Kome pokloniti stolni komp?

poruka: 13
|
čitano: 3.813
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Kome pokloniti stolni komp?

Ne znam jel ovo uopće pravi podforum za ovakvu temu i ima li netko iskustva s navedenim.

Htio bih nekome pokloniti svoj stari komp sa monitorom, a ne bih da se radi o ljudima koji će ga preprodati za par stotina kuna i slično.

Recimo obitelji slabijeg imovnog statusa sa djecom. Guglao sam, ali sve na što nailazim su nekakve udruge.

Nakon kaj sam zvao dvije udruge rekli su mi da mogu dofurat komp na njihovu adresu pa će ga oni proslijediti kome misle da je potreban.

Problem je u tome kaj bih sam htio odabrati kome će biti poklonjen da se uvjerim da ne čami u nekakvom podrumu i da je došao do krajnjeg korisnika.

 

BenQ GW2270 (21.5") MVA panel

i3 4170 3.7ghz

gtx 950 asus strix

fortron hexa 400W

SSD samsung 850 evo 120gb

HDD 500 gb (5400 rpm)

nisam siguran za točan model matične

8 gb ddr4 rama

zalman z3 plus kućište

+ coolermaster devastator tipkovnica i miš (neraspakirano)

 

Dakle komp je još uvijek relativno ok i da se odigrati pokoja igra na njemu - nije sad neka pretpovijesna konfiguracija.

Nisam baš neki humanitarac i u životu se nisam pretjerano bavio takvim stvarima pa me zanimaju ideje/savjeti.

 

 

 

 
8 0 hvala 2
8 godina
offline
Re: Kome pokloniti stolni komp?

Probaj otići u neku školu u svojoj okolici. Oni bi mogli (i trebali) znati s kim bi te mogli povezati. Probaj vidjeti s nekim poznanikom znaju li nekoga ili probaj s još par udruga. Svakako traži da ti daju adresu pa da odeš tamo.

10 godina
offline
Kome pokloniti stolni komp?

Možda znaš nekoga tko baš nije na ti s parama. Ili netko od tvojih prijatelja zna nekog takvog. Ili kako je kolega napiao u krajnjoj liniji u školi sigurno imaju neku tkavu obitelj.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Kome pokloniti stolni komp?

mda, nije to baš lako za naći ako iole brineš kome će doći, jer da završi kod nekog kome će služiti za facebook i tarot baš i nema smisla

evo ja sam ponešto sufinancirao svojeg nećaka za njegovo računalo, no otkako sam saznao da je zdrobio soma kuna koje je dobio za rođendan/krizmu ili što već na petarde za novu godinu, više me nije briga na čemu se igra

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kome pokloniti stolni komp?

Kolegi Najbrži

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
7 0 hvala 0
11 godina
offline
Kome pokloniti stolni komp?

Odi u osnovnu školu koju si pohađao ako ti je blizu i u suglasnosti sa ravnateljem škole odaberi nekog kome roditelji ne mogu priuštiti računalo a zna se da im je potrebno.

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Kome pokloniti stolni komp?

Imam ja jednog frenda koji nije baš slabog stanja ali nije ni da ima para, na internet se spaja samo mobitelom, komp mu je u banani skroz a uskoro mu kreće faks i trebat ćemu.

Kažem, nije baš u teškoj situaciji ali bi mu definitivno puno značilo.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Kome pokloniti stolni komp?

Zajebi takve priče imam frenda, nek si frend zaradi za komp, ili nek mumfrend koji ga prezentira kao sirotana kupi komp.

Ako baš želiš napravit dobro djelo onda onako kako sam gore i napisao.

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Kome pokloniti stolni komp?

Daruj djetetu, a ne nekomu odraslom.

All work and no play makes Jack a dull boy.
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kome pokloniti stolni komp?
pavlovs_dog kaže...
...

 

 

Složi si media server s tom mašinom, ja sam se preporodio otkad sam na staru kantu stavio Ampache. Streamam svoju glazbu odakle god (točnije, gdje ima koliko-toliko stabilnog neta).

Navedena konfa je i više nego ok za tako nešto. Preporuka je imati statički javni IP, ali i dynamic DNS je ok.

 

Ostale mogućnosti su DIY NAS (još diskova šiknuti, vjerojatno) sa file share-om (Nextcloud, recimo), privatni mail server, backup mašina (Borg, Restic), ... Svašta se tu može složiti.

 

Uglavnom, dobro razmisli prije poklanjanja.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.9.2018 20:15 (pr0n_addict).
8 godina
protjeran
offline
Kome pokloniti stolni komp?

meni...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kome pokloniti stolni komp?
Minneyar kaže...

Kolegi Najbrži

 

LOL: Crobrother
14 godina
offline
Kome pokloniti stolni komp?

Jaci od mog daily kompa Vrijeme je da si kupim novi

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 21:58 (Fake_Alert).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice