Tajne, kvarovi i popravak televizora! izdvojena tema

poruka: 1.647
|
čitano: 1.519.987
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Imaš ti tu dva problema. Ove točkice gdje ti je jača rasvjeta su ti ispali difuzori s ledica, a gdje su ti crne fleke su ti crknule ledice. Trebalo bi promijeniti kompletnu pozadinsku rasvjetu.

Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Jel zna neko u okolici Splita neku radnju za takav popravak?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.10.2021 22:18 (kekec01).
10 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
tiki kaže...

Teško će resetirati Android kad ga nema :D

 

Provjeri koji je softver gore, pa ako nije najnoviji onda ga ručno ažuriraj:

 

https://www.sony.hr/electronics/support/lcd-tvs-we61x_w61xe_we66x_w66xe-series/kdl-40we660/software/00257854

 Tv je ažuriran na zadnju verziju softvera. Resetirao sam ga i sada je bolje tj. Netflix radi. Još uvijek ostaje problem što ponekad kod paljenja ne dobije sliku nego samo ton pa ga moram ugasiti i ponovno upaliti. Pretpostvaljam da je to zato što je spojen na Tv box od Optime pa čim upalim Tv box, automatski se pali i TV tj ne upali se uvijek. 

2 godine
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav svima.

Imam problem u svezi uključivanja TV-a.

Imam plazmu tv model tx-p50vt50e. Kada je uključim u struju led lampica zatreperi 4 puta pa stane i sve tako. Ne može se nikako upaliti. Možda je od groma, ali je bila uključena u produžni kabel na kojem su uključeni: ruter, telefon, dvd snimač, maxtv, i oni rade. Ako je preko antene, napominjem da je antena spojena u dvd snimač, pa drugim kabelom iz dvd snimača na tv, a dvd snimač radi. Možete li mi reći što može biti, te da li se mogu nabaviti djelovi za tv? Lp

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Nikola_Cro kaže...

Jel zna neko u okolici Splita neku radnju za takav popravak?

 Nazovi servis Kiki na Sucidru kod Albatrosa i Katoda na Vukovarskoj pa vidi sto ti kazu.

15 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Pixel2012 kaže...

Pozdrav svima.

Imam problem u svezi uključivanja TV-a.

Imam plazmu tv model tx-p50vt50e. Kada je uključim u struju led lampica zatreperi 4 puta pa stane i sve tako. (...)

 Ako se ponavljaju ta 4 blinka, koliko mogu pronaći, to je oznaka za "power SOS", odnosno upućuje na neki kvar na pločici napajanja TV-a. Vjerojatno se može popraviti, ali trebao bi serviser ipak procijeniti.

KaeR
9 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Imam jedan vrlo bizaran problem, bar je meni bizaran.

 

Radi se o Samsungu Tu8072, do sada je sve radilo normalno digitalni kanali i slično i roditelji su nešto premještali simo tamo i odjednom ne hvata signale uopće? Automatski sam ponovo pretraživao i izbaci 12 "valnih" slovenskih kanala i ništa od ostalog, odem po drugi antenski kabal koji znam da radi, zamijenim ga tad hvata još manje njih 6 . Izvadim utičnicu za antenu i satelit sve uredno spojeno nema problema, promijenim glavu na kablu isto sve ok. 

 

E sad šta je tu u priči bizarno? Bilo mi dosta nakon pola sata zajebancije i izvadim ja kabel iz utičnice za antenu s tim da je muška strana kabla u televizoru i pojave se svi kanali???  A ženski kraj kabla je na podu nije uopće uključen u utičnicu? 

 

Sutra ću pogledat zamijenit utičnicu za prihvat antenskog kabla što je u zidu, ali mi nikako nije jasno ništa više?

 

Ako netko zna o čemu je riječ ili što bi mogao biti uzrok bio bi zahvalan čuti mišljenje.

 

Hvala i pozdrav,

Filip

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Nešto ti ne valja oko utičnice ili sa antenom

Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Update: Utičnicu sam promijenio nije ništa promijenilo, antena je otišla tako da će se trebat zamijenit. Do tada kućna antena radi super :)

 

A što se tiče zašto je televizor hvatao signal bez da je uključen u utičnicu majstor mi je to nešto pojasnio, ali se baš ne razumijem u to tako da neka ostane tako kako je 

 

Hvala za savjet i lijep pozdrav!

2 godine
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Hvala na odgovoru.
11 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

evo od neki dan mi se na samsung tv pojavilo ovo,koliko još može izdržati do konačnog kraja,ehehehehehe

dajac
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Bok ekipica, molim pomoc?

 

Tv GOGEN 48" LED kupljen 2017.se upali bez slike, zvuk ima. Kad ga ugasim, ledica blinka 5-15 sekunid i onda ostane svijetliti 

Kada opet upalim tv, dobije i sliku i tin i radi normalno.

 

Tv je dozivjela strujni udar preko ethetnet (lan) mreznog kabela preko routera od iskona kojeg je skurio grom. Na servisu promjenjena je maticna ploca. Mrezni lan port svejedno vise ne radi.

Sumnjam na napajanje?

 

Hvala unaprijed na pomoci..

 
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

zbog čega kortistiš moj post??????????

dajac
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
dajac59 kaže...

evo od neki dan mi se na samsung tv pojavilo ovo,koliko još može izdržati do konačnog kraja,ehehehehehe

 Otpao ti je difuzor sa ledice, može se početi  "širiti" i na druge ledice ali i ne mora. Bilo bi najbolje promijeniti pozadinsku rasvjetu.

Bubo kaže...

Bok ekipica, molim pomoc?

 

Tv GOGEN 48" LED kupljen 2017.se upali bez slike, zvuk ima. Kad ga ugasim, ledica blinka 5-15 sekunid i onda ostane svijetliti 

Kada opet upalim tv, dobije i sliku i tin i radi normalno.

 

Tv je dozivjela strujni udar preko ethetnet (lan) mreznog kabela preko routera od iskona kojeg je skurio grom. Na servisu promjenjena je maticna ploca. Mrezni lan port svejedno vise ne radi.

Sumnjam na napajanje?

 

Hvala unaprijed na pomoci..

 Kad se upali bez slike upali bljeskalicu na mobitelu pa vidi vide li se obrisi slike, ako se vide vjerojatno pozadinska rasvjeta zeza

10 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Pozdrav!

Tv samsung ue50tu7172 uxxh mi se ne zeli spojiti na 5GHz Dlink mesh mrezu, a 2,4GHz mrezu ne vidi jer mesh je napravljen tako da je sve jedan SSID.

Da li ima netko neki savjet?
Danas mi se napravio zadnji system update i nije se rijesio problem.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

mora se spojiti,najvjerovatnije imaš još neke uređaje koji se spajaju a samsun se zbuni,smart sat,mobitel itd,sve isključi i samo samsung traži,pokušavaj,mora jer ja ima samsung i to mi je radio

dajac
8 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav,

Imam Philips 50PUS7373/12, do neki dan radio sasvim normalno i odjednom se ekran zacrnio, backlight, ambient lightning i zvuk nastavili radit normalno.

 

Prvo ga ugasio i upalio, pa napravio reset i nakraju iskopcao iz struje i ostavio pola dana. Kod sljedeceg paljenje izgledalo kao da su se boje razlijale..

 

slike sam uploadao na imgur zbog lakseg pregleda, pa ako samo mozete bacit oko i reci jel ima smisla popravljat to ili je za bacit. unaprijed zahvaljujem

 

https://imgur.com/a/GZGmS8O

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Može biti sam ekran, t-con ili matična ploča, a je li isplativo možeš znati samo nakon dijagnostike...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Prije u dana jedan led strip se ugasio,danas su svi postepeno se ugasili,vidim sliku jedva ali backlight je otišao.Naravno mjesec dana poslije isteka 5 garancije...

 

phillips pus43 ....

Procjene zamjene backlighta?

Sjedi 1
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Danas mi se iz ničega pojavilo na TVu " Ovo je zvučni kanal i ne obuhvaća videosignal." Kako i piše, slike nema, alk zvuk radi potpuno normalno.

Nalazim se u Zagrebu, a radi se o Samsungu AU8072.

E sad, je li to kvar TVa (star je 3 mjeseca) ili imaju neke radove ili testiranja. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Frend je kupio Phillips  50PUS7906, spojio normalno na vanjsku antenu na kojoj je prije bio spojen DVB-T2 reciver. Pretragom kanala izbacuje mu samo ove na MUX M1 (hrt,rtl, nova..) al nikako ove na MUX M2 (kockica, cmc, z1 ...) Lokacija V. Gorica, D4 digitalna regija. Probao nekoliko puta postavljanje od početka, promjena lokacije tv u njemačka, čak i pretraga analognih kanala (reda radi), al mu izbacuje samo ovih 8 sa MUX M1 i ove od EVOtv koji su kodirani. Ima li netko savjet, rješenje, već smo ispizdili

Bears, Beets, Battlestar galactica!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Nek vrati reciever i vidi na kojem su kanalu ti programi, te nek provjeri razinu signala. Ako je signal loš, moguće je da filips ima lošiji tuner nego taj prijemnik pa da ga ne može uhvatiti.

 

Onda na tvu treba isprobati ručno traženje tog kanala i pogledati što filips kaže za jačinu signala...

Moj PC  
1 0 hvala 1
3 godine
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Kupljen televizor prije 5 dana na njemu se pojavila crvena crta preko cilog ekrana. Znači za poludit.

Kakva su moja prava s obziron da je kupljeno prije 5 dana. Ide li to sad na servir ili mogu tražit povrat novaca jer nakon ovoga zamjena za isti tv me ne zanima

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav ekipa, imam Vivax TV koji je prošlu sezonu radio bez greške te nakon sezone je evo godinu i po stajao u kutiji te sam ga odlučio pokloniti jednoj obitelji koja je već duže vrijeme bez TV-a...nakon što sam ga izvadio iz kutije TV je radio 15-20.minuta i onda odjednom crna slika. Svaki put kad se TV ugasi i upali pojavi se djelomično onaj startup screen na pola sekunde i nestane, preko HDMI-a zvuka ima no slika je crna. Ekran je čitav tako da nije do toga, što bi moglo biti i isplati li se popravljati pa da ga mogu pokloniti jer ovima fakat treba TV.

 

Evo video problema:

https://mega.nz/file/yhwGhZYD#3gg5IOPySwJwHYp9T9eIrA8qwYTYU0TLQFSamznAaAw

 

Unaprijed zahvaljujem 🙃!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Može biti svašta - matična, ekran, t-con... Najbolje odnesi u ovlašteni servis pa vidi šta kažu...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Pozdrav pitanje kupio sam prije dva dana LG 7800 50"4K UHD. Kada je ugašeni proizvodi nekakvi čudan zvuk koji se čuje iza na panelu. Kada ga upalim zvuk nestane. Dali je to normalno ili nije? Evo prilazem i video

https://usaupload.com/5ujk/VID_20211210_083422.mp4
Black Spider
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav svima,

jučer mi TV nakon što je prije dva tjedna napunio 5 godina u mom vlasništvu počeo zafrkavati. Ušao je u boot loop i ne mogu ništa s njim. Radio normalno i odjednom se ugasio te se počeo paliti-gasiti. Model je Philips 43PUS4601/12 i kada se restarta treperi mu crvena lampica koja inače treperi kada se radi SW update. Zadnji update je bio u ožujku i to relativno rednovno provjeravam tako da bi već odavno trebao biti na zadnjoj verziji.
Ima li netko ideju što bi moglo biti u pitanju? Nekako imam osjećaj da od njega nema više ništa. Znate li možda je li ovaj servis službeni za Philips HR? To sam pronašao na službenim stranicama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Bok ekipa jel ima ko iskustvo sa Xiaomi mi tv P1? Kakav je tv? 

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
paliki kaže...

Bok ekipa jel ima ko iskustvo sa Xiaomi mi tv P1? Kakav je tv? 

Falija si grupu, pitaj ovdi: https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=1281

 

PSN: Muskarcina77
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice