Audio problem

poruka: 3
|
čitano: 2.320
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
22 mjeseca
offline
Audio problem

Pozdrav svima!

Imam problem sa slusalicama, trebam namjestiti headphone jack specificno da audio radi, ali kad koristim speakere, ista je stvar samo sto je lakse namjestiti.

Je li ovo problem pc-ja ili slušalica?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Audio problem

-ovisi o 'uzroku'.. tj može jednostavno biti loš kontakt, pola mm odstupanje.. a može biti i razlika 2,5-3-3,5mm standarda (razne slušalice kao mobiteli..) kao i TRS raspored žica ili s micom TRRS-trrs-ts.. tj ovisi o standardu + loš kontakt u utičnici (svinuto-razlohano, mehanizam kao feder-opruga ekšli pplosnati kontakt koji kao sve s vremenom popusti, izgubi elastičnost ili se svine..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
moderator
online
Re: Audio problem
jaki009 kaže...

Imam problem sa slusalicama, trebam namjestiti headphone jack specificno da audio radi, ali kad koristim speakere, ista je stvar samo sto je lakse namjestiti.

Je li ovo problem pc-ja ili slušalica? 

Dakle, problem se javlja i kad slušalice nisu u pitanju? Onda znači da je problem u audiokonektoru na računalu (pretpostavljam na matičnoj ploči). Možda bi se mogao riješiti tako da se preleme kontakti konektora. Ako to ne pomogne, onda je valjda problem unutar samog (bloka) konektora, što znači da bi trebalo odlemiti postojeći i zalemiti novi, posve ispravan blok konektora. Vjerojatno ti je jednostavnije (i moguće jeftinije, ako ćeš to nositi nekamo na servis gdje će ti naplatiti popravak) kupiti USB zvučnu karticu.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice