Telefunken marka kakva je?

poruka: 49
|
čitano: 143.144
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Telefunken marka kakva je?

Zanima me kakv je lcd tv od telefunken??? treba mi bilo kakav lcd mali za u sobu za PS2 i 3 i mozda ponekad pogledati koji film, jel valja sto ta marka???? helpppp hitnoooooooo

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Telefunken marka kakva je?
Nije bas nesto. Jako low end.
AMD Ax2 6400+ 3.5GHz | 4GB 800MHz | Gainward 8800GT 1024MB | 250GB HDD | ASUS M2N32-SLI Deluxe Wireless | Samsung 203B
13 godina
online
Telefunken marka kakva je?

telefunken je odlicna marka...slobodno uzmi bez straha,po mojoj procjeni negdje u rangu sharpa

Moj PC  
0 7 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Telefunken marka kakva je?

amorat cu se bas ici zaletiti i vidjeti kakva je slika

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Telefunken marka kakva je?

Telefunken, klasični 'švabo' tj nekad davno poznato ime (radio), dok danas već po tvom pitanju vidimo da je postao NoName... (usporedivo s Grunding)

Sve EU marke (Telefunken, Grunding, Saba, Nordmende, ... su pod koncernom Thomson (uz nekoliko USA-Japan), tako da je s te strane svejedno koja marka, ispod haube su svi isti.

Ekrani općenitio (TV/Monitor, CRT, LCD, Plasma) proizvodi nekoliko proizvođača (cca 5) sve ostalo su samo Brandovi otisnuti na okviru plastike, osim što taj brand automatski daje i garanciju...

Tako da se praktički možeš odlučiti prema cijeni ili izgledu. Samo je veća šansa da će neki 'kinseki jeftikaner' imati više problema vezanih uz kvalitetu (ali teroetski nema razlike).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Telefunken marka kakva je?

ihush hvala, ma da kupujem za dnevni boravak onda bi kupila kvalitetan tv, mada mi je to za sobu sa igranje igrica i mozdna koji film nezelim velike pare davati ok nezelim sad ni da je ogromno smece, jel se kvare brzo itd???

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Telefunken marka kakva je?

-problem je što danas više nema klasične proizvodnje pa da nešto 'made in germany' ili njemački brand automatski vrijedi više..

-većina proizvodnje je 'outsourcana', tako da se (za naše tržište) recimo porizvodi u Turskoj ili Poljskoj.. -to zna biti niže kvalitete nego npr Kina (jer je kina već jako razvijena). Sjeti se Ariela (prašak za veš..), Isto tako recimo Quadro je samo PObox u Švicarskoj, tj. ''lažno'' deklarirano, ali istovremeno se zna da je dovoljno dobar i da nije zaključan za neke stvari (licence) kao marke koje se drže pravila (recimo u DVBt podrška za NTFS). Možeš kuptiti dva 'identična' TVa recimo iz Poljske ili Francuske i da je razlika u kvaliteti ogromna (ali se kvalitetniji rade za zapadno tržište..).

-no to je samo teorija. U praksi, vidiš TV (sliku) i kupiš ga.

Ovisno o tomu kako ćeš ga koristiti treba birati izmeću SD-HD rezolucije. Možda je trenutno optimalnije 1366x768 (pogotovo ispod 47-50").

Osim nativne rezolucije, neke druge razlike između monitora i TVa nema. Monitor koristiš s udaljenosti od 0.5m dok TV s 2-3m, zato viša rezolucija nije upotrebljiva (čitanje). Dok za igre ili video nema neke bitne razlike osim što bi trebala zvjerska konf. da jednakom brzinom vrti igru na HD-rez, dok je za gledanje filmova dovoljno SD....

Zato bi za do 90cm uzeo neki 1366 (to je obično pod HD-ready oznakom), važnije mi je da je slika i boja dobra. Možda i dali su 2 ili više HDMIa (1 zaPC, 1 za IPTV, poželjno je imati možda još koji..).

Pošto LCD nije dugo u upotrebi pa su rijetki stariji od 5god. teško je tvrditi koliko su trajni, pogotovo što su te prve serije bile problematične i kraćeg vijeka. Sadašnji su dovoljno dobri da moraju trajati cca5god, dali će trajati više? - stvar sreće i branda koji određuje kvalitetu svih komponenata (pa tako i trajnost). Zato ipak dam parsto kuna više za Philips-Sony.. (mada nisam siguran je je opravdano).

Svakako uz TV kupi i bežićnu tipkovnicu-miša, dovoljno dug HDMI kabel i pripremi se na probleme oko zvuka preko HDMIa (ili radi iz prve ili se mučiš dok složiš, ovisi o driveru-VGA i zvučne).

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
protjeran
offline
Telefunken marka kakva je?

Telefunken je nekad davno bio pojam. Danas klasična potrošačka elektronika.

 

Mada su im baterije u konzumu odlične. 10 kom za 20 kuna, a traju dugo. Wireless miš i tipkovnica 3 mjeseca rade pod njima.

Drago mi je.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Telefunken marka kakva je?

LCD TV TELEFUNKEN TH 22D857W-B
1366x768 px HD ready, 16:9, DVB-T , DVB-C SCART, HDMI, PC in jel ovo sta valja????

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Telefunken marka kakva je?
goodgirl kaže...

LCD TV TELEFUNKEN TH 22D857W-B
1366x768 px HD ready, 16:9, DVB-T , DVB-C SCART, HDMI, PC in jel ovo sta valja????

 -teoretski je OK, praktično ovisi samo o sreći i tome dali ti se sviđa... (po podatcima bi uzeo, samo možda drugu marku što je sasvim subjektivno).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.3.2011 10:44 (ihush).
13 godina
neaktivan
offline
Telefunken marka kakva je?

a za 1300kn plus digitalnu atenu nemozes jeftnije proci

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Telefunken marka kakva je?
goodgirl kaže...

a za 1300kn plus digitalnu atenu nemozes jeftnije proci

 -u tom rangu cijena sad već imaš u svakom većem lancu sličnu ponudu, treba pripaziti na garanciju (Pevec je rizičan..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Telefunken marka kakva je?

a nezz gdje da pogledam za te pare :P

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Telefunken marka kakva je?

@goodgirl

 

u zadnjih 7 dana kupujes televizor, 3 mobitela i da ne nabrajam..

 

zasto spamas bezveze..mato??

http://zippo-friends-croatia.com/
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Telefunken marka kakva je?

haker ja nemam o kojem matom ti pricas..jbt kupuje mi se...ima se para

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Telefunken marka kakva je?
goodgirl kaže...

ima se para

toj onda u redu. al svaka tema koju pogledam da neko kupuje si ti..haha

http://zippo-friends-croatia.com/
13 godina
neaktivan
offline
Telefunken marka kakva je?

ako se moze zasto ne ;)

 
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Telefunken marka kakva je?
goodgirl kaže...

ako se moze zasto ne ;)

neka Bogu hvala, tak i treba!

http://zippo-friends-croatia.com/
16 godina
offline
Re: Telefunken marka kakva je?
goodgirl kaže...

a za 1300kn plus digitalnu atenu nemozes jeftnije proci

Za te pare: Kupuj.

 

goodgirl kaže...

haker ja nemam o kojem matom ti pricas..jbt kupuje mi se...ima se para

  Onda si kupi pravi TV.

13 godina
neaktivan
offline
Telefunken marka kakva je?

ma cujes to je za sobu da igram igrice dok u devnoj imam pravi tv :P

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Telefunken marka kakva je?
najbolje ti je da kupis jeftinu Panj 37" HDReady Plazmu.
AMD Ax2 6400+ 3.5GHz | 4GB 800MHz | Gainward 8800GT 1024MB | 250GB HDD | ASUS M2N32-SLI Deluxe Wireless | Samsung 203B
13 godina
neaktivan
offline
Telefunken marka kakva je?

a kad ovdje nema neki izbor veliki -.-

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Telefunken marka kakva je?
goodgirl kaže...

ma cujes to je za sobu da igram igrice dok u devnoj imam pravi tv :P

Ako ti je za IGRICE onda kupi, ako ti stvarno treba odnosno ako imaš novaca onda ti se isplati.

13 godina
neaktivan
offline
Telefunken marka kakva je?

Telefunken je šrot a kažem zbog toga jer u Osijeku sam pito i nitko nema dijelova a ni nepopravljaju tu marku!

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Telefunken marka kakva je?

pa kad kupis tv valjda dobis i garanciju, nekazem da mi tv treba 10g taj..nadi mi ti za te pare tako nesta

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Telefunken marka kakva je?

kao sto rekoh nekupujem tv za dnevni boravak da mi treba avion nego za sobu tj bratu u sobi da moze igrati igrice i nesta pogledati ako mu se gleda ;)

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Telefunken marka kakva je?

i sto sada ako je slika ok da kupim ili ne??? :-/

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Telefunken marka kakva je?

isla sam vidjeti, i slika je super ali ipak mal ekran, treba mi mrvu veci ;D

 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Telefunken marka kakva je?

al ga spamaš, daj editiraj poruke :P

 

nemoj uzimat telefunken, to je zadnje smeće, i quadro je bolji od toga...

TROLLBUSTER /// ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///
13 godina
neaktivan
offline
Telefunken marka kakva je?

Gledao sam za cijenu od 1300kn možeš  minimum dobit LCD TV LG 48cm za 1299kn teško da ćeš nač veči tv iznad 55cm ekran za te novce.

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.3.2011 23:02 (dragec0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice