Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)

poruka: 415
|
čitano: 148.544
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)

S obzirom da se radi o tabletu od 2.000kn (u trgovini) vazno je odmah odbaciti sve usporedbe sa, recimo, iPad-om 3 (4.000kn u trgovini). Ovo nije iPad killer niti to pokusava biti.

 

Dakle, radi se o 7" ultra laganom (340 grama) dual-core tabletu (1ghz) sa Android ICS OS-om i 8gb prostora (4gb iskoristivo). Kvaliteta izrade je solidna i iako se radi o plasticnom uredaju ne ostavlja onaj dojam jeftinog uredaja. Nista ne skripi i ne djeluje kao da ce se raspasti pri grubom baratanju (kao sto ja obicno radim, vec sam ga nekoliko puta bacio na stol i sve je OK). Doduse, otisak na straznjoj strani (Samsung logo itd) je los pa ce se brzo skinuti. Lako se drži u jednoj ruci i jako je prenosiv, stane u džep (ovih kratkih ljetnih hlaca).

 

Ekran je rezolucije 1024x600 pixela i, iskreno, ne odusevljava prikazom. Kut gledanja je solidan, ali boje nisu najbolje i slika je prilicno zrnata. Čitljiv je na izravnoj sunčevoj svjetlosti. Definitivno treba par dana da se privikne na ekran, ali nakon toga i nije tako lose. Najbitnije je da se oci ne umaraju brzo. Nema Gorila Glass, pa obavezno nabavite screen protektor.

 

Baterija traje oko 6 sati konstantnog korištenja, dok za stand-by još nemam konkretni broj. Recimo da sam ga ostavio od petka navečer do nedjelje popodne i baterija je još uvijek bila iznad 60%.

 

Sam OS ne trza i sve je glatko. Samsungov TouchWiz ne upada toliko u oci.

 

S obzirom da sam kupio tablet samo radi surfanja i citanja PDFa, nisam ulazio dublje u druge primjene.

 

Chrome je brz, ali kao da ima problema sa touch inputom, ponekad treba 3-4 puta dirnuti Omnibar da bi registrirao dodir (ovo se dogadja samo na Omnibaru, ostale elemente dobro lovi). Scrollanje stranica je fluidno. Opera je katastrofalno spora i samo učitavanje traje 3x duže od Chrome-a. Firefox još uvijek nije spreman za tablete.

 

Iznenadio me ugradjeni ICS browser. Automatski synca bookmarkse i history sa desktopa i prilicno je brz. Ima i "Read later" opciju koja lijepo dodje ako ne koristite Pocket. Doduse, ne znam kako iskljuciti sync.

 

Ugradjeni Polaris Office tekst u PDFovima prikazuje zrnato, dok Adobe Reader nema tih problema ali je malo spor. Kad smo kod toga, iako ima Polaris Office, samo pisanje na uređaju je prilična muka, ali to je stvar navike i malog ekrana, uz malo vježbe bit će bolje.

 

Kindle i Pocket aplikacije rade super. Twitter aplikacija je sr*nje i zbilja je sramota (ali ovo nema veze sa tabletom).

 

Od ostalih stvari mogu spomenuti da se jednostavno spaja na bluetooth tipkovnice i da vecina live wallpapera radi fluidno (volim one live wallpapere sa galaksijama i Aurora Borealis). Isto tako, moze se sa jednim klikom spojiti na komp preko WiFi-ja (Kies Air) te prebaciti fotke, mjuzu i filmice. Kad smo vec kod filmica, kako nema Flash instaliran, vecina sajtova koji jos uvijek forsiraju Flash video playere nece raditi.

 

Na kraju krajeva, dajem {#} za tablet. 2 soma dobro utrošenih kuna.

 

Svako malo pišem update, so stay tuned {#}

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.7.2012 21:17 (berofx).
 
4 0 hvala 7
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)

Htio bih sebi kupiti prvi tablet, ali sam malo oprezan, kada sam kupio prvi smartfon, a nisam imao iskustva sam se pokajao, ajmo reci da sam bacio pare :D

 

Oko sam bacio na ovaj tablet, ali nekako kontam da mi je ovaj od 7" mali :/ A, inace sam ga i ja mislio koristiti za surfanje, citanje pdf-a i ono neko mikroigranje igrica... 

 

Nekako mi se cini ovaj tablet favoritom http://www.gsmarena.com/huawei_mediapad_10_fhd-4587.php ali izgleda da cu opet morat kupiti prvi tablet pa tocno provjeriti sta mi treba :S

15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)

7" nije malo, tablet taman stane u ruku i bez frke surfas / citas.

 

(obrisano)

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.7.2012 21:16 (berofx).
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)

Ma i meni se cini najboljom varijantom da se kupi Ipad, ali mi je preskup za konzumiranje raznih sadrzaja xD

 

Hvala ti na info :p

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)
berofx kaže...

7" nije malo, tablet taman stane u ruku i bez frke surfas / citas.

 

Ali, Android je sr*nje glede aplikacija (tocnije, nedostatka istih za tablet), a Chrome radi toliko ocajno da jedino sto mozes je svakih par sati restartati tablet da bi radio kako spada.

 

Najiskrenije, isplati se dati 2 soma vise za iPad, sto zbog boljeg ekrana, sto zbog kvalitetnih aplikacija.

 

I na kraju, zaboravi za bilo kaka ozbiljan rad na tabletu, to je uredaj samo za konzumiranje sadrzaja (ovo mukom pisem sa tableta).

Dečko ajde nemoj pričat gluposti kada nemaš pojma za ništa drugo osim Applea.

Android ima daleko više aplikacija prilagođenih tabletima nego iPad.

Sačekaj Google Nexus 7 koji je jeftin,a odličan 7" tablet.

robimarko@gmail.com
15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)
robimarko kaže...
berofx kaže...

7" nije malo, tablet taman stane u ruku i bez frke surfas / citas.

 

Ali, Android je sr*nje glede aplikacija (tocnije, nedostatka istih za tablet), a Chrome radi toliko ocajno da jedino sto mozes je svakih par sati restartati tablet da bi radio kako spada.

 

Najiskrenije, isplati se dati 2 soma vise za iPad, sto zbog boljeg ekrana, sto zbog kvalitetnih aplikacija.

 

I na kraju, zaboravi za bilo kaka ozbiljan rad na tabletu, to je uredaj samo za konzumiranje sadrzaja (ovo mukom pisem sa tableta).

Dečko ajde nemoj pričat gluposti kada nemaš pojma za ništa drugo osim Applea.

Android ima daleko više aplikacija prilagođenih tabletima nego iPad.

Sačekaj Google Nexus 7 koji je jeftin,a odličan 7" tablet.

Decko, budi fanboy u nekoj drugoj temi.

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)
Nisam ja fanboy nego ti.Cim nesto nije Apple odmah pljujes po tome.Ne pljuj dok ne probas
robimarko@gmail.com
15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)
robimarko kaže...
Nisam ja fanboy nego ti.Cim nesto nije Apple odmah pljujes po tome.Ne pljuj dok ne probas

Jesi pročitao thread? Imam Galaxy Tab 2 7.0 sa ICS-om.

12 godina
offline
Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)

I kupih i ja sebi Galaxy Tab 2 (7.0)! :P

 

S obzirom da mi je bio potreban i neki novi telefon uzeo sam onaj s sim karticom...

 

Zadovoljan sam s ovim uređajem i ispunio je sve ono što sam očekivao da mi treba! Čitanje vijesti, knjige, aplikacije kojekave, mail i drustvene mreze...

 

Preporucujem svima koji žele iz kreveta čačkati nabrojano ili nešto nalik tome, a za nešto više nije!

 

Uglavnom poskupa ali cool igračkica ;)

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)

Imate prijedlog za neku bluetooth tipkovnicu za Galaxy Tab 2 (7.0)?

Bilo da je samostalna pa ima utor za sam uređaj (vidjeh to u njihovom student paketu kojeg ima samo za nabaviti u USA) ili da je onako zajedno s kožnim omotom za tablet ;) Prijedlozi, linkovi, preporuke... dobro došli :)

16 godina
offline
Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)

Korisnik sam galaxy taba 2 i mogu reci da sam izrazito zadovoljan tabletom. rad unutar aplikacija je izrazito fluidan. Ne mogu tvrditi da je ovaj tablet isplativiji od npr. prestigo ponude, ali svakako nije promasaj sto se tice rada s uredajom. Preporuka.

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)

Da li je netko dobio update na 4.1? Čekam i čekam i ništa... već barem pola mjeseca govore da se update može dobiti u Europi pa ne znam jel to vrijedi i za nas?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)
Chrisette kaže...

Da li je netko dobio update na 4.1? Čekam i čekam i ništa... već barem pola mjeseca govore da se update može dobiti u Europi pa ne znam jel to vrijedi i za nas?

update za hrvatsku nije krenuo i preko OTA i Kiesa se za sada ne može staviti na tablet

update o kojem se govori nije u potpunosti zaživio ni u Europi i te informacije o mogućem updateu su često dezinformacije

11 godina
offline
Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)

Smrznuo mi se tablet SGT 2 7.0 ,tj. mrtav ne mogu ga upaliti, a pun je cijelu noć bio na punjenju, vidljiv na kompu preko usb, ima li netko ovakva iskustva!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)
još uvijek nije dostupan JB update kod nas?
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)
antimadridista kaže...
još uvijek nije dostupan JB update kod nas?

njet

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)
antimadridista kaže...
još uvijek nije dostupan JB update kod nas?

Pa skini si Indijski 4.1.2

robimarko@gmail.com
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)
robimarko kaže...
antimadridista kaže...
još uvijek nije dostupan JB update kod nas?

Pa skini si Indijski 4.1.2

ma nemam još tablet, dobit ću ga na produženje ugovora ADSL-a pa me zanimalo. Malo sam pogledao na xda i ima dosta custom romova, vjerojatno ću odmah preći na CM 10 :)

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)
Cim mi stigne prvo idem na sluzbeni 4.1.2,a zatim na CM 10.1
robimarko@gmail.com
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)
berofx kaže...

S obzirom da se radi o tabletu od 2.000kn (u trgovini) vazno je odmah odbaciti sve usporedbe sa, recimo, iPad-om 3 (4.000kn u trgovini). Ovo nije iPad killer niti to pokusava biti.

 

Dakle, radi se o 7" ultra laganom (340 grama) dual-core tabletu (1ghz) sa Android ICS OS-om i 8gb prostora (4gb iskoristivo). Kvaliteta izrade je solidna i iako se radi o plasticnom uredaju ne ostavlja onaj dojam jeftinog uredaja. Nista ne skripi i ne djeluje kao da ce se raspasti pri grubom baratanju (kao sto ja obicno radim, vec sam ga nekoliko puta bacio na stol i sve je OK). Doduse, otisak na straznjoj strani (Samsung logo itd) je los pa ce se brzo skinuti. Lako se drži u jednoj ruci i jako je prenosiv, stane u džep (ovih kratkih ljetnih hlaca).

 

Ekran je rezolucije 1024x600 pixela i, iskreno, ne odusevljava prikazom. Kut gledanja je solidan, ali boje nisu najbolje i slika je prilicno zrnata. Čitljiv je na izravnoj sunčevoj svjetlosti. Definitivno treba par dana da se privikne na ekran, ali nakon toga i nije tako lose. Najbitnije je da se oci ne umaraju brzo. Nema Gorila Glass, pa obavezno nabavite screen protektor.

 

Baterija traje oko 6 sati konstantnog korištenja, dok za stand-by još nemam konkretni broj. Recimo da sam ga ostavio od petka navečer do nedjelje popodne i baterija je još uvijek bila iznad 60%.

 

Sam OS ne trza i sve je glatko. Samsungov TouchWiz ne upada toliko u oci.

 

S obzirom da sam kupio tablet samo radi surfanja i citanja PDFa, nisam ulazio dublje u druge primjene.

 

Chrome je brz, ali kao da ima problema sa touch inputom, ponekad treba 3-4 puta dirnuti Omnibar da bi registrirao dodir (ovo se dogadja samo na Omnibaru, ostale elemente dobro lovi). Scrollanje stranica je fluidno. Opera je katastrofalno spora i samo učitavanje traje 3x duže od Chrome-a. Firefox još uvijek nije spreman za tablete.

 

Iznenadio me ugradjeni ICS browser. Automatski synca bookmarkse i history sa desktopa i prilicno je brz. Ima i "Read later" opciju koja lijepo dodje ako ne koristite Pocket. Doduse, ne znam kako iskljuciti sync.

 

Ugradjeni Polaris Office tekst u PDFovima prikazuje zrnato, dok Adobe Reader nema tih problema ali je malo spor. Kad smo kod toga, iako ima Polaris Office, samo pisanje na uređaju je prilična muka, ali to je stvar navike i malog ekrana, uz malo vježbe bit će bolje.

 

Kindle i Pocket aplikacije rade super. Twitter aplikacija je sr*nje i zbilja je sramota (ali ovo nema veze sa tabletom).

 

Od ostalih stvari mogu spomenuti da se jednostavno spaja na bluetooth tipkovnice i da vecina live wallpapera radi fluidno (volim one live wallpapere sa galaksijama i Aurora Borealis). Isto tako, moze se sa jednim klikom spojiti na komp preko WiFi-ja (Kies Air) te prebaciti fotke, mjuzu i filmice. Kad smo vec kod filmica, kako nema Flash instaliran, vecina sajtova koji jos uvijek forsiraju Flash video playere nece raditi.

 

Na kraju krajeva, dajem {#} za tablet. 2 soma dobro utrošenih kuna.

 

Svako malo pišem update, so stay tuned {#}

 

ovako prijatelju nebih se slozio s tobom u vezi par sitnih detalja,recimo sto se tice boja je odlicna,i nije nista zrnasto,a sto se tice croma kod mene sve leti ,ovako kupio sam ga prije dva dana i mogu rec kao tablet doista je dobar brz u svakom pogledu, sto se tice flash playera,vjerovatno ima nesto drugo u zamjenu toga,vjerovatno ,uglavnom ga isto koristim za surfanje i gledanje filmova i mogu rec da za mene nema nikakvih zamjerki ni problema jer za ovakvu stvar ovo cudo leti u svim pogledima,a baterije sto se tice stvarno je duga,moram ju silom silit da ju izlapim,sto se tice ove pare vrijede toga tableta,i stvarno za mene sve sto sam s njim radio i isprobao uredaj je presavrsen,jedino sto me zanima,dali se na njega mogu instalirat windovsi,i kako da u postavkama postavim da mi aplikacije i rayne programe igre recimo sprema na memoriju  micro sd card,i dajem ovom uredaju 5+{#}

 

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)
berofx kaže...
robimarko kaže...
Nisam ja fanboy nego ti.Cim nesto nije Apple odmah pljujes po tome.Ne pljuj dok ne probas

Jesi pročitao thread? Imam Galaxy Tab 2 7.0 sa ICS-om.

pa sto imam i ja al nije tako kak to ti opisujes,jer je i dokazano da androidi su bolji u aplikacijama od appla......{#}

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)
fight kaže...
berofx kaže...
robimarko kaže...
Nisam ja fanboy nego ti.Cim nesto nije Apple odmah pljujes po tome.Ne pljuj dok ne probas

Jesi pročitao thread? Imam Galaxy Tab 2 7.0 sa ICS-om.

pa sto imam i ja al nije tako kak to ti opisujes,jer je i dokazano da androidi su bolji u aplikacijama od appla......{#}

ja nisam fanboy ni jednih ni drugih, imam mobitel na Androidu, sad ću dobiti i ovaj tablet. Ali je činjenica da je trenutno Apple puno bolji u pitanju aplikacija za tablete i svatko tko je koristio tablet na ove 2 platforme će ti to potvrditi. Pogledaj samo Android aplikaciju za Twitter, uopće nije prilagođena tabletima, a to je vrlo popularna aplikacija. I to nije jedini primjer...

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)
berofx kaže...

 

Iznenadio me ugradjeni ICS browser. Automatski synca bookmarkse i history sa desktopa i prilicno je brz. Ima i "Read later" opciju koja lijepo dodje ako ne koristite Pocket. Doduse, ne znam kako iskljuciti sync.

 

  Jel sa Chromom synca bookmarkse? Meni nikako da povuče i nemam nikakve opcije za sync. Doduše nemam ovaj tablet pa je možda malo drukčiji browser

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)
berofx kaže...

 

Iznenadio me ugradjeni ICS browser. Automatski synca bookmarkse i history sa desktopa i prilicno je brz. Ima i "Read later" opciju koja lijepo dodje ako ne koristite Pocket. Doduse, ne znam kako iskljuciti sync.

 

  Jel sa Chromom synca bookmarkse? Meni nikako da povuče i nemam nikakve opcije za sync. Doduše nemam ovaj tablet pa je možda malo drukčiji browser

 

EDIT: skužio sam

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.2.2013 0:25 (kishobran).
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)
antimadridista kaže...
fight kaže...
berofx kaže...
robimarko kaže...
Nisam ja fanboy nego ti.Cim nesto nije Apple odmah pljujes po tome.Ne pljuj dok ne probas

Jesi pročitao thread? Imam Galaxy Tab 2 7.0 sa ICS-om.

pa sto imam i ja al nije tako kak to ti opisujes,jer je i dokazano da androidi su bolji u aplikacijama od appla......{#}

ja nisam fanboy ni jednih ni drugih, imam mobitel na Androidu, sad ću dobiti i ovaj tablet. Ali je činjenica da je trenutno Apple puno bolji u pitanju aplikacija za tablete i svatko tko je koristio tablet na ove 2 platforme će ti to potvrditi. Pogledaj samo Android aplikaciju za Twitter, uopće nije prilagođena tabletima, a to je vrlo popularna aplikacija. I to nije jedini primjer...

 

nisam ni ja al  aplle je promasen slucaj spram androida ,a to ti je i vrlo bitno dokazano na svim malte ne inernet stranicama ,da android sije aple i da ima bolje prednosti,tak da ne znam o cemu mi ovdje pricamo,pa nije aplle,ne znam sto,sve je to isto al ipak android postaje mocniji.{#}

 

 

11 godina
offline
Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)

4 GB iskoristivo!? {#} Krasno {#} Nije li to premalo s obzirom da se aplikacije mogu instalirat samo na njega!? Prakticki uzet sd karticu onda samo radi dokumenata, slika, muzike itd. Zna tko kakav pametan nacin za omogucit instaliranje aplikacija na sd card?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)
RiBoy kaže...

4 GB iskoristivo!? {#} Krasno {#} Nije li to premalo s obzirom da se aplikacije mogu instalirat samo na njega!? Prakticki uzet sd karticu onda samo radi dokumenata, slika, muzike itd. Zna tko kakav pametan nacin za omogucit instaliranje aplikacija na sd card?

imaš aplikaciju directory bind, uz napomenu da uređaj mora biti rootan.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
11 godina
offline
Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)

Pošto bi trebao uskoro dobit ovaj tablet zanima me preporuka sa rootanjem ili ne, tj. vidim da postoji taj problem sa samo 4GB interne memorije a ja ga budem vjerojatno nakrco sa aplikacijama pa me zanima što mi donosi root generalno jer ne kužim se baš u to?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)

ne znam ja ga imam mogu samo rec nije mi jasno,pise da je od 8gb,i iskoristivo je samo 4 gb,a gdijesu onda jos 4,ona,sve u svemu uredaj je zadovoljavajuci,i nemam primjedbi u svemu je brz,fimovi i ostalo

pet,al bih volio da mogu windose stavit na njega,uglavnom,sto se tice aplikacija dosta stane na njega,na ta 4 gb,i ako nisam zadovoljan s tim,ali zadovljava sve moje ptrebe,no sto se tice rota

neisplati se ako ti je uredaj pod garancijom,jer gubis garanciju,jedino zbog toga,al mislim da mozes putem racunala na sd karticu stavljat aplikacije.al mislim da je to tak s svim uredajim pa cak i onima skupljim.{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)
fight kaže...

ne znam ja ga imam mogu samo rec nije mi jasno,pise da je od 8gb,i iskoristivo je samo 4 gb,a gdijesu onda jos 4,ona,sve u svemu uredaj je zadovoljavajuci,i nemam primjedbi u svemu je brz,fimovi i ostalo

pet,al bih volio da mogu windose stavit na njega,uglavnom,sto se tice aplikacija dosta stane na njega,na ta 4 gb,i ako nisam zadovoljan s tim,ali zadovljava sve moje ptrebe,no sto se tice rota

neisplati se ako ti je uredaj pod garancijom,jer gubis garanciju,jedino zbog toga,al mislim da mozes putem racunala na sd karticu stavljat aplikacije.al mislim da je to tak s svim uredajim pa cak i onima skupljim.{#}

ma da zbog garancije mi i je frka, nego jesi napravio najnoviji update za 4.04? čitam sad malo kažu ljudi da je sad još brži, i neznam jel ti ponudio update na jelly bean?


Poruka je uređivana zadnji put čet 21.2.2013 15:11 (Klipson).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice