Poticaj za samozapošljavanje, hahaha!

poruka: 10
|
čitano: 16.587
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Poticaj za samozapošljavanje, hahaha!

Gledam te poticaje, i sve mi se čini super, mislim mogu dobiti laptop od 10,000kn kao poticaj jer sam nedavno otvorio obrt, a kad ono ...

 

 

Tko ne može koristiti mjeru samozapošljavanja?

 

4. Osobi kojoj je prethodni radni odnos završio osobno uvjetovanim otkazom, a traži poticaje za samozapošljavanje u istoj ili sličnoj djelatnosti, poticaji se neće odobriti ako u međuvremenu nisu postale dugotrajno nezaposlene osobe. Dugotrajnom nezaposlenošću smatra se radna neaktivnost od 12 mjeseci i više, bez obzira je li osoba prijavljena u evidenciji nezaposlenih ili ne;

 

 

 

Kako bi rekao onaj Zadranin, "Dakle, ku*čina"

 

 

 

Nego, tko bi onda mogao koristiti mjeru samozapošljavanja?

 

Moj PC  
0 5 hvala 0
Re: Poticaj za samozapošljavanje, hahaha!
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Gledam te poticaje, i sve mi se čini super, mislim mogu dobiti laptop od 10,000kn kao poticaj jer sam nedavno otvorio obrt, a kad ono ...

 

 

Tko ne može koristiti mjeru samozapošljavanja?

 

4. Osobi kojoj je prethodni radni odnos završio osobno uvjetovanim otkazom, a traži poticaje za samozapošljavanje u istoj ili sličnoj djelatnosti, poticaji se neće odobriti ako u međuvremenu nisu postale dugotrajno nezaposlene osobe. Dugotrajnom nezaposlenošću smatra se radna neaktivnost od 12 mjeseci i više, bez obzira je li osoba prijavljena u evidenciji nezaposlenih ili ne;

 

 

 

Kako bi rekao onaj Zadranin, "Dakle, ku*čina"

 

 

 

Nego, tko bi onda mogao koristiti mjeru samozapošljavanja?

 

Ne razumijem što ti nije jasno.

Nemoš dobiti poticaj za novi posao, ako si već imao taj isti posao. Možda si već dobio poticaj za taj prvi, istekao je, sad si otvorio novi, identičan obrt i opet tražiš poticaj za istu stvar.

Jedino dobiješ ako godinu dana nisi radio/zarađivao u toj branši.

Dakle, teta u Konzumu može dobiti poticaj za kupiti industrijski mikser za kolače, no slastičarka koja se time bavi već 10 godina ne može otvoriti novi slastičarski obrt i tražiti poticaj.

 

Znam barem 3 osobe koje su dobile taj poticaj. Dizajner, slastičarka i električar. Ima i jedan kolega s foruma koji ga je bez problema dobio. Te i ja namjeravam u skoroj budućnosti.

The planet broke before the Guard did!
14 godina
offline
Poticaj za samozapošljavanje, hahaha!

S kime se ti svađaš? Ja dobio pretprošle godine, evo kolegi u petak sjeli novci isto...

 

Ovo bar nije teško dobit...

-
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.5.2021 15:38 (The Unforgiven).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Poticaj za samozapošljavanje, hahaha!
On bi džabe laptop sa 5800x i rtx 3060 za gejmanje, a da nastavi radit sve kao prije. Super ideju mu sjebali uvjeti javnog poziva, pa je sad malo nadrkan. Razumljivo :D
Poticaj za samozapošljavanje, hahaha!

Dao sam otkaz u firmi kako bih otvorio svoj obrt. Imam klijenta, sve je sređeno. Simple as that.

 

 

Prema ovome ne mogu dobiti poticaje jer sam dao otkaz u firmi (koja se bavi istim poslom kojim se i ja bavim) i nisam nezaposlen duže od 12 mjeseci.

 

 

Nadao sam se kako bih s poticajima mogao dobiti novi laptop preko kojeg ću raditi svoj posao. Simple as that. Ne mogu dobiti poticaje zbog gore navedenog uvjeta. Simple as that.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Poticaj za samozapošljavanje, hahaha!
Pa, simple as that it is. Čemu onda čuđenje i posebna tema.
Ne mogu niti ja ostvarit povrat poreza za mlade jer imam skoro 50, pa nisam zato otvorio temu 'povrat poreza za mlade, hahahaha'
14 godina
offline
Re: Poticaj za samozapošljavanje, hahaha!
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Dao sam otkaz u firmi kako bih otvorio svoj obrt. Imam klijenta, sve je sređeno. Simple as that.

 

 

Prema ovome ne mogu dobiti poticaje jer sam dao otkaz u firmi (koja se bavi istim poslom kojim se i ja bavim) i nisam nezaposlen duže od 12 mjeseci.

 

 

Nadao sam se kako bih s poticajima mogao dobiti novi laptop preko kojeg ću raditi svoj posao. Simple as that. Ne mogu dobiti poticaje zbog gore navedenog uvjeta. Simple as that.

 

 

 Aj molim te prvo prouči što je osobno uvjetovani otkaz. Naravno da moš dobit, upravo iz istog slučaja sam ih dobio ja pret-prošle godine i kolega sad nedavno...

-
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.5.2021 16:28 (The Unforgiven).
Re: Poticaj za samozapošljavanje, hahaha!
picajzla0707 kaže...
Pa, simple as that it is. Čemu onda čuđenje i posebna tema.
Ne mogu niti ja ostvarit povrat poreza za mlade jer imam skoro 50, pa nisam zato otvorio temu 'povrat poreza za mlade, hahahaha'

 

pa zato jer to onda nema nekih mogućnosti za dobivanje poticaja, za 99% ljudi koji odlaze u privatnike. Poticaje mogu dobiti jedino osobe koje su dugo vremena nezaposlene isl.

 

Trebalo bi se "poticaji za samozapošljavanje" preimenovati u "poticaji za nezaposlene osobe" i eto sretna bosna, nema frke. Jer ovako je razočaravajuće, misliš nešto možeš dobiti ali ne možeš zapravo ništa dobiti, država ti niti u kojem slučaju ne pomaže, pa niti u onom najmanjem, troškovima otvaranja obrta (cca 500kn).

 

 

14 godina
offline
Poticaj za samozapošljavanje, hahaha!

MOŽEŠ dobiti poticaje ako si dao otkaz u firmi koja se bavi istom djelatnošću, i ne, ne moraš čekati 12 mjeseci.

 

Jedini problem je ako si već otvorio obrt, onda se više za njih ne možeš prijaviti.

-
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Poticaj za samozapošljavanje, hahaha!

"Osobno uvjetovani otkaz poslodavac mora obrazložiti i dostaviti radniku u pisanoj formi. Na poslodavcu je teret dokazivanja da je otkaz opravdan.

Napominjem da osobno uvjetovani otkaz isključivo daje poslodavac. Naime, radi se o tome da poslodavac može dati otkaz samo ako ima opravdani razlog za otkaz (poslovno uvjetovani otkaz, osobno uvjetovani otkaz i otkaz uvjetovan skrivljenim ponašanjem radnika). S druge strane, radnik može dati redoviti otkaz ne navodeći ikakav razlog. Stoga Zakon niti ne predviđa opravdane razloge za redoviti otkaz koji daje radnik, pa se radi toga ne može govoriti o osobno uvjetovanom otkazu koji daje radnik."

PS: Iako si prošao lišo, ubuduće prvo pročitaj sve detalje prije nego se odlučiš na takav korak u životu, primjerice davanje otkaza 

 
3 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice