Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

poruka: 1.692
|
čitano: 737.414
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Marko :D kaže...

Trenutno:

– Siget

– Zapruđe

 

Uskoro (izvor HAKOM/PC Ekspert Forum):

– Jaruščica

– Remetinečki gaj

– Savski gaj

– Lanište

– Trnsko

– Trokut

– Trešnjevka

 Jasno, moj kvart nije niti na jednom popisu. Smrdimo svima. Jučer me je zvala na mobitel ženska osoba u ime Iskona. I opet se nudi bakar. Pa do kada!

 

 

Trešnjevka je planovima HT-u. Baš su u nedjeljnom Jutarnjem objavili oglas za 3 optička čvora na Trešnjevki. Sve je to vidljivo i na njihovom Webu.

15 godina
neaktivan
offline
Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Ej, društvo. Jel vam Telemach radi?

Ne mogu nadoplatiti pon, ne mogu dobiti službu za korisnike itd.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
zelenapaprika kaže...
Marko :D kaže...

Trenutno:

– Siget

– Zapruđe

 

Uskoro (izvor HAKOM/PC Ekspert Forum):

– Jaruščica

– Remetinečki gaj

– Savski gaj

– Lanište

– Trnsko

– Trokut

– Trešnjevka

 Jasno, moj kvart nije niti na jednom popisu. Smrdimo svima. Jučer me je zvala na mobitel ženska osoba u ime Iskona. I opet se nudi bakar. Pa do kada!

 

 

Trešnjevka je planovima HT-u. Baš su u nedjeljnom Jutarnjem objavili oglas za 3 optička čvora na Trešnjevki. Sve je to vidljivo i na njihovom Webu.

 

Za tjedan-dva u naselju Trnsko kod mene u ulazu će provući nit i staviti kutijicu tako rečeno jučer kad sam pričao sa prodajnim predstavnikom te je potpisano i dogovoreno. Nakon tog će biti u funkciji. Ja doduše mislim da neću odma uzimat, ali kasnije ko zna.

15 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
inace u trg telemacha se ispunjava zainteresiranost za optiku, pa sto više ljudi ispuni iz nekog mjesta prije ce doci do tamo....
battletag:MasnaKrvavic#2275
13 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Ovo je super. Jedino što bi bilo dobro da naprave online istraživanje. Postave neki upitnik na stranicama Telemacha, pa bi se i bez odlaska u poslovnicu mogli ljudi izjasniti.

 

 

4 godine
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
dado16 kaže...
inace u trg telemacha se ispunjava zainteresiranost za optiku, pa sto više ljudi ispuni iz nekog mjesta prije ce doci do tamo....

 

Marko :D kaže...

Ovo je super. Jedino što bi bilo dobro da naprave online istraživanje. Postave neki upitnik na stranicama Telemacha, pa bi se i bez odlaska u poslovnicu mogli ljudi izjasniti.

 

 

 Odgovor obojici: samo da svi oni koji nude online provjeru dostupnosti njihovih usluga pregledaju koje se adrese pretražuju, dobili bi dovoljno informacija i bez zainteresiranosti u fizičkoj trgovini ili putem online istraživanja.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.5.2021 11:07 (zelenapaprika).
15 godina
offline
Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Nisam čitao cijelu raspravu, ono što ja primječujem (nisam mijenjao uslugu/pretplatu, držim i dalje kako je bila) je da je usluga slabija.

Kao da je manje pouzdana brzina, sporije mi radi internet... ne znam.

Ookla se ne slaže, ali ima li netko slična iskustva/osjećaj?

 

Btw nedavno sam ispunjavao anketu i popljuvao ih koliko je išlo... 3GB u minimalnoj tarifi?!?! Pa to se na 4G skine u bekoliko sekundi da su brzine normalne, koji vrag?

Imamo cijene po MB kakve su bile na EDGE-u maltene sa malo većim paketima, šta ih košta dat normalne količine?!

S time da nemrem reć da je konkurencija išta previše bolja, za razliku od T-Coma barem imaju unlimited, nekakav.

 

EDIT:

možda ipak.... Ookla 

 Centar Zg, da ne bi bilo zabune

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.5.2021 23:27 (Rhodin).
Moj PC  
1 2 hvala 0
8 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Marko :D kaže...

Gledam uvjete korištenja Telemach optičkog interneta; nikakav fair use se ne spomijnje. Samo klasika da ako je ugrožen integritet mreže, da mogu spustiti brzinu interneta, ništa više.

 

Što se telefona tiče, pozivi prema mobilnim mrežama se naplaćuju, ali moguće je za dodatnih 10 kn uzeti 1500 minuta prema istima.

Fair use ne spominju ali uredno navode da mogu throttlati streamove (yt, Netflix...) i p2p promet.

 

Nakon onog fijaska sa pokućnim ne bi uzeo njihovu uslugu pa taman da je besplatna. Samo potpisujte ugovore na 2 godine sa njima i gledajte YT u 320p kad se mreža zakuca.

 

HT kakav god da je nije ni slova rekao dok sam tukao terabajte mjesečno na optici...

2 godine
neaktivan
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
lp, ima li netko info koliko se dugo ceka mobitel narucen sa webshopa? nova pretplata, bez prijenosa broja. dobio sam na mail da se zahtjev obraduje, pa da je uspjesno obraden zasad. pa je sad 2-3 dana tisine. hvala na info ;)
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Thermal kaže...
zelenapaprika kaže...
Marko :D kaže...

Trenutno:

– Siget

– Zapruđe

 

Uskoro (izvor HAKOM/PC Ekspert Forum):

– Jaruščica

– Remetinečki gaj

– Savski gaj

– Lanište

– Trnsko

– Trokut

– Trešnjevka

 Jasno, moj kvart nije niti na jednom popisu. Smrdimo svima. Jučer me je zvala na mobitel ženska osoba u ime Iskona. I opet se nudi bakar. Pa do kada!

 

 

Trešnjevka je planovima HT-u. Baš su u nedjeljnom Jutarnjem objavili oglas za 3 optička čvora na Trešnjevki. Sve je to vidljivo i na njihovom Webu.

 

Za tjedan-dva u naselju Trnsko kod mene u ulazu će provući nit i staviti kutijicu tako rečeno jučer kad sam pričao sa prodajnim predstavnikom te je potpisano i dogovoreno. Nakon tog će biti u funkciji. Ja doduše mislim da neću odma uzimat, ali kasnije ko zna.

Amis čim je došao je provukao optiku kroz moj cijeli haustor samo da bi mene spojili, bez da je itko od drugih stanara rekao da bi isto htjeli. A to je bilo prije ohoho godina. Imao sam 100/100 optiku u Trnskom prije više od 6 godina čini mi se...

Prošle godine kad sam bio u HT centru da vidim da li mogu od njih uzet paket (jer mi se zgadio A1), rekli su da nemaju optiku. Pa jbt, postoji infrastruktura, ako se Amisu isplatilo za 1 stan provlačiti sve, kak se njima ne isplati...isto vrijedi i za Telemach, sad bi svi da bar pol stanara hoće uslugu pa da uštede, koja poslovna politika.

 

 

15 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Nuclear_Phoenix kaže...
Marko :D kaže...

Gledam uvjete korištenja Telemach optičkog interneta; nikakav fair use se ne spomijnje. Samo klasika da ako je ugrožen integritet mreže, da mogu spustiti brzinu interneta, ništa više.

 

Što se telefona tiče, pozivi prema mobilnim mrežama se naplaćuju, ali moguće je za dodatnih 10 kn uzeti 1500 minuta prema istima.

Fair use ne spominju ali uredno navode da mogu throttlati streamove (yt, Netflix...) i p2p promet.

 

Nakon onog fijaska sa pokućnim ne bi uzeo njihovu uslugu pa taman da je besplatna. Samo potpisujte ugovore na 2 godine sa njima i gledajte YT u 320p kad se mreža zakuca.

 

HT kakav god da je nije ni slova rekao dok sam tukao terabajte mjesečno na optici...

 ima i HT sličnu šprancu ,gdje ti imaju pravo blokirati totalno internet ukoliko se ne poštuje kodeks ponašanja na internetu...također su jedno vrijeme svima koji su imali third router koji su kupili sami ljudi, blokirali internet pod stavom da šire virus....ali sve je to u 1 ili 2 %, tako i ovo za telemach, nema smisla da throttlaju brzinu na optici, šta je tebi haha

battletag:MasnaKrvavic#2275
8 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
dado16 kaže...

 ima i HT sličnu šprancu ,gdje ti imaju pravo blokirati totalno internet ukoliko se ne poštuje kodeks ponašanja na internetu...također su jedno vrijeme svima koji su imali third router koji su kupili sami ljudi, blokirali internet pod stavom da šire virus....ali sve je to u 1 ili 2 %, tako i ovo za telemach, nema smisla da throttlaju brzinu na optici, šta je tebi haha

Pročitaj opće uvjete (sve) i vidi što kaže za fiksnu mrežu. Jedno je ako ne poštuješ kodeks ponašanja tj., kršiš opće uvjete podnajmom linije, distribucijom virusa, spama ili ne znam čega a drugo je namjerno throttlanje jer su debili i core im ne može podnesti toliko prometa (i žele te natjerati da koristiš njihovu TV uslugu).

 

Nisam vam ja kriv što piše tako.

15 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Nuclear_Phoenix kaže...
dado16 kaže...

 ima i HT sličnu šprancu ,gdje ti imaju pravo blokirati totalno internet ukoliko se ne poštuje kodeks ponašanja na internetu...također su jedno vrijeme svima koji su imali third router koji su kupili sami ljudi, blokirali internet pod stavom da šire virus....ali sve je to u 1 ili 2 %, tako i ovo za telemach, nema smisla da throttlaju brzinu na optici, šta je tebi haha

Pročitaj opće uvjete (sve) i vidi što kaže za fiksnu mrežu. Jedno je ako ne poštuješ kodeks ponašanja tj., kršiš opće uvjete podnajmom linije, distribucijom virusa, spama ili ne znam čega a drugo je namjerno throttlanje jer su debili i core im ne može podnesti toliko prometa (i žele te natjerati da koristiš njihovu TV uslugu).

 

Nisam vam ja kriv što piše tako.

 znaci uslugu niti koristiš, i trenutno je tek pocela optika i ti vec znas sta može podnijeti šta ne može...ne možes nešto tvrditi bez argumenata, ajde uzmi optiku i testiraj i javi jel moze podnijeti. Svi oni imaju sitne stavke da sebe zaštite koje ne znaci da ce se ikad koristiti

 

 

seruckate tu a dam se kladit da ce te se pokuniti i uzeti tu istu uslugu ali bitno da se pljuje....ko da me ne throttlaju sa jbnim bakrom gdje ne mogu ni youtube pustiti normalno a da ping ne skoci na 200, ili jbni mobilni internet gdje mozes igrati samo kad svi spavaju

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.5.2021 9:06 (dado16).
13 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Nuclear_Phoenix kaže...
Marko :D kaže...

Gledam uvjete korištenja Telemach optičkog interneta; nikakav fair use se ne spomijnje. Samo klasika da ako je ugrožen integritet mreže, da mogu spustiti brzinu interneta, ništa više.

 

Što se telefona tiče, pozivi prema mobilnim mrežama se naplaćuju, ali moguće je za dodatnih 10 kn uzeti 1500 minuta prema istima.

Fair use ne spominju ali uredno navode da mogu throttlati streamove (yt, Netflix...) i p2p promet.

 

Nakon onog fijaska sa pokućnim ne bi uzeo njihovu uslugu pa taman da je besplatna. Samo potpisujte ugovore na 2 godine sa njima i gledajte YT u 320p kad se mreža zakuca.

 

HT kakav god da je nije ni slova rekao dok sam tukao terabajte mjesečno na optici...

Ne lupetaj bez veze i pročitaj uvjete korištenja koje sam linkao. 

dado16 kaže...
Nuclear_Phoenix kaže...
Marko :D kaže...

Gledam uvjete korištenja Telemach optičkog interneta; nikakav fair use se ne spomijnje. Samo klasika da ako je ugrožen integritet mreže, da mogu spustiti brzinu interneta, ništa više.

 

Što se telefona tiče, pozivi prema mobilnim mrežama se naplaćuju, ali moguće je za dodatnih 10 kn uzeti 1500 minuta prema istima.

Fair use ne spominju ali uredno navode da mogu throttlati streamove (yt, Netflix...) i p2p promet.

 

Nakon onog fijaska sa pokućnim ne bi uzeo njihovu uslugu pa taman da je besplatna. Samo potpisujte ugovore na 2 godine sa njima i gledajte YT u 320p kad se mreža zakuca.

 

HT kakav god da je nije ni slova rekao dok sam tukao terabajte mjesečno na optici...

 ima i HT sličnu šprancu ,gdje ti imaju pravo blokirati totalno internet ukoliko se ne poštuje kodeks ponašanja na internetu...također su jedno vrijeme svima koji su imali third router koji su kupili sami ljudi, blokirali internet pod stavom da šire virus....ali sve je to u 1 ili 2 %, tako i ovo za telemach, nema smisla da throttlaju brzinu na optici, šta je tebi haha

Svi operateri imaju u uvjetima korištenja napisano da zadržavaju pravo smanjenja brzine interneta u slučaju ugroženosti integriteta mreže. Drugim riječima; dođe li do kvara ili nekakvog zagušenja kod njih, mogu svima spustiti brzinu da bi svi mogli zadržati pristup internetu. Također se navodi da će se brzina smanjivati sam u tom slučaju, u ni jednom drugom.

Nuclear_Phoenix kaže...
dado16 kaže...

 ima i HT sličnu šprancu ,gdje ti imaju pravo blokirati totalno internet ukoliko se ne poštuje kodeks ponašanja na internetu...također su jedno vrijeme svima koji su imali third router koji su kupili sami ljudi, blokirali internet pod stavom da šire virus....ali sve je to u 1 ili 2 %, tako i ovo za telemach, nema smisla da throttlaju brzinu na optici, šta je tebi haha

Pročitaj opće uvjete (sve) i vidi što kaže za fiksnu mrežu. Jedno je ako ne poštuješ kodeks ponašanja tj., kršiš opće uvjete podnajmom linije, distribucijom virusa, spama ili ne znam čega a drugo je namjerno throttlanje jer su debili i core im ne može podnesti toliko prometa (i žele te natjerati da koristiš njihovu TV uslugu).

 

Nisam vam ja kriv što piše tako.

Molim te, linkaj nam uvjete korištenja koji tvrde da ti Telemach ima pravo throttlati streamanje i P2P. Navedi i koja točka uvjete to govori. 

Mortix kaže...
Thermal kaže...
zelenapaprika kaže...
Marko :D kaže...

Trenutno:

– Siget

– Zapruđe

 

Uskoro (izvor HAKOM/PC Ekspert Forum):

– Jaruščica

– Remetinečki gaj

– Savski gaj

– Lanište

– Trnsko

– Trokut

– Trešnjevka

 Jasno, moj kvart nije niti na jednom popisu. Smrdimo svima. Jučer me je zvala na mobitel ženska osoba u ime Iskona. I opet se nudi bakar. Pa do kada!

 

 

Trešnjevka je planovima HT-u. Baš su u nedjeljnom Jutarnjem objavili oglas za 3 optička čvora na Trešnjevki. Sve je to vidljivo i na njihovom Webu.

 

Za tjedan-dva u naselju Trnsko kod mene u ulazu će provući nit i staviti kutijicu tako rečeno jučer kad sam pričao sa prodajnim predstavnikom te je potpisano i dogovoreno. Nakon tog će biti u funkciji. Ja doduše mislim da neću odma uzimat, ali kasnije ko zna.

Amis čim je došao je provukao optiku kroz moj cijeli haustor samo da bi mene spojili, bez da je itko od drugih stanara rekao da bi isto htjeli. A to je bilo prije ohoho godina. Imao sam 100/100 optiku u Trnskom prije više od 6 godina čini mi se...

Prošle godine kad sam bio u HT centru da vidim da li mogu od njih uzet paket (jer mi se zgadio A1), rekli su da nemaju optiku. Pa jbt, postoji infrastruktura, ako se Amisu isplatilo za 1 stan provlačiti sve, kak se njima ne isplati...isto vrijedi i za Telemach, sad bi svi da bar pol stanara hoće uslugu pa da uštede, koja poslovna politika.

 

 

Amis je bio Amis. Takvog operatera nikada više nećemo imati.

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.5.2021 9:28 (Marko :D).
8 godina
offline
Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Evo kad ste lijeni sami tražiti

 

https://telemach.hr/upload/pdf/Uvjetikoritenjauslugapristupainternetu.pdf

 

dado16 kaže...

 seruckate tu a dam se kladit da ce te se pokuniti i uzeti tu istu uslugu ali bitno da se pljuje....ko da me ne throttlaju sa jbnim bakrom gdje ne mogu ni youtube pustiti normalno a da ping ne skoci na 200, ili jbni mobilni internet gdje mozes igrati samo kad svi spavaju

Nema. Teoretske. Šanse. Jednom su me zaj3bali, nikad više. To što vi volite da vas se voza i radi budale od vas, samo naprijed.

 

Jel možda vas dva radite u Tele2/Telemach? Oće bit podriguše za marendu ili 24 kune na plaću za reklamu? I ne, prije nego što pitate, ne, ne radim za konkurenciju, sa telekomima sam raskrstio prije 5-6 godina.

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.5.2021 9:47 (Nuclear_Phoenix).
 
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Nuclear_Phoenix kaže...

Evo kad ste lijeni sami tražiti

 

https://telemach.hr/upload/pdf/Uvjetikoritenjauslugapristupainternetu.pdf

 

dado16 kaže...

 seruckate tu a dam se kladit da ce te se pokuniti i uzeti tu istu uslugu ali bitno da se pljuje....ko da me ne throttlaju sa jbnim bakrom gdje ne mogu ni youtube pustiti normalno a da ping ne skoci na 200, ili jbni mobilni internet gdje mozes igrati samo kad svi spavaju

Nema. Teoretske. Šanse. Jednom su me zaj3bali, nikad više. To što vi volite da vas se voza i radi budale od vas, samo naprijed.

 

Jel možda vas dva radite u Tele2/Telemach? Oće bit podriguše za marendu ili 24 kune na plaću za reklamu? I ne, prije nego što pitate, ne, ne radim za konkurenciju, sa telekomima sam raskrstio prije 5-6 godina.

 ti si tipican korisnik kome su svi krivi i ti si uvijek u pravu jel tako?....jednom zajebali i sad je to sve stvar principa, to ti govori da u ovoj temi nisi objektivan, vec subjektivan, jednom ti nije bilo kako si ti htio i gotovo.... shvacas razliku? mi pricamo ovdje objektivno, o cinjenicama, a ne o necemu šta bi bilo kad bi bilo... ja bi rađe da smo u 21. stoljeću i sa optikom nego jbno koristit bakar i mobilni internet, zato i imas takva iskustva, jer si rekao da su te jednom zajebali, a oni su dosad imali samo mobilni internet koji nikad, ponavljam, apsolutno nikad ne može zamjeniti internet na parici ili optici.

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.5.2021 10:50 (dado16).
15 godina
offline
Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Ne mora mijenjat, ali mora raditi.

Pogotovo što 100% države ne pokrivaju svojom infrastrukturom, već koriste drugu, gdje si n-ti na listi prioriteta, pa eto, susjed na t-com mreži surda sa 60 Mbps, a ti na istoj mreži koju koristi Tele2 jedva vidiš 2Mbps. Onda zamijenite mobitele (sim kartice), da nije do samog mobitela, pa ostane isto.

 

Ja sam Tele2 korisnik od kad su u RH, s razlogom, uglanvom cijena, ali kvaliteta usluge nikad nije bila najbolja, ovisno gdje si u RH zna biti i jako loša, al od kad je Telemach, imam osjećaj da je otišlo na gore i skuplje, a ne obratno.

Moj PC  
2 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Nuclear_Phoenix kaže...

Evo kad ste lijeni sami tražiti

 

https://telemach.hr/upload/pdf/Uvjetikoritenjauslugapristupainternetu.pdf

 

dado16 kaže...

 seruckate tu a dam se kladit da ce te se pokuniti i uzeti tu istu uslugu ali bitno da se pljuje....ko da me ne throttlaju sa jbnim bakrom gdje ne mogu ni youtube pustiti normalno a da ping ne skoci na 200, ili jbni mobilni internet gdje mozes igrati samo kad svi spavaju

Nema. Teoretske. Šanse. Jednom su me zaj3bali, nikad više. To što vi volite da vas se voza i radi budale od vas, samo naprijed.

 

Jel možda vas dva radite u Tele2/Telemach? Oće bit podriguše za marendu ili 24 kune na plaću za reklamu? I ne, prije nego što pitate, ne, ne radim za konkurenciju, sa telekomima sam raskrstio prije 5-6 godina.

Pročitaj prvu točku uvjeta koje si linkao. Citiram;

 

1. Potpisom Zahtjeva za zasnivanje pretplatničkog odnosa ili aktivacijom SIM kartice bonova Telemach pretplatnik ili prepaid korisnik (dalje u tekstu: Korisnik) prihvaća ove Uvjete korištenja pristupa internetu.

 

Dakle, ovo su uvjeti za mobilni internet i kao takvi ne vrijede za fiksne usluge. Kao što rekoh, linkao sam ti najnovije i jedine uvjete za uslugu fiksnog interneta koji se nalaze na Telemach stranicama. Miješaš kruške i jabuke.

dado16 kaže...
Nuclear_Phoenix kaže...

Evo kad ste lijeni sami tražiti

 

https://telemach.hr/upload/pdf/Uvjetikoritenjauslugapristupainternetu.pdf

 

dado16 kaže...

 seruckate tu a dam se kladit da ce te se pokuniti i uzeti tu istu uslugu ali bitno da se pljuje....ko da me ne throttlaju sa jbnim bakrom gdje ne mogu ni youtube pustiti normalno a da ping ne skoci na 200, ili jbni mobilni internet gdje mozes igrati samo kad svi spavaju

Nema. Teoretske. Šanse. Jednom su me zaj3bali, nikad više. To što vi volite da vas se voza i radi budale od vas, samo naprijed.

 

Jel možda vas dva radite u Tele2/Telemach? Oće bit podriguše za marendu ili 24 kune na plaću za reklamu? I ne, prije nego što pitate, ne, ne radim za konkurenciju, sa telekomima sam raskrstio prije 5-6 godina.

 ti si tipican korisnik kome su svi krivi i ti si uvijek u pravu jel tako?....jednom zajebali i sad je to sve stvar principa, to ti govori da u ovoj temi nisi objektivan, vec subjektivan, jednom ti nije bilo kako si ti htio i gotovo.... shvacas razliku? mi pricamo ovdje objektivno, o cinjenicama, a ne o necemu šta bi bilo kad bi bilo... ja bi rađe da smo u 21. stoljeću i sa optikom nego jbno koristit bakar i mobilni internet, zato i imas takva iskustva, jer si rekao da su te jednom zajebali, a oni su dosad imali samo mobilni internet koji nikad, ponavljam, apsolutno nikad ne može zamjeniti internet na parici ili optici.

On je jedan od onih koji vide nešto na reklami i odmah to idu kupiti bez toga da prvo istraže o kakvom se proizvodu radi i da li je dobar. Onda kad nasjedne, svi su mu krivi, samo ne on.

 

Non stop se u Tele2 temi govorilo o tome kako mobilni internet funkcionira i zašto u jednom trenutku imaš 120 Mb/s, a u drugom jedva 1 Mb/s. I tu nije kriv Tele2 nego mobilna tehnologija koja tako funkcionira. Mobilni internet nikad nije bio ni zamišljen da bude zamjena fiksnom internet baš zbog te nestabilnosti. Ali zašto čitati, kad možeš otići i ugovorno se vezati bez ikakve provjere.

Rhodin kaže...

Ne mora mijenjat, ali mora raditi.

Pogotovo što 100% države ne pokrivaju svojom infrastrukturom, već koriste drugu, gdje si n-ti na listi prioriteta, pa eto, susjed na t-com mreži surda sa 60 Mbps, a ti na istoj mreži koju koristi Tele2 jedva vidiš 2Mbps. Onda zamijenite mobitele (sim kartice), da nije do samog mobitela, pa ostane isto.

 

Ja sam Tele2 korisnik od kad su u RH, s razlogom, uglanvom cijena, ali kvaliteta usluge nikad nije bila najbolja, ovisno gdje si u RH zna biti i jako loša, al od kad je Telemach, imam osjećaj da je otišlo na gore i skuplje, a ne obratno.

Negdje su poskupili, negdje pojeftinili. To sam iskreno i očekivao jer se optička mreža neće izgraditi besplatno. Jednom kad kompletno dovrše mrežu, očekujem bar neko sniženje cijena usluga.

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.5.2021 12:19 (Marko :D).
8 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Marko :D kaže...
Pročitaj prvu točku uvjeta koje si linkao. Citiram;

1. Potpisom Zahtjeva za zasnivanje pretplatničkog odnosa ili aktivacijom SIM kartice bonova Telemach pretplatnik ili prepaid korisnik (dalje u tekstu: Korisnik) prihvaća ove Uvjete korištenja pristupa internetu.

 

Dakle, ovo su uvjeti za mobilni internet i kao takvi ne vrijede za fiksne usluge. Kao što rekoh, linkao sam ti najnovije i jedine uvjete za uslugu fiksnog interneta koji se nalaze na Telemach stranicama. Miješaš kruške i jabuke.

Ti imaš problema sa čitanjem. Gdje piše da NE vrijedi za fiksne usluge? Piše "zasnivanje pretplatničkog odnosa". Kad si na fiksnoj onda nisi u pretplatničkom odnosu? Pojasi mi molim te.

 

Što je najbolje, u uvjetima fiksne usluge (dokument na koji se uporno pozivate) ne spominju fair use nego se pozivaju na poštivanje općih uvjeta poslovanja. Pogodi u kojoj se grupi dokumenata nalazi ovaj koji sam ja linkao.

Marko :D kaže...

On je jedan od onih koji vide nešto na reklami i odmah to idu kupiti bez toga da prvo istraže o kakvom se proizvodu radi i da li je dobar. Onda kad nasjedne, svi su mu krivi, samo ne on.

 

Non stop se u Tele2 temi govorilo o tome kako mobilni internet funkcionira i zašto u jednom trenutku imaš 120 Mb/s, a u drugom jedva 1 Mb/s. I tu nije kriv Tele2 nego mobilna tehnologija koja tako funkcionira. Mobilni internet nikad nije bio ni zamišljen da bude zamjena fiksnom internet baš zbog te nestabilnosti. Ali zašto čitati, kad možeš otići i ugovorno se vezati bez ikakve provjere.

Nisam ja imao ništa protiv brzine, znam kako radi i zašto brzina varira nego je problem KOLIČINA PROMETA. Ne možeš u 2021. reći da je 300GB dovoljno, pogotovo ne za vrijeme dok još uvijek ljudi rade od kuće i djeca nisu u školi. To je jedna jedina stvar o kojoj se radi. Jbt, jedno vrijeme sam imao 2 usluge - Tele2 + HT na bonove, 24h flat. Što misliš zašto?

 

Reci voditelju grupe da si zaslužio 2 sendviča. Sa majonezom čak.

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.5.2021 12:33 (Nuclear_Phoenix).
15 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Bas si naporan a svi imaju ogranicenje po gb jedino tele nije imao ispod 1tb jedno vrijeme i sad se to promjenilo i ti ko da je smak svijeta, prilagodi se svima je tako....zato i ide optika
battletag:MasnaKrvavic#2275
13 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Nuclear_Phoenix kaže...
Marko :D kaže...
Pročitaj prvu točku uvjeta koje si linkao. Citiram;

1. Potpisom Zahtjeva za zasnivanje pretplatničkog odnosa ili aktivacijom SIM kartice bonova Telemach pretplatnik ili prepaid korisnik (dalje u tekstu: Korisnik) prihvaća ove Uvjete korištenja pristupa internetu.

 

Dakle, ovo su uvjeti za mobilni internet i kao takvi ne vrijede za fiksne usluge. Kao što rekoh, linkao sam ti najnovije i jedine uvjete za uslugu fiksnog interneta koji se nalaze na Telemach stranicama. Miješaš kruške i jabuke.

Ti imaš problema sa čitanjem. Gdje piše da NE vrijedi za fiksne usluge? Piše "zasnivanje pretplatničkog odnosa". Kad si na fiksnoj onda nisi u pretplatničkom odnosu? Pojasi mi molim te.

 

Što je najbolje, u uvjetima fiksne usluge (dokument na koji se uporno pozivate) ne spominju fair use nego se pozivaju na poštivanje općih uvjeta poslovanja. Pogodi u kojoj se grupi dokumenata nalazi ovaj koji sam ja linkao.

Marko :D kaže...

On je jedan od onih koji vide nešto na reklami i odmah to idu kupiti bez toga da prvo istraže o kakvom se proizvodu radi i da li je dobar. Onda kad nasjedne, svi su mu krivi, samo ne on.

 

Non stop se u Tele2 temi govorilo o tome kako mobilni internet funkcionira i zašto u jednom trenutku imaš 120 Mb/s, a u drugom jedva 1 Mb/s. I tu nije kriv Tele2 nego mobilna tehnologija koja tako funkcionira. Mobilni internet nikad nije bio ni zamišljen da bude zamjena fiksnom internet baš zbog te nestabilnosti. Ali zašto čitati, kad možeš otići i ugovorno se vezati bez ikakve provjere.

Nisam ja imao ništa protiv brzine, znam kako radi i zašto brzina varira nego je problem KOLIČINA PROMETA. Ne možeš u 2021. reći da je 300GB dovoljno, pogotovo ne za vrijeme dok još uvijek ljudi rade od kuće i djeca nisu u školi. To je jedna jedina stvar o kojoj se radi. Jbt, jedno vrijeme sam imao 2 usluge - Tele2 + HT na bonove, 24h flat. Što misliš zašto?

 

Reci voditelju grupe da si zaslužio 2 sendviča. Sa majonezom čak.

Nemam problema sa čitanjem, ali navedeno vrijedi samo za mobilni internet. Također, pogledaj datum na dnu PDF-a. 2016. godina. Tada Telemach nije ni postojao kod nas, a fiksna usluga nije bila ni u planu.

 

Osim toga, molim te da mi objasniš koja bi konkretno uloga bila usporavanja pojedinih usluga i servisa na OPTIČKOM internetu. 

dado16 kaže...
Bas si naporan a svi imaju ogranicenje po gb jedino tele nije imao ispod 1tb jedno vrijeme i sad se to promjenilo i ti ko da je smak svijeta, prilagodi se svima je tako....zato i ide optika

I ne samo to, još su ponudili i raskid bez penala na nekoliko mjeseci. Nisu kao A1 kod poskupljenja dali rok mjesec dana i to dok su ljudi na moru.

8 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Marko :D kaže...
Nemam problema sa čitanjem, ali navedeno vrijedi samo za mobilni internet. Također, pogledaj datum na dnu PDF-a. 2016. godina. Tada Telemach nije ni postojao kod nas, a fiksna usluga nije bila ni u planu.

Osim toga, molim te da mi objasniš koja bi konkretno uloga bila usporavanja pojedinih usluga i servisa na OPTIČKOM internetu.

Znači to što je dokument star ti vidiš kao izuzeće? Dobro. U prekršajnom/kaznenom zakonu neke kazne su u DEM pa se i dalje naplaćuju.

 

Throttlanje na optici i bakru? Nečuveno, nikad se nije događalo. Ok, to je daleko, ali ima toga i bliže.

 

Zašto bi to radili? Ako je provider škrt i ne zakupi dovoljne brzine na peeringu ili uopće nema peering agreement, onda ga prijenos košta i to jako puno. Kako spriječiti zakrcavanje linka? Throttlaj video servise, pogotovo netflix i YT. Uopće nema veze jesi na mobilnoj mreži, DSL, VDSL ili optici. I što je najbolje, čak ne moraju niti namjerno throttlati, ako nema kapaciteta samo će se raspasti...

15 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Nuclear_Phoenix kaže...
Marko :D kaže...
Nemam problema sa čitanjem, ali navedeno vrijedi samo za mobilni internet. Također, pogledaj datum na dnu PDF-a. 2016. godina. Tada Telemach nije ni postojao kod nas, a fiksna usluga nije bila ni u planu.

Osim toga, molim te da mi objasniš koja bi konkretno uloga bila usporavanja pojedinih usluga i servisa na OPTIČKOM internetu.

Znači to što je dokument star ti vidiš kao izuzeće? Dobro. U prekršajnom/kaznenom zakonu neke kazne su u DEM pa se i dalje naplaćuju.

 

Throttlanje na optici i bakru? Nečuveno, nikad se nije događalo. Ok, to je daleko, ali ima toga i bliže.

 

Zašto bi to radili? Ako je provider škrt i ne zakupi dovoljne brzine na peeringu ili uopće nema peering agreement, onda ga prijenos košta i to jako puno. Kako spriječiti zakrcavanje linka? Throttlaj video servise, pogotovo netflix i YT. Uopće nema veze jesi na mobilnoj mreži, DSL, VDSL ili optici. I što je najbolje, čak ne moraju niti namjerno throttlati, ako nema kapaciteta samo će se raspasti...

 to throttlanje se dešava na a1, i kako sam riješio? VPN, ništa ne throttla više, to je na mobilnom internetu doduše, i nisu svi korisnici osjetili throttlanje tak da opet je manjina u pitanju, ako optika nema kapaciteta onda nista u ovoj Hrvatskoj nema kapaciteta

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.5.2021 16:32 (dado16).
4 godine
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Mortix kaže...

Amis čim je došao je provukao optiku kroz moj cijeli haustor samo da bi mene spojili, bez da je itko od drugih stanara rekao da bi isto htjeli. A to je bilo prije ohoho godina. Imao sam 100/100 optiku u Trnskom prije više od 6 godina čini mi se...

Prošle godine kad sam bio u HT centru da vidim da li mogu od njih uzet paket (jer mi se zgadio A1), rekli su da nemaju optiku. Pa jbt, postoji infrastruktura, ako se Amisu isplatilo za 1 stan provlačiti sve, kak se njima ne isplati...isto vrijedi i za Telemach, sad bi svi da bar pol stanara hoće uslugu pa da uštede, koja poslovna politika.

 

 

 Tih pola stanara neće dobiti jer su se ljudi raspršili po providerima. Kako je tko znao i umio. Kod mene smo svi u početku bili na HT-u, a onda su ljudi krenuli prema DCM-u/Bnetu/VIPNetu/A1, Optimi i Iskonu. To su zapravo samo 2 providera, a onda njihove firme kćeri koriste infastrukturu firme mame. S tim da je DCM davnih dana munjevito proveo svoje žice po ulici i zgradama, dok se HT teli i teli već desetljećima. I zato sam jako skeptičan i premu HT-u i prema Telemachu koji je još noviji, što se tiče optike.

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.5.2021 16:54 (zelenapaprika).
13 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Nuclear_Phoenix kaže...
Marko :D kaže...
Nemam problema sa čitanjem, ali navedeno vrijedi samo za mobilni internet. Također, pogledaj datum na dnu PDF-a. 2016. godina. Tada Telemach nije ni postojao kod nas, a fiksna usluga nije bila ni u planu.

Osim toga, molim te da mi objasniš koja bi konkretno uloga bila usporavanja pojedinih usluga i servisa na OPTIČKOM internetu.

Znači to što je dokument star ti vidiš kao izuzeće? Dobro. U prekršajnom/kaznenom zakonu neke kazne su u DEM pa se i dalje naplaćuju.

 

Throttlanje na optici i bakru? Nečuveno, nikad se nije događalo. Ok, to je daleko, ali ima toga i bliže.

 

Zašto bi to radili? Ako je provider škrt i ne zakupi dovoljne brzine na peeringu ili uopće nema peering agreement, onda ga prijenos košta i to jako puno. Kako spriječiti zakrcavanje linka? Throttlaj video servise, pogotovo netflix i YT. Uopće nema veze jesi na mobilnoj mreži, DSL, VDSL ili optici. I što je najbolje, čak ne moraju niti namjerno throttlati, ako nema kapaciteta samo će se raspasti...

Da, smatram da je dokument zastario. Zašto?

 

Prvo, nigdje ne piše da uključuje i fiksne usluge, samo se spominje SIM kartica i mobilna usluga. Ako uključuje i fiksne usluge, uvjeti to moraju sadržavati.

 

Drugo, dokument je zadnji put ažuriran 2016. Tada ne da Telemacha nije bilo u HR, nego se nije ni pričalo o uvođenju fiksne usluge.

 

Oba razloga su opravdana. I stvarno ne vidim u čemu je problem. Ono što ti govoriš da će se dogoditi je samo (kriva) pretpostavka.

 

Što se tiče throttlanja, ako se ne varam, to je zabranjeno u EU (spada pod neutralnost interneta). U SAD-u operateri to rade jer smiju, u EU je to regulirano zakonom za sve države članice. DT često ima problema sa zagušenim linkovima i prije se radi o tome nego o namjernom throttlanju. Forumi su puni prijava problema s packet lossom i pingom u večernjim satima kod svih operatera koji koriste infrastrukturu DT. Zbog toga razni streamovi navečer i lagaju dok kod drugih operatora tih problema nema.

 

Osobno sam na Amis/A1 i čak i u vrijeme najvećeg prometa, nemam ama baš nikakvih problema s internetom i sve radi kako treba. Ok, možda je to zato jer je većina Amis korisnika prešla na A1 infrastrukturu, ali i dok je bio Amis, nije bilo nikakvih problema. Pa čak i kad su svi pohrlili na torrent.

 

U 7. mjesecu mi ističe ugovor s A1. Kako sad stvari stoje, trenutnu Amis uslugu koju produžujem iz godine u godinu više neću moći zadržati, pa idem na 1000/500. Ako mi do tada u kvart dođe Telemach, lako bi se mogao i na njih prebaciti budući da su od četiri mobilna uređaja doma, tri na Telemachu (dva pretplata, jedan bonovi). Možda bih mogao dobiti i veći popust ako bi sve brojeve prebacili na Telemach. 

dado16 kaže...
Nuclear_Phoenix kaže...
Marko :D kaže...
Nemam problema sa čitanjem, ali navedeno vrijedi samo za mobilni internet. Također, pogledaj datum na dnu PDF-a. 2016. godina. Tada Telemach nije ni postojao kod nas, a fiksna usluga nije bila ni u planu.

Osim toga, molim te da mi objasniš koja bi konkretno uloga bila usporavanja pojedinih usluga i servisa na OPTIČKOM internetu.

Znači to što je dokument star ti vidiš kao izuzeće? Dobro. U prekršajnom/kaznenom zakonu neke kazne su u DEM pa se i dalje naplaćuju.

 

Throttlanje na optici i bakru? Nečuveno, nikad se nije događalo. Ok, to je daleko, ali ima toga i bliže.

 

Zašto bi to radili? Ako je provider škrt i ne zakupi dovoljne brzine na peeringu ili uopće nema peering agreement, onda ga prijenos košta i to jako puno. Kako spriječiti zakrcavanje linka? Throttlaj video servise, pogotovo netflix i YT. Uopće nema veze jesi na mobilnoj mreži, DSL, VDSL ili optici. I što je najbolje, čak ne moraju niti namjerno throttlati, ako nema kapaciteta samo će se raspasti...

 to throttlanje se dešava na a1, i kako sam riješio? VPN, ništa ne throttla više, to je na mobilnom internetu doduše, i nisu svi korisnici osjetili throttlanje tak da opet je manjina u pitanju, ako optika nema kapaciteta onda nista u ovoj Hrvatskoj nema kapaciteta

Operateri moraju spuštati brzinu na mobilnom internetu kako bi mrežu mogli držati pod kontrolom. Optički internet je otporniji, može podržati ogroman broj korisnika s ogromnom brzinom u isto vrijeme. Također, kod optičkog interneta nema varijacije u brzini i latenciji. Zato fair use nema nikakvog smisla i jedini razlog zbog kojeg je prisutan u SAD-u je što operateri iz korisnika žele izvući što je više para moguće jer im to zakon omogućuje. 

 

A1 kod nas također ima fair use, ali prema onome što se piše po forumima, možda je par ljudi i to još prije nekoliko godina A1 spustio brzinu nakon što su prošli X TB prometa. Novijih poruka koje bi ukazivale da A1 to još uvijek radi (na kabelskoj infrastrukturi) nema, a nema ni riječi o tome da se brzina uopće spušta korisnicima optike.

Onda tablica koja im se nalazi u kodeksu je upravo tu u slučaju da se dogodi neko stvarno zagušenje. Ali ponavljam, ako nema zagušenja na razini A1, nema ni spuštanja brzine.

 

A za sve koji se boje kapaciteta Telemacha, treba imati na umu da je Telemach vodeći po tom pitanju u jugoistočnoj Europi. Imaju vlastitu mrežu i planiraju je dalje širiti po Europi. Nedavno su je počeli i prodavati operaterima.

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.5.2021 23:06 (Marko :D).
14 godina
offline
Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Zasad su užasno spori i šturi sa odgovorima, stalno mi govore:

 

Kolege rješavaju sve upite redoslijedom pristizanja. Odgovor ćeš svakako zaprimiti pa te ljubazno molimo da pričekaš.

 

 

 

Čekam već 15 dana da mi odgovore na mail. Ako im i usluga i tehnička podrška bude ovakva bit će katastrofa. No uvijek pustimo pokusne kuniće da isprobaju prvo :D

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.5.2021 21:17 (Thermal).
 
0 1 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
i ja sam samo pitao za koliko mogu ocekivati mob narucen preko webshopa uz pretplatu, 4 dana bez odgovora xD
3 godine
neaktivan
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Nuclear_Phoenix kaže...
Marko :D kaže...

Gledam uvjete korištenja Telemach optičkog interneta; nikakav fair use se ne spomijnje. Samo klasika da ako je ugrožen integritet mreže, da mogu spustiti brzinu interneta, ništa više.

 

Što se telefona tiče, pozivi prema mobilnim mrežama se naplaćuju, ali moguće je za dodatnih 10 kn uzeti 1500 minuta prema istima.

Fair use ne spominju ali uredno navode da mogu throttlati streamove (yt, Netflix...) i p2p promet.

 

Nakon onog fijaska sa pokućnim ne bi uzeo njihovu uslugu pa taman da je besplatna. Samo potpisujte ugovore na 2 godine sa njima i gledajte YT u 320p kad se mreža zakuca.

 

HT kakav god da je nije ni slova rekao dok sam tukao terabajte mjesečno na optici...

Mijesas opticki (fiksni) internet i mobilni internet. Doslovno u prvom postu pokazujes da ne baratas pojmovima i da ne shvacas razliku. Doslovno kao i svaki drugi korisnik kojeg sam svaki dan morao slusati. Highlightovi su bili: "tuzit cu vas Hakomu jer moram imat minimalno 4mb/s" (LOL), "kako ne postoje poteskoce na mrezi kad ja imam 1mb/s navecer u 7 vikendom???", "trazim raskid bez penala jer nemam signala" i sl. Imao sam jednom "IT-evca" koji mi je izdiktirao koju brzinu ima u megapikselima. Kao sto je Marko vec napomenuo, samo jedna velika masa ljudi koja ne zeli procitati ili se educirati o tehnologiji koju koristi i to u velikim kolicinama.

8 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Još jedan prodavač. I vikendom radite? Bit će dobra plaća.

 

Reklamirali su mobilni internet kao fiksni. Ponavljam, nije bio problem u brzini nego u količini prometa. Onda ako nudiš zamjenu za fiksni, daj flat a ne 300gb.

 

Ne znam koji sam se k javljao na ovu temu, da sam znao da me čega hrpa prodavača, ne bi.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Čitajući ovo, i sudeći po downvote , kad sam postavio pitanje o fair usage,

Zaključujem da nema throttlanja brzine na optici. To valjda rade samo na 4G shitty mrežama.

Nisam to znao.
Super, to me zanimalo.
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.5.2021 6:47 (ccc2002).
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice