zato novi tv. U zadnje vrijeme proizvodio je zvuk pokušavajući otvoriti prostor za disk, svako recimo pola sata. To je sve, inače je normalno snimao, pauzirao. Malo sam čačkala i vidim da je blokirao taj otvor za disk. A nema diska unutra i ne koristim to odavno. Pošaljem majstoru, kaže da je otišla matična ploča, jer ona šalje signal da je ulaz za disk blokiran. Da će probati očistiti hard disk memoriju (uništiti mi sve snimke nažalost) ali ne garantira ništa, čini mi se da ne vjeruje u uspjeh, već će ga time možda dokusuriti. A matične da nema u nabavi jer prošlo je 7 godina.

Znam da se sad drugačije radi, vrijeme me pregazilo, a moj snimač mi je bio najbolji prijatelj.

Sad me zanima, ukoliko ga ne popravi. Kako to funkcionira sa usb-om, koji moram kupiti i je li opcija s njim kao i sa snimačem, da mogu jedan program gledati, dok drugi snima?

Druga je opcija tv koji to ima u sebi.

Koje philips tv imaju u sebi tu opciju ( da nisu preskupe)? Vidjela sam da moraju imati oznaku pvr, no na nekima piše pvr- DA, ovisno o lokaciji. To ne razumijem. I ako tv ima taj pvr, može li se jedan program gledati dok drugi snima? I za stick i eventualno tv, zanima me može li snimati s odmakom, recimo, neku emisiju sutra, idućeg tjedna i sl.?

Ovo, philips, navikla sam na nj.

Molim ako mi netko može pomoći.  

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Televizor, snimač
Sanimarine kaže...

Koje philips tv imaju u sebi tu opciju ( da nisu preskupe)? Vidjela sam da moraju imati oznaku pvr, no na nekima piše pvr- DA, ovisno o lokaciji. To ne razumijem. I ako tv ima taj pvr, može li se jedan program gledati dok drugi snima? I za stick i eventualno tv, zanima me može li snimati s odmakom, recimo, neku emisiju sutra, idućeg tjedna i sl.?

A zašto nisi napisala u temi za odabir televizora?

 

Nadalje, koliko vidim ti si se navikla na svoj DVD recorder, ja bi onda ti preporučio da kupiš ponovo neki DVD recorder ali polovan: https://www.njuskalo.hr/?ctl=search_ads&keywords=dvd+recorder

 

Pogledaj i javi koji ti se sviđa :)

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
3 godine
neaktivan
offline
Re: Televizor, snimač
Vavoom kaže...
Sanimarine kaže...

Koje philips tv imaju u sebi tu opciju ( da nisu preskupe)? Vidjela sam da moraju imati oznaku pvr, no na nekima piše pvr- DA, ovisno o lokaciji. To ne razumijem. I ako tv ima taj pvr, može li se jedan program gledati dok drugi snima? I za stick i eventualno tv, zanima me može li snimati s odmakom, recimo, neku emisiju sutra, idućeg tjedna i sl.?

A zašto nisi napisala u temi za odabir televizora?

 

Nadalje, koliko vidim ti si se navikla na svoj DVD recorder, ja bi onda ti preporučio da kupiš ponovo neki DVD recorder ali polovan: https://www.njuskalo.hr/?ctl=search_ads&keywords=dvd+recorder

 

Pogledaj i javi koji ti se sviđa :)

 Hvala na odgovoru. Izgleda ga je uspio popraviti, presretna sam, iako mi je izbrisao 60-tak snimaka.

Inače, velika je lutrija kupnja polovnih. Kupovala sam recivere, 1 bio ok, drugi cijeli poljepljen. 

4 godine
offline
Re: Televizor, snimač
Sanimarine kaže...
Vavoom kaže...
Sanimarine kaže...

Koje philips tv imaju u sebi tu opciju ( da nisu preskupe)? Vidjela sam da moraju imati oznaku pvr, no na nekima piše pvr- DA, ovisno o lokaciji. To ne razumijem. I ako tv ima taj pvr, može li se jedan program gledati dok drugi snima? I za stick i eventualno tv, zanima me može li snimati s odmakom, recimo, neku emisiju sutra, idućeg tjedna i sl.?

A zašto nisi napisala u temi za odabir televizora?

 

Nadalje, koliko vidim ti si se navikla na svoj DVD recorder, ja bi onda ti preporučio da kupiš ponovo neki DVD recorder ali polovan: https://www.njuskalo.hr/?ctl=search_ads&keywords=dvd+recorder

 

Pogledaj i javi koji ti se sviđa :)

 Hvala na odgovoru. Izgleda ga je uspio popraviti, presretna sam, iako mi je izbrisao 60-tak snimaka.

Inače, velika je lutrija kupnja polovnih. Kupovala sam recivere, 1 bio ok, drugi cijeli poljepljen. 

 A koji je model bio u pitanju ? Obično na Phillipsovim piše na recorderu pored "DVD RECORDER"...

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
3 godine
neaktivan
offline
Re: Televizor, snimač

Pogledat ću kad se vratim s posla pa ću sutra javiti.

Opet je počeo pokazivati isto, ne očitava disk pa cijelo vrijeme piše reeding, pa opet blocked. Iako je jučer normalno otvarao, iako mi uoće to ne treba jer ne savljam disk odavno.

Ako rikne (iako sam masno platila popravak) je li bolje stickom širiti memoriju na tv ili na zemaljskom reciveru (strong) koji sam kupila baš zbog snimača i koji ide na tv? Oboje imaju mogućnost. I koji stick kupiti?

Mislim, iako očitava taj problem, inače normalno radi, snima. Ukoliko počnem prpati oko toga, pokušavati otvoriti utor za disk, ugasi se sam od sebe.

4 godine
offline
Re: Televizor, snimač
Sanimarine kaže...

Ako rikne (iako sam masno platila popravak) je li bolje stickom širiti memoriju na tv ili na zemaljskom reciveru (strong) koji sam kupila baš zbog snimača i koji ide na tv? Oboje imaju mogućnost. I koji stick kupiti?

Evo, pogledaj ovaj Verbatim: https://www.elipso.hr/informatika/usb-flash-memorija/VERBATIM-98698/

 

 

A baci oko i na externe HDD-ove: https://www.elipso.hr/informatika/prijenosni-diskovi/

Samo, imaj na umu da su HDD-ovi od 1TB pa naviše malo preskupi za tebe... 

 

Vidio sam na dr. forumu da si napisala koji TV imaš, pa sam googlao i našao na Phillipsovom siteu  da ti TV ima PVR ali je označeno zvjezdicom, pa pogledaj da li u menu imaš PVR opciju, a ako nema, snimaj sa externog DVB-T2 prijemnika...

 

 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
3 godine
neaktivan
offline
Re: Televizor, snimač

Hvala puno.

Evo, opet radi normalno, ne "osvrće" se na disk, bar jučer, gurati ćemo koliko bude išlo...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice